Zielone Słonie Cafe Restaurant

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Poznań , dzielnica: Stare Miasto

typ lokalu: kawiarnia, restauracja typ kuchni: europejska, desery, polska, przekąski, fusion cena dania głównego: 20 - 40 zł
Korona_button_kw_winner

Zielone Słonie Cafe Restaurant

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

W tym lokalu

Opencard-79x23

• andzior 22 recenzje

09.04.2014, 23:07 napisał:

Przyjemny lokal, średnia obsługa

Lokal bardzo przyjemny, jasny, świeży. Zdecydowanie zachęca do skorzystania z oferty. Nieco gorzej z wygodą - stoły przy kanapach są za wysokie. Obsługa średnia. Dość nieogarnięta jak na tego typu lokal. Podanie dań piękne, ale dość mało wygodne.

Zamówione makarony średniej porcji wyglądały pysznie i takie też były. Gorzej z deserami i zupą. Zupa z soczewicy z kokosem była bez wyrazu, a z kokosa to tam tylko wiórki były do ozdoby raczej. Desery pieczone jabłka - piekły się nadzwyczaj długo:(. Na tak prosty deser trzeba było nieco poczekać, chociaż ruch był mały w środku tygodnia. Czekolada jakby z proszku. Śmietana jakby w sprayu to wielki minus dla lokalu. Jak na polskie warunki jest poprawnie, wręcz można się zachwycić, ale szału nie ma i lokal w porównaniu do standardów zagranicznych wypada dość średnio. Jak zwykle coś co mogło być ekstra ma braki wynikające z bezmyślności i niechciejstwa.

Data wizyty w lokalu: 09 kwietnia 2014

• vami 32 recenzje

23.11.2013, 19:20 napisał:

Pyszny krem dyniowy

Udało się nam wybrać do Zielonych Słoni w okolicach Wszystkich Świętych, więc uraczono nas sezonową zupą-kremem z dyni z dodatkiem szczypiorku, papryczki chili i... sera feta. Połączenie ciekawe i bardzo smaczne. Widać, że szef kuchni podchodzi do swojej pracy z pasją. Doskonała lokalizacja, jednak ceny zbyt wysokie.

• Malalo 6 recenzji

10.02.2014, 11:24 napisał:

Pozytywne zaskoczenie

Restauracja może niepozorna, ale okazuje się na wysokim poziomie. Wystrój przyjemny i pozytywny, obsługa bardzo miła i profesjonalna. Czas oczekiwania na dania nie był długi. A same dania - na przystawkę wybraliśmy:
    1. Focaccia z salsą z pomidorów, świeżą bazylią i orzeszkami ziemnymi
    - ciekawe połączenie orzeszków z pomidorkami, sama focaccia bardzo smaczna.
    Focaccia z kozim serem, marynowaną papryką i rukolą - rozpływający się serek na jeszcze ciepłym pieczywie, wszystko podane na ruccoli

Na danie główne zjedliśmy:
    1. Smażony filet z okonia morskiego na pęczakowym risotto z borowikami i oliwą truflową -fantastyczny. Ryba idealnie przysmażona, z chrupiącą skórką i delikatnym mięskiem. Risotto z pęczaka również fantastyczne, bardzo ciekawy smak. Porcja naprawdę duża, nie dałam rady zjeść ;).
    2. Polędwiczka w boczku z pieczonymi ziemniakami, puree z cebuli, glazurowaną marchewką i sosem z zielonym pieprzem - ciekawe danie, świetnie podane, chłopak zjadł ze smakiem i był bardzo zadowolony :).

Było po prostu bardzo smacznie :). Super jakość za przystępną cenę. Polecam.

Data wizyty w lokalu: 09 lutego 2014, godz. 15:00

• Lorrain 9 recenzji

22.10.2013, 02:21 napisał:

Zielone słonie na dowóz

Zamówiliśmy w Zielonych Słoniach już bardzo dawno temu. Restauracja została nam polecona przez znajomą ze względu na pizzę, jednakże zdecydowaliśmy się na zamówienie dwóch dań obiadowych: bodajże karkówki ze śliwką. Niestety jedzenie okazało się przeciętne... i dość drogie, jak na reprezentowaną jakość. Tym bardziej, że było to jedzenie na dowóz, a nie kolacja w restauracji.

