Sol y Sombra Tapas Bar

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Śródmieście
4.0

ul. Grzybowska 2 00-130 Warszawa (Parking przy ul. Granicznej, wejście od strony Parku Mirowskiego) Stoliczku.pl
tel: (22) 404-70-11
typ lokalu: bar, tawerna typ kuchni: hiszpańska, sałatki, przekąski cena dania głównego: 20 - 40 zł

• assja 18 recenzji

22.04.2014, 11:25 napisał:

Miło, smacznie, klimatycznie :)

Sol y Sombra to miejsce, w którym panuje wakacyjny, południowy klimat, jedzenie jest dobre, obsługa przemiła, a wystrój kolorowy, hiszpański, klimatyczny. Dobre miejsce na lunch, nieformalną kolację, wyjście z przyjaciółmi. Ja trafiłam tam razem z siostrą, obydwie bardzo głodne, wobec czego zamówiłyśmy 6 lub 7 rodzajów tapas: patatas bravas (pyszne), duszone małże (b. dobre), bakłażan z kozim serem (super), ośmiornica (troszkę za twarda jak dla mnie), chorizo duszone, o ile dobrze pamiętam z pomidorami (ok), krewetki smażone w oliwie z czosnkiem (bez zarzutu). Porcje tapas są naprawdę spore i połowy nie dałyśmy rady zjeść. Dla dwóch głodnych osób niewielkiej postury, 4 tapas spokojnie wystarczą.

Jako kierowca zamówiłam do picia Lemoniadę i był to naprawdę świetny wybór. Lemoniada w Sol y Sombra to bezbłędne virgin mojito :). Siostra zamówiła Sangrię i również swojej decyzji nie żałowała.

Na dodatkowy plus zasługuje przemiła obsługa, działająca bez zarzutu i bardzo pomocna.

Rachunek ok. 150 zł uważam za bardzo przyzwoity.

Wyszłam z Sol y Sombra najedzona, ale bez poczucia ciężkości, zadowolona i zrelaksowana. Na pewno wrócę!

Data wizyty w lokalu: 12 kwietnia 2014, godz. 18:00

• Helena_Bertz 9 recenzji

02.03.2014, 19:14 napisał:

Doskonałe miejsce na spotkania

Dobre jedzenie, miła obsługa, ładny wystrój. Bardzo przyjemny niedzielny obiad. Pyszna, gęsta zupa z soczewicy, z kawałkami hiszpańskich mięs bardzo sycąca, podana ładnie i szybko. Duża jak na tapas porcja kalmarów w bardzo dobrej panierce - cienkiej i nie nasączonej tłuszczem. Krewetki z pachnącym czosnkiem, w dużej ilości. Porcje przyjemne, po zupie i jednym tapas nie można się ruszyć z przejedzenia. Doskonałe miejsce na jedzeniowe spotkanie towarzyskie. Ładny wystrój, przemiła obsługa dbająca o gości bez nadmiernego narzucania się. Na jedzenie nie czekało się długo, a wszytko było świeże i dobre. Będę tam wpadać częściej:).

• kate.s 50 recenzji

09.07.2013, 21:12 napisał:

Urocze miejsce!

Lubimy hiszpańskie klimaty, więc z dużym apetytem wpadliśmy do Sol y Sombra. Już na początku wizyty ujęły nas "azulejos" (kafelki) w stolikach, a i cała reszta nas nie rozczarowała.
    Zamówiliśmy – między innymi – krewetki na maśle, mule z pieca, krokiety z serrano, kanapkę z polędwiczkami i domowe wino w karafce. Wszystko było dobre, a porcje "tapasków" niemałe. Jednak to, co nas najbardziej urzekło, to serwis: obsługiwał nas przemiły tata wspierany przez przeuroczą – na oko dziesięcioletnią – córeczkę. Oboje byli niezwykle uprzejmi i uważni, ale nie narzucający się. Miło było patrzeć na ich ciepłą współpracę:). W kuchni zaś rządził hiszpańskojęzyczny kucharz.
    Wszystko to stworzyło totalnie niepowtarzalny klimat naszej wizyty w Sol y Sombra. I chętnie będziemy tam wracać.

• beeloo 61 recenzji

29.11.2012, 00:57 napisał:

Trochę Madrytu...

