Tanoshii

gdzie jesteś? województwo: podlaskie miejscowość: Białystok , dzielnica: Centrum
3.2

ul. Lipowa 1 15-424 Białystok
tel: (85) 744-54-64, 783-445-464
typ lokalu: bar sushi, restauracja typ kuchni: japońska, sushi cena dania głównego: 20 - 40 zł

• Felicity 2 recenzje

19.03.2014, 19:07 napisał:

Miało być OK

Nie wiem skąd się biorą zachwyty poprzedników... jadam sushi wszędzie, gdzie jeżdżę i z żalem muszę stwierdzić, że w Białym nie ma dobrego sushi. Może i nie jest złe, niesmaczne, ale jak się spróbowało jedzonka, które po prostu rozpuszcza się w ustach to co jadłam w Tanoshii... wypada bardzo blado. Łosoś pieczony? - gorzki , sos teriyaki wodnisty i tak go mało, że brak smaku... mango w futomaku w ilościach śladowych, więc również mdło, mdło, mdło. Ogólnie wszytko było suche!! A szkoda ponieważ to jedyna restauracja, gdzie można usiąść przy barze- czego nie zrobię, nie umiem ukryć niesmaku, a nie chcę robić przykrości. Wystrój jak wystrój, głównie idę dobrze zjeść ulubione smaki. Rozczarowanie.

• jastinel 5 recenzji

08.09.2013, 21:10 napisał:

Najlepsze sushi w Białymstoku

Uwielbiam Tanoshii. Wszystko mi się tam podoba. No może prawie :). Jedzenie jest bardzo dobre, pierwszorzędne sushi - zawsze świeże, "bez skąpienia" ryby, co tu dużo mówić - tak powinno być. tylko te ceny. Ponieważ uwielbiam sushi i małe ilości mi nie starczają :), albo robię sobie prezent i (niestety bardzo rzadko) płaczę przy rachunku, albo czekam na nic sushiżerców... Żeby chociaż jakieś promocje mieli.

• omnomnomnom 8 recenzji

18.05.2013, 16:14 napisał:

Bardzo smacznie, tylko po co ta sztywność?

Zacznę od tego, że od progu powitał nas bardzo intensywny zapach... odświeżacza do powietrza. Dość kuriozalne doświadczenie w susharni. Przez moment zastanawiałam się, czy nie wyjść, bo to było dość męczące.

No ale do brzegu – jedzenie.

Tempura na sam początek – bardzo smaczne warzywka i krewetki w cieście smażonym na głębokim tłuszczu. Dalej poleciały Philadelphia maki i Spice ebitan maki, ale w wersji łagodnej – super. Ja wybrałam Nigiri shake i Oyako roll z surowym łososiem, ogórkiem i dodatkiem kawioru z łososia – jak dla mnie mistrzostwo, przepyszny łosoś i pyszny kawior. No i świetnej jakości imbir! Porcje duże, dorodne, fajnie zbalansowane, smaczny napój aloesowy i tanie wino choya – 8 zł za kieliszek, a akurat w dniu, w którym zjawiliśmy się w Tanoshii do każdego zamówienia jedna lampka była gratis.

Niestety, trochę nieudolny, bez wyrazu wystrój, mało zaangażowana obsługa i unosząca się w powietrzu (oprócz odświeżacza) sztywność sprawiła, że wizyty nie możemy zaliczyć do bardzo udanych. Nasza kelnerka była nami mało zainteresowana: po przystawce nie zmieniła nam talerzyków i generalnie nie patrzyła zbyt często w naszą stronę. No, w ogóle nie patrzyła. Jak kończyło się winko i napoje, to nie mieliśmy co liczyć na inicjatywę z jej strony. To są niuanse, ale ja akurat zwracam na nie uwagę.

