Amrit Kebab

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Śródmieście

al. Solidarności 117 00-140 Warszawa (wejście od Al. Jana Pawła II) menu
tel: (22) 440-56-65 www.amrit.pl
typ lokalu: bar, restauracja typ kuchni: syryjska, śródziemnomorska, turecka, arabska, grill cena dania głównego: poniżej 20 zł

Amrit Kebab

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

• majorKorosz 1236 recenzji

23.08.2014, 08:55 napisał:

Udany powrót z jednym ale

Pracowałem to późna i postanowiłem gdzieś wstąpić na obiadokolację. W "Amricie" nie byłem od dawna, a lokal wyraźnie rozwinął skrzydła i umocnił swoją pozycję. Pojawiły się zestawy z ciastkami na wynos. Na każdym stoliku menu. Mimo późnej pory (było ok. 21) trudno o wolny stolik. Wybrałem szisz kebab z ziemniakami opiekanymi, marchewką i buraczkami. Do tego sok grapefruitowy i baklawa. Całość 26 zł. Dostałem numerek jedenasty i oczekiwałem na moje danie. Wywołano mnie po około kwadransie. Stwierdzam, że na cały czas trzymają dobra jakość dań. Wyraźnie widać dbałość o kuchnię. Natomiast wejście w masowego klienta odbija się niekorzystnie w kontekście wielkość porcji-cena. Otóż ceny nieco wzrosły, natomiast porcje nieco zmalały (widać to po pałeczkach szisza). Sama zaś kakaowa baklawa to wręcz naparstek na dwa kęsy. No cóż, takie prawa rynku.

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• cari91 19 recenzji

31.08.2014, 16:45 napisał:

Kebab na poziomie

Szczególnie polecam Amrit Kebab wszystkim miłośnikom kebabów. Pysznie przyrządzona kanapka, z dobrym mięskiem i pieczywem oraz świetnymi sosami. Gdyby komuś było mało sosów, to na każdym stoliku stoją buteleczki z tym najostrzejszym. Ceny takie jak wszędzie. Trzeba liczyć te 11 zł za podstawowego kebsa. Lokal stosunkowo mały jak na tak wymagającą lokalizację, ale nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem tam miejsca.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• YouMeNobody 41 recenzji

04.07.2014, 23:08 napisał:

Spełnił oczekiwania

Ponieważ tzw. kebabownie są zaliczane do barów szybkiej obsługi, od wystroju i czystości lokalu wiele nie oczekiwałam. Jakże zostałam pozytywnie się zaskoczona, gdy wkroczyłam do Amritu! Część stolików jest umieszczona na przeszklonej werandzie, cześć w pomieszczeniu. Większość z nich ma kanapy zamiast krzeseł, co dla mojego zmęczonego kręgosłupa jest pozycją obowiązkową. Chusty na stołach, obicia kanap i ozdoby ścienne nawiązują do szeroko pojętej kultury arabskiej.
    Zamówienie składa i odbiera się samemu, także tutaj Amrit zgadza się z pozostałymi "kebabowniami". Wybrałam kebab w wersji wegetariańskiej (falafel) i sałatkę z cieciorką. W ciągu ok. 7 minut odebrałam zamówienie. Muszę przyznać, że jedzenie było bardzo dobre. Sałatka mnie pozytywnie zaskoczyła, a falafel spełnił oczekiwania (pozytywne opinie o Amricie robią swoje z nastawieniem). Dałabym tylko więcej sosu, bo jednak i falafel i bułka same w sobie są dość suche i potrzebują 'orzeźwienia'. ;)
    Polecam z czystym sumieniem, zajrzę jeszcze!

Data wizyty w lokalu: 04 lipca 2014

• krln 1 recenzja

23.09.2014, 20:43 napisał:

