Mercado

typ lokalu: restauracja typ kuchni: hiszpańska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• dannygd 25 recenzji

19.07.2014, 01:50 napisał:

Odrobina Hiszpanii w 3city

Miejsce jest już od pewnego czasu, ale jakoś nie było okazji skorzystać. Dziś szybka decyzja - idziemy na prosty obiad.
    Wystrój prosty, ale ciekawy, obsługa mila, Pani wiedziała o czym mówi. Wzięliśmy 2 zupy (rybna pyszna, chłodnik najwyżej niezły - brakowało mu charakteru, a samymi przyprawami tego się nie uzyska). Potem 3 tapasy: 2 tortille ziemniaczane (jedna z chorizo, druga z serem i szpinakiem - obie niezłe, choć mięsna ciut tłusta), kalmary smażone z sosem (czuć, że rozmrożone, ale mimo to złe nie były). Trochę brakowało nam sztandarowych tapas (patatas bravas, fuet, ensalada rusa) i deserów hiszpańskich (np. crema catalania, leche frita czy owoców), ale myślę, że jeszcze tam zajrzymy. ;)

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• abra 2 recenzje

23.06.2014, 11:48 napisał:

Dobre, ale trochę przesadzili z cenami

Próbowaliśmy głownie kanapek i talerzy z serami i wędlinami. Wszystko było smaczne i świeże. Paella też przyzwoita, ale naprawdę nie są to aż takie rarytasy, żeby dyktować takie ceny. Szczególnie za hiszpańskie piwo, które generalnie rzecz biorąc do najlepszych nie należy. Największe zastrzeżenia do obsługi, która na siłe "tresuje" klientów i zmusza ich do zamawiania tylko przy stoliku. W dodatku kiedy podeszliśmy do pani z obsługi, żeby jeszcze coś zamówić, powiedziała że mamy podejść do stojącego dwa kroki od niej (!) kolegi i powtórzyć dokładnie to samo, co powiedzieliśmy przed chwilą.

Data wizyty w lokalu: 04 czerwca 2014

• StachuGD 5 recenzji

03.11.2013, 15:33 napisał:

Nie byłem w pełni zadowolony

Poszliśmy w 8 osób z pracy. Zamówiony stolik itp. Restauracja jest w atrakcyjnym miejscu. Podoba mi się jej wystrój. Zamówiliśmy przystawki, paelle oraz grillowane krewetki na bagietce. Kilka butelek wina. Danie w postaci talerza z przekąskami było OK. Ciekawy ser, dobre wędliny, coś tam jeszcze. Bez zastrzeżeń. Następnie cztery paelle w wersji z mięsem oraz w wersji z owocami morza. Niestety rozczarowanie. W jedzeniu wyczuwałem smak przyprawy typu vegeta czy coś w tym stylu. Podstawowy problem jednak polegał na tym, że było okropnie słone. Ale do tego stopnia, że nawet osoby, które lubią bardzo słone jedzenie, zwróciły na to uwagę. Efekt był taki, że jedzenie nie zostało przez nas skonsumowane. Nie dało się ze względu na słoność. Nie wrócę do tej restauracji.

Data wizyty w lokalu: 17 października 2013

• tomeeek 13 recenzji

10.05.2013, 14:26 napisał:

Świetne tapas

Do Mercado zawitaliśmy szukając miejsca na szybką kolację w Trójmieście w czwartkowy wieczór majówki. Mobilni "Gastronauci" bardzo nam w tym pomogli. Trochę się naszukaliśmy, bo nawigacja prowadziła nas jakoś dziwnie, ale ostatecznie się udało. I dobrze, bo było warto. Zamówiliśmy bardzo dużo różnych tapas i do picia - dos Claras ;-).

Najpierw o oryginalnym sposobie zamawiania i płacenia. Przy wejściu dostaje się kartę magnetyczną na którą nabijane są kolejne zamówienia. Nam ten sposób bardzo przypadł do gustu, bo ciężko jest wtedy przeholować z wydatkami. Przy każdym kolejnym zamówieniu widać jaki mamy rachunek i czy nie wyjdziemy z lokalu bez grosza przy duszy.

