Zielony Zakątek

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Płońsk
4.4

ul. 19 Stycznia 12 09-100 Płońsk (lokal przeniesiony z ul. Płockiej 4A)
tel: 512-070-600
typ lokalu: restauracja typ kuchni: międzynarodowa, desery, grill, sałatki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• jajnick 914 recenzji

02.06.2013, 23:40 napisał:

Warto zapamiętać ten adres

Płońsk usytuowany jest w widłach dwóch (a właściwe trzech) mocno zajeżdżanych dróg krajowych. Codziennie przejeżdża w pobliżu tego miasta dziesiątki tysięcy podróżnych. Wielu z nich zastanawia się gdzie tu można smacznie i bezpiecznie zjeść. Z czystym sumieniem mogę zarekomendować Zielony Zakątek. Na pewno jedzenie tam jest świeże i bezpieczne i z pewnością zaspokoi ono gruczoły smakowe większości gastronautów. Problem tylko w tym, że trzeba zjechać z trasy i w centrum miasta odszukać lokal. Jednakże ok. 93% poszukiwaczy dobrych smaków nie będzie żałować nadłożonego czau.
    Ogólna charakterystyka tamtejszej kuchni jest następująca. Menu nie jest stałe - codziennie gotują coś innego. Nie ma nawet karty dań. O aktualnych zasobach kuchni informuje tablica. Dania są dość wymyślne. Podejrzewam, że nie są to dania z żadnych książkowych przepisów, a raczej są to autorskie impresje na dany temat.
    Wchodzących do lokalu najpierw wita zapach świeżych ziół, a w dalszej kolejności miła właścicielka, która doradzi i wyjaśni szczegóły poszczególnych kompozycji. Jest gotowa na ewentualne korekty - zgodnie z upodobaniami klienta. Wystrój jest niewyszukany, ale miły.
    Najprawdopodobniej większość gości przyzna Zielonemu Zakątkowi 6 gwiazdek za jedzenie. Ja przyznałem tylko 5, ale moje zarzuty prawdopodobnie uznane zostaną za śmieszne i nieuzasadnione. Otóż zamówiony przeze mnie królik w rozmarynie był smaczny, ale... zbyt miękki. Wiem, wiem - wszyscy tak lubią, żeby mięsko było mięciutkie. A ja nie. A jak lubię,żeby wszystkie smaki pozostały w mięsie, i żeby ono było lekko twardawe.
    No i ten makaron z małżami w sosie serowym. Sam makaron (chyba papardelle) bardzo dobrej jakości i dobrze przygotowany (absolutne al dente). Małże wyśmienite. Tylko ten sos. Przede wszystkim było go za dużo. Sos powinien być z sera najwyższej jakości i ma jedynie obtaczać makaron, a nie rozlewać się na talerzu. Danie to potraktowano jako secondo piatto i konsekwentnie nie podano łyżki, lecz zamiast nie niej nóż... No i dlatego dałem tylko 4 gwiazdki za obsługę (ale 93% klientów na pewno przyzna jej 5 gwiazdek).
    Mam nadzieję, że moje uwagi nie zniechęcą nikogo od odwiedzenia lokalu. Nie sądzę, aby w promieniu 50 kilometrów było coś ciekawszego. Dlatego szkoda się zastanawiać. Noga z gazu i do Płońska...

Data wizyty w lokalu: 24 maja 2013

• nimarha 47 recenzji

26.09.2013, 08:27 napisał:

Obowiązkowy przystanek w drodze na Gdańska

Zasugerowani opiniami na gastronautach, przejeżdżając przez Płońsk wstąpiliśmy do Zielonego Zakątka. Mogę tylko potwierdzić poniższe dobre opinie.
    My uraczyliśmy się kremem z cukinii, łososiem i gulaszem wołowym z kaszą gryczaną. Świetne, nieskomplikowane jedzenie dosmaczone odpowiednio ziołami.

Przemiły postój i świetne jedzenie. Polecam.