Już brak cierpliwości

Nie zdarza mi się nigdy pisać negatywnych opinii na temat miejsc, w których jadłam. Jeśli mi nie smakuje lub mi się nie podoba to po prostu nie wracam do danego miejsca. W przypadku Amrita, dałam szansę 5 razy, ale za każdym razem było wszystko nie tak. Kelnerki wcale nie słuchają najprostszych próśb wymawianych przez klienta z uśmiechem, który dodatkowo przeprasza, że zawraca głowę. Nic więcej nie oczekiwałam niż brak kapusty lub zamiana na sałatę w tradycyjnym kebabie. Nie przejmowałam się, że czas oczekiwania raz na zwykłego kebaba wyniósł 40 min, nie przejmowałam się jeśli ta kapusta ciągle w kebabie lądowała. Dziś po raz kolejny z cichą nadzieją zamawiając kebaba bez kapusty (prosząc o wymianę na sałatę, a jeśli się nie da to o same warzywa) dostałam placek z samym mięsem. Oddałam uprzejmie prosząc by jednak tym razem coś z tym zrobić, pan rozerwał tego samego kebaba rzucił sałatę i oddał z wielką łaską, w takiej sytuacji otrzymując coś takiego odniosłam nie chcąc już pieniędzy z wielkim zamiarem, że to był już kolejny, ale ostatni raz kiedy się zawiodłam i więcej szans nie będzie. Nie polecam...

Data wizyty w lokalu: wrzesień 2014

• xfou 14 recenzji

29.01.2014, 12:29 napisał:

Pyszny falafel w pysznej cenie

W kebabach jadam najczęściej... dania wegetariańskie... i przyznaję, że w Amricie stosunek cena - jakość wypada najlepiej., za 14 zł mamy zestaw super kebab, którym naprawdę się najadam, a wręcz nie bardzo mogę dokończyć porcji. To pewnie kwestia 6 dużych sztuk samych kotlecików, co zdarza się rzadko, jak ktoś już pisał. Do tego pyszny, dobrze zrobiony humus i sałatki - jest marchewka, co też nieczęsto się zdarza. Ładny wystrój, dbałość o szczegóły - ciekawy design menu, świeżość, miła obsługa, byłam tu pierwszy raz i pozytywne zaskoczenie. Szczerze polecam.

Data wizyty w lokalu: 29 stycznia 2014

• Smakowita_Para 4 recenzje

14.05.2014, 21:49 napisał:

Najlepszy kebab w mieście

Na kebab - w ogóle - mój partner musiał mnie namawiać kilka miesięcy, aż pewnego razu poszliśmy właśnie do Amrita, gdzie patrzyłam jak on je. Jeden, jedyny gryz na spróbowanie zasiał we mnie chęć na więcej.
    Ja jem zazwyczaj kebab z wołowiny, a on mieszany. Oba smacznie pachną, w mięsie nie ma żadnych podejrzanych kawałków, a sos pomidorowo/paprykowy to cudowny dodatek bez którego nie obejdzie się żaden kęs - jak jeszcze nie próbowaliście - zróbcie to!
    Obecnie obowiązuje ciekawa promocja - 6 kebab jest gratis.
    Ceny napojów są niższe niż gdziekolwiek indziej.
    W samej restauracji pachnie zachęcająco, a temperatura jest umiarkowana.
    Szczególnie w porze lunchu są kolejki, ale warto poczekać.
    Oferta jest bogata, a ceny przystępne.
    Zaplecze sanitarne - zawsze zadbane.

Data wizyty w lokalu: 16 kwietnia 2014

• istvan 13 recenzji

27.01.2014, 23:47 napisał:

Najlepszy kebab i przede wszystkim falafel, jaki zdrarzyło mi się jeść w Wwie

Nie jestem kebabowym ekspertem. Jem je "od wielkiego dzwonu", ale chyba Amrit podaje to, co za kebab powinno uchodzić: cieńsza (pita) lub grubsza bułka wypełniona mięsem i dopełniona warzywami (a nie na odwrót: warzywa dopełnione kilkoma kawałkami mięsa). Miałam okazję próbować kebabu z baraniny i kurczaka; jednak najczęściej jadam tam wegetariańskie falafele (kilka kotlecików z ciecierzycy; a nie jak w innych barach dosłownie 2), poprawnie doprawione. Ostatnio smakowałam falafela z hummusem, fajne urozmaicenie. Byrak (pierożki z warzywami lub z mięsem) to bardzo sensowna alternatywa dla kebabowej bułki; choć trzeba pamiętać, że na pewno nie jest to opcja zdrowsza, czy mniej kaloryczna. Pierożki zdają się być smażone w głębokim tłuszczu, ale cóż poradzić: bardzo smaczne (jedynie, kiedy gorące!). Innych dań ("na talerzach") nie próbowałam. Na przestrzeni kilku ostatnich lat jadłam kebab w kilku innych miejscach w Warszawie, żaden nie równa się temu z Amrita.

