Amrit Kebab

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Śródmieście
3.7

al. Solidarności 117 00-140 Warszawa (wejście od Al. Jana Pawła II)
tel: (22) 440-56-65 www.amrit.pl
typ lokalu: bar, restauracja typ kuchni: syryjska, śródziemnomorska, turecka, arabska, grill cena dania głównego: poniżej 20 zł

Amrit Kebab

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

• YouMeNobody 15 recenzji

04.07.2014, 23:08 napisał:

Spełnił oczekiwania

Ponieważ tzw. kebabownie są zaliczane do barów szybkiej obsługi, od wystroju i czystości lokalu wiele nie oczekiwałam. Jakże zostałam pozytywnie się zaskoczona, gdy wkroczyłam do Amritu! Część stolików jest umieszczona na przeszklonej werandzie, cześć w pomieszczeniu. Większość z nich ma kanapy zamiast krzeseł, co dla mojego zmęczonego kręgosłupa jest pozycją obowiązkową. Chusty na stołach, obicia kanap i ozdoby ścienne nawiązują do szeroko pojętej kultury arabskiej.
    Zamówienie składa i odbiera się samemu, także tutaj Amrit zgadza się z pozostałymi "kebabowniami". Wybrałam kebab w wersji wegetariańskiej (falafel) i sałatkę z cieciorką. W ciągu ok. 7 minut odebrałam zamówienie. Muszę przyznać, że jedzenie było bardzo dobre. Sałatka mnie pozytywnie zaskoczyła, a falafel spełnił oczekiwania (pozytywne opinie o Amricie robią swoje z nastawieniem). Dałabym tylko więcej sosu, bo jednak i falafel i bułka same w sobie są dość suche i potrzebują 'orzeźwienia'. ;)
    Polecam z czystym sumieniem, zajrzę jeszcze!

Data wizyty w lokalu: 04 lipca 2014

• xfou 9 recenzji

29.01.2014, 12:29 napisał:

Pyszny falafel w pysznej cenie

W kebabach jadam najczęściej... dania wegetariańskie... i przyznaję, że w Amricie stosunek cena - jakość wypada najlepiej., za 14 zł mamy zestaw super kebab, którym naprawdę się najadam, a wręcz nie bardzo mogę dokończyć porcji. To pewnie kwestia 6 dużych sztuk samych kotlecików, co zdarza się rzadko, jak ktoś już pisał. Do tego pyszny, dobrze zrobiony humus i sałatki - jest marchewka, co też nieczęsto się zdarza. Ładny wystrój, dbałość o szczegóły - ciekawy design menu, świeżość, miła obsługa, byłam tu pierwszy raz i pozytywne zaskoczenie. Szczerze polecam.

Data wizyty w lokalu: 29 stycznia 2014

• Smakowita_Para 4 recenzje

14.05.2014, 21:49 napisał:

Najlepszy kebab w mieście

Na kebab - w ogóle - mój partner musiał mnie namawiać kilka miesięcy, aż pewnego razu poszliśmy właśnie do Amrita, gdzie patrzyłam jak on je. Jeden, jedyny gryz na spróbowanie zasiał we mnie chęć na więcej.
    Ja jem zazwyczaj kebab z wołowiny, a on mieszany. Oba smacznie pachną, w mięsie nie ma żadnych podejrzanych kawałków, a sos pomidorowo/paprykowy to cudowny dodatek bez którego nie obejdzie się żaden kęs - jak jeszcze nie próbowaliście - zróbcie to!
    Obecnie obowiązuje ciekawa promocja - 6 kebab jest gratis.
    Ceny napojów są niższe niż gdziekolwiek indziej.
    W samej restauracji pachnie zachęcająco, a temperatura jest umiarkowana.
    Szczególnie w porze lunchu są kolejki, ale warto poczekać.
    Oferta jest bogata, a ceny przystępne.
    Zaplecze sanitarne - zawsze zadbane.

