Trattoria Erbario

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Pruszków
3.7

ul. Targowa 6 05-800 Pruszków
tel: 531-998-896
typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: pizza, desery, włoska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• anna_dziewanna 84 recenzje

16.10.2013, 14:19 napisał:

Nic dodać, nic ująć

Miejsce nie jest i nie ma być zdaje się jakimś szałowym, wypasionym lokalem. Jest więc tym, czy powinno być: przyjemnym miejscem, gdzie w miłej atmosferze można zjeść lunch albo kolację.

W Trattoria Erbario urzeka po pierwsze bardzo sympatyczna obsługa (przyszliśmy w zestawie dwie pary + niemowlę, Pani kelnerka natychmiast przyniosła nam kawałek pomidorka bez skórki dla małej i łyżkę, znalazł się "karmnik" i w ogóle było bardzo rodzinnie i przyjemnie).

Po drugie - jedzenie - wszystko w sam raz, nie za duże, nie za małe, samodzielne danie - pizza albo makaron w cenach ok. 20 - 25 zł. Pizze trzymały klasę, przede wszystkim były nieprzeładowane składnikami. Dobrze dopieczone, do tego smaczne sosy, wszystko podane szybko i sprawnie. Makarony też w porządku, wszyscy najedliśmy się do syta, wypiliśmy dobre piwo i w ogóle wyszliśmy prawdziwie zadowoleni.

Rozpływam się trochę nad tym miejscem, ale naprawdę znaleźć tak przyjemny lokal, niewymuszony i po prostu sympatyczny, a w dodatku z przyzwoitymi cenami, to skarb.

• Bakkara 37 recenzji

14.06.2013, 21:10 napisał:

Ładnie, smacznie ale...

Otwarcie każdego nowego lokalu gastronomicznego w Pruszkowie ogromnie cieszy.
    Z gastronomią nie jest bowiem w tym mieście zbyt dobrze.
    Dominują kebaby, pizzerie i sushi bary.
    Dlatego nasza radość na hasło "nowo otwarta trattroria" była wielka, niestety do czasu...

Postanowiliśmy przetestować tą knajpkę w pewne leniwe niedzielne popołudnie.
    Lokal położony jest prawie w centrum Pruszkowa, na parterze nowego bloku.
    Nasze pierwsze wrażenie po dotarciu na miejsce było negatywne, zmieniło się na korzyść po wejściu do wnętrza.
    W środku jest bowiem... prosto, ale inaczej.
    Najtańsze stoły i krzesła z IKEA w połączeniu z mnóstwem ziół, lampionów i malowideł na ścianach robią wbrew pozorom niezłe wrażenie.
    Dla dzieci mikroskopijny kącik zabaw to też mały plus, przynajmniej ktoś miał dobre chęci.
    Lokal jest czysty, ale na pewno nieprzytulny, wręcz chłodny.

Uczucie chłodu pogłębia obsługa... ponura pani patrząca spode łba na gości nie dodaje uroku trattorii.
    Człowiek nie czuje się w tym miejscu swobodnie tak jak w innych pruszkowskich pizzeriach.
    Właścicielowi delikatnie sugeruję zmianę kelnerki bo, jak widzę, to nie tylko moja sugestia...

Pomimo że byliśmy jedynymi gośćmi w lokalu, na kartę musieliśmy trochę poczekać.
    Gdy już ją otrzymaliśmy, wybór był stosunkowo prosty: dzieci wybrały pizzę Margheritę, my zdecydowaliśmy się na makarony Fornal i Blue Pasta.
    Do pizzy nie mamy żadnych zastrzeżeń, jak na pruszkowskie warunki była bardzo dobra.
    Za to makarony są dość słabe, małe porcje w cenie 22 zł.
    Składniki niezbyt wysokiej jakości, całość jest dość mdła.
    Do picia wybraliśmy wino stołowe, duże beczkowe piwo Namysłów w przystępnej cenie 6 zł i małą colę w cenie 4 zł.

Generalnie wizytę w Trattorii można by uznać za w miarę udaną, gdyby nie obsługa i kiepskie makarony.
    Pierwsze wrażenie zaraz po wejściu niezłe, później zmienia się na niekorzyść.
    Reasumując: jak na Pruszków nie jest źle, ale mogłoby być lepiej.
    Pomysł z malowidłami i ziołami fajny, jednak to niestety nie wszystko...
    Może kiedyś wrócimy, ale nie prędko. Poczekamy na zmianę personelu.
    Na razie nie polecamy.

