Restauracja Pod Platanami

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Zbrosławice
2.6

ul. Księżoleśna 1 42-674 Zbrosławice
tel: (32) 750-44-44, 513-524-524
typ lokalu: restauracja typ kuchni: śląska, desery, grill, polska, drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• marbas 23 recenzje

13.07.2014, 21:15 napisał:

Boczek z boczkiem i tyle...

Po przepięknej dzisiejszej wycieczce do Pławniowic i Toszka udaliśmy się na obiad to restauracji Pod Platanami. Już od progu przywitało nas zdziwienie gdyż pomimo kilku wolnych stolików – poinformowano nas, że są rezerwacje. Ale udało się. Ceny z kosmosu nie gliwickie, nie katowickie, ale warszawskie i to i tak w stolicy można znakomicie za to zjeść. Zobaczymy jak jakość. Zamówiliśmy na przystawkę gruszkę z gorgonzolą i orzechami (17 zł) oraz wątróbki w delikatnym balsamicznym sosie (15 zł). Po 30 min przyszła jedna przystawka dla żony. Jak wielkie było jej zdziwienie. Jedna gruszka, z gorgonzolą posypana odrobiną orzechów włoskich i do tego kilka wielkich grubych plastrów tłustego BOCZKU. Po następnych 10 minutach, kiedy żona już skończyła (bo były to przystawki na gorąco) otrzymałem swoją – całkiem niezłą wątróbkę drobiową w delikatnym sosie. Żadnych starterów, żadnego pieczywa nie dostaliśmy. No kolejna próba: Roladki z królika z kluskami śląskimi i burakami na ciepło (36 zł). Kluski – chyba sama mąka ziemniaczana, buraczki dobre a roladki z królika? owinięte znów grubymi plastrami boczku – zabija jakikolwiek smak królika i czegokolwiek – opływa w tym tłuszczu. Przysmak świętego Huberta (44 zł) plus kluski śląskie już wspominane za 7 zł i zestaw surówek za 12 zł to chyba Wielka przesada. Polędwica wołowa niezła, ale zupełnie przesmażona i w dodatku znowu z GRUBYM TWARDYM BOCZKIEM. I tak z przesytem tłuszczowym nie skusiliśmy się na deser o nie…. wystrój lokalu - mnóstwo włożonej kasy i gdyby nie tandetne żyrandole i kulka niczym z dyskoteki byłoby całkiem fajnie... Jakość niewspółmierna do ceny. Pozostaje tylko niesmak.

Data wizyty w lokalu: 11 lipca 2014

• Cristalll 2 recenzje

04.10.2014, 09:53 napisał:

Niestety rozczarowanie

Do tej restauracji udaliśmy się wczoraj.
    Ceny są wysokie, jednak mieliśmy nadzieję, że są one związane z jakością jedzenia.
    To, czego nie lubię w restauracjach, to otrzymanie potrawy, którą jestem w stanie przyrządzić w domu z większym powodzeniem niż profesjonalni kucharze.
    Bardzo długi czas oczekiwania na same napoje - zamówiliśmy niewyszukaną coca-colę i gorącą czekoladę.
    Duży minus za śmietanę w spreju do czekolady...
    Na przystawkę zamówiliśmy serowe paluchy - podane ładnie, smaczne, jednak kelnerka nie przekazała do kuchni, że powinny zostać podane na 2 talerzach, manewrowanie jednym talerzem na 2 osoby było dość krępujące i niezręczne.
    Na danie główne zamówiliśmy grillowane piersi z kurczaka.
    Jedna z brzoskwinią i sosem pieprzowym, a druga w sosie serowym.
    Przykre, że brzoskwinia miała pozostałości pestki, a sos serowy to bardziej beszamel z serkiem topionym.
    Pomimo małej ilości zarezerwowanych stolików naprawdę długi czas oczekiwania i niestety, smutna Pani kelnerka.
    Stosunek ceny do jakości wypada bardzo blado.
    Zmarnowany potencjał miejsca, bo jest ono piękne i tak, jak pisała osoba przede mną - widać tam zainwestowane pieniądze.

Data wizyty w lokalu: 04 października 2014

Nowe w okolicy: Zbrosławice