Smakovita

gdzie jesteś? województwo: świętokrzyskie miejscowość: Starachowice
3.1

ul. Borkowskiego 1 27-200 Starachowice (Budynek VITA Centrum Zdrowia)
tel: (41) 333-64-49
typ lokalu: restauracja typ kuchni: polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• p_matusiewic 4 recenzje

01.09.2014, 23:38 napisał:

Pysznaaa kawa!

Wybraliśmy się ze znajomymi ze Starachowic do Smakovity. Był duży ruch, na całą salę była tylko jedna osoba obsługująca, która chyba miała problemy z wyrobieniem się (co nie jest dziwne przy takiej ilości ludzi). Jedzenie było dobre, świeże, choć porcje małe (szczególnie surówek!- zestaw za 5, czy 6 zł był na prawdę nieduży). Po obiedzie zamówiliśmy kawę, na którą musieliśmy bardzo długo czekać. Obsługa nieprzyjemna, pani miała minę, jakby robiła łaskę, że pracuje. Ogólnie sam nie wiem, jak ocenić lokal, jedzenie dobre, choć skąpa według mnie porcja w zestawie surówek mnie zniechęciła, wystrój średni, trochę zbyt kolorowo i stołówkowo jak na restaurację, która proponuje rybę za 30 kilka złotych (sandacz bądź łosoś) i fatalna obsługa. Znajomi, którzy są w Smakovicie stałymi klientami twierdzili, że ta pani nie pracuje tam na co dzień, może jakieś zastępstwo itd... Wszystko rozumiem, ale mimo wszystko porażka. Ceny przystępne, choć niektóre dania bardzo drogie. Bardzo fajny pomysł z placykiem zabaw dla dzieciaków. I ta długo wyczekiwana kawa okazała się najpyszniejszą, jaką kiedykolwiek piłem. Widać, że nie oszczędzają na jakości. Niech tylko dołożą większą ilość jedzenia i nieprzypadkową obsługę i będzie dobrze. Odwiedzę na pewno przy okazji.

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• grapa 2 recenzje

02.01.2014, 13:14 napisał:

Smaczne jedzenie, obłędne koktajle

W Smakovitej zamówiłam schab z boczkiem i fetą - ładnie podany (schab zawinięty w coś na kształt cygara), niestety mięso było przesuszone, do tego góra smakowitych surówek i parę opiekanych ziemniaczków z masłem czosnkowym (pyszne i zdecydowanie za mało :)). Narzeczony zamówił indyka z żurawiną i dużo lepiej trafił z daniem mięsnym. Na deser wypiliśmy pyszne koktajle (waniliowy i pistacjowy), dla których zdecydowanie warto tu przyjechać :), smaczny był też grejfrutowy bezalkoholowy napój (i w dobrej cenie - 4 zł). Wystrój nowoczesny, chociaż trochę jak z korporacyjnej stołówki, salka do zabaw dla dzieci, czyste i eleganckie łazienki, co nie zawsze jest oczywistością. Ogólnie rzecz biorąc, polecam!

Data wizyty w lokalu: 30 grudnia 2013, godz. 15:00

• lakim 3 recenzje

27.04.2013, 21:24 napisał:

Smakovita - patrz w menu

Byłem, widziałem, próbowałem.
    Zostałem mile zaskoczony jakością dań. Wszystkie dania ciepłe (co czasem nie jest oczywiste), dobrze podane, no i smaczne. Mogłoby być trochę więcej. Np. zestaw obiadowy mógłby być trochę większy, ale pod względem ilość/cena wypada bardzo dobrze. Od niedawna zmienił się właściciel, tak że myślę, że idą w dobrym kierunku. Lokal jest czysty, a obsługa miła. Chętnie polecę znajomym i rodzinie. Przy okazji robią dobrą kawę.
    Jeśli chodzi o dania zdrowe - są, ale trzeba przeczytać kartę. Nazywa się to "dania fitness" i faktycznie przychodzą tam ludzie z pobliskiej siłowni właśnie po to, żeby skosztować tych specjałów.

Data wizyty w lokalu: 10 kwietnia 2013, godz. 14:00

• darklew 28 recenzji

22.08.2012, 13:50 napisał:

Smakovita - nie ulegaj magii nazwy

Restaurację poleciła nam Pani z Muzeum Przyrody i Techniki, twierdząc, że w oczekiwaniu na zwiedzanie tuż obok można zjeść smaczny obiad. Zgodziło się tylko jedno - restauracja jest rzeczywiście tuż obok i zdążyliśmy zjeść przed godziną wejścia do muzeum. Zaczęło się od barszczu, w którym uszka smakowały na tyle dziwnie, że ograniczyłem się do wypicia wywaru. Filet z dorsza był bez smaku i w panierce przesiąkniętej tłuszczem. Kotlet schabowy - wydawałoby się danie nie do zepsucia i bezpieczne dla podróżujących - śmierdział olejem najpewniej pozostałym po smażeniu dorsza. Zjadłem tylko kilka kęsów i miałem dosyć. Zatem na ironię zakrawa fakt, że restauracja reklamuje się jako lokal ze zdrową żywnością. Jedyną dostrzeżoną przez nas zaletą restauracji jest fajny placyk zabaw dla dzieci. (Niestety, płatny nawet jak się zamówi obiad, dopiero zamówienie kawy dawało wstęp darmowy.) Na tę pomyłkę kulinarną wydaliśmy (2 osoby dorosłe + 4,5-letnie dziecko) około 70 zł. Niby niedużo, ale co z tego.

Data wizyty w lokalu: 31 lipca 2012

• obzerver 1 recenzja

03.05.2013, 14:30 napisał:

Śmiało!

3.05, więc pierwsza niespodzianka - czynne! druga - robione na świeżo, przy nas! trzecia - smaczne (może jedynie dodatki, typu sos żurawinowy, nie własnej produkcji), ale reszta widać i czuć, że z fachowej ręki. jedliśmy przekrojowo (sałatki, mięsa, ryby, desery), wszystko smakowało :). I obsługa miła. Ceny co najmniej atrakcyjne. Wrócimy tu na pewno przy okazji.

Nowe w okolicy: Starachowice