U Schabińskiej

gdzie jesteś? województwo: podkarpackie miejscowość: Jasło
3.0

ul. Floriańska 42 38-200 Jasło (dawniej pod nazwą Restauracja Perła)
tel: (13) 443-66-70
typ lokalu: restauracja typ kuchni: polska, regionalna cena dania głównego: poniżej 20 zł

• pansmaczek 6 recenzji

19.08.2014, 19:47 napisał:

Zajechałem po drodze i napewno wrócę

Przejeżdżając przez Jasło wspomniałem kuchenne rewolucje Pani M.G. i stwierdziłem, że spróbuje co i jak.
    Jadąc, przejechałem nie zauważywszy lokalu skrytego za dźwiękochłonami, ale już z włączoną nawigacją dojechałem do celu.
    Lokal z zewnątrz ładny - są różne gusta, mnie się podobał.
    Po wejściu brak klientów, ale zważywszy na wczesną porę - było chwile po 11 - myślę sobie może nie ta pora i ludzi brak.
    Zająłem miejsce przy środkowym stoliku i ekspresowo zajął się mną świetnie ubrany kelner, który rzeczowo i kompetentnie odpowiadał na moje pytania.
    Zamówiłem słynny schab ze śledzia, schab na desce, gołąbki z kaszą i grzybami oraz barszcz czerwony.
    Oczekiwanie na potrawy ok. 20 minut.
    Opis smakowanych potraw:
    - śledź rewelacja podany z sałatką i całym jajem z majonezem - powiem, że niebo w gębie.
    - schab z deski 2,99 za 100 gram rewelacyjnie rozpływał się w ustach. Podany przez kelnera i krojony przy mnie. Wziąłem ok. 300 gram.
    - sos do schabu rewelacja - rzadka konsystencja, ale widać, że nie z paczki
    - gołąbki tylko spróbowałem, bo porcje ogromne - ale były grzyby i smak super
    - najsłabszą dla mnie stroną był barszcz czerwony do picia, choć zrobiony z buraczków mdły i bez polotu zważywszy, iż filiżanka tego specjału to 6 zł.

Na koniec ocena:
    - lokal w środku ładny, dający poczucie intymności z uwagi na oddzielające stolik od stolika firanowe panele.
    - obsługa bardzo miła, sprawna, kelnerzy zawodowi, a nie z łapanki co skutkowało dużym napiwkiem.
    - bardzo smaczne posiłki, dobrze doprawione i wielkie porcje.

Ja osobiście wrócę do tego lokalu na pewno, choćby na tego wspaniałego śledzia.
    Restaurację U Schabińskiej na stałe wpisuje w grafik lokali na 6.

Data wizyty w lokalu: 06 sierpnia 2014

• Mony 3 recenzje

29.07.2014, 19:51 napisał:

Rozczarowanie

Moje oczekiwania co do lokali "po rewolucjach" są zdecydowanie większe.
    Wystrój - zależy co kto lubi, dla mnie trąci PRLem. Ponaklejane różyczki próbują nadać charakteru ale szału nie ma.
    Obsługa poprawna.
    Jedzenie baaaardzo przeciętne. Nie ma finezji ani zaskakujących smaków.
    Dobre frytki, fajnie przyprawione.
    Jadłam łososia z brokułami i ziemniakami (przesolonymi).
    Bez smaku, nieprzyprawione.
    Moi towarzysze jedli schab, kurczaka - również bez zachwytów.
    Więcej tam nie wrócę.

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• Arxula 1 recenzja

25.09.2014, 22:18 napisał:

Duże rozczarowanie!

Restaurację tę wybraliśmy na przyjęcie urodzinowe dziecka. Obsługa fatalna - niestety obsługa była przerażona, gdy chcieliśmy zamówić napoje do picia - twierdzili, że za mało jest obsługi (tylko połowa stolików w lokalu była zajęta). Przyjęcie zostało opóźnione 40 minut, bo nie miał nam kto podać zamówionych 2 tygodnie wcześniej dań. Jedzenie przeciętne - frytki dla dzieci wysuszone. Jedynie schab godny był uwagi.
    Na kolejną imprezę rodzinną z pewnością nie wybierzemy restauracji U Schabińskiej ;(.