Data wizyty w lokalu: 15 sierpnia 2013

• matbli 43 recenzje

10.02.2013, 23:55 napisał:

Poprawnie, ale też nic więcej

Do Zielonych Słoni wybrałem się z dziewczyną ze względu na akcję promocyjną 2 pizze w cenie jednej. Promocja ta na pewno sprawiła, że wizyty nie żałujemy. Pizze, które dostaliśmy poprawne, ale na kolana nas też nie powaliły, ciasto pod kątem konsystencji niby ok, ale jakieś takie niedoprawione. W ogóle odnieśliśmy wrażenie jakby strasznie szczędzono na przyprawach i ziołach. Ogólnie rzecz biorąc wszystko takie jałowe i bez smaku. Jadałem w Poznaniu już wiele gorszych, ale o lepszą też nie trudno.
    Jak jest akcja promocyjna można iść, ale przy normalnych cenach raczej nie warto.

Odpowiedź restauracji

Od początku sierpnia w naszym menu nie ma już pizzy! Serdecznie zapraszamy do spróbowania naszych nowych dań, zaręczając że ich jakość jest bardzo wysoka! Do zobaczenia w Zielonych Słoniach!

Data nadesłania odpowiedzi: 10.09.2013, 01:01
  • wawawro 20 recenzji

12.05.2013, 22:25 napisał:

Żenada

Trafiliśmy tam z chłopakiem, ponieważ ładnie się zapowiadało z zewnątrz. Kwiatki, stoliczki itp. W środku - wielki zawód.

Po pierwsze - śmierdziało strasznie jakby lakierem albo świeżą farbą.

Po drugie - powolna i totalnie zajęta sobą, a nie gośćmi obsługa. Na dodatek, żenująca wpadka z mocno obtłuczonym talerzem. Pracowałam na studiach dorywczo w gastronomii i wiem, że to jest po prostu wtopa i niechlujstwo.

Po trzecie - niesmaczne jedzenie, no naprawdę. Mój chłopak, który wciąga z reguły wszystko, co zamówi, nie zjadł nawet połowy. Ja się zmusiłam, bo byłam głodna.

Wcześniej mieliśmy ogromne szczęście do poznańskich knajpek i byliśmy w euforii. Te niefajne Zielone Słonie sprowadziły nas na ziemię, że niestety nie wszędzie jest tak samo pięknie i smacznie.

Nie polecam!

Data wizyty w lokalu: 12 maja 2013

Odpowiedź restauracji

Droga Pani przykro nam, że wizyta w naszej restauracji spotkała się z tak dużym zawodem, odwiedzili nas Państwo w pierwszym dniu po remoncie, dlatego też nie udało nam się jeszcze pozbyć zapachu farb. Jeśli chodzi o jedzenie, to jestem bardzo zdziwiona Pani opinią, zupy które Państwo zamówili cieszą się u nas dużą popularnością, tylko w dniu Państwa wizyty sprzedaliśmy ich dziesiątki i nie było żadnej reklamacji...
    Przepraszam natomiast za obsługę, osoba która Państwa obsługiwała już u nas nie pracuje! W jej miejsce zatrudniliśmy kilka nowych twarzy pełnych entuzjazmu, proszę nas odwiedzić ponownie i przekonać się o naszych plusach. Pozdrawiam serdecznie!

Data nadesłania odpowiedzi: 06.06.2013, 16:04
  • silijon 3 recenzje

07.02.2014, 18:47 napisał:

