U Schabińskiej

gdzie jesteś? województwo: podkarpackie miejscowość: Jasło
3.1

ul. Floriańska 42 38-200 Jasło (dawniej pod nazwą Restauracja Perła)
tel: (13) 443-66-70
typ lokalu: restauracja typ kuchni: polska, regionalna cena dania głównego: poniżej 20 zł

• pansmaczek 6 recenzji

19.08.2014, 19:47 napisał:

Zajechałem po drodze i napewno wrócę

Przejeżdżając przez Jasło wspomniałem kuchenne rewolucje Pani M.G. i stwierdziłem, że spróbuje co i jak.
    Jadąc, przejechałem nie zauważywszy lokalu skrytego za dźwiękochłonami, ale już z włączoną nawigacją dojechałem do celu.
    Lokal z zewnątrz ładny - są różne gusta, mnie się podobał.
    Po wejściu brak klientów, ale zważywszy na wczesną porę - było chwile po 11 - myślę sobie może nie ta pora i ludzi brak.
    Zająłem miejsce przy środkowym stoliku i ekspresowo zajął się mną świetnie ubrany kelner, który rzeczowo i kompetentnie odpowiadał na moje pytania.
    Zamówiłem słynny schab ze śledzia, schab na desce, gołąbki z kaszą i grzybami oraz barszcz czerwony.
    Oczekiwanie na potrawy ok. 20 minut.
    Opis smakowanych potraw:
    - śledź rewelacja podany z sałatką i całym jajem z majonezem - powiem, że niebo w gębie.
    - schab z deski 2,99 za 100 gram rewelacyjnie rozpływał się w ustach. Podany przez kelnera i krojony przy mnie. Wziąłem ok. 300 gram.
    - sos do schabu rewelacja - rzadka konsystencja, ale widać, że nie z paczki
    - gołąbki tylko spróbowałem, bo porcje ogromne - ale były grzyby i smak super
    - najsłabszą dla mnie stroną był barszcz czerwony do picia, choć zrobiony z buraczków mdły i bez polotu zważywszy, iż filiżanka tego specjału to 6 zł.

Na koniec ocena:
    - lokal w środku ładny, dający poczucie intymności z uwagi na oddzielające stolik od stolika firanowe panele.
    - obsługa bardzo miła, sprawna, kelnerzy zawodowi, a nie z łapanki co skutkowało dużym napiwkiem.
    - bardzo smaczne posiłki, dobrze doprawione i wielkie porcje.

Ja osobiście wrócę do tego lokalu na pewno, choćby na tego wspaniałego śledzia.
    Restaurację U Schabińskiej na stałe wpisuje w grafik lokali na 6.

Data wizyty w lokalu: 06 sierpnia 2014

• Mony 3 recenzje

29.07.2014, 19:51 napisał:

Rozczarowanie

Moje oczekiwania co do lokali "po rewolucjach" są zdecydowanie większe.
    Wystrój - zależy co kto lubi, dla mnie trąci PRLem. Ponaklejane różyczki próbują nadać charakteru ale szału nie ma.
    Obsługa poprawna.
    Jedzenie baaaardzo przeciętne. Nie ma finezji ani zaskakujących smaków.
    Dobre frytki, fajnie przyprawione.
    Jadłam łososia z brokułami i ziemniakami (przesolonymi).
    Bez smaku, nieprzyprawione.
    Moi towarzysze jedli schab, kurczaka - również bez zachwytów.
    Więcej tam nie wrócę.

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• malysmakosz 1 recenzja

15.08.2014, 12:44 napisał:

Wielkie rozczarowanie

Jak na restaurację po "rewolucjach", to bardzo duże rozczarowanie - cen nie powstydziłaby się dobra restauracja w dużym mieście, a jedzenie gorsze niż w barze mlecznym - zamawiając łososia, otrzymałam talerz ziemniaków! Tak, zajmowały prawie połowę jego powierzchni, druga połowa to brokuły, a łosoś - no cóż ... jedno naprawdę cieniutkie "dzwonko"... Wstyd! Całość na talerzu wyglądała po prostu komicznie, nie wspominając o tym, że najeść się taką porcją nie można, bo jeśli nie je się ziemniaków, to zaserwowane danie nie pozwalało nasycić głodu... A cena? - no cóż - ponad 30 zł!
    Drugie zamówione danie, to placek po cygańsku z dziczyzną - mięsa tak mało i posiekane w tak drobniuteńką kosteczkę, że znowu wyglądało to żenująco i dobrze, że placek ziemniaczany był rozmiaru XXL - ale cóż jakoś trzeba zapełnić ten talerz... W dodatku dumnie nazwana "dziczyzna" chyba nawet nie leżała obok dziczyzny - może jak ktoś w życiu nie jadł dziczyzny, to by w to uwierzył, ale białe mięso z lasu?
    Podsumowując - na pewno nie wrócimy.

Data wizyty w lokalu: 01 sierpnia 2014

• sarita86 1 recenzja

01.08.2014, 16:16 napisał:

Wyśmienity lokal

Byliśmy ze znajomymi w zeszłą niedzielę jak wracaliśmy z nad Soliny.
    Dojazd w porządku, łatwo trafić. Wystrój zrobił na nas bardzo duże wrażenie!! Było bardzo miło i spokojnie. Obsługa bardzo uprzejma. Zamówiliśmy słynny schab, gołąbki z kaszą i z ziemniakami, kaczkę i proziaki, do tego frytki, opiekane ziemniaki i warzywa z wody. Bardzo duże porcje i bardzo smaczne! Jednak trzeba było dłuższą chwilę czekać, bo lokal był załadowany ludźmi. Ogólnie bardzo mi się podobało i jak będę jeszcze kiedyś w okolicy to na pewno tam zajrzę i zjem coś dobrego ! Najbardziej polecam kaczkę była wyśmienita!