Data wizyty w lokalu: 19 maja 2013, godz. 14:00

• andriel 4 recenzje

17.11.2013, 22:05 napisał:

Przeciętnie

Po wizycie w tej restauracji jestem trochę rozczarowana.
    Zamówiliśmy zupę dyniową. Cóż to była moja pierwsza w życiu zupa dyniowa, więc raczej nijak nie mogę wypowiadać się na jej temat. Spodziewałam się trochę innego, bardziej aromatycznego smaku.
    Pizza - sama pizza w miarę dobra, ilość składników w porządku. Jeżeli zaś chodzi o smak, to nie było rewelacji.

Deser: ja zamówiłam ciasto z gruszką. Mój towarzysz wziął pieczony rożek z nutellą i bitą śmietaną (niestety nie pamiętam nazwy deseru z menu). Ciasto było totalnie względne, za to rożek z czekoladą był bardzo smaczny - zdecydowanie mogę polecić.

Wystrój jest bardzo minimalistyczny. Mam wrażenie, że to dopiero początek zdobienia tego pomieszczenia...

Miły właściciel.

Podsumowując, oceniam restaurację dość przeciętnie, nie zachęciła mnie bowiem w żaden sposób do odwiedzenia jej ponownie.

• igi88 16 recenzji

16.09.2013, 15:22 napisał:

Jak to dobrze, że jest takie miejsce

Pysznie! Pizza na cieniutkim cieście, na sposób włoski, bez przesadnej ilości dodatków, po prostu wyborna. Makarony dla mnie w ilości nie do przejedzenia. Pyszna dorada, wspaniałe kiełbaski. Aromatyczne zupy i wyśmienite Caprese. Fakt, przydałyby się obrusy, jakieś świeczuszki i może kwiaty na stolikach, ale najważniejszy jest SMAK, a ten jest ABSOLUTNIE WSPANIAŁY!!!

• ceglakarolina 2 recenzje

09.12.2013, 21:48 napisał:

Obniżamy loty...

Trattorio co się dzieje? Czy jest nowy kucharz, czy spoczęliście na laurach?
    Niedoprawione albo przesolone potrawy (pierś z kurczaka, sos grzybowy), podawane potrawy, które nie powinny być podane, nowe serwetki - nie idźcie tą drogą. Rozmawiałam niedawno ze stałym bywalcem Waszej knajpki, też jest zmartwiony i zdziwiony co się z Wami dzieje od mniej więcej 2 miesięcy?

Dla nowych - pizza OK, niektóre makarony OK (gnocchi nie polecam), reszta raczej nie do polecenia, a szkoda, bo potencjał jest.

• olsacha 15 recenzji

17.03.2013, 20:17 napisał:

Pizza inna niż wszystkie (pruszkowskie)

Wizyta w trattorii (pizzerii) udana. Zamówiliśmy dwie pizze (Erbario i Biancę). Ciasto cienkie, chrupiące na brzegach, lekko słodkie, niegliniaste. Jeśli chodzi o dodatki, to było ich w sam raz. Co ważne, obie pizze znacząco różniły się smakiem (rzecz nieoczywista). Stosunek jakości do ceny przyzwoity, choć zdziwi się ten, kto oczekuje, że będzie tanio i dużo. Dwa rozmiary pizzy - większy rozmiar akurat dla jednej głodnej osoby. Do tego sosy - i tu mogę się przyczepić do ich ilości: zostały podane w minimiseczce (choć z bardzo ładną łyżeczką ;).
    Wystrój w porządku, czysto, schludnie, choć dla mnie za mało nastrojowo - pewnie z powodu wysokiego sufitu i wielkich, niczym nieprzesłoniętych witryn. Według mnie na zjedzenie i krótkie posiedzenie ze znajomym OK, na randkę - nie do końca.
    Obsługa była miła. Toaleta utrzymana w czystości. Minusem dla było to, że po wyjściu pachnie się jedzeniem, choć nie tak intensywnie, jak mogłoby.
    Ogólne wrażenie - dobre. Planują kolejną wizytę. ;)

Data wizyty w lokalu: 09 lutego 2013

• Mikaszka 2 recenzje

06.09.2013, 20:10 napisał:

