Szeroka No. 9

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Toruń
3.8

ul. Szeroka 9 87-100 Toruń (róg ulic Szeroka i Podmurna)
tel: (56) 622-84-24
typ lokalu: kawiarnia, restauracja typ kuchni: europejska, polska cena dania głównego: 40 - 60 zł

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

• rasilio 8 recenzji

27.08.2014, 12:14 napisał:

Doskonałe jedzenie za konkretną cenę

Byłem na obiedzie. Wystrój gustowny, b. ładny, ciekawe rozwiązania, jednak bez ekstrawagancji i jakichś wyróżników. Kocyki na przyjemnym tarasie. Podczas deszczu miły i kompetentny kelner pomógł nam się przenieść do środka.
    Potrawy nie standardowe naprzykład krem z topinambura z kandyzowaną żurawiną albo bulion rybny z roladką z ryby i chipsem ze skóry łososia i kawiorem z tapioki lub halibut z pianka z buraka wszystkie ciekawie i bardzo apetycznie podane. W smaku w większości REWELACYJNE. Spory wybór potraw i win (od 70 zł). Desery jedne z najlepszych jakie jadłem. Ciastko migdałowe czasem nam się śni do dzisiaj. :). Włoski kucharz. Za dwa dania i deser ok. 100 zł.

Data wizyty w lokalu: 16 sierpnia 2014

• Bruno79 15 recenzji

24.06.2014, 10:06 napisał:

Najlepsze śniadanie w Toruniu

Byliśmy razem z żoną pierwszymi gośćmi, dodam że zaraz po otwarciu lokalu. Przywitał nas bardzo miły kelner. Wybraliśmy parę pozycji z menu śniadaniowego m.in jajecznicę włoską, chłopską, kawę i imbryk herbaty. Kelner wrócił z napojami po kilku minutach, wcześniej przygotował śniadaniowe nakrycie na stół. Potem przyniósł samo śniadanie. Wystrój wnętrza oceniam wysoko, lokal utrzymany w tonacji beżowej i pastelowej. Przyjemna muzyczka umiliła nam poranek, a pyszna kawa dodała energii na kilka kolejnych godzin. Polecam. Na pewno tu wrócę :). Pysznie, miło i w przystępnej cenie.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• Ex3v 6 recenzji

22.06.2014, 21:41 napisał:

Świetny lokal o niebanalnym menu

Na Szeroką trafiliśmy z polecenia z innego portalu gastro, który określił to miejsce jako jedno z "top 100 w Polsce".
    Ciężko narzekać na ceny - za kilkadziesiąt złotych dostajemy talerz prezentujący naprawdę imponujące umiejętności szefa kuchni.
    W moim przypadku był to śledź w miodzie (ok. 20 zł), polik cielęcy (ok. 70 zł) i creme brule (ok. 20 zł).
    Prezentacja dań przypomina te znane z programów telewizyjnych, a ich jakość nie pozostawia złudzeń - śledź był delikatny i znacząco odbiegał od znanego wszystkim wydania tej ryby (kilo soli na 100 g śledzia), polik cielęcy był niesamowicie delikatny, a dodatki towarzyszące tym daniom (pianka chrzanowa, świetne sosy) na najwyższym poziomie.

Aby wyjść w pełni najedzonym, trzeba pozostawić około 100 zł za osobę. Nie będą to jednak pieniądze stracone - jeśli ktoś jeszcze nigdy nie jadł w miejscu tego typu, na pewno zmieni swoje postrzeganie kuchni i smaków. Nieodwracalnie.
    Miłym jest też fakt, że restauracja nie sprzedaje nam kranówki reklamowanej jak woda z lodowca życząc sobie 30 zł za butelkę - co jest tie poza drzwiami tego lokalu, jest tanie także w nim.
    Lokal jest przytulny, panuje w nim nieformalna atmosfera, ale jednocześnie nie przeszkadza to kelnerom na zachowanie wysokiego poziomu.

Gorąco polecam wszystkim ciekawym nowych smaków.

Data wizyty w lokalu: 21 czerwca 2014

• Ola83 1 recenzja

04.05.2014, 15:49 napisał:

Smacznie, pięknie, klimatycznie! Plus za pyszne szparagi!