Data wizyty w lokalu: 16 kwietnia 2014

• istvan 11 recenzji

27.01.2014, 23:47 napisał:

Najlepszy kebab i przede wszystkim falafel, jaki zdrarzyło mi się jeść w Wwie

Nie jestem kebabowym ekspertem. Jem je "od wielkiego dzwonu", ale chyba Amrit podaje to, co za kebab powinno uchodzić: cieńsza (pita) lub grubsza bułka wypełniona mięsem i dopełniona warzywami (a nie na odwrót: warzywa dopełnione kilkoma kawałkami mięsa). Miałam okazję próbować kebabu z baraniny i kurczaka; jednak najczęściej jadam tam wegetariańskie falafele (kilka kotlecików z ciecierzycy; a nie jak w innych barach dosłownie 2), poprawnie doprawione. Ostatnio smakowałam falafela z hummusem, fajne urozmaicenie. Byrak (pierożki z warzywami lub z mięsem) to bardzo sensowna alternatywa dla kebabowej bułki; choć trzeba pamiętać, że na pewno nie jest to opcja zdrowsza, czy mniej kaloryczna. Pierożki zdają się być smażone w głębokim tłuszczu, ale cóż poradzić: bardzo smaczne (jedynie, kiedy gorące!). Innych dań ("na talerzach") nie próbowałam. Na przestrzeni kilku ostatnich lat jadłam kebab w kilku innych miejscach w Warszawie, żaden nie równa się temu z Amrita.

• m.z.g 2 recenzje

18.06.2014, 08:43 napisał:

Bardzo dobry Fast food

Można tu szybko i smacznie zjeść, również dania wegetariańskie. Trochę ciasno podczas zamawiania przy barze - zwykle jest kolejka. Orientalny wystrój uprzyjemnia posiłek zwłaszcza jeśli ktoś lubi taki klimat. Dużo miejsc siedzących i zwykle nie ma problemu z wolnym stolikiem. Polecam zwłaszcza kebab oraz nadziewane bakłażany. Sprzedają też słodycze w paczkach - nie polecam - nic szczególnego a dość drogie.

Data wizyty w lokalu: 14 czerwca 2014

• majorKorosz 1020 recenzji

18.09.2012, 23:48 napisał:

Amrit rządzi

Obecnie najbardziej dynamiczny lokal kebabowy w Warszawie. I chyba słusznie. Wnętrze to typowy gwarny bar. Sala konsumpcyjna w kształcie litery "L" . Kilka stolików w środku i kilka na zewnątrz, w prowizorycznym ogródku. Za ladą sześcioosobowa ekipa. Wybieram talerz z cielęciną, ćwiartkami ziemniaka, pomidorem i surówką. Do tego cola. Całość 18 zł. Danie bardzo smaczne i spore, wystarczy by zaspokoić głód złaknionego mężczyzny. Czym różni się od podobnej oferty pobliskich lokali - "Kinga", Sapko", Ottomana", "Roja", "Efezu"?? Przede wszystkim jakością i estetyką. Ceny są bowiem zbliżone, może poza "Efezem", który jest zdecydowanie droższy. Tu obsługa pracuje ostro i stara się o klienta. Warto spróbować, jeżeli chcemy zjeść coś z okolicy kina "Femina". Polecam. "Amrit" to nowy lokal w okolicy, który już pokazał konkurencji na co go stać.

• dodo627 81 recenzji

05.11.2012, 10:40 napisał:

Dużo i smacznie w całkiem odpowiedniej cenie

Gdy przechodziłam przez pasy w pobliżu przystanku "Metro Ratusz Arsenał", mój wzrok napotkał nazwę "Amrit Kebab". Jako, że nigdy wcześniej nie byłam w tym miejscu, to postanowiłam, że właśnie tam zjem wczesny obiad. Wnętrze całkiem przyjemne dla oka, złożone z elementów nowoczesnych oraz tych, nawiązujących do kultury arabskiej. Zdecydoiwanie muszę pochwalić obsługę. Jedna z pań z personelu zaoferowała swoją pomoc w wyborze dania. Wymieniła z pamięci potrawy wegetariańskie, jakie akurat mnie interesowały. Przejrzałam jednak jeszcze menu i zdecydowałam się na falafele z surówkami i kaszą kuskus. Do tego zamówiłam turecką herbatę z cynamonem i kardamonem. Muszę przyznać, że dania w karcie są zróżnicowane pod względem cenowym i myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na posiłek nie czekałam zbyt długo. Muszę przyznać, że porcja mnie szczerze zaskoczyła. Była całkiem spora i w pełni adekwatna do ceny (13 zł). Nie zdołałam zjeść całości. Jeśli chodzi o smak, to zamówienie spełniło moje oczekiwania. Uwielbiam kuchnię orientalną i ten lokal mnie nie zawiódł. Jedzenie było świeże i dobrze doprawione. Jedynym minusem tego lokalu jest dość mała ilość miejsca w środku, ale jakoś szczególnie mi to nie przeszkadzało. Polecam miłośnikom orientalnej kuchni! :)

