Karczma Obrochtówka

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Zakopane
3.4

ul. Kraszewskiego 10 a 34-500 Zakopane
tel: (18) 206-29-79
typ lokalu: karczma typ kuchni: góralska, regionalna cena dania głównego: 20 - 40 zł

• mapet27 82 recenzje

31.07.2014, 10:38 napisał:

Odradzam

Od czego zacząć. Może od jedzenia: ceny dość wysokie, jedzenie niedobre. Zamówiliśmy placki ziemniaczane, były chude, bardzo wysmażone i niesmaczne. Kwaśnica też bez smaku, mała porcja, zupa dość cienka, nie można się najeść. Obsługa strasznie wolna, na jedzenie strasznie długo trzeba czekać. Kelnerzy powolni, trzeba po kilka razy się przypominać. Toalety zaniedbane, brak papieru oraz ręczników papierowych. Ogólna relacja ceny do jakości wypada bardzo niekorzystnie.

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• Tazmaya 48 recenzji

15.05.2014, 19:12 napisał:

Klimatycznie - na uboczu

Trafić łatwo nie jest, ale jak się już trafi to chyba się wraca. Ja na pewno planuje wrócić. Miejsce jest klimatyczne, sala główna i dwie mniejsze zapewniają poczucie prywatności a dla bardziej rozrywkowych trakcje sali głównej. Budynek jest urokliwy, wystrój oczywiście góralski z przyjemnymi akcentami pozwalającymi poczuć się swobodnie.
    Odnośnie jedzenia to niestety nie próbowaliśmy dań głównych, ale zamówiony barszcz z kołdunami bardzo smaczny, przystawki także. Grzaniec także bez zarzutu.

Data wizyty w lokalu: marzec 2014

• starcraft.voyage 5 recenzji

31.08.2014, 21:00 napisał:

Świetne miejsce umożliwiajace poczucie góralskiego klimatu

Karczma położona jest w niedalekiej odległości od Krupówek i warto tu wstąpić. Wspaniały góralski wystrój, obsługa w strojach ludowych zaciągająca gwarą.
    Pyszny rosół oraz placek po zbójnicku.
    Ceny jak to w Zakopcu...
    Na pewno jeszcze tu wrócę na kwaśnice.

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• hoppschwiiz 20 recenzji

05.05.2014, 19:34 napisał:

Zdecydowanie na tak!

Zajrzałyśmy w to miejsce z koleżanką na późny lekki obiad. Nie ukrywam, że pomogła nam w wyborze miejsca ciekawość, jak wygląda zrewolucjonizowana restauracja.
    Miejsce na uboczu, ale nie trudno tu trafić, w okolicy porozwieszane dużo reklam. Knajpka mała, przytulna, ale zdecydowanie za ciemna, a ja nie lubię jeść po ciemku.
    Ludzi dużo, stoliki porezerwowane, obsługi dużo, chętnie pomagają znaleźć miejsce.
    Trafił nam się akurat dwuosobowy stoliczek. Szybko dostałyśmy karty i zdecydowałyśmy się na piwo, a także: koleżanka na naleśniki ze szpinakiem zapiekane z serem, a ja na barszcz krokietem.
    Naleśniki podobno bardzo dobre, za to barszcz I-DE-AL-NY! Nie robiła takiego moja mama, babcia... po prostu najlepszy jaki w życiu jadłam, dobrze doprawiony, intensywny w smaku i w kolorze, podany w dużym kubku, tak jak podaje się w domu. Krokiet też porządny, z dużą ilością mięsa, w prawdziwej panierce, a nie smażony na głębokim tłuszczu. Zachwycam się tym obiadem do tej pory. Dodatkowo skusiłam się też na szarlotkę, która w moim rankingu górskich szarlotek znajduje się na szczycie.
    Porcja przyzwoita, podana na ciepło z gałką lodów i prawdziwą ubitą śmietaną, to zdecydowaniu plus. Jabłka pokrojone, a nie starte, dobrze doprawiona, polecam wszystkim.
    Ceny jak na Zakopane nawet niskie, co jest dużym plusem.
    Jeśli jeszcze kiedykolwiek będę w okolicy, to z pewnością tu zajrzę.

Data wizyty w lokalu: 01 maja 2014

• nakw 7 recenzji

30.08.2014, 18:57 napisał:

Przyjemnie

Wybraliśmy się tam ze względu na Kuchenne Rewolucje. Wystrój jak każda restauracja w Zakopanem, ale milej się siedziało niż w tych knajpach na Krupówkach. Obsługa miła i kompetentna. Z karty jako pierwsze danie zamówiliśmy kociołek gulaszowej i rosół. Pierwsza zupa była pyszna, mięso delikatne i miękkie natomiast druga była wodą z makaronem, dopiero przyprawieniu było do zjedzenia. Obydwoje wzięliśmy placek zbójnicki - bardzo dobry farsz, mięso jak w gulaszowej delikatne, bo najczęściej do placka dają najgorszą jakość. Gdyby się przyczepić to placek mógłby być bardziej wysmażony. Całość kosztowała ok. 90 razem z napojami. Polecamy! :)

Data wizyty w lokalu: 29 sierpnia 2014

• boskimajkel 163 recenzje

08.09.2013, 20:58 napisał:

Na pewno warto spróbować niektórych dań.

