Zielone Słonie Cafe Restaurant

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Poznań , dzielnica: Stare Miasto

ul. Franciszka Ratajczaka 18 61-823 Poznań (wejście do Pasażu Apollo)
tel: 609-603-604
typ lokalu: kawiarnia, restauracja typ kuchni: europejska, desery, polska, przekąski, fusion cena dania głównego: 20 - 40 zł
Korona_button_kw_winner4

• andzior 25 recenzji

09.04.2014, 23:07 napisał:

Przyjemny lokal, średnia obsługa

Lokal bardzo przyjemny, jasny, świeży. Zdecydowanie zachęca do skorzystania z oferty. Nieco gorzej z wygodą - stoły przy kanapach są za wysokie. Obsługa średnia. Dość nieogarnięta jak na tego typu lokal. Podanie dań piękne, ale dość mało wygodne.

Zamówione makarony średniej porcji wyglądały pysznie i takie też były. Gorzej z deserami i zupą. Zupa z soczewicy z kokosem była bez wyrazu, a z kokosa to tam tylko wiórki były do ozdoby raczej. Desery pieczone jabłka - piekły się nadzwyczaj długo:(. Na tak prosty deser trzeba było nieco poczekać, chociaż ruch był mały w środku tygodnia. Czekolada jakby z proszku. Śmietana jakby w sprayu to wielki minus dla lokalu. Jak na polskie warunki jest poprawnie, wręcz można się zachwycić, ale szału nie ma i lokal w porównaniu do standardów zagranicznych wypada dość średnio. Jak zwykle coś co mogło być ekstra ma braki wynikające z bezmyślności i niechciejstwa.

Data wizyty w lokalu: 09 kwietnia 2014

• anusiak23 7 recenzji

22.07.2014, 20:27 napisał:

Miły wystrój, miła atmosfera, ale przede wszystkim dobre jedzenie, polecam!

Restaurację odwiedziłam już drugi raz, tym razem w celu konsumpcji niedzielnego obiadu. Wcześniej kojarzyła mi się z miłym wystrojem i smakowitym jedzeniem i tym razem się nie zawiodłam. Zamówiłam penne z wołowiną, cukinią, cebulą, pomidorkiem koktajlowym, natką pietruszki i serem Grana Padano i muszę przyznać, że danie podane było bardzo estetycznie i smakowało równie dobrze. Jedzenie przyprawione w świetny sposób, wydaje mi się, że w dużej mierze gałką muszkatołową. Makaron naprawdę al dente wyjątkowo przypadł mi do gustu. Jedynym zarzutem mogłoby być trochę mało tytułowej wołowiny, ale wrażenie ogólne i tak było dobre. Mąż zamówił kaczkę i chyba jedynym minusem była niezbyt duża porcja. Ogólnie rzecz ujmując restauracja godna polecenia, choć mogłaby być ciut tańsza.

Data wizyty w lokalu: 20 lipca 2014

• vami 33 recenzje

23.11.2013, 19:20 napisał:

Pyszny krem dyniowy

Udało się nam wybrać do Zielonych Słoni w okolicach Wszystkich Świętych, więc uraczono nas sezonową zupą-kremem z dyni z dodatkiem szczypiorku, papryczki chili i... sera feta. Połączenie ciekawe i bardzo smaczne. Widać, że szef kuchni podchodzi do swojej pracy z pasją. Doskonała lokalizacja, jednak ceny zbyt wysokie.

• lakszme 2 recenzje

29.06.2014, 15:42 napisał:

Smaczne jedzenie

Do restauracji Zielone Słonie wybraliśmy się na niedzielny obiad. Wystrój wnętrza mnie specjalnie nie urzekł, ale to kwestia indywidualnego gustu. Obsługa profesjonalna. Na zamówione dania czekaliśmy niezbyt długo, a i czas umiliło nam "czekadełko". Ja jadłam zupę szczawiową - sentyment z czasów dzieciństwa - bardzo smaczną, może tylko brakowało jajka. Pozostałe osoby zamówiły chłodnik litewski i kokosową z soczewicą i były zadowolone z wyboru. Na drugie danie skusiłam się na polędwiczki wieprzowe w boczku, naprawdę godne polecenia, mięso miękkie i świetnie przyprawione, do tego pieczone ziemniaczki i puree z cebuli, pycha!
    Moi towarzysze jedli kaczkę i jeśli wierzyć ich słowom, była rewelacyjna. Myślę, że jeszcze kiedyś wrócę do tej restauracji.

Data wizyty w lokalu: 29 czerwca 2014

• ogr0 4 recenzje

29.04.2014, 14:03 napisał:

Polecam

Idąc Ratajczaka przeczytałem na tablicy - zupa kokosowa z soczewicą. Takiej jeszcze nie jadłem. Musze przyznać, że była dobra, polecam. Przy okazji skusiłem się na pieczywo z serem, papryka i rukolą. Też polecam. Wstąpię tam pewnie za jakiś czas przed obiadem, a nie po jak teraz. Opinii pochlebnych nie będę powielał, chociaż obsługę trzeba pochwalić.

Data wizyty w lokalu: 27 kwietnia 2014

• Malalo 14 recenzji

10.02.2014, 11:24 napisał:

Pozytywne zaskoczenie

