Zielony Zakątek

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Płońsk
4.4

ul. 19 Stycznia 12 09-100 Płońsk (lokal przeniesiony z ul. Płockiej 4A)
tel: 512-070-600
typ lokalu: restauracja typ kuchni: międzynarodowa, desery, grill, sałatki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• jajnick 914 recenzji

02.06.2013, 23:40 napisał:

Warto zapamiętać ten adres

Płońsk usytuowany jest w widłach dwóch (a właściwe trzech) mocno zajeżdżanych dróg krajowych. Codziennie przejeżdża w pobliżu tego miasta dziesiątki tysięcy podróżnych. Wielu z nich zastanawia się gdzie tu można smacznie i bezpiecznie zjeść. Z czystym sumieniem mogę zarekomendować Zielony Zakątek. Na pewno jedzenie tam jest świeże i bezpieczne i z pewnością zaspokoi ono gruczoły smakowe większości gastronautów. Problem tylko w tym, że trzeba zjechać z trasy i w centrum miasta odszukać lokal. Jednakże ok. 93% poszukiwaczy dobrych smaków nie będzie żałować nadłożonego czau.
    Ogólna charakterystyka tamtejszej kuchni jest następująca. Menu nie jest stałe - codziennie gotują coś innego. Nie ma nawet karty dań. O aktualnych zasobach kuchni informuje tablica. Dania są dość wymyślne. Podejrzewam, że nie są to dania z żadnych książkowych przepisów, a raczej są to autorskie impresje na dany temat.
    Wchodzących do lokalu najpierw wita zapach świeżych ziół, a w dalszej kolejności miła właścicielka, która doradzi i wyjaśni szczegóły poszczególnych kompozycji. Jest gotowa na ewentualne korekty - zgodnie z upodobaniami klienta. Wystrój jest niewyszukany, ale miły.
    Najprawdopodobniej większość gości przyzna Zielonemu Zakątkowi 6 gwiazdek za jedzenie. Ja przyznałem tylko 5, ale moje zarzuty prawdopodobnie uznane zostaną za śmieszne i nieuzasadnione. Otóż zamówiony przeze mnie królik w rozmarynie był smaczny, ale... zbyt miękki. Wiem, wiem - wszyscy tak lubią, żeby mięsko było mięciutkie. A ja nie. A jak lubię,żeby wszystkie smaki pozostały w mięsie, i żeby ono było lekko twardawe.
    No i ten makaron z małżami w sosie serowym. Sam makaron (chyba papardelle) bardzo dobrej jakości i dobrze przygotowany (absolutne al dente). Małże wyśmienite. Tylko ten sos. Przede wszystkim było go za dużo. Sos powinien być z sera najwyższej jakości i ma jedynie obtaczać makaron, a nie rozlewać się na talerzu. Danie to potraktowano jako secondo piatto i konsekwentnie nie podano łyżki, lecz zamiast nie niej nóż... No i dlatego dałem tylko 4 gwiazdki za obsługę (ale 93% klientów na pewno przyzna jej 5 gwiazdek).
    Mam nadzieję, że moje uwagi nie zniechęcą nikogo od odwiedzenia lokalu. Nie sądzę, aby w promieniu 50 kilometrów było coś ciekawszego. Dlatego szkoda się zastanawiać. Noga z gazu i do Płońska...

Data wizyty w lokalu: 24 maja 2013

• psi_kus 4 recenzje

09.08.2014, 14:31 napisał:

Zdecydowanie warto zjechać z trasy

Świetne jedzenie, świeże, z naturalnych składników. Zamówiliśmy rybę po meksykańsku doprawioną zgodnie z życzeniem zamawiającego, piersi z kurczaka bardzo w porządku i grillowane warzywa, które były nietłuste, co się niestety rzadko zdarza. Bardzo dobra obsługa, wie co podaje, elastycznie miesza dodatki do dań. Mimo wymagającej diety jednego z uczestników wycieczki nie było żadnego problemu.

Zjechaliśmy jadąc z Warmii, kierując się opiniami na gastronautach i to była dobra decyzja! Jedynym zauważonym przez nas minusem jest jedna tylko toaleta.

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• nimarha 49 recenzji

26.09.2013, 08:27 napisał:

Obowiązkowy przystanek w drodze na Gdańska

Zasugerowani opiniami na gastronautach, przejeżdżając przez Płońsk wstąpiliśmy do Zielonego Zakątka. Mogę tylko potwierdzić poniższe dobre opinie.
    My uraczyliśmy się kremem z cukinii, łososiem i gulaszem wołowym z kaszą gryczaną. Świetne, nieskomplikowane jedzenie dosmaczone odpowiednio ziołami.