Przyjemnie i niezwykle smacznie

W Zielonych Słoniach byłam dwa razy i przyznaję, że mam do nich stosunek nieco sentymentalny, jednak postaram się wzbić na szczyty obiektywizmu, opisując moją ostatnią wizytę.
    W niedzielny wieczór lokal był niemal pusty, bez problemu znaleźliśmy bardzo miły stolik. Obsługa pojawiła się niemal natychmiast, wręczając kartę. Wystój lokalu sprawia miłe wrażenie, jest jasno, czysto, a charakterystyczne nogi stolików w kształcie zielonych słoni nadają charakteru. Minusami restauracji są dość toporne ławki i lekko podniszczone stoliki, jednak nie zmienia to faktu, że Zielone Słonie wydają mi się przyjazne i przytulne.
    Obsługę oceniam bardzo dobrze - kelnerka była sympatyczna, dyskretna, pojawiała się zawsze wtedy, gdy była potrzebna i z chęcią udzielała informacji o produktach. Uprzedziła nas również, że na jedno z dań trzeba będzie czekać dłużej, upewniając się, czy nadal się na nie decydujemy.
    Zajmę się jednak jedzeniem, bo nie ukrywam, że to dla mnie najważniejsze. Tuż po przyjęciu zamówienia obsługa zaoferowała nam miniprzekąskę w postaci letniej jeszcze bułeczki z masłem. Trzeba przyznać, że była bardzo smaczna i rozbudziła apetyt. Jako przystawkę zamówiłam focaccię z kozim serem, marynowaną papryką i rukolą - było warto. Na moim talerzu pojawiły się trzy grzanki, które lekko chrupały i rozpływały się w ustach. Delikatne połączenie smaków dawało niemałą satysfakcję. Wybranym przeze mnie daniem głównym były grillowane warzywa zapiekane w cieście francuskim z emulsją z koziego sera. Właśnie na nie trzeba było trochę dłużej poczekać, ale nie żałuję - doskonale wypieczone ciasto francuskie, moje ulubione warzywa (m.in. bakłażan i cukinia) i kozi ser dopełniający smaku. Szkoda tylko, że owej emulsji nie było trochę więcej. Mój partner zamówił karkówkę confit z ziemniaczanym puree, kremową kapustą włoską, i sosem z rozmarynem - udało mi się uszczknąć kawałeczek i przyznaję, że to była najlepsza karkówka, jaką kiedykolwiek jadłam. Puree i kapusta włoska doskonale się z nią komponowały. Porcje były na tyle duże, że zrezygnowaliśmy z deseru, a ceny umiarkowane, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę doskonałą jakość posiłku.
    Z pewnością odwiedzę Zielone Słonie jeszcze raz, kiedy tylko nadarzy się okazja :).

• zifua 14 recenzji

21.07.2013, 21:36 napisał:

OK

Innowacyjność dań bardzo mi się spodobała. Kopytka z bobem i fasolką szparagową to na pewno coś, na co sama bym nie wpadła, a każdy z tych składników bardzo lubię. Było smaczne, niestety fasolka popsuła efekt, gdyż była bardzo włóknista i trochę za twarda. Pizza z kolei, którą jadł mój chłopak, przypadła mi do gustu. Ciasto było w sam raz, dobrze dopieczone, chrupiące, niełamiące się i przede wszystkim "niegumowate". Składniki też dobrej jakości, a z tym jest często problem. Sos pomidorowy do pizzy naprawdę pyszny, czuć pomidory.
    Obsługa bez zarzutu, bardzo sympatyczna kelnerka, czas reakcji bez zarzutu.
    Ceny pizz i dań głównych niewygórowane, przystawki jednak droższe niż dania główne, więc nie spróbowałam niczego.
    Niestety, byłam wyłącznie przy stoliku na zewnątrz (to nawet nie ogródek piwny, tylko postawione 2 stoliki), więc wystroju nie oceniam.

Pewnie jeszcze tam zawitam sprawdzić inne danie (tylko bez fasolki :)).

Data wizyty w lokalu: 20 lipca 2013, godz. 20:00

Odpowiedź restauracji

Serdecznie zapraszamy do wypróbowania naszego nowego menu i bliższego zapoznania się z wnętrzem restauracji, podobnie jak w przypadku pierwszej wizyty z pewnością Państwo nie pożałują :) Pozdrawiam serdecznie w imieniu całego zespołu.

Data nadesłania odpowiedzi: 10.09.2013, 01:03
  • Inka3 4 recenzje

21.08.2013, 13:41 napisał:

Nie polecam ...

Parę dni temu wybraliśmy się na kolację do Zielonych Słoni. Zamówiłam polędwiczkę w boczku, jedzenie nie zachwyciło, mięso było mało doprawione. Porcje są małe. Obsługa fatalna, nie potrafiąca nic polecić, jakby nie znała karty dań i nie wiedziała po co tam jest. Niestety kolacja w tym miejscu była rozczarowaniem, nie polecam :(.

