U Schabińskiej

gdzie jesteś? województwo: podkarpackie miejscowość: Jasło
3.1

ul. Floriańska 42 38-200 Jasło (dawniej pod nazwą Restauracja Perła)
tel: (13) 443-66-70
typ lokalu: restauracja typ kuchni: polska, regionalna cena dania głównego: poniżej 20 zł

W tym lokalu

Opencard-79x16

• agaarek30 1 recenzja

09.05.2014, 15:18 napisał:

Smakowite jedzonko

Byliśmy przejazdem, na początek zamówiliśmy proziaki z masłem czosnkowym, bardzo dobre. Ja próbowałam gołąbki z farszem ziemniaczanym w sosie śmietanowym (obłędny). Dla mnie extra, duża poracja, której nie dałam rady zjeść. Znajomi wzięli placki ziemniaczane z sosem, porcje ogromniaste, szok, też sobie z nimi nie poradzili. Wszystko bardzo ładnie podane i bardzo gorące. Na koniec szarlotka z lodami i bitą śmietaną, ogromny kawał ciasta, przepyszny. Obsługa bardzo miła, a lokal przytulny. Nie ma do czego się przyczepić. Polecam w 100 procentach.

Data wizyty w lokalu: 09 maja 2014

• jagodawesola 3 recenzje

30.11.2013, 15:20 napisał:

Piękne wnętrze, zimna zupa

Napaliłam się na odwiedziny tego lokalu, gdyż był po Kuchennych Rewolucjach.
    Wnętrze bardzo mi zaimponowało, pięknie i kolorowo :).
    Rozczarowała mnie zimna zupa, którą dostałam.
    W szanującej się restauracji nie powinno mieć to miejsca.
    Reszta, czyli gołąbki i schab z deski były smaczne.

• certoipus 8 recenzji

01.09.2013, 16:45 napisał:

Bardzo sympatyczny lokal

Byłem na obiedzie, będą przejazdem w Jaśle.
    Sporo reklam na mieście dobrze prowadzi do tego lokalu.
    Wnętrze dość ładne, obsługa bardzo miła, jedzenie bardzo smaczne. Jedliśmy oczywiście schab z deski - był wyśmienity, soczysty, aromatyczny.
    Bardzo smaczny poczęstunek z masłem czosnkowym na początku. Ogólnie - polecam.

Data wizyty w lokalu: 28 sierpnia 2013

• misiek.podkarpacie 9 recenzji

24.02.2014, 13:37 napisał:

Smacznie, ale nierówno

U Schabińskiej byłem już kilka razy. Na początku był pozytywny szok: lokal po rewolucjach, ładny wystrój, wyśmienity schab podany na desce, pyszna kapusta zasmażana, w ziemniakach cudowne skwarki, barszcz czerwony jak u mamy. Do tego sycące porcje i przystępne ceny. Jednak z każdą kolejną wizytą coś się psuje. Najwięcej zastrzeżeń mam do temperatury jedzenia. Już kilka razy dostałem schab, który był letni... a towarzysząca mu cebula po prostu zimna. Do tego zimne talerze i trzeba za każdym razem prosić obsługę o podgrzanie jedzenia, co nie powinno mieć miejsca w takim lokalu. W międzyczasie podniesiono też ceny, niby niedużo, ale na schabie jest to wzrost o 100%! No i od ponad roku menu jest niezmienne, co nie przyciąga do kolejnych wizyt. Jedynie obsługa zasługuje na pochwałę, ale mogliby czasem ciszej rozmawiać i nie spożywać jedzenia na sali za ladą. Ogólnie restauracja jest warta odwiedzenia, ale wygląda to tak jakby właściciele osiedli na laurach i odpuścili kontrolę jakości i pracowników.

Data wizyty w lokalu: 01 lutego 2014

• crazy321 1 recenzja

21.02.2014, 21:23 napisał:

Fajnie było, ale się skończyło...

Z przykrością muszę powiedzieć, że po wczorajszym obiedzie u Schabińskiej, jestem mocno zawiedziony.
    Kiedy byliśmy tam z żoną rok temu, świeżo po Kuchennych Rewolucjach, było nie tylko ładnie i miło, ale i smacznie.
    Teraz, rok później, nie wszystko już prezentuje się tak fajnie.
    Ładnie i miło nadal jest, ale to wszystko, schab (popisowe danie) nie dość, że podrożał z 2 zł/100 g na 3 zł/100 g, to okazał się na wpół niedosmażony, zimny i niesmaczny. Ziemniaki smakowały, jakby były z przedwczoraj, też zimne, jedyne co mi smakowało, to surówka i to też tylko jedna z trzech w zestawie.
    Myślę, że właściciele powinni spróbować tego dania od czasu do czasu i naprostować trochę załogę...
    Życzę powrotu do smaków takich, jak zaraz po Rewolucji.

Data wizyty w lokalu: 19 lutego 2014

• sy1wester 10 recenzji

08.08.2013, 18:45 napisał:

Po gesslerowej ani śladu

Zwabieni "rewolucjami" odwiedziliśmy i ten lokal.
    Co do obsługi odnieśliśmy zupełnie inne wrażenie niż kukulia: mimo, że akurat trwało wesele kelnerzy byli na każde skinienie, a sam właściciel przyszedł przeprosić za harmider (jak to na weselu).

Jednak jedzenie... Całkowita porażka.
    Sztandarowe danie czyli "deska schabu" po 2zł/100g to schab o konsystencji wióru, a może zbitych trocin? Suchy, suchy.... i nic więcej nie można o tym powiedzieć.
    Reszta też ledwo zjadliwa. A że zaprosiliśmy tam rodzinę (z okolic) było nam trochę głupio.

Nie warto!

Data wizyty w lokalu: 20 lipca 2013, godz. 14:00

• kukulia 15 recenzji

26.05.2013, 22:55 napisał:

Wielkie rozczarowanie!

Przede wszystkim fatalna obsługa, długi czas oczekiwania, pomimo dużej liczby kelnerów (brak zorganizowania, kręcą się w koło, ale nic z tego nie wynika, a klienci czekają na kartę czy złożenie zamówienia).

Kolejne rozczarowanie to jedzenie. Dość przeciętne, oszczędne i średnio smaczne. Odradzam gołąbki ziemniaczane (prawie brak nadzienia).

Jedyny plus tego lokalu to niewysokie ceny.

• wisienka123 3 recenzje

17.01.2014, 22:19 napisał:

Ciekawe wnętrze, zimne jedzenie

Niestety muszę zgodzić się z Jagodą, przyjechaliśmy z mężem zakosztować specjałów. Wnętrze bardzo ładne, pomysł z firankami, które nadają większej intymności, to strzał w dziesiątkę. Jednakże zupa, jak i ziemniaki do drugiego dania były zimne... Schab dobrze przyprawiony, bardzo dobry... ale mimo to nie od pomyślenia jest, żeby podawać coś zimnego do jedzenia, nigdy się jeszcze z tym nie spotkałam, a często się stołuję w różnych lokalach...

• KasiaDK 2 recenzje

29.10.2013, 15:42 napisał:

Bardzo smaczne gołąbki z ziemniakami

Wystrój przyjemny, widać rękę Magdy Gessler. Nie czekałam długo na zamówienie. Gołąbki z ziemniakami były pyszne. Pierogi które zamawiał znajomy podobno również smaczne. Polecam gołąbki.

Data wizyty w lokalu: 18 października 2013

• lao_che 1 recenzja

22.09.2013, 18:27 napisał:

Rozczarowana

Wybrałam się dzisiaj z rodziną do tej restauracji, zachęcona zasłyszanymi pozytywnymi opiniami oraz reklamą. Spodobał nam się wystrój lokalu- klimatyczne zasłonki i ciepłe kolory. Obsługa niestety nie zrobiła na nas najlepszego wrażenia: kelnerka zapytana o dania jarskie nie potrafiła nic zaproponować, myliła się też w proponowanych nam daniach dnia. Jednak największym rozczarowaniem była kolejność podawania potraw: czekaliśmy na ich podanie stosunkowo długo (ok 30 minut), kelnerka zaś nie zważając na to, że obiad był dwudaniowy (zupa+ drugie danie) przyniosła wszystko na raz, łącznie z deserami, więc nim szarlotka doczekała się na swoją kolej była zupełnie zimna i pływała w rozpuszczonej bitej śmietanie. Co do samego jedzenia, to nie było nam dane spróbować słynnego schabu, dania w miarę smaczne, porcje duże, jednak kaczka, którą zamówiliśmy niestety okazała się zbyt twarda, by ją jeść. Nie jestem fanką rozbudowanych kart menu, które często tylko utrudniają wybór dania, ale uważam że u Schabińskiej przydałby się większy wybór dań jarskich i deserów :)

Nowe w okolicy: Jasło