Przemiły postój i świetne jedzenie. Polecam.

• adeka 2 recenzje

14.08.2014, 16:21 napisał:

Ulubiony lokal w Płońsku

Lokal naprawdę warto odwiedzić. Wystrój przytulny, bardzo czysto.
    Obsługa pomocna, kuchnia otarta na modyfikacje konkretnych dań.
    Cannelloni ze szpinakiem to moja ulubiona potrawa!
    Dania zawsze świetnie doprawione. Porcje idealne, żeby zaspokoić głód.
    Ceny nie są wygórowane, na pewno adekwatne do jakości.
    Zdecydowanie polecam. :)

Data wizyty w lokalu: 08 czerwca 2014

• ptysiek 4 recenzje

15.11.2013, 21:39 napisał:

Duża niespodzianka

Jesteśmy w tej uprzywilejowanej sytuacji, że mieszkamy przysłowiowy "rzut beretem", czyli niecałe 20 km od tego przybytku. W okolicy totalna "plaża", jeśli chodzi o przyzwoitą kuchnię. Trójkąt Nasielsk - Nowy Dwór Mazowiecki - Płońsk to jakoby Trójkąt Bermudzki dobrej kuchni. W Zakątku byliśmy po raz drugi. Za pierwszym razem w starej lokalizacji. I tu jak na dłoni widać, jak sam lokal może oddziaływać na percepcję - co prawda pamiętam, że jedzenie było smaczne, ale bardziej zapamiętałam upał i brak przestrzeni. Jednak dziś postanowiliśmy tam wrócić i - ulga. Nowy lokal przestronny, gościnny, dwa poziomy. Nareszcie jest gdzie w okolicy zaprosić gości z cywilizowanego świata. Knajpka jest miło urządzona, czysta, przytulna. Jedzenie - pyszne. Łosoś wyczuwalnie świeży i dobrej jakości. Grillowana cukinia dobrze przyprawiona i smaczna. Porcje w sam raz - nie za duże, nie za małe. Ciekawostka - kelnerka zapamiętała, że prosiłam o herbatę czarną, bez cukru i cytryny i taką dostałam, co nieczęsto się zdarza. Kuchnia w bardziej lightowym stylu, co nie znaczy, że dietetyczna. Po prostu dobra. A dodatkową przyprawą jest przemiła właścicielka znajdująca czas i uśmiech dla wszystkich gości. Stosunek jakość - ceny bardzo dobry.
    Szczerze polecam wszystkim, zwłaszcza podróżującym między Warszawą a Gdańskiem czy Bydgoszczą - parę minut, a przy trasie takiego jedzenia nie dostaniecie.
    Tym razem nie spróbowałam, ale gdy dowiedziałam się o świeżo robionych rozmaitych pierogach wiem, że przetestuję wszystkie. Już niedługo. POLECAM.

Data wizyty w lokalu: 15 listopada 2013

• w_maciek 6 recenzji

09.08.2013, 19:50 napisał:

Bardzo miłe zaskoczenie

Jadąc na weekend z Gdańska do Józefowa stwierdziliśmy z rodziną, zachęceni pozytywnymi opiniami, że zatrzymamy się na obiad. Nie zawiedliśmy się. Kuchnia smaczna i zarazem zdrowa. Pani doradziła nam, abyśmy dla naszego 3-latka zamówili faworki z kurczaka z nasionami i opiekane ziemniaczki, moja Pani wzięła penne z pesto i kurczakiem, natomiast ja zamówiłem fileta z Miruny na szpinaku z gorgonzolą. Dodatkowo opiekane ziemniaczki i połówkę sałatki warzywnej ze świeżych i naprawdę smacznych warzyw. Każdemu z nas smakowało bardzo. Nawet nasz synek zjadł wszystko z talerza. Zaskoczyła nas też cena. Za w/w zestawy plus piwo (bezalkoholowe) zapłaciliśmy 62 zł... więc uważam, że naprawdę niedrogo. Obsługa na plus, właścicielka rozmawia i stara się wypytać co kto lubi, bo nie ma standardowej karty dań, za to aktualne potrawy wypisane na tablicy. Wystrój do mnie specjalnie nie trafia. Jest czysto, schludnie jak w domu, natomiast nie ma konkretnego WOW. Podsumowując zdecydowanie polecam, jeśli chce się zjeść na trasie Gdańsk - Warszawa. Lepiej jest zjechać do miasta niż jeść w przydrożnych sieciówkach...

