Przystań pod Chojnikiem

gdzie jesteś? województwo: dolnośląskie miejscowość: Podgórzyn
4.5

ul. Zachełmie 1a 58-562 Podgórzyn (przy drodze z Podgórzyna do Sobieszowa)
tel: (75) 762-18-00

• ziazu 203 recenzje

17.08.2012, 11:50 napisał:

Najlepsza smażalnia w Kotlinie Jeleniogórskiej

Przystań pod Chojnikiem odkryłam przypadkiem i od razu zostałam stałym klientem. I chociaż nie raz, nie dwa próbowałam ryby również w innych smażalniach - zawsze okazywało się, że Przystań pod Chojnikiem jest bezkonkurencyjna.

Może zacznę od samego jedzenia: świeże pstrągi, które zawsze zamawiam, są aromatyczne, soczyste, mięciutkie, dobrze, ale dyskretnie przyprawione. Frytki są dobrej jakości, smażone na świeżym oleju. Surówka z białej kapusty przepyszna, a to prawdziwa rzadkość. Po prostu poezja. A do picia można zamówić czeskie piwo Skalak :).

Osobny akapit należy się wielkościom porcji. Jak to jest, że w innych miejscach dostaję małą rybę i astronomiczny rachunek, a w Przystani pod Chojnikiem pstrągi wyglądają na 350-400 g, a rachunek jest zupełnie przyzwoity? Oczywiście, jeśli ktoś chciałby małego pstrąga, wystarczy powiedzieć o tym obsłudze - wtedy rachunek jest po prostu niski. Porcja frytek to kopiasta tacka średniej wielkości. Dwie osoby spokojnie mogą się podzielić. W menu jest również masełko czosnkowe. Kilka razy zapomniałam je zamówić, ale i tak pojawiało się na talerzu, a na rachunku nie. Miłe.

Mam wrażenie, że tę smażalnię prowadzi bardzo szczodry człowiek, który nie liczy każdej frytki, każdego grama masła, każdej łuski pstrąga. Dlatego tak chętnie tam wracam i zostawiam pieniądze, po prostu czuję, że karmią mnie z całego serca i nie chcą obedrzeć z każdego grosza.

Rachunek dla dwóch wygłodniałych łasuchów: 60 zł (dwa duże pstrągi, dwie porcje frytek, dwie surówki, dwie herbaty, dwa masła czosnkowe). Naprawdę mało w porównaniu do innych smażalni! Pamiętam, że w jednej z nich zostawiłam za podobne zamówienie 75 zł i wyszłam zła i głodna, choć zjadłam wszystko.

Smażalnia jest ładnie położona, nad stawem, wśród zieleni. Bardzo blisko stamtąd do Chojnika (niecała godzina spaceru). W chłodne dni można zjeść w przeszklonym wnętrzu typu igloo. W cieplejsze dni można usiąść przy stoliku na pomoście bądź w ogrodzie. A podczas oczekiwania na rybkę przejść się do położonej na tyłach ptaszarni, gdzie hodowane są bajecznie kolorowe bażanty, ozdobne kaczki, strusie i białe pawie.

Koniecznie!

Opinia dnia z 18.08.2012 r.

• anusiaa_88 5 recenzji

14.06.2013, 22:07 napisał:

Ogromny pozytyw - miło, smacznie i w rozsądnej cenie

Ogromny pozytyw. W drodze na Chojnik poszukiwaliśmy bezpłatnego parkingu - znaleźliśmy go na terenie smażalni. Bez problemu zostawiliśmy auto i wyruszyliśmy na Chojnik. Po powrocie postanowiliśmy się skusić na pstrąga. Rybka wyśmienita - z cytryną i masełkiem czosnkowym + frytki i surówka. Porcja ogromna i trochę baliśmy się rachunku - ale zostaliśmy miło zaskoczeni; za 2 zestawy zapłaciliśmy ok. 52 zł, a do tego najedliśmy się do syta.

Wystrój - bardzo ładnie, obok staw i mostek, piękne krajobrazy, plac dla dzieci i mini-ZOO, gdzie można zobaczyć strusie i inne ptaki (idealne miejsce dla rodzin z dziećmi).

Data wizyty w lokalu: 14 czerwca 2013

Nowe w okolicy: Podgórzyn