• ptysiek 4 recenzje

15.11.2013, 21:39 napisał:

Duża niespodzianka

Jesteśmy w tej uprzywilejowanej sytuacji, że mieszkamy przysłowiowy "rzut beretem", czyli niecałe 20 km od tego przybytku. W okolicy totalna "plaża", jeśli chodzi o przyzwoitą kuchnię. Trójkąt Nasielsk - Nowy Dwór Mazowiecki - Płońsk to jakoby Trójkąt Bermudzki dobrej kuchni. W Zakątku byliśmy po raz drugi. Za pierwszym razem w starej lokalizacji. I tu jak na dłoni widać, jak sam lokal może oddziaływać na percepcję - co prawda pamiętam, że jedzenie było smaczne, ale bardziej zapamiętałam upał i brak przestrzeni. Jednak dziś postanowiliśmy tam wrócić i - ulga. Nowy lokal przestronny, gościnny, dwa poziomy. Nareszcie jest gdzie w okolicy zaprosić gości z cywilizowanego świata. Knajpka jest miło urządzona, czysta, przytulna. Jedzenie - pyszne. Łosoś wyczuwalnie świeży i dobrej jakości. Grillowana cukinia dobrze przyprawiona i smaczna. Porcje w sam raz - nie za duże, nie za małe. Ciekawostka - kelnerka zapamiętała, że prosiłam o herbatę czarną, bez cukru i cytryny i taką dostałam, co nieczęsto się zdarza. Kuchnia w bardziej lightowym stylu, co nie znaczy, że dietetyczna. Po prostu dobra. A dodatkową przyprawą jest przemiła właścicielka znajdująca czas i uśmiech dla wszystkich gości. Stosunek jakość - ceny bardzo dobry.
    Szczerze polecam wszystkim, zwłaszcza podróżującym między Warszawą a Gdańskiem czy Bydgoszczą - parę minut, a przy trasie takiego jedzenia nie dostaniecie.
    Tym razem nie spróbowałam, ale gdy dowiedziałam się o świeżo robionych rozmaitych pierogach wiem, że przetestuję wszystkie. Już niedługo. POLECAM.

Data wizyty w lokalu: 15 listopada 2013

• w_maciek 6 recenzji

09.08.2013, 19:50 napisał:

Bardzo miłe zaskoczenie

Jadąc na weekend z Gdańska do Józefowa stwierdziliśmy z rodziną, zachęceni pozytywnymi opiniami, że zatrzymamy się na obiad. Nie zawiedliśmy się. Kuchnia smaczna i zarazem zdrowa. Pani doradziła nam, abyśmy dla naszego 3-latka zamówili faworki z kurczaka z nasionami i opiekane ziemniaczki, moja Pani wzięła penne z pesto i kurczakiem, natomiast ja zamówiłem fileta z Miruny na szpinaku z gorgonzolą. Dodatkowo opiekane ziemniaczki i połówkę sałatki warzywnej ze świeżych i naprawdę smacznych warzyw. Każdemu z nas smakowało bardzo. Nawet nasz synek zjadł wszystko z talerza. Zaskoczyła nas też cena. Za w/w zestawy plus piwo (bezalkoholowe) zapłaciliśmy 62 zł... więc uważam, że naprawdę niedrogo. Obsługa na plus, właścicielka rozmawia i stara się wypytać co kto lubi, bo nie ma standardowej karty dań, za to aktualne potrawy wypisane na tablicy. Wystrój do mnie specjalnie nie trafia. Jest czysto, schludnie jak w domu, natomiast nie ma konkretnego WOW. Podsumowując zdecydowanie polecam, jeśli chce się zjeść na trasie Gdańsk - Warszawa. Lepiej jest zjechać do miasta niż jeść w przydrożnych sieciówkach...

Data wizyty w lokalu: 09 sierpnia 2013, godz. 13:30

• Alvaro 1 recenzja

17.08.2013, 18:18 napisał:

Smacznie, zielono i bardzo przyjemnie!

Odwiedziliśmy dziś z żoną Zielony Zakątek i jestem bardzo przyjemnie zaskoczony! Jedzenie super smaczne, dobrze przyprawione, w powietrzu czuć zapach ziół. Bardzo miła właścicielka dopytuje, doradza i opowiada, jakich smakołyków można skosztować codziennie, ponieważ z dnia na dzień menu ulega zmianom. Będąc w sierpniu podawane jedzienie było lekkie, niskotłuszowe, po prostu dostosowane do spożywania podczas letnich upałów! Na pewno tu wrócimy!

