American Home

gdzie jesteś? województwo: świętokrzyskie miejscowość: Kielce
3.3

ul. Henryka Sienkiewicza 25 25-007 Kielce
tel: (41) 343-23-39
typ lokalu: pizzeria, steak house typ kuchni: pizza, amerykańska (USA), włoska, burgery cena dania głównego: 20 - 40 zł

• brrruja 25 recenzji

26.09.2014, 11:13 napisał:

Smacznie i całkiem tanio

Do American Home trafiliśmy szukając jakiegoś otwartego lokalu na Sienkiewce, gdzie moglibyśmy zjeść coś konkretnego, a nie tylko napić się piwa.

Zaintrygowani wystrojem, weszliśmy do środka i zostaliśmy bardzo szybko "przejęci" przez miłą kelnerkę. Dopiero po zajęciu stolika dowiedzieliśmy się, że restauracja przeszła "kuchenne rewolucje", co tylko zwiększyło nasze zaciekawienie serwowaną kuchnią.

Chociaż burgery kusiły, zamówiliśmy inne dania z drobiu, jeden kurczak ze szpinakiem, drugi z szynką. Ciekawie podano ziemniaki, nie w formie jakiejś kostki, ale połowy ogromnego ziemniaka. Całość była pyszna, smaki intrygująco się przeplatały, a porcje też wcale nie były małe.

Wyszliśmy najedzeni i zadowoleni, bo za porządny i smaczny posiłek dla dwóch osób zapłaciliśmy tyle, ile w stolicy za jedną osobę.

Jak kiedyś będziemy znowu w Kielcach, na pewno zajrzymy, tym razem już na burgery.

Data wizyty w lokalu: 05 września 2014

• lubiezjesc2 37 recenzji

18.08.2014, 11:25 napisał:

Pomysłowy lokal ze smacznym jedzeniem

Udana rewolucja Magdy Gessler. Bardzo dobre prawdziwe hamburgery - wielgachne, soczyste, pyszne. Mąż zamówił 1 hamburgera wołowego, a ja mix 3 mini hamburgerków z różnego mięsa (m.in z jelenia - to było ciekawe doznanie smakowe). Ale to, co mnie najbardziej rzuciło na kolana, to zupa kukurydziana:). Idealna w swej prostocie, gęsta, kremowa, z kleksikiem śmietany. Och, polecam bardzo! (Dodam, że po tamtej wizycie w Kielcach zupka gości regularnie także w mojej domowej kuchni:)). Wystrój lokalu oryginalny, jak z amerykańskiego domu. Dobra lokalizacja, bo na głównej ulicy w Kielcach. Ogólnie mogę polecić lokal, chętnie jeszcze tam zajrzę, gdy będzie okazja.

Data wizyty w lokalu: 08 sierpnia 2014

• wiernikosia 113 recenzji

17.02.2014, 16:31 napisał:

Spełniło moje oczekiwania

Nie ma co ukrywać, poszłam do American Home z ciekawości (Magda Gessler i te rzeczy). Wnętrze miłe, w stylu, do tego amerykańska muzyka w typie Elvisa Presleya - całkiem sympatycznie. Zdziwiłam się, że menu jest dość obszerne, ale nastawiłam się na hamburgera, więc resztę pominęłam. Zamówiłam hamburgera z jelenia. Jako czekadełko dostałam popcorn. Nie moja bajka, ale nie czepiam się (tematycznie bez zarzutu). Hamburger był duży (mógłby być cieplejszy) i bardzo smaczny. Całkowicie spełnił moje oczekiwania. Do tego domowe (krzywe) frytki. Najadałam się fest. Obsługa bardzo sympatyczna. Chyba nigdy w życiu nie dostałam tak szybko menu. Jedyne, co mnie nieco drażniło to (jak się domyślam) właścicielka, która siedziała na sali i prowadziła interesy (rozmawiała przez komórkę, przyjmowała interesantów) - to mi trochę psuło atmosferę, ale może się nazbyt czepiam. Z jedzenia byłam bardzo zadowolona (kupiłam jeszcze jednego hamburgera na wynos).

Data wizyty w lokalu: 17 lutego 2014

• Piegusy 5 recenzji

10.10.2014, 17:50 napisał:

Zupy mają niesamowite :)

Zupy mają najlepsze z całego menu. :) Niestety nie załapaliśmy się na kukurydzianą, ponieważ już się skończyła, ale zupa cebulowa i meksykańska były pyszne. Hamburgery dobre, choć nie tak dobre jak nasze ulubione w innej knajpie w Warszawie. Mięso było trochę zbyt suche, choć bardzo dobrze przyprawione. Minus, że nie pytają o poziom wysmażenia mięsa. Bułki też mogliby mieć lepsze. No i ja osobiście wolę burgery, które da się zjeść ręcznie, bez użycia noża i widelca. ;)
    Podsumowując, zupy oceniam na 5 gwiazdek, burgery na 3,5. Gratis "na poczekanie" dostaliśmy bardzo smaczny popcorn, więc ostatecznie wychodzą pewne 4 gwiazdki. :)

Duży plus za to, że nikt nie robił problemu, że jesteśmy z dwoma psami, a nawet kelnerka przyniosła wodę do picia dla psów (sama zaproponowała!).

