Pierogeria

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Mysłowice
4.1

ul. Wojska Polskiego 7 41-400 Mysłowice
tel: (32) 726-29-99
typ lokalu: pierogarnia, jadłodajnia typ kuchni: naleśniki, polska, pierogi cena dania głównego: 20 - 40 zł

• Tomek20 12 recenzji

06.02.2014, 18:34 napisał:

Kolejna wizyta - i mam wrażenie, że nieco gorsze jedzenie

Ostatnimi czasy bywałem razy kilka w Pierogerii - ponownie.
    Lokalu opisywał nie będę, bo zrobiłem to w poprzedniej opinii (nic się nie zmieniło) - ocenię za to konkretne dania.
    Zamawiałem różne pierogi, a raz pokusiłem się też o zestaw obiadowy z devolaillem.
    Pierogi - zazwyczaj trzymały poziom, chociaż ostatnie ruskie nie za bardzo się udały. Uważam to za jednorazowy "wybryk" i nie wpływa to na moją ocenę.
    Jestem za to średnio zadowolony z omasty jaką z owymi pierogami dostajemy - jej ilość niestety dość mocno spadła w stosunku do moich pierwszych wizyt w lokalu.
    Warto zwrócić tutaj uwagę na zestaw obiadowy z kotletem de volaille.
    Niestety, tutaj się zawiodłem. Cena dania to 14 zł - jak na bar tego typu jest do zaakceptowania.
    Problemem była natomiast wielkość samego dania. To, że de volaille był mały - można było jakoś przeboleć (wszak w większości miejsc tego typu - tak właśnie jest). Ale, że oszczędzano nawet na ziemniakach... Chyba nigdy wcześniej nie dostałem do jakiegokolwiek dania obiadowego tak małej ilości ziemniaków. Dodatkowo wyglądały one na mocno odgrzewane (tutaj mówię z góry - pewności nie mam, więc to również nie wpływa na moją ocenę).
    Sam kotlet był poprawnie zrobiony (po rozkrojeniu wylało się z niego masło), ale w smaku - niestety, czegoś mu brakowało. Ciężko mi nawet stwierdzić czego, ale de volaille które jadłem do tej pory, były po prostu lepsze w smaku. Może kwestia odpowiedniego doprawienia?
    W kwestii dania z devolaill'em - mogę więc powiedzieć, że jadłem znacznie lepsze i bardziej sycące dania w niższych cenach.

Obsługa w lokalu jak zwykle miła i sympatyczna.

Reasumując - dalej będę tam wpadał bądź jadał jedzonko od nich na wynos, ale w mojej ocenie lokal nieco obniżył jakość swoich dań (choć - co ważne - raczej nie podwyższał cen).

• Olatka 1 recenzja

22.07.2013, 10:38 napisał:

Fajne, domowe jedzenie :)

Bardzo przyjemne miejsce z domową kuchnią :).

Pierogi są fantastyczne i to chyba wszystkie rodzaje.
    Fajną opcją jest, że można zamawiać po pół porcji, mój ulubiony zestaw - to ruskie i mięsne, pół na pół. Często korzystam z takiej możliwości, bo trudno się zdecydować przy tej ilości smaków.

Można również brać jedzenie na wynos (a wcześniej zamówić telefonicznie), a pierogi kupić też na wagę (zabrać do domu, wrzucić do zamrażarki i w razie czegoś mieć pyszny obiadek w 10 minut).
    Absolutnie genialne mają krokiety (szczególnie mięsne). Pyszne nadzienie, doskonale ciasto, chrupiąca panierka. Genialne :).
    Plusem jest, że serwują też jedzenie sezonowe. Pierogi z truskawkami lub jagodami, botwinkę i inne zupy sezonowe.

Uczciwie mówiąc, placki ziemniaczane trafiłam tam raczej słabe, ale to jedyne zastrzeżenie, które mam.

