Maleńka

gdzie jesteś? województwo: warmińsko-mazurskie miejscowość: Kętrzyn
3.6

ul. Gałczyńskiego 1 11-400 Kętrzyn
tel: (89) 752-26-56
typ lokalu: pizzeria, kawiarnia typ kuchni: pizza, włoska, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• justynianka4 3 recenzje

05.07.2014, 23:24 napisał:

Przyjemnie, choć trudno znaleźć

W Kętrzynie ciężko jest znaleźć restaurację w pobliżu miejsc turystycznych. Trafiliśmy do Maleńkiej dzięki Gastronautom. :) Miejsce jest zaciszne, a obsługa szybka i miła. W lokalu toalety jeszcze pachnące nowością - są ładne i czyste.
    Zamówiliśmy różne dania i żadne nie było złe. Danie dnia było OK, choć porcja raczej "kobieca". Sałatka z kurczakiem przepyszna. Składniki świeże i co nietypowe, duża ilość drogich składników czyli kurczaka, oliwek, fety. Przepyszny sos i smaczne grzanki.
    Ceny niewygórowane.

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• anette.wawa 2 recenzje

12.09.2013, 21:15 napisał:

Wyśmienite domowe jedzenie, obsługa sympatyczna

Jadąc z wakacji do domu postanowiliśmy odwiedzić zamek w Kętrzynie. Nieopodal była knajpka, ukryta pomiędzy uliczkami, a jedynym drogowskazem jest mała tabliczka "domowe jedzenie". Zaciekawieni po chwili szukania odnaleźliśmy naszą "Maleńką". W restauracji tłum ludzi, co zachęciło nas jeszcze bardziej, by tak zjeść. Chyba mieliśmy szczęście, że znaleźliśmy jakiekolwiek miejsce, gdyż chwilę później wszystko było zajęte. Obsługa bardzo sympatyczna, pojawiła się w odpowiednim momencie, przyjęła miło oraz profesjonalnie zamówienie, służąc dobrymi radami. Jedzenie okazało się naprawdę dobre, a ceny rozsądne, a nawet tanie. Nigdy byśmy nie pomyśleli, że jest to pizzeria. Gorąco polecamy. Na pewno będąc w Ketrzynie tam zawitamy ponownie.

• marcomark 113 recenzji

11.08.2012, 13:35 napisał:

Ciepłe piwo w środku lata

Człowiek pochodzi, pozwiedza, to i zgłodnieje. Jak znaleźć smaczne miejsce w nieznanym mieście? Najlepiej iść tam, gdzie idą ludzie, najlepiej miejscowi, tylko że takiego miejsca w okolicach Kętrzyńskiego Zamku nie widziałem. Weszliśmy do pierwszej lepszej knajpy w centrum. Pani kelnerka od razu zauważyła nasze przybycie i szybko nas obsłużyła. Ja chciałem spróbować czegoś miejscowego, więc zamówiłem placki ziemniaczane z mięsem wieprzowym, bo czegoś takiego w moich stronach nie widziałem i do tego rosół na kaca. Rosół dostałem pyszny, esencjonalny, dobrze doprawiony, z świeżym domowym makaronem. Placki to już oddzielny rozdział, nie były one bardzo złe, ale stosunkowo do ceny to po pierwsze - za mało mięsa (praktycznie go tam nie było), po drugie - mocno mączyste. Szkoda, bo po tym rosole apetyt mi wzrósł błyskawicznie. Warto dodać szczególnie dla spragnionych turystów, że w tym lokalu sprzedają ciepłe piwo z lodówki. Jak płaci się za piwo 2 razy tyle, co w sklepie, to sprzedawca tego piwa nie powinien oszczędzać na prądzie w lodówce, ale widocznie nie wszyscy tak to rozumieją i w środku lata nie potrafią schłodzić piwa. A może to lenistwo obsługi, której nie chce się poprzestawiać butelek w lodówce, nie wiem, nie mi to oceniać, wiem jedno - nie powinno tak być.

Data wizyty w lokalu: 30 lipca 2012

Nowe w okolicy: Kętrzyn