Bardzo nam się tam spodobało. Dobre, hiszpańskie jedzenie: próbowaliśmy torillę de patatas, papryczki w oliwie (pimientos de padron), chorizo smażone i ośmiornicę (pulpo a la gallega). Wszystko było bardzo dobre, jak w Madrycie. Mieli jakąś lodówkę z winami (ale nie próbowaliśmy). Wnętrze bardzo przyjemne, przytulne, dobre feng shui. Obsługa sprawna, miła. Ceny umiarkowane.

Data wizyty w lokalu: 08 listopada 2012, godz. 14:00

• tonid 7 recenzji

15.04.2013, 13:23 napisał:

Kompletne rozczarowanie

Pierwszy raz spróbowaliśmy tapas w Poznaniu, w Czerwonej Papryce. Byliśmy zachwyceni. Postanowiliśmy więc znaleźć równie dobrą knajpkę w Warszawie. Na pierwszy ogień poszło Sol y Sombra. Niestety, nasze wrażenia były dalekie od pozytywnych:

- Krokiety z szynką Serrano i krokiety z dorszem smakowały prawie identycznie. W tych pierwszych smaku szynki zupełnie nie czułem, zaś te drugie miały po prostu lekki posmak ryby. Dominowały w nich ziemniaki puree. Porcja to pięć malutkich krokiecików (na jeden/dwa kęsy).

- Ośmiornica po galicyjsku za 30 złotych to przede wszystkim ziemniaki z niewielkim dodatkiem krojonej chyba żyletką ośmiornicy. Za podobną cene w greckiej knajpce można dostać ogromną mackę. Ze względu na sposób krojenia (bardzo cienko) smak ośmiornicy był mocno zniwelowany przez obróbkę termiczną.

- Mule miały bardzo mało intensywny smak, sprawiały wrażenie jakby były przygotowane na podstawie mrożonki.

Wydając ponad 160 zł na trzy osoby (dwie dorosłe i dziecko, bez alkoholu) można byłoby się spodziewać, że wyjdziemy przynajmniej najedzeni. Niestety, wielkość porcji spowodowała, że byliśmy głodni, zaś przeciętna jakość posiłku — że nie chcieliśmy domawiać kolejnych potraw. Poza tym, menu tapas było bardzo ograniczone (w porównaniu z wspomnianą na początku poznańską Czerwoną Papryką), więc nie mieliśmy nawet zbyt dużego wyboru.

Dodatkowa uwaga: knajpka potrzebuje większej obsługi. Jedna kelnerka (mimo iż bardzo sympatyczna), jednocześnie pełniąca chyba inne role w restauracji, to zdecydowanie za mało jak na 6-7 stolików w lokalu.

Data wizyty w lokalu: 14 kwietnia 2013, godz. 14:00

• Monika-N-P 9 recenzji

04.09.2012, 17:57 napisał:

Dobre hiszpańskie jedzenie, fajna knajpka, polecam!

Myślę, że fajne miejsce.
    Byłam 2 czy 3 razy na tapasach i piwku i raz na lunchu.
    Lunch za 25 zł, ma się do wyboru 1 z 2 przystawek i 1 z 2 dań głównych.
    Na przystawkę wzięłam gazpacho, bardzo dobrze zrobione i smaczne.
    Na danie główne grillowaną makrelę. Została podana z opiekanymi ziemniaczkami i sałatką. Bardzo zadowolona byłam. Obsługa miła, wystrój bardzo fajny, klimat luźny i bez zadęcia (czego bardzo nie lubię). Polecam!
    Minusem jest to, że nie można płacić kartą. No i trzeba tam trafić, bo wejście jest od tyłu budynku, od strony Parku Mirowskiego.

• varshafska 1 recenzja

12.03.2013, 11:19 napisał:

Prawdziwie hiszpański klimat!

Sol y Sombra Tapas Bar zauważyliśmy udając się we wrześniu zeszłego roku do niestety nieistniejącej już Bezgranicznej. Jako że darzymy sentymentem tę okolicę, postanowiliśmy wypróbować ten lokal - i nie zawiedliśmy się. Ok. godziny 18 jest zazwyczaj spokojnie i pustawo. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest świetny wystrój - od samego wejścia poczuliśmy się niczym w tapas barze, który odwiedzaliśmy w Maladze! Atmosfera hiszpańskości emanuje z każdego kąta.

Data wizyty w lokalu: 14 lutego 2013