Szkoda, bo jedzenie się broni. I nawet ostatnio wspominałam tego pysznego łososia…

Data wizyty w lokalu: 06 kwietnia 2013

• ma.ko. 49 recenzji

28.08.2012, 21:47 napisał:

Tanoshii - przyjemny, radosny, zachwycający, wesoły, miły

Białostocki Rynek obfituje w restauracje, puby i kawiarnie najróżniejszego autoramentu. Tak szczęśliwie się składa (oczywiście dla amatorów sushi), że deptak zaczyna się na ulicy Kilińskiego Koku Sushi kończy na Lipowej Futu Sushi a na samym Rynku (tylko formalnie to Lipowa 1) znajdujemy restaurację japońską Tanoshii. Z całą pewnością jest to najładniejsze miejsce z tych trzech i jako jedyne może pochwalić się leniwie płynącą rzeką. Widać dbałość właścicieli o szczegóły - serwetki, nakrycia, pałeczki - odpowiednio dobrane, ozdobione logo firmy. Piękne kolory, minimalizm i spokój wnętrza wprawiają w dobry nastrój, a przecież o to w tym wszystkim chodzi. Wystrój lokalu jest klimatyczny i bardzo nam się podoba, a gdyby był głównym wyznacznikiem wyboru lokalu tylko tutaj Państwo Ko. jadaliby swoje ulubione sushi.
    Zasadniczo z pierwszym zamówieniem nie szalejemy, ponieważ nigdy nie wiadomo czego się spodziewać – zamawiamy bezpiecznie, a więc hosomaki: negi toro (z tuńczykiem, rybą maślaną i porem), oshinko (z rzodkwią takuan i sezamem); futo maki Philadelphia (z łososiem, serkiem, awokado, sałatą i ogórkiem) i uramaki spice tuna roll (gotowana krewetka, ogórek, tuńczyk, pikantny dressing i por). Całość zamówienia bez napojów kosztowała nas około 80 złotych plus napiwek, więc raczej tanio nie jest, ale wiadomo sushi swoje kosztuje i tyle. Wszystkie składniki w makach w porządku, świeże i aromatyczne, jednak w proponowanych połączeniach nie zawsze przypadły nam do gustu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to kwestia indywidualna i każdemu smakuje co innego. Słabo jednak wypadł ryż, który nie był dostatecznie doprawiony, a tym samym stał się zbyt suchy i nori, które było za twarde (może to właśnie zbyt suchy ryż sprawił, że nori nie zmiękło odpowiednio i z lekka się ciągnęło). Suchość ryżu nie była jakoś szczególnie dojmująca czy uciążliwa, ale po prostu wyczuwalna. Nie potrafimy ocenić co spowodowało, że niektóre z maków były słone i w połączeniu z sosem sojowym stawały się zbyt słone. Fajna za to jest tu pasta wasabi.
    Pomimo pewnych niedociągnięć ogólne wrażenie odnieśliśmy pozytywne i z całą pewnością wrócimy tu żeby dowiedzieć się czy to jednorazowa wpadka czy taki styl sushimasterów.
    Menu Tanoshii to nie tylko sushi - jest dość szeroki wybór zup i innych dań japońskiej kuchni, herbat, a także deserów.
    Zdecydowanie polecam to miejsce, gdy chcecie posiedzieć w ładnym miejscu jakim jest Tanoshii i zjeść przyzwoite sushi. Z pewnością nadaje się również na pierwszą przygodę ze smakami Japonii. Tym samym w prywatnych mistrzostwach białostockich "suszarni" – subiektywnie srebrny medalista.

Data wizyty w lokalu: 09 sierpnia 2012

• Lucky84 2 recenzje

13.06.2013, 10:17 napisał:

Kompletna pomyłka

Byłem w Tanoshii na przełomie lutego i marca. Zamówiłem tam zastaw będący zarazem moim pierwszym kontaktem z sushi i muszę przyznać, że była to droga przez mękę. Jedzenie jest tak niesmaczne, że uregulowałem należność i wyszedłem przed zjedzeniem choćby połowy. Z całego serca odradzam. Recenzję napisałem dopiero teraz gdyż myślałem iż sushi po prostu tak ma. Jednakże moje późniejsze doświadczenia z tym rodzajem jedzenia pokazują, że może być ono smaczne. Niestety, raczej nie w Tanoshii.

Nowe w okolicy: Białystok