Bardzo przyjemnie

Przy okazji ostatniego spaceru i oglądania stosunkowo nowego osiedla w Pruszkowie natrafiliśmy z mężem na bardzo przyjemny mały lokalik. Był już wieczór, więc postanowiliśmy wstąpić i spróbować. W menu kilka makaronów do wyboru, pizza, piwo i wino. Lokal urządzony w prosty, ale w urokliwy sposób.
    W lokalu były akurat zajęte prawie wszystkie stoliki, chociaż nie widziałam, aby było na nich coś więcej niż piwo i wino, my wybraliśmy stolik na zewnątrz.
    Pani, która nas obsługiwała, była miła i sympatyczna, karty dostaliśmy bardzo szybko, w odpowiednim momencie podeszła do nas, aby przyjąć zamówienie. Obsługa jak dla mnie zdecydowanie na plus.

Wybraliśmy carbonarę i kurczaka z pomidorami, miałam ochotę na wino, więc zamówiłam też lampkę domowego czyli białego wytrawnego. Tu jedyny (dla mnie spory) minus: wszystkie inne wina w karcie są dostępne na wyłącznie na butelki, więc jeśli nie jesteśmy większą grupą lub cała butelka to dla nas za dużo, to tak na prawdę nie mamy żadnego wyboru. Wino było dobre, chociaż osobiście wolałabym półwytrawne, ale widocznie większość klientów Trattorii to smakosze wina wytrawnego :).

Na dania czekaliśmy chwilę, ale biorąc pod uwagę nasze zamówienie, oceniam czas oczekiwania na odpowiedni.
    Carbonara była bardzo dobra, jedynym niewielkim minusem był odrobinę niedogotowany makaron, prawie al dente. Kurczak z pomidorami jest podawany z dodatkami, czyli sałatką i ziemniaczkami, które w tym przypadku były trochę za mocno upieczone, prawie przypalone, a kurczak w ocenie męża był trochę suchy.

Mimo tych drobnych niedociągnięć ogólne wrażenia mieliśmy pozytywne. Ceny jak dla mnie są przystępne i pewnie następnym razem wybierzemy się do Trattorii na pizzę.

Data wizyty w lokalu: 03 września 2013

• Mon_Bar 6 recenzji

12.04.2013, 18:03 napisał:

Dobre miejsce na obiad

Dziś stwierdziłam, że chcę wypróbować nową restaurację w Pruszkowie (nie ma ich tam za dużo).
    Zamówiłam zupę cebulową, makaron z kurczakiem i szpinakiem oraz tiramisu, do picia wino domowe czerwone.
    I od tego może zacznę - wino było zbyt kwaśne (rozumiem, że jest domowe, ale powinno być pijalne), zupa cebulowa nie powaliła, miałam wrażenie, że przygotowana została na rosołku z kostki. Miłym zaskoczeniem był makaron. Naprawdę smaczny, niezbyt duża porcja, kurczak dosyć miękki. To mogę polecić. Deser nie był niestety najlepszy, puchar z tiramisu posypany był grubą warstwą kakao.
    Generalnie knajpkę oceniam jako dobre miejsce na obiad, romantyczna kolacja raczej odpada. Pewnie jeszcze tam zajrzę, żeby spróbować też innych rzeczy.

Data wizyty w lokalu: 12 kwietnia 2013, godz. 16:00

• cuki 4 recenzje

13.05.2013, 15:35 napisał:

Całkiem, całkiem

Przyjemny, choć skromy lokal. Czysto i estetycznie. Jedzenie ok, świeże ale nie oszałamiające, widać brak profesjonalnego kucharza. Dania domowe, czasem zbyt (przesolone lub nadmiernie rozgotowane), ale można to wybaczyć, bo czuć, że gotowane z sercem.

Minusem, zniechęcającym do ponownych odwiedzin, jest obsługa, bez predyspozycji i talentu do pracy z ludźmi. Może jakiś kurs komunikatywności, pewności siebie, autoprezentacji... a najlepiej zatrudnienie innej osoby.

• zlos 5 recenzji

15.02.2013, 17:40 napisał:

Dobra pizza, miły właściciel

Na pruszkowskiej pustyni to oaza dobrej pizzy. Superciasto, dobrej jakości składniki i do tego cena przystępna.

W lokalu można również zjeść inne dania włoskiej kuchni. Dobrze dobrane wino w przystępnej cenie.

Zamawiam również do domu, dowożą.

Oby tak dalej! :)

Data wizyty w lokalu: 11 lutego 2013