Obsługa bardzo miła.

Wystrój rzecz mocno subiektywna: nie jest źle, ale rewelacji też nie ma. Sporym minusem jest duszny zapach unoszący się z kuchni, więc jak jest ciepło, lepiej usiąść w ogródku.

Cenom nie mam nic do zarzucenia. Są w sam raz, a w porównaniu do Warszawy, to tanio. ;)

Data wizyty w lokalu: październik 2014

• Arek73 6 recenzji

06.08.2014, 00:09 napisał:

Nie jest źle, tylko czemu właściciele chcą sprzedać lokal

Wylądowaliśmy wieczorową porą na ogródku słynnej "gesslerowskiej" restauracji w Kielcach. Przy zimnym piwku i hamburgerach - dobrych, należycie wysmażonych i soczystych ceny od 18 do 24 zł gawędziliśmy o zmianach na Sienkiewce. Wszystkim łezka się kręciła, co za czasy, że ulice pięknieją a ludzie z nich znikają za morzem, albo w Warszawie. Spróbowaliśmy także dobrej zupy z kukurydzy i gorszej cebulowej, obie w tej samej cenie około 8 złotych. Było fajnie wśród znajomków z licealnych czasów, każdy coś powie śmiesznego, rzuci ploteczką, itd. itp. I jeden z zasiedziałych w Kielcach kolegów stwierdził, że niedługo już chyba posiedzimy w American Home, bo właściciele chcą sprzedać lokal i wyjechać za granicę, bodajże do Hiszpanii.
    Szczęka mi opadła, jeśli nawet przedsiębiorczy ludzie, którzy odnieśli przecież jakiś sukces w branży gastronomicznej chcą wyjeżdżać. Chyba mają dość użerania się i tyrania na naszą biurokratyczną masę urzędników.

Data wizyty w lokalu: 27 lipca 2014

• Jaroturysta 1 recenzja

19.08.2014, 08:59 napisał:

Porażka

Wizyta 15.08.2014 godz.19.
    Brak potraw z menu.
    Uwaga- brak bułek do zrobienia hamburgerów!
    To jakieś kuriozum.
    Pani z obsługi próbowała nadrobić braki miłą obsługą.
    Jestem rozczarowany.

Data wizyty w lokalu: 15 sierpnia 2014

• SANTA-FE2 15 recenzji

21.11.2013, 14:01 napisał:

Hamburgerowy pewniak na kulinarnej mapie Kielc

Po kilku wizytach w AH chciałbym w kilku prostych, żołnierskich słowach opisać tę przyjemną piwniczkę. Wystój może nie każdemu przypadnie do gustu, ale nawet w tej plastikowej "hamerykańskości" znajdziemy ulubiony kącik/np. czerwoną sofę/ i ulubionego burgera. Zarówno te z wołowiną, jak i te z kurczakiem - polecam - są świeże, z niezłymi dodatkami i sosami, podane w dobrej bułce. Smaczne sałatki.
    Herbata w dużym kubasie - obowiązkowo w chłodne dni. Piwo - zawsze. Pizzy nie próbowałem, ale chyba niezłe, sądząc po humorach współbiesiadników. Nie przekonuje mnie grillowany ser z żurawiną - dla mnie trochę bez wyrazu.
    P.S. Do AH - poprawcie wygląd menu - moje było w kilku "odcinkach'.
    Obsługa bardzo sprawna, miła.

Data wizyty w lokalu: 12 listopada 2013

• Mariusz_ck 3 recenzje

06.04.2014, 09:12 napisał:

Burger tak - frytki nie!

Frytki domowe do niczego, za grube, niedosmażone i ociekające jakby "spracowanym" tłuszczem.

Bruger classic dobry, smaczny i duży, świetne sosy.

Bruger z jelenia suchy, w smaku jak trociny.

• Sobiegrajka 2 recenzje

15.06.2014, 21:08 napisał:

Byłam i polecam jest pysznie ;)

Jedzenie pycha, polecam amerykańskiego cheeseburgera -porcje konkretne ;). Obsługa sympatyczna. Ceny przystępne: za mega kanapkę wielkości talerza + frytki (robione ręcznie nie mrożone- mega plus) + napój trzeba zapłacić ok. 25 zł. Dla porównania zestawy w MC donald wypadają mizernie, a cenowo podobnie więc ja wiem, gdzie zjem kolejnego cheeseburgera ;).

Data wizyty w lokalu: 15 czerwca 2014

• kamila249 3 recenzje

25.04.2014, 13:19 napisał:

Całkiem przyjemnie

Nie widziałam lokalu przed rewolucją Magdy Gessler, więc nie mam porównania, ale obecny wystrój przypadł mi do gustu, bardzo przyjemne miejsce. Pyszna zupa cebulowa, zdecydowanie mogę polecić, hamburgery też dobre, chociaż spodziewałam się mimo wszystko czegoś lepszego, no i przede wszystkim duże :). Ponadto ceny przystępne oraz miła obsługa.

Data wizyty w lokalu: kwiecień 2014

Nowe w okolicy: Kielce