• m.z.g 2 recenzje

18.06.2014, 08:43 napisał:

Bardzo dobry Fast food

Można tu szybko i smacznie zjeść, również dania wegetariańskie. Trochę ciasno podczas zamawiania przy barze - zwykle jest kolejka. Orientalny wystrój uprzyjemnia posiłek zwłaszcza jeśli ktoś lubi taki klimat. Dużo miejsc siedzących i zwykle nie ma problemu z wolnym stolikiem. Polecam zwłaszcza kebab oraz nadziewane bakłażany. Sprzedają też słodycze w paczkach - nie polecam - nic szczególnego a dość drogie.

Data wizyty w lokalu: 14 czerwca 2014

• majorKorosz 1236 recenzji

18.09.2012, 23:48 napisał:

Amrit rządzi

Obecnie najbardziej dynamiczny lokal kebabowy w Warszawie. I chyba słusznie. Wnętrze to typowy gwarny bar. Sala konsumpcyjna w kształcie litery "L" . Kilka stolików w środku i kilka na zewnątrz, w prowizorycznym ogródku. Za ladą sześcioosobowa ekipa. Wybieram talerz z cielęciną, ćwiartkami ziemniaka, pomidorem i surówką. Do tego cola. Całość 18 zł. Danie bardzo smaczne i spore, wystarczy by zaspokoić głód złaknionego mężczyzny. Czym różni się od podobnej oferty pobliskich lokali - "Kinga", Sapko", Ottomana", "Roja", "Efezu"?? Przede wszystkim jakością i estetyką. Ceny są bowiem zbliżone, może poza "Efezem", który jest zdecydowanie droższy. Tu obsługa pracuje ostro i stara się o klienta. Warto spróbować, jeżeli chcemy zjeść coś z okolicy kina "Femina". Polecam. "Amrit" to nowy lokal w okolicy, który już pokazał konkurencji na co go stać.

• dodo627 84 recenzje

05.11.2012, 10:40 napisał:

Dużo i smacznie w całkiem odpowiedniej cenie

Gdy przechodziłam przez pasy w pobliżu przystanku "Metro Ratusz Arsenał", mój wzrok napotkał nazwę "Amrit Kebab". Jako, że nigdy wcześniej nie byłam w tym miejscu, to postanowiłam, że właśnie tam zjem wczesny obiad. Wnętrze całkiem przyjemne dla oka, złożone z elementów nowoczesnych oraz tych, nawiązujących do kultury arabskiej. Zdecydoiwanie muszę pochwalić obsługę. Jedna z pań z personelu zaoferowała swoją pomoc w wyborze dania. Wymieniła z pamięci potrawy wegetariańskie, jakie akurat mnie interesowały. Przejrzałam jednak jeszcze menu i zdecydowałam się na falafele z surówkami i kaszą kuskus. Do tego zamówiłam turecką herbatę z cynamonem i kardamonem. Muszę przyznać, że dania w karcie są zróżnicowane pod względem cenowym i myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na posiłek nie czekałam zbyt długo. Muszę przyznać, że porcja mnie szczerze zaskoczyła. Była całkiem spora i w pełni adekwatna do ceny (13 zł). Nie zdołałam zjeść całości. Jeśli chodzi o smak, to zamówienie spełniło moje oczekiwania. Uwielbiam kuchnię orientalną i ten lokal mnie nie zawiódł. Jedzenie było świeże i dobrze doprawione. Jedynym minusem tego lokalu jest dość mała ilość miejsca w środku, ale jakoś szczególnie mi to nie przeszkadzało. Polecam miłośnikom orientalnej kuchni! :)

informacje od restauracji

Amrit Kebab istnieje od 2007 roku. Właściciel Syryjczyk od lat mieszkający w Polsce wraz z żoną Polką, chciał odtworzyć w Amrit to, co w jego kraju najciekawsze - niezwykłą atmosferę Orientu. Tworząc restaurację zadbali nie tylko o estetykę, ale pomyśleli również o zaspokojeniu najdelikatniejszych podniebień. Wszystko to w gorących rytmach arabskiej muzyki. Już od wejścia przenosimy się w świat baśni: egzotycznie-orientalny arabski klimat wnętrza pozwala nam przenieść się w odległe zakątki arabskiego świata...