Odwiedziłam to miejsce wczoraj. Pięknie urządzony lokal zachęcał do wejścia. Miejsce okazało się bardzo klimatyczne. Na początku zamówiłam śniadanie, które w Toruniu jest serwowane w nielicznych knajpach. Ciepłe bajgle i pyszne jajka po benedyktyńsku okazały się strzałem w dziesiątką. Pięknie podane, duże porcje warte są swoich cen. Zamówione później szparagi spełniły moje szparagowe fantazje:). Pyszna, zupa krem, z delikatnym jajkiem to wiosenny hit! Świetne miejsce na śniadanie, obiad, romantyczną kolację czy tylko filiżankę wyśmienitej herbaty Althaus :).

Data wizyty w lokalu: 04 maja 2014

• Elisabeth122 2 recenzje

10.04.2014, 13:18 napisał:

Wysokie ceny

Zbyt wysokie ceny zniechęciły mnie do dalszych odwiedzin tego lokalu. Zamówiłam raz szarlotkę jabłkowo-gruszkową, otrzymałam cienki, kilkumilimetrowy spód z kruszonych herbatników, który był tak twardy, że nie dało się tego elegancko zjeść, do tego masa była bardziej jabłkowa niż gruszkowa, słodka tak, że aż mdła. Nie jestem smakosze tak słodkich rzeczy, chętnie bym wpadła tam na romantyczną kolację, ale niestety ceny mnie odstraszają.

Data wizyty w lokalu: 10 kwietnia 2014

• Lakecomo 12 recenzji

07.09.2013, 18:24 napisał:

Świetnie

Wizytę w tej restauracji zaliczam do bardzo udanych. Bardzo przyjemne wnętrza. Ciekawy wystrój, dopracowane detale od zastawy po kąciku dla dzieci i toalecie kończąc.

Karta menu jest mała - tak jak w powinno być w ekskluzywnych restauracjach.
    Zamówiliśmy zupę z zielonego ogórka, kaczkę, potrawkę z królika i labraksa. Wszystkie dania bardzo nam smakowały i były efektownie podane. Jak mam się do czegoś przyczepić, to fasolka owinięta w boczek do labraksa to już trochę trąci - choć nasze dziecko danie zaczęło właśnie od tego :).

Fajna restauracja z górnej półki i co ja osobiście doceniam i lubię, bez przesadnego nadęcia w stylu zamiatanie okruszków ze stołu srebrną miotełką :).

• fuksik56 2 recenzje

24.02.2014, 21:42 napisał:

Super miejsce na popołudniową herbatkę

Wybrałem się, aby sprawdzić czy opinie o doskonałych herbatach i wspaniałych ciastach nie są przesadzone. Oferowane herbaty ALTHAUS są rzeczywiście przepyszne. Próbowałem dwóch smaków i oba były przepyszne. Szarlotka gruszkowo - jabłkowa też doskonała. Obsługa sympatyczna i kompetentna. Wystrój też bardzo efektowny. W sumie same plusy.

Data wizyty w lokalu: 24 lutego 2014

• antrius 12 recenzji

11.07.2013, 20:29 napisał:

Dobra kawiarnia, średnia i za droga restauracja

Szeroka 9 pod wieloma względami wyglada bardzo profesjonalnie. Bardzo ładne, dobrze przemyślane wnętrze oraz ogródek z klasą, sprawiają że bardzo przyjemnie się siedzi zarówno w środku jak i na zewnątrz. Bardzo elegancko wygląda karta menu. Kawa jest droga, ale jest przepyszna i uważam, że warta ceny w takim miejscu. Tu się kończą jednak plusy. Najważniejszy minus jest za jedzenie, które jest podane w bardzo wymyślny sposób, ale niestety jeśli chodzi o smak to szału nie robi. Ceny potraw też są zbyt wysokie (jadłem tam królika w śmietanie oraz creme broule i przystawki do piwa). Podsumowując przerost formy nad treścią. Kolejnym minusem jest obsługa. Bardzo długo się czeka, żeby ktoś podszedł.

