Restauracja Pod Platanami

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Zbrosławice
1.8

ul. Księżoleśna 1 42-674 Zbrosławice
tel: (32) 750-44-44, 513-524-524
typ lokalu: restauracja typ kuchni: śląska, desery, grill, polska, drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• marbas 23 recenzje

13.07.2014, 21:15 napisał:

Boczek z boczkiem i tyle...

Po przepięknej dzisiejszej wycieczce do Pławniowic i Toszka udaliśmy się na obiad to restauracji Pod Platanami. Już od progu przywitało nas zdziwienie gdyż pomimo kilku wolnych stolików – poinformowano nas, że są rezerwacje. Ale udało się. Ceny z kosmosu nie gliwickie, nie katowickie, ale warszawskie i to i tak w stolicy można znakomicie za to zjeść. Zobaczymy jak jakość. Zamówiliśmy na przystawkę gruszkę z gorgonzolą i orzechami (17 zł) oraz wątróbki w delikatnym balsamicznym sosie (15 zł). Po 30 min przyszła jedna przystawka dla żony. Jak wielkie było jej zdziwienie. Jedna gruszka, z gorgonzolą posypana odrobiną orzechów włoskich i do tego kilka wielkich grubych plastrów tłustego BOCZKU. Po następnych 10 minutach, kiedy żona już skończyła (bo były to przystawki na gorąco) otrzymałem swoją – całkiem niezłą wątróbkę drobiową w delikatnym sosie. Żadnych starterów, żadnego pieczywa nie dostaliśmy. No kolejna próba: Roladki z królika z kluskami śląskimi i burakami na ciepło (36 zł). Kluski – chyba sama mąka ziemniaczana, buraczki dobre a roladki z królika? owinięte znów grubymi plastrami boczku – zabija jakikolwiek smak królika i czegokolwiek – opływa w tym tłuszczu. Przysmak świętego Huberta (44 zł) plus kluski śląskie już wspominane za 7 zł i zestaw surówek za 12 zł to chyba Wielka przesada. Polędwica wołowa niezła, ale zupełnie przesmażona i w dodatku znowu z GRUBYM TWARDYM BOCZKIEM. I tak z przesytem tłuszczowym nie skusiliśmy się na deser o nie…. wystrój lokalu - mnóstwo włożonej kasy i gdyby nie tandetne żyrandole i kulka niczym z dyskoteki byłoby całkiem fajnie... Jakość niewspółmierna do ceny. Pozostaje tylko niesmak.

Data wizyty w lokalu: 11 lipca 2014

Nowe w okolicy: Zbrosławice