Data wizyty w lokalu: 17 sierpnia 2013, godz. 13:00

• Olsztynianka83 2 recenzje

12.04.2013, 07:06 napisał:

Rewelacyjne miejsce

Świetne miejsce, pyszne jedzenie i bardzo miła i fachowa obsługa. My skusiliśmy się na diabelskie szaszłyki i opiekane ziemniaczki. Mogę śmiało polecić miłośnikom drobiu w pikantnym wydaniu. Pierś z kurczaka nadziana na patyk do szaszłyków, polana sosem smietanowym z papryczką prawdopodobnie pepperoni, bo pikantne było i to bardzo, ale nam miłośnikom takiego jedzenia bardzo smakowało. Potrawa ładnie podana i co ważne, ziemniaczki pieczone nie były zalane sosem więc nie były "rozdziamdziane". Polecam wszystkim chcącym zjeść smaczne i ciekawe potrawy w przystępnej cenie. Na bank tam powrócę przy okazji.

Data wizyty w lokalu: 10 kwietnia 2013, godz. 14:45

• hejtuanek 8 recenzji

14.12.2012, 12:30 napisał:

Fantastyczne miejsce

Trafiliśmy do Zielonego Zakątka kierowani pozytywnymi opiniami na Gastronautach. To, czego doświadczyliśmy przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Jedzenie fantastyczne - jadłam łososia z grilla z pieczonymi w rozmarynie ziemniakami, grillowaną cukinię - wszystko genialne. Do tego brak stałego menu - rozkład jazdy ustalany w zależności od typu ryb i mięs, które uda się dostać pyszne i świeże.

Przemiła właścicielka doradzała nam co zamówić i przyjęła nas bardzo miło.
    Wnętrze - dwie sale (góra i dół), dużo miejsca, przytulnie, jeszcze w trakcie dopracowywania (nowa siedziba restauracji).
    Jedyny minus - cieniutkie wersje zbyt starych przebojów sączące się z głośników.

Obiad w 4 osoby - każda zjadła jedno lub dwa dania, do tego picie (wybór niszowych piw!) - rachunek 35 zł za osobę. Jak dla mnie super.

Gorąco polecam każdemu!

Ah, jedna uwaga - nieczynne w niedzielę!
    I druga uwaga - podany tu adres (Płocka 4A) jest nieaktualny! Nowa siedziba restauracji nieopodal.

Data wizyty w lokalu: 01 grudnia 2012, godz. 19:00

• Stanislawek 7 recenzji

03.12.2012, 14:41 napisał:

Supermiejsce, świeżo, zielono, smacznie

Po drodze z Warszawy nad morze, zachęceni innymi recenzjami postanowiliśmy zboczyć trochę z drogi. Strzał w dziesiątkę. Przesympatyczna obsługa, domowa atmosfera, zielony kojący wystrój wnętrz. W restauracji nie ma stałego menu! Dzięki temu jest różnorodnie i zawsze bardzo świeżo. Jedliśmy dania kuchni polskiej, w wydaniu nieszablonowym. Ja na przykład polędwiczki wieprzowe z kurkami i fasolą (22 zł + dodatki). Spore porcje, przyrządzone ze smakiem, lekkie.
    Polecam z pełną odpowiedzialnością!
    P.S. w ofercie piwko niepasteryzowane.

Data wizyty w lokalu: 30 listopada 2012, godz. 19:00

• doktorH 12 recenzji

30.08.2012, 21:18 napisał:

Nowa lokalizacja poziom stabilny

Po zmianie miejsca (teraz ulica 19 stycznia) lokal nic nie stracił, a nawet zyskał - bardziej przestronny, dodatkowy ogródek. Menu bardzo urozmaicone, każdy znajdzie coś dla siebie. Obsługa bardzo miła. Dania przyrządzane na świeżo, ze świeżych produktów, smakują wybornie. Polecam pstrąga, indyka z gruszką i serem pleśniowym. Interesujące propagowanie kasz np. jęczmiennej (bardzo smaczne), oraz dań wegetariańskich i warzyw w różnych konfiguracjach. Mam nadzieję, że lokal zakotwiczy na stałe w scenerii miasta, gdzie można smacznie zjeść za odpowiednią cenę.

Data wizyty w lokalu: 29 sierpnia 2012

Nowe w okolicy: Płońsk