• Slanty 45 recenzji

07.04.2013, 22:18 napisał:

Przyjemne wrażenia estetyczne i kulinarne

Dawno nie byłam w Toruniu, więc z przyjemnością powitałam Szeroką No. 9. Odwiedziłam to miejsce dwa razy w krótkim czasie, ale bardziej pod kątem kawiarnianym, więc moja ocena jedzenia będzie dotyczyła spraw bardziej deserowych. Ogólnie: kawa świetna i podają też brązowy cukier. Szarlotka dla mnie bardzo dobra - szczególnie przypadły mi do gustu kawałki jabłek, które były dość konkretne i doskonale upieczone, duża porcja. Duży minus dla creme brulee, nie z powodu jakości samego deseru, ale dlatego, że podano maleńki creme, a do tego dwie inne słodkości jako komplet. Samego creme brulee było mikroskopijnie. Ktoś przesadził z wizją artystyczną. Lody jadły dzieci – pan powiedział, że można zrobić takie porcyjki i ku radości pociech były świetne duże porcje z różnymi przystrojkami. Ja wolę wytrawne desery, więc zamówiłam jedną z przekąsek piwnych pt. Przysmak włoski. Rewelacja – dostałam piękny talerz z porcyjką oliwek, oliwą do moczenia z papryką słodką, zawijasek z grillowanej cukinii z fetą, ozdoby w postaci świeżej rukoli, bruschettę z oskórowanymi(!) pomidorkami koktajlowymi i orzeszkami piniowymi oraz ciepłe kawałki bagietki. Objadłam się maksymalnie i było mi cudnie!
    Słowo na temat obsługi. Wszystko OK, ale rozumiem te uwagi innych gastronautów o wyniosłości; dla mnie to było raczej trochę jak kierowca, który jedzie, ale rozmawia równocześnie przez komórkę – jakby ktoś lekko odległy umysłem. Jednak nie można przyczepić się do niczego konkretnie, wszystko na czas, sprawnie, tylko może leciutki chłód.
    Wystrój natomiast oczarował mnie totalnie. Spokojny w sensie harmonii. Jest kącik zabaw dla dzieci – super, a także dwie toalety – w części frontowej i z tyłu; to bardzo wygodne. Muzyka kojąco-jazzująca.
    Przy następnym pobycie w pięknym Thorn z całą pewnością się tam pojawię.

Data wizyty w lokalu: 30 marca 2013

• alepycha 34 recenzje

06.03.2013, 15:08 napisał:

No.9 walczy o No.1 w Toruniu :)

Lokal odwiedziliśmy w porze lunchowej, więc nie zamawialiśmy obiadów - z tego co widzę po ocenach, są równie dobre jak nasze przystawki/zupy/sałatki :)

Ale od początku:

Jedzenie - zupa serowa wybitna, rybna dobra (ale jadałem lepszą), sałatka OK, sardynki z własnoręcznie robionymi chipsami i dipami - bardzo dobre. Co ważne, wszystko podane na bardzo ciekawych naczyniach, z fajnym wystrojeniem potraw i zup. Naprawdę wszystko wyglądało rewelacyjnie.

Obsługa - nie za szybka, odniosłem wrażenie wyniosłości (być może taki "elitarny" charakter lokalu), jednak do samej pracy zastrzeżeń nie mam - wszystko ok.

Wystrój - moim zdaniem estetyczny, aczkolwiek dużo szarości, trochę burawo. Ale rozumiem koncepcję i w niczym wystrój nie przeszkadzał, czyli również bez zastrzeżeń.

Ceny - no cóż, jak na warunki Toruńskie to nie ma co ukrywać - jest drogo. Ale lokal polecam nawet na kawę czy piwo (ceny do zniesienia), lub zamawiane przez nas przystawki/zupy. Warto zajrzeć i spróbować, bo moim zdaniem to jedna z najlepszych restauracji w Toruniu i nowa jakość na toruńskim rynku.

Duży minus (nie wpływający na ocenę) to brak strony WWW, lub chociażby profilu na fb. Mam nadzieję, że to tylko na początku i niedługo te elementy również powstaną. Jak na razie z tego co widzę po ilości ludzi dość dobrze działa "marketing szeptany" i lokal na pustki nie może narzekać.

Reasumując: Polecam w 100%!

Nowe w okolicy: Toruń