Wystrój bardzo fajny, nowoczesny, część stolików z normalnymi krzesłami, część wysoka, barowa. Co kto lubi. Nam się bardzo podobało. Nowocześnie, ale z klimatem.

Tapas bardzo smaczne. Mix oliwek smaczny, ale dość daleko mu do różnorodnych oliwek dostępnych w Hiszpanii, zwłaszcza tych nadziewanych różnymi pysznościami. Kanapki na ciepło bardzo fajne, polecam Bocadillo de pollo i Hamburguesa queso. Deska wędlin perfekcyjna. Kalmary bardzo dobre, krokiety i pulpeciki godne polecenia. Biorąc pod uwagę fakt, że najedliśmy się naprawdę do syta (obsługa bez problemu pakuje na wynos jeśli coś pozostanie - nam zostało), to cena 95zł za dwie osoby wraz z napojami wydaje się być bardzo rozsądna.

Na pewno tam wrócimy przy kolejnej wizycie w Gdańsku.

Data wizyty w lokalu: 02 maja 2013, godz. 21:00

• makr 1 recenzja

20.10.2013, 17:10 napisał:

Niestety jest słabo!

Trafiłem tam kierowany dobrymi recenzjami na Gastonautach. Lokal ma ciekawy, nowoczesny wystrój i zachęca do wejścia. Niestety w środku czeka drętwa obsługa. Lokal mimo wielu osób krzątających się po sali i okolicy okazał się samoobsługowy. Miałem nadzieję, że chociaż jedzenie będzie smaczne. Stosunek jakości do ceny wypada fatalnie. Zamówiliśmy tapasy i dania złożone z owoców morza, które nie spełniły naszych oczekiwań. Małże były gumowate, pasta w faszerowanych papryczkach smakowała jak zrobiona z tuńczyka z puszki, niedoprawione krewetki, paella bez smaku. Szkoda, że tak ładny lokal usytuowany w centrum Wrzeszcza, serwuje tak kiepskie jedzenie.

Data wizyty w lokalu: 20 października 2013, godz. 15:00

• Cnidius 3 recenzje

27.02.2013, 08:27 napisał:

Bardzo po hiszpańsku

Coś bardzo nowego w trójmieście - odwaga! Hiszpański sposób na lokal, bardzo jestem ciekawy czy się przyjmie u nas. Byłem kilkukrotnie na kawie i lanczowej przekąsce, jestem bardzo zadowolony. Sery wysokiej jakości, wędliny wysokiej jakości, gotowanie na poziomie. Polecam owoce morza, za każdym razem byłem zadowolony. Wino na kieliszki w sensownym wyborze. Dobra Cava. Przyzwoita kawa. Świetna lokalizacja. Będę stałym gościem. Kilka win na butelki w cenie do 50 zł, co jest DUŻĄ zaleta dla mnie.
    (mini delikatesy - można sobie zakupić chorizo lub butelkę wina jeśli nam zasmakowało). Przemiła obsługa.

• Andre356 16 recenzji

28.09.2012, 00:53 napisał:

Przerost formy nad treścią

Klasyczny przykład tego, że obcokrajowiec w kuchni to nie jest gwarancja dobrego jedzenia (skąd to mniemanie, że każdy Hiszpan umie gotować, niech się chociaż nauczą robić alioli o papas bravas, nie wspominając, bo to przecież najpopularniejsze i najprostsze tapasy). Na żołądku mi leżało jakbym w kebabie zjadł, a ceny 5x takie co w kebabie ;).

• bienkowski 5 recenzji

23.09.2012, 23:08 napisał:

Najlepszy wybór w Trójmieście!

Pycha pycha! Aż się ma ochotę od razu pojechać do Hiszpanii! Polecam tortille wegetariańską i paellę z owocami morza - wszystko jest luks! Obsługa bardzo miła, panie nawet mówią po hiszpańsku! No i wystrój klimatyczny.
    Zaskoczył nas tylko dziwny system płatności, no ale trzeba nadążać za technologią, nie ma co. Kartą można płacić, wszystko z duchem czasu. Przy restauracji można od razu kupić pyszne winko do domu i świętować dalej :)

Polecam!

Nowe w okolicy: Gdańsk