• Kookero 3 recenzje

02.09.2013, 18:25 napisał:

Coraz gorzej

Chciałem pokazać znajomemu z nad morza najlepszego kebaba w Warszawie. Nie wiem co sie stało, ale był zwyczajnie słaby. No ok- była 1 w nocy, ale to nie usprawiedliwienie. Pani za kasą zirytowana każdym gestem i każdym słowem. Zawsze staram się podejść z uśmiechem do takiego kasjera/kasjerki ewentualnie zażartować bo wiem, że praca na kasie do łatwych nie należy. Na moje pytania odpowiadała bardzo nieprzyjaźnie jakby chciała mnie stamtąd wygonić. Druga pani, zajmująca się utrzymaniem porządku, cały czas była obok i na bierząco sprzątała po klientach, można było się uśmiechnąć i liczyć na odwzajemnienie :). Kebab jak kebab- przeciętny. Nie uważam go już za najlepszego w Warszawie. Sorry. Jakość spadła. Bardzo uprzejmi byli panowie przyrządzający kebaba, nie było problemu z otrzymaniem sosu (który został sprzątnięty ze stołów) wszystko podane szybko i w odpowiedniej formie- bułka miękka i chrupiąca, mięso nie przypalone

Data wizyty w lokalu: 31 sierpnia 2013

• daemon90 1 recenzja

10.12.2013, 00:21 napisał:

Wciąż nr 1

Mam wrażenie, że Amrit się zepsuł i postawił raczej na ilość, nie jakość. To już nie to co było za czasów jedynej lokalizacji na Bródnie. Jednak wciąż w moim rankingu kebabów stoi na czele. Dużym plusem Amrita od zawsze jest świetne ciasto, tak pita jak i bułka są smaczne i chrupiące. To co zaobserwowałem od niedawna, to często zdarza się, że kebab ocieka tłuszczem. Sosy do dolewki na stole to również ogromny plus. Minusem lokalu na Solidarności jest mała liczba stolików.

• Ex3v 6 recenzji

15.07.2013, 15:08 napisał:

Wyznacznik warszawskich kebabowni!

Wiele było restauracji/knajp/budek z kebabem, na które zdarzyło mi się trafić w ciągu ostatnich kilku lat. Smak oferowany przez Amrit zdecydowanie wygrywa - jest po prostu pyszny, a poza tym przypomina mi te dania, które jadłem będąc w Turcji.
    Na uwagę zasługuje ich ostry sos. Podczas każdej wizyty mam ochotę przyjść z butelką i wziąć go trochę do domu ;).
    Wielkim plusem jest to, że "góra" naprawdę dba o jakość obsługi. Gdy tylko coś jest nie tak, od razu reaguje.
    Lokale są całkiem fajnie urządzone. Nadają się jednak jedynie na spotkania nieformalne. Minusem jest to, że zamówienie trzeba odbierać "na numerek" z baru, po wywołaniu. Uprzejme kelnerki bardzo dbają o czystość, ale mogłyby też przynosić jedzenie do stołów.
    Mimo wszystko z przyjemnością polecę każdy z tych lokali każdemu.

Data wizyty w lokalu: 15 lipca 2013, godz. 12:00

informacje od restauracji

Amrit Kebab istnieje od 2007 roku. Właściciel Syryjczyk od lat mieszkający w Polsce wraz z żoną Polką, chciał odtworzyć w Amrit to, co w jego kraju najciekawsze - niezwykłą atmosferę Orientu. Tworząc restaurację zadbali nie tylko o estetykę, ale pomyśleli również o zaspokojeniu najdelikatniejszych podniebień. Wszystko to w gorących rytmach arabskiej muzyki. Już od wejścia przenosimy się w świat baśni: egzotycznie-orientalny arabski klimat wnętrza pozwala nam przenieść się w odległe zakątki arabskiego świata...