Odpowiedź restauracji

Dziękuję za przekazanie opinii odnośnie naszego nowego menu, przyznam jednak szczerze, że bardzo mnie ona zdziwiła, gdyż drastycznie odbiega od opinii pozostałych naszych gości, a po wprowadzeniu nowej karty dopytujemy każdego o jego opinię. Polędwiczka, którą Pani zamówiła z uwagi na dodatek wędzonego boczku i sosu z zielonym pieprzem na prawdę ciężko uznać za danie mało doprawione. W naszej kuchni staramy się oddawać prawdziwe smaki składników, nie zabijając ich zbędnymi przyprawami, ale w przeważającej większości spotyka się to z zadowoleniem gości.
    Zdziwiła mnie również ocena naszego serwisu, nie ma bowiem takiej możliwości, żeby kelnerka nie znała karty! Każda osoba rozpoczynająca pracę jest gruntownie szkolona zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym i dopiero po zdaniu szczegółowego testu może przystąpić do pracy! Poza tym każdego dnia Szef kuchni opracowuje listę dań, które są szczególnie polecane naszym gościom. Proszę odwiedzić nas ponownie i przekonać się, jak bardzo niesprawiedliwa jest Pańska recenzja!

Data nadesłania odpowiedzi: 10.09.2013, 01:17
  • katlada 27 recenzji

23.01.2013, 20:41 napisał:

Zielono mi ;)

... gdy zmierzam do Zielonych Słoni, aby coś zjeść. A że ostatnio jestem tam częstym gościem z racji zajęć nieopodal, z ręką na sercu mogę ocenić ten stosunkowo nowy lokal w centrum Poznania. A konkurencji wokół (ul. Ratajczaka) sporo...

Niemniej uważam, że restauracyjka (niewielka, bardzo przytulnie urządzona, kolorowa i co najważniejsze w zimie ciepła!!!) zdecydowanie przyciąga klientów, w tym wielu obcokrajowców, nie tylko licznymi, fajnymi promocjami na facebooku (szczególnie korzystnymi dla studentów, aż żałuję, że to już nie ten wiek ;)), ale też broni się pysznym jedzeniem w bardzo przystępnych cenach.

Dotychczas miałam okazję skosztować tam ponad połowy pizz z menu - każda była rewelacyjna! - duża, na bogato ze składnikami, ciasto idealne, sos gratis lub za dopłatą 1 zł, zdecydowanie wyrabiany na miejscu (podawany w bardzo poręcznym naczyniu). A cenowo 12 zł (promocyjnie) lub maks. 18-20 zł. Za taką cenę naprawdę warto!!!

Grzańce (winny, piwny) także bez zarzutu ;).

Obsługa sympatyczna, nienarzucająca się. Dania podawane szybko, niezależnie od zapełnienia lokalu. Minusów nie stwierdzam.

Zdecydowanie będę wracać i kosztować pozostałych dań z karty!

Odpowiedź restauracji

Czekamy na Panią z naszą nową kartą menu i nowymi oryginalnymi drinkami i lemoniadami, z pewnością będzie Pani zadowolona z ostatnich zmian, mimo że w karcie nie znajdzie już Pani pizzy. Do zobaczenia!

Data nadesłania odpowiedzi: 10.09.2013, 01:19

informacje od restauracji

• szef kuchni: Paweł Zasławski
  • rok założenia: 2012
  • ilość miejsc w restauracji: 50
  • ilość miejsc w ogródku: 30

Restauracja Zielone Słonie Fuzja Smaków powstała z miłości do jedzenia i potrzeby odrobiny magii w codziennym życiu.

Sercem Zielonych Słoni włada świetny fachowiec Paweł Zasławski, który ma dar przenoszenia ludzi, których karmi, do ich najpiękniejszych wspomnień. Jego panna cotta smakuje lepiej, niż w Wenecji, tatar z polędwicy wołowej dzięki ręcznemu siekaniu mięsa zyskuje perfekcyjną konsystencję, a zapach kurczaka z kostką i jego chrupiąca skórka powodują uśmiech na twarzach najbardziej wybrednych smakoszy.

Wyjątkowość naszych dań leży również w skrupulatnie dobieranych składnikach i ich najwyższej jakości, o którą dba zespół fachowców i prawdziwych pasjonatów dobrego jedzenia, zresztą proszę się przekonać na własnym podniebieniu, a przy okazji poddać się magii naszych tajlandzkich zielonych słoni, które ponoć przynoszą szczęście.

Nowe w okolicy: Poznań