Data wizyty w lokalu: 03 maja 2014

• enico 1 recenzja

22.09.2014, 13:52 napisał:

Przepyszne jedzenie!

Dla mnie - ma swój niepowtarzalny klimat, na który składa się życzliwość i otwartość gospodarzy, piękny wystrój i przepyszne jedzenie. Jadłam gołąbki z kaszą gryczaną i sosem z leśnych grzybów - pycha! - te grzyby jeszcze rano rosły w lesie... Ale drugie gołąbki, z kaszą jęczmienną i śliwkami na łąckiej śliwowicy - to był absolutny majstersztyk! Znakomita była też kaczka z żurawiną i specjalnie przyrządzonymi jabłkami. Na deser - tort trzywarstwowy Murano, który akurat "nie trafił" w mój gust, ale porcja bardzo duża. Obsługa bardzo miła, krótki czas oczekiwania na zamówione danie. No i co ważne, lokal tuż przy drodze.

Data wizyty w lokalu: 19 września 2014

• andi190 1 recenzja

21.09.2014, 21:34 napisał:

Katastrofa nie lokal pod szyldem p. Gessler

Wybraliśmy się do tej restauracji, nabrani na slogan: jakie to dobre po rewolucji pani Gessler.
    Całą rodziną usiedliśmy z 2 dziećmi.
    Ilość osób na sali: 20 osób.
    Czas czekanie na kartę: 15 minut.
    Zamówiona herbata, karkówki, plus schab na desce (ponoć specjał Restauracji)
    +frytki dla dziecka.
    Woda na herbatę przychodzi za 12 minut, chłodna, prawdopodobnie z bojlera, jakby niedogotowana. Ale machamy ręką, chociaż już wyraźnie zdenerwowani.
    Czekamy dalsze wspólnie już 25 minut, tłumaczymy sobie to nie jest przecież jeszcze źle.
    W międzyczasie zostają obsłużeni inni klienci, którzy przyszli wcześniej, dostają gołąbki, oraz schab z kością na desce.
    Po 40 minut, pierwsze pytania zadaje kelnerkom.
    Odpowiedz: już za chwile będzie.
    Po 45 minutach, pytam, czy u Państwa to Standard, czy coś jest nie tak.
    Już zaraz będzie- znowu ta sama odpowiedź.
    Po 49 minutach płacę za herbatę, cała rodzina odchodzi od stolika, jesteśmy maksymalnie zniesmaczeni, i zdenerwowani.

Nie polecam tego miejsca. To jest totalne nieporozumienie.
    Żeby tyle czekać na jedzenie, gdzie wiadomo, na weekendy jest nieco więcej osób, nie przygotowawszy zaplecza. Porażka
    Kelnerki tłumaczą się, że one pytają, ale kuchnia nie wyrabia.
    Pytam czy frytki robi się 40 minut? Bez odpowiedzi.
    I tyle miały do zaoferowania
    Dziwie, się, że wszędzie, pozostają zdjęcia Pani Gessler.
    Jest to oczywiste nadużycie i tylko PR słabej jakości. Ogólnie wrażenie dezorganizacji kelnerek.
    Jeszcze raz odradzam, chyba że lubicie czekać na kartę i obiad.

Data wizyty w lokalu: 21 września 2014

• zawil 1 recenzja

30.08.2014, 18:55 napisał:

Tragedia!

Do restauracji przyjechaliśmy na niedzielny obiad z całą rodziną.
    Nie spodziewaliśmy się niczego wybitnego, ot po prostu solidny obiad, ale to co dostaliśmy wołało o pomstę do nieba. Żadne danie nie było dobre, a niektóre po prostu tragiczne! Wysuszony kurczak, podeszwowe mięso, kiepskie surówki itp. Jednak prawdziwą gwiazdą był mój placek myśliwski z dziczyzną, który otrzymałem na brzegach spalony na środku surowy. Dziczyznę rozpoznać potrafię, a to mięso, które otrzymałem wydało mi się cokolwiek inne, zapytałem więc kelnerkę co to za mięso? Odpowiedziała, że wołowe, na moją uwagę, że to jest gulasz wieprzowy stwierdziła, że faktycznie tak może być (!). Na rachunku jednak oczywiście widniał placek po myśliwsku z dziczyzną. Nigdy więcej!