Podsumowując - jedzenie doskonałe, ceny bardzo OK, obsługa bardzo pomocna i wychodząca naprzeciw potrzebom klienta.

Data wizyty w lokalu: 05 lipca 2013

• Tomek20 12 recenzji

10.05.2013, 20:27 napisał:

Świetne i tanie jedzonko! Zdecydowanie polecam na co dzień

Przyjechałem tam (pierwszy raz) z lekkim niepokojem - no bo miejsce raczej nie sugeruje dobrego jedzenia... Ale zdziwiłem się niesamowicie. Przede wszystkim - jedzenie ma świetny stosunek ceny do jakości. Za 7 zł zjadłem tam za pierwszym razem aż 8 sporych pierogów ruskich z omastą. Następnie były naleśniki meksykańskie w dobrej cenie (chociaż wg mnie sos czosnkowy średnio do nich pasuje - ale to uwaga, którą podam im przy następnym zamówieniu), pierogi z mięsem (bardzo smaczne, chociaż droższe od ruskich), a potem właściwie każda inna pozycja z menu. Ostatnio przeczytałem, że oferują też kotleta de volaille (kwoty nie pamiętam, ale zastanawiałem się nad nim, więc była znośna :)).

Generalnie jestem zachwycony tym, że w takim miejscu w Mysłowicach powstała taka knajpka. Od czasu odkrycia - często przyjeżdżam tam w porze obiadowej (przerwa w pracy), bo jedzenie jest naprawdę dobre (przede wszystkim pierogi), jest tego sporo jak na cenę - no i dostaje się je w miarę szybko (co w przerwie obiadowej ma znaczenie).

Póki co jadłem tylko te "szybkie" typowe dania - pierogi, naleśniki i... kompocik ;), który zresztą polecam (smak typowo domowego kompotu), ale w wolnej chwili pewnie przyjdę na dania, na które trzeba nieco dłużej czekać.

Lokal jest bardzo mały (tzn. z 7-8 stołów), ale dość przyjemnie wykończony. A biorąc pod uwagę ceny dań i samo usytuowanie lokalu - to wg mnie jest naprawdę bardzo dobrze.
    Byłem tam już wiele razy (w różnych porach dnia, ale zazwyczaj w tej obiadowej) i dosłownie zawsze było tam zajęte kilka stoików. Przyuważyłem też, że do lady podchodzi bardzo wiele starszych ludzi (bez siadania na stołach) - domyślam się, że lokal daje też dania na wynos, ale informacji tej nie potwierdzam (nie dopytywałem).

Generalnie - jestem zachwycony tym lokalem ze względu na stosunek ceny do jakości. Pierożki są naprawdę świetne (typowo domowe, chociaż nie zagniatane ręcznie) - a ceny są w pełni akceptowalne. Będę wracał jeszcze wiele razy, bo moje ulubione pierogi ruskie i naleśniki meksykańskie (ale bez sosu czosnkowego ;)) - są bardzo smaczne i sycące. Za te pieniądze absolutnie polecam!

Data wizyty w lokalu: 02 maja 2013, godz. 12:50

• LukaszF 15 recenzji

10.10.2012, 19:52 napisał:

Prawdopodobnie najlepsze pierogi, jakie można zjeść w Mysłowicach

Jadłodajnia, która serwuje naprawdę rewelacyjne pierogi, w szczególności polecam z grzybami. Jeżeli ktoś musi coś szybko i tanio zjeść, na przykład podczas przerwy w pracy, to miejsce idealne. Pierogarnia, która oprócz pierogów i naleśników, serwuje również proste i szybkie dania główne, praktycznie nigdy nie jest pusta. Wystrój schludny, obsługa miła. Nie można się do niczego przyczepić. Naprawdę polecam osobom, które chciałyby szybko i smacznie zjeść po prostu bardzo dobre danie bez szaleństw w rozsądniej cenie.

Nowe w okolicy: Mysłowice