Do Obrochtówki wybraliśmy się tylko dlatego, że oglądaliśmy program z tą restauracją w tv. Nie dziwię się, że lokal mógł mieć problem z klientami, jest położony troszkę na boku, więc jedyne co by mogło ściągać rzeszę klientów to wyśmienita kuchnia.
    Wystrój nieco przeładowany lokalnymi ozdobami, przynajmniej w części bocznej, w której usiedliśmy, ale to mankament wielu lokali w Zakopanem.
    Na pierwszy ogień poszły zupy: rosół, żurek i kwaśnica. Żurek najlepszy, ziemniaki w nim chyba przygotowane oddzielnie, ogólnie bardzo smaczny. Rosół w porządku, ale bez zachwytów. Natomiast kwaśnica nas zawiodła, bardzo mało smaku, jakby kapusta kiszona z wodą. Drugie danie to firmowy kotlet Obrochtówka, czyli schab z plackiem ziemniaczanym polane sosem borowikowym i oprószone lokalnym serem. Danie bardzo dobre, super skomponowane, smaki dobrze się uzupełniały i przenikały, polecam. Tak powinna smakować kuchnia regionalna.
    Obsługa w porządku poza jednym podstawowym błędem, danie główne podano w połowie zup. Zaczynam podejrzewać, że to jakaś tradycja regionalna, to kolejny lokal, który nas w ten sposób zaskakuje.
    Ceny niestety troszkę zbyt wysokie, choć porcje słuszne, no ale pewnie płaci się dodatkowo za przeszłość bliższą i dalszą. Toalety niestety dramatyczne jak na ten poziom, do remontu.

Data wizyty w lokalu: 08 września 2013, godz. 16:00

• patrycja_artur 4 recenzje

31.08.2014, 14:33 napisał:

Rewolucja nieudana

Zachęceni kuchenną rewolucją udaliśmy się do tego lokalu. Początek zachęcający bardzo duża liczba gości musi świadczyć o pysznym jedzeniu. Niestety było zupełnie inaczej. Na obiad czekaliśmy ponad półtorej godziny, a w rezultacie otrzymaliśmy zwykły kotlet z pieczarkami zamiast borowików poniżej przeciętnej oraz placek po zbójnicku z twardym żylastym mięsem. Ponieważ dania nie należały do najtańszych oczekiwania były znacznie większe. Współczuję ludziom czekającym po pół godziny na stolik. Podsumowując na tle bardzo dużej konkurencji karczma wypada bardzo biednie.

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• Asterix 17 recenzji

19.04.2014, 17:38 napisał:

Do zobaczenia wkrótce!

W Obrochtówce wylądowałam z grupą turystów, którymi się opiekowałam. Wystrój karczmy wzbudził ciekawość i zachwyt, co przełożyło się na ilość pstrykanych fotek. W zestawie, każdy miał pierogi na przystawkę, świetny żurek w chlebie, pstrąga, kartofelki i zestaw surówek oraz grzańca. Wszystko świeżutkie, doskonale przyprawione, porcje duże. Świetna obsługa, chłopaki uwijali się, aby każdy dostał talerz z gorącym pstrągiem, a nie letnim. Karczma zebrała tyle pochwał turystów, że bez wahania przyjadę do nich z kolejna grupą. Ceny nie są niskie, ale odpowiadają zarówno jakości, jak ilości jedzonka.

Data wizyty w lokalu: 15 kwietnia 2014, godz. 19:00

• Leniu 19 recenzji

19.02.2014, 00:55 napisał:

Duże zmiany od czasu wizyty Madzi...

Szukając dobrego jedzonka trafiłem do znanej z TVN-u Obrochtówki. Niestety... mam niezbyt dobre wspomnienia.
    Na początek... czekaliśmy na przystawki 40 minut, oscypek z żurawiną przypominał kostkę sera z lodówki, na główne danie zamówiłem jak pamiętam jagnięcinę "pod śniegiem" - mięso było ok, ale kasza - pozlepiana, a tajemniczy śnieg - to śmietana, więc nic specjalnego :(.
    Toaleta w lokalu pamięta Towarzysza Gierka! Tragedia!
    Gessler nie powinna się pod tym podpisać.
    Są lepsze lokale w Zakopcu, no niestety.
    Niespecjalnie polecam.

• jednopalnikowa 17 recenzji

06.08.2014, 12:55 napisał:

Świetna regionalna karczma!

"Obrochtówka" to restauracja z tradycjami, jedna z pierwszych w Zakopanem, mieszcząca się w willi z końca XIX w., istniejąca nieprzerwanie od 1971 roku. Zawsze słynęła z dobrego jedzenia. Po trochę gorszym dla siebie okresie i - w związku z nim - odbytych tu "Kuchennych Rewolucjach", karczma odzyskała dawny szyk. Porcje są tutaj naprawdę ogromne, a jedzenie - wspaniałe! Polecam zwłaszcza wprowadzoną do menu przez Magdę Gessler baraninę (lub, jeśli ktoś nie lubi, jagnięcinę) "pod śniegiem" oraz nieziemski kotlet "Obrochtówka". Cena wielkiego talerza pełnego jedzenia wraz z drugim mniejszym talerzem surówek to ok. 40 zł. Gorąco polecam.

Data wizyty w lokalu: 06 sierpnia 2014

Nowe w okolicy: Zakopane