Zagroda Młynarska

gdzie jesteś? województwo: łódzkie miejscowość: Uniejów
3.4

ul. Zamkowa 2 99-210 Uniejów (Termy Uniejów, zespół muzealno-noclegowy)
tel: 506-090-199
typ lokalu: karczma typ kuchni: polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• Lacocina 47 recenzji

13.08.2014, 19:53 napisał:

Ciekawe miejsce

Już od kilku lat Uniejów prężnie się rozwija i powstają tu nowe miejsca, gdzie można się posilić. :)
    Jednym z takich miejsc jest ta oto restauracja. Jej wygląd jest o tyle nietypowy, gdyż mieści się w chałupie z XIX wieku - możemy więc cofnąć się trochę w czasie. Wystrój też typowy dla takiej chałupy - co daje bardzo pozytywny efekt.
    Bardzo fajnym rozwiązaniem jest to, iż codziennie możemy zjeść co innego - menu jest ruchome przez co wybór nie jest zbyt duży. Ale dzięki temu możemy zjeść coś naprawdę smacznego i świeżego. Mnie udało się skosztować roladek wołowych z gotowanymi ziemniakami i buraczkami ze śliwką. Bardzo dobre danie! Jeden minus - ceny. Porcje nie są zbyt duże, ale kosztują sporo.
    Także będąc w Uniejowie warto tu wstąpić.

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• mamiszonek 11 recenzji

21.06.2014, 18:42 napisał:

Bardzo smacznie ale...

Do Uniejowa dojechaliśmy w ponury, wietrzno, zimno - dżdżysty dzień, kiedy marzy się o ciepłej kuchni i dobrym posiłku. Najlepiej takim prostym i rozgrzewającym. I tu trafiliśmy w dziesiątkę. W karczmie wybór dań rzeczywiście niewielki, ale wszystko świeże i bardzo polskie. Jedliśmy pierogi z mięsem, zapiekankę, w której składzie były ziemniaki, cebula i kawałki wieprzowiny, surówkę z kapusty, a ja jeszcze zupę pomidorową z makaronem. Pełna prostota z dużą dozą wdzięku i domowymi klimatami wnętrza jak w starej wiejskiej chacie (z drewnianą podłogą, kaflowym piecem kuchennym, i słomianymi matami oraz stołami i krzesłami "z epoki"). Obowiązuje samoobsługa, więc wszystko nakładamy sami i na końcu następuje ważenie talerza i wycena. I tu mały zgrzyt, bo za niezbyt wielkie porcje i zupę zapłaciliśmy jak w wyższej klasy restauracji. Nie sądzę żeby proste składniki naszego jedzenia kosztowały aż tyle, więc narzut musi tu być "niewąski". Ale w sumie, poza niewielką dziurą w portfelu, pozostałe wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Data wizyty w lokalu: 02 maja 2014

• moran 3 recenzje

06.02.2013, 19:53 napisał:

Przypadkowe odkrycie

Jako że ferie, buszujemy z rodzinką po Polsce.
    Byliśmy w Termach w Uniejowie i dosłownie 200 metrów dalej znaleźliśmy śliczny kompleks staropolskich chatek, małe chałupki, stodoły i dwa duże wiatraki (w których można nawet przenocować)...ale do rzeczy.. W środku kompleksu znajduje się mała biała chatka, Zagroda Młynarska z malutkimi drzwiczkami, dosłownie trzeba się schylać w pół, żeby wejść... w środku dwie salki, miszmasz góralsko folklorystyczny... Jedzenie nakładamy sami, ala szwedzki stół. Mankamentem niestety jest niewielki wybór oferowanych dań i nie są rewelacyjne ;(
    Jednak sama karczma zrobiła na nas niezłe wrażenie... Jest wręcz urokliwa.
    Po kolejnych wojażach feriowych podzielimy się innymi opiniami.

Data wizyty w lokalu: 24 stycznia 2013

• gary 1 recenzja

25.04.2013, 21:16 napisał:

Karczma w skansenie

Byliśmy z całą rodzinką jakoś w lutym. Stara chata, dwór i wiatraki. W chacie karczma. Na tle tego co jest podawane w restauracjach to widać, że podchodzą do swojej roboty z serce. Zero sztucznych potraw i chemii. Jedzenie świeże i bardzo dobre, proste ale oto chodzi. Pieką chleb i są soki tłoczone z jabłek.

Data wizyty w lokalu: 21 lutego 2014

Nowe w okolicy: Uniejów