Data wizyty w lokalu: 20 lipca 2014

• malysmakosz 1 recenzja

15.08.2014, 12:44 napisał:

Wielkie rozczarowanie

Jak na restaurację po "rewolucjach", to bardzo duże rozczarowanie - cen nie powstydziłaby się dobra restauracja w dużym mieście, a jedzenie gorsze niż w barze mlecznym - zamawiając łososia, otrzymałam talerz ziemniaków! Tak, zajmowały prawie połowę jego powierzchni, druga połowa to brokuły, a łosoś - no cóż ... jedno naprawdę cieniutkie "dzwonko"... Wstyd! Całość na talerzu wyglądała po prostu komicznie, nie wspominając o tym, że najeść się taką porcją nie można, bo jeśli nie je się ziemniaków, to zaserwowane danie nie pozwalało nasycić głodu... A cena? - no cóż - ponad 30 zł!
    Drugie zamówione danie, to placek po cygańsku z dziczyzną - mięsa tak mało i posiekane w tak drobniuteńką kosteczkę, że znowu wyglądało to żenująco i dobrze, że placek ziemniaczany był rozmiaru XXL - ale cóż jakoś trzeba zapełnić ten talerz... W dodatku dumnie nazwana "dziczyzna" chyba nawet nie leżała obok dziczyzny - może jak ktoś w życiu nie jadł dziczyzny, to by w to uwierzył, ale białe mięso z lasu?
    Podsumowując - na pewno nie wrócimy.

Data wizyty w lokalu: 01 sierpnia 2014

• sarita86 1 recenzja

01.08.2014, 16:16 napisał:

Wyśmienity lokal

Byliśmy ze znajomymi w zeszłą niedzielę jak wracaliśmy z nad Soliny.
    Dojazd w porządku, łatwo trafić. Wystrój zrobił na nas bardzo duże wrażenie!! Było bardzo miło i spokojnie. Obsługa bardzo uprzejma. Zamówiliśmy słynny schab, gołąbki z kaszą i z ziemniakami, kaczkę i proziaki, do tego frytki, opiekane ziemniaki i warzywa z wody. Bardzo duże porcje i bardzo smaczne! Jednak trzeba było dłuższą chwilę czekać, bo lokal był załadowany ludźmi. Ogólnie bardzo mi się podobało i jak będę jeszcze kiedyś w okolicy to na pewno tam zajrzę i zjem coś dobrego ! Najbardziej polecam kaczkę była wyśmienita!

Data wizyty w lokalu: 02 sierpnia 2014

• agaarek30 1 recenzja

09.05.2014, 15:18 napisał:

Smakowite jedzonko

Byliśmy przejazdem, na początek zamówiliśmy proziaki z masłem czosnkowym, bardzo dobre. Ja próbowałam gołąbki z farszem ziemniaczanym w sosie śmietanowym (obłędny). Dla mnie extra, duża poracja, której nie dałam rady zjeść. Znajomi wzięli placki ziemniaczane z sosem, porcje ogromniaste, szok, też sobie z nimi nie poradzili. Wszystko bardzo ładnie podane i bardzo gorące. Na koniec szarlotka z lodami i bitą śmietaną, ogromny kawał ciasta, przepyszny. Obsługa bardzo miła, a lokal przytulny. Nie ma do czego się przyczepić. Polecam w 100 procentach.

Data wizyty w lokalu: 09 maja 2014

• jagodawesola 3 recenzje

30.11.2013, 15:20 napisał:

Piękne wnętrze, zimna zupa

Napaliłam się na odwiedziny tego lokalu, gdyż był po Kuchennych Rewolucjach.
    Wnętrze bardzo mi zaimponowało, pięknie i kolorowo :).
    Rozczarowała mnie zimna zupa, którą dostałam.
    W szanującej się restauracji nie powinno mieć to miejsca.
    Reszta, czyli gołąbki i schab z deski były smaczne.

Nowe w okolicy: Jasło