Data wizyty w lokalu: 09 sierpnia 2013, godz. 13:30

• Alvaro 1 recenzja

17.08.2013, 18:18 napisał:

Smacznie, zielono i bardzo przyjemnie!

Odwiedziliśmy dziś z żoną Zielony Zakątek i jestem bardzo przyjemnie zaskoczony! Jedzenie super smaczne, dobrze przyprawione, w powietrzu czuć zapach ziół. Bardzo miła właścicielka dopytuje, doradza i opowiada, jakich smakołyków można skosztować codziennie, ponieważ z dnia na dzień menu ulega zmianom. Będąc w sierpniu podawane jedzienie było lekkie, niskotłuszowe, po prostu dostosowane do spożywania podczas letnich upałów! Na pewno tu wrócimy!

Data wizyty w lokalu: 17 sierpnia 2013, godz. 13:00

• Olsztynianka83 2 recenzje

12.04.2013, 07:06 napisał:

Rewelacyjne miejsce

Świetne miejsce, pyszne jedzenie i bardzo miła i fachowa obsługa. My skusiliśmy się na diabelskie szaszłyki i opiekane ziemniaczki. Mogę śmiało polecić miłośnikom drobiu w pikantnym wydaniu. Pierś z kurczaka nadziana na patyk do szaszłyków, polana sosem smietanowym z papryczką prawdopodobnie pepperoni, bo pikantne było i to bardzo, ale nam miłośnikom takiego jedzenia bardzo smakowało. Potrawa ładnie podana i co ważne, ziemniaczki pieczone nie były zalane sosem więc nie były "rozdziamdziane". Polecam wszystkim chcącym zjeść smaczne i ciekawe potrawy w przystępnej cenie. Na bank tam powrócę przy okazji.

Data wizyty w lokalu: 10 kwietnia 2013, godz. 14:45

• hejtuanek 8 recenzji

14.12.2012, 12:30 napisał:

Fantastyczne miejsce

Trafiliśmy do Zielonego Zakątka kierowani pozytywnymi opiniami na Gastronautach. To, czego doświadczyliśmy przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Jedzenie fantastyczne - jadłam łososia z grilla z pieczonymi w rozmarynie ziemniakami, grillowaną cukinię - wszystko genialne. Do tego brak stałego menu - rozkład jazdy ustalany w zależności od typu ryb i mięs, które uda się dostać pyszne i świeże.

Przemiła właścicielka doradzała nam co zamówić i przyjęła nas bardzo miło.
    Wnętrze - dwie sale (góra i dół), dużo miejsca, przytulnie, jeszcze w trakcie dopracowywania (nowa siedziba restauracji).
    Jedyny minus - cieniutkie wersje zbyt starych przebojów sączące się z głośników.

Obiad w 4 osoby - każda zjadła jedno lub dwa dania, do tego picie (wybór niszowych piw!) - rachunek 35 zł za osobę. Jak dla mnie super.

Gorąco polecam każdemu!

Ah, jedna uwaga - nieczynne w niedzielę!
    I druga uwaga - podany tu adres (Płocka 4A) jest nieaktualny! Nowa siedziba restauracji nieopodal.

Data wizyty w lokalu: 01 grudnia 2012, godz. 19:00

• Stanislawek 7 recenzji

03.12.2012, 14:41 napisał:

Supermiejsce, świeżo, zielono, smacznie

Po drodze z Warszawy nad morze, zachęceni innymi recenzjami postanowiliśmy zboczyć trochę z drogi. Strzał w dziesiątkę. Przesympatyczna obsługa, domowa atmosfera, zielony kojący wystrój wnętrz. W restauracji nie ma stałego menu! Dzięki temu jest różnorodnie i zawsze bardzo świeżo. Jedliśmy dania kuchni polskiej, w wydaniu nieszablonowym. Ja na przykład polędwiczki wieprzowe z kurkami i fasolą (22 zł + dodatki). Spore porcje, przyrządzone ze smakiem, lekkie.
    Polecam z pełną odpowiedzialnością!
    P.S. w ofercie piwko niepasteryzowane.

Data wizyty w lokalu: 30 listopada 2012, godz. 19:00

Nowe w okolicy: Płońsk