Hana Sushi

gdzie jesteś? województwo: lubelskie miejscowość: Puławy
4.3

ul. Zielona 3 24-100 Puławy (Galeria NOVA)
tel: (81) 565-16-17
typ lokalu: bar sushi, restauracja typ kuchni: japońska, ryby i owoce morza, desery cena dania głównego: 40 - 60 zł

• gosinka 7 recenzji

02.04.2014, 15:14 napisał:

Pyszne sushi i nie tylko

Na sushi nie znam się zupełnie, ale to jest naprawdę bardzo dobre - świeże, z dobrych składników, pachnące i pięknie podane. Sałatka podawana przed każdym zamówieniem dla mnie była zaskakująca - nie przyszłoby mi do głowy stosować sosu sojowego jako sosu do sałatki, a jednak on bardzo tu pasuje i wspaniale podkreśla smak sezamu. Także dania gorące (jadłam krewetki w sosie teriyaki) są naprawdę smaczne.
    Obsługa jest bardzo miła. Mnie akurat to nie jest potrzebne, bo nie boję się nowych smaków, ale panie kelnerki chętnie pomagają wybrać zestawy dla początkujących, żeby powoli oswajać się z "surową rybą". Ceny jak na warunki puławskie może dość wysokie, ale jak na sushi - naprawdę niskie, więc też nie ma co narzekać. Wystrój ładny, dość neutralny.

Data wizyty w lokalu: 29 marca 2014

• yoanitka 8 recenzji

05.01.2014, 20:53 napisał:

To jest to ;)

Jedno z lepszych miejsc w Puławach do zjedzenia posiłku, może nawet najlepsze. Ładny wystrój wnętrza, pastelowy, spokojny, czysty. Sushi bardzo smaczne, świeże, ładnie podane. Obsługa potrafi doradzić zarówno tym co są tam pierwszy raz, jak i już bywającym często. Jadłam kilkakrotnie różne rodzaje sushi i wbrew moim wcześniejszym obawom wszystko mi bardzo smakowało. Dania gorące są też bardzo dobre. Ja lubię kurczaka w słodko-kwaśnym sosie. Smaczny jest też kurczak w cieście i kurczak z orzeszkami, ale to danie jest już bardziej pikantne.
    Można by się trochę czepić, że mogłoby być więcej mięsa w daniu. Ryż jest świetny, mimo że ogólnie za nim nie przepadam, to ten zjadam zawsze w całości ;). Nie smakują mi tylko zupy. Kompletnie to nie moja bajka. Nijak mają się do naszej rodzimej zupy na pachnącym, pysznym rosołku. Ale widocznie azjatyckie zupy, to całkiem inny smak, aromat i wygląd. Osobiście na zupę już nigdy się nie skuszę. Ale w zasadzie dobrze byłoby, żeby każdy spróbował co to takiego i sam sobie wyrobił zdanie, czy mu smakuje, czy nie.
    Zanim dostaniemy zamówione danie, podają miseczkę z sałatką, taką "poczekajkę", żeby się nam nie nudziło i żeby dla początkujących uczyć się operować pałeczkami. Sałatka jest bardzo smaczna, składa się przede wszystkim z lodowej sałaty, marchewki, sosu sojowego i prażonego sezamu - pycha.
    Ci co nigdy nie jedli pałeczkami nich się tym w ogóle nie stresują, ponieważ możemy sobie zażyczyć pałeczki z tzw., pomocnikiem, taką plastikową nakładką, który pozwala spokojnie używać pałeczek nawet najgorszym niezgułom ;).
    Panie obsługujące są profesjonalne, otwarte na propozycje i szalenie miłe, przy czym cierpliwe nawet przy najgorszych marudach ;).
    Ach, mają jeszcze bardzo smaczne wino Choya z zielonych śliwek. Ja je uwielbiam. Polecam :). Bardzo smaczne są też herbaty. Spory wybór zarówno zielonych jak i czarnych.

Ceny są przystępne, rolkę sushi można zjeść już za około 19 zł.
    My z mężem za 50 zł objadamy się oboje na maksa.
    Hana Sushi, to dla mnie najfajniejsze kulinarne miejsce w mieście.

Obecność - każdy miesiąc (przynajmniej raz) w 2013 roku.

• gurpegi 19 recenzji

13.02.2013, 00:41 napisał:

Miłe zaskoczenie

Obawiałem się jakości, bo w końcu w niezbyt dużym mieście restauracja sushi nie może liczyć na jakiś megaruch. Jednak wszystko było w porządku - świeże i soczyste. Potrawy były podawane jedna po drugiej, a nie wszystko na raz. Dzięki temu, to co miało być ciepłe, właśnie takie było. Ceny dosyć wysokie, ale na szczęście są zestawy lunchowe. Obsługa i wystrój bez zarzutów. Pani kelnerka uśmiechnięta, interesuje się klientem (drugi dzbanek herbaty za free :). Wystrój nowoczesny i elegancki, pasuje do japońskiego stylu. Na pewno tu wrócę.

• monroe6 3 recenzje

24.04.2013, 12:15 napisał:

Trochę Azji w Puławach

Odwiedziłam tą restaurację dwa razy, i oceniam ją bardzo pozytywnie. Miałam okazję zjeść tam pyszną kaczkę po japońsku i pyszne sushi :) Dania są bardzo ładnie podane, duży wybór dań, jeszcze wiele do spróbowania. Przyjazna obsługa, która pomaga w wyborze :). POLECAM

• Ania_80 1 recenzja

08.04.2013, 18:43 napisał:

Bardzo dobre sushi, ale zdecydowanie za drogo!

Restauracja jak najbardziej ładna, panie kelnerki bardzo miłe i kontaktowe. Sushi zawsze świerze i bardzo ładnie podanie.
    Chodzę rzadko, gdyż jest strasznie drogo!
    Nawet przy zestawach kiepsko to wygląda. Myślę, że na warunki puławskie to zdecydowanie za duże ceny!

Powiem więcej, jestem przekonana, że brak klientów spowodowana jest zbyt wysokimi cenami. Należałoby wprowadzić 50 % tych cen na co dzień, jak to ma być w maju. Ale zastanawiam się czy to nie za późno.
    Tak czy inaczej życzę powodzenia, bo szkoda by było aby zamknęli interes.

Nowe w okolicy: Puławy