Data wizyty w lokalu: 02 sierpnia 2014

• agaarek30 1 recenzja

09.05.2014, 15:18 napisał:

Smakowite jedzonko

Byliśmy przejazdem, na początek zamówiliśmy proziaki z masłem czosnkowym, bardzo dobre. Ja próbowałam gołąbki z farszem ziemniaczanym w sosie śmietanowym (obłędny). Dla mnie extra, duża poracja, której nie dałam rady zjeść. Znajomi wzięli placki ziemniaczane z sosem, porcje ogromniaste, szok, też sobie z nimi nie poradzili. Wszystko bardzo ładnie podane i bardzo gorące. Na koniec szarlotka z lodami i bitą śmietaną, ogromny kawał ciasta, przepyszny. Obsługa bardzo miła, a lokal przytulny. Nie ma do czego się przyczepić. Polecam w 100 procentach.

Data wizyty w lokalu: 09 maja 2014

• jagodawesola 3 recenzje

30.11.2013, 15:20 napisał:

Piękne wnętrze, zimna zupa

Napaliłam się na odwiedziny tego lokalu, gdyż był po Kuchennych Rewolucjach.
    Wnętrze bardzo mi zaimponowało, pięknie i kolorowo :).
    Rozczarowała mnie zimna zupa, którą dostałam.
    W szanującej się restauracji nie powinno mieć to miejsca.
    Reszta, czyli gołąbki i schab z deski były smaczne.

• certoipus 8 recenzji

01.09.2013, 16:45 napisał:

Bardzo sympatyczny lokal

Byłem na obiedzie, będą przejazdem w Jaśle.
    Sporo reklam na mieście dobrze prowadzi do tego lokalu.
    Wnętrze dość ładne, obsługa bardzo miła, jedzenie bardzo smaczne. Jedliśmy oczywiście schab z deski - był wyśmienity, soczysty, aromatyczny.
    Bardzo smaczny poczęstunek z masłem czosnkowym na początku. Ogólnie - polecam.

Data wizyty w lokalu: 28 sierpnia 2013

• misiek.podkarpacie 9 recenzji

24.02.2014, 13:37 napisał:

Smacznie, ale nierówno

U Schabińskiej byłem już kilka razy. Na początku był pozytywny szok: lokal po rewolucjach, ładny wystrój, wyśmienity schab podany na desce, pyszna kapusta zasmażana, w ziemniakach cudowne skwarki, barszcz czerwony jak u mamy. Do tego sycące porcje i przystępne ceny. Jednak z każdą kolejną wizytą coś się psuje. Najwięcej zastrzeżeń mam do temperatury jedzenia. Już kilka razy dostałem schab, który był letni... a towarzysząca mu cebula po prostu zimna. Do tego zimne talerze i trzeba za każdym razem prosić obsługę o podgrzanie jedzenia, co nie powinno mieć miejsca w takim lokalu. W międzyczasie podniesiono też ceny, niby niedużo, ale na schabie jest to wzrost o 100%! No i od ponad roku menu jest niezmienne, co nie przyciąga do kolejnych wizyt. Jedynie obsługa zasługuje na pochwałę, ale mogliby czasem ciszej rozmawiać i nie spożywać jedzenia na sali za ladą. Ogólnie restauracja jest warta odwiedzenia, ale wygląda to tak jakby właściciele osiedli na laurach i odpuścili kontrolę jakości i pracowników.

Data wizyty w lokalu: 01 lutego 2014

• crazy321 1 recenzja

21.02.2014, 21:23 napisał:

Fajnie było, ale się skończyło...

Z przykrością muszę powiedzieć, że po wczorajszym obiedzie u Schabińskiej, jestem mocno zawiedziony.
    Kiedy byliśmy tam z żoną rok temu, świeżo po Kuchennych Rewolucjach, było nie tylko ładnie i miło, ale i smacznie.
    Teraz, rok później, nie wszystko już prezentuje się tak fajnie.
    Ładnie i miło nadal jest, ale to wszystko, schab (popisowe danie) nie dość, że podrożał z 2 zł/100 g na 3 zł/100 g, to okazał się na wpół niedosmażony, zimny i niesmaczny. Ziemniaki smakowały, jakby były z przedwczoraj, też zimne, jedyne co mi smakowało, to surówka i to też tylko jedna z trzech w zestawie.
    Myślę, że właściciele powinni spróbować tego dania od czasu do czasu i naprostować trochę załogę...
    Życzę powrotu do smaków takich, jak zaraz po Rewolucji.

Data wizyty w lokalu: 19 lutego 2014

• sy1wester 10 recenzji

08.08.2013, 18:45 napisał:

Po gesslerowej ani śladu

Zwabieni "rewolucjami" odwiedziliśmy i ten lokal.
    Co do obsługi odnieśliśmy zupełnie inne wrażenie niż kukulia: mimo, że akurat trwało wesele kelnerzy byli na każde skinienie, a sam właściciel przyszedł przeprosić za harmider (jak to na weselu).

Jednak jedzenie... Całkowita porażka.
    Sztandarowe danie czyli "deska schabu" po 2zł/100g to schab o konsystencji wióru, a może zbitych trocin? Suchy, suchy.... i nic więcej nie można o tym powiedzieć.
    Reszta też ledwo zjadliwa. A że zaprosiliśmy tam rodzinę (z okolic) było nam trochę głupio.

Nie warto!

Data wizyty w lokalu: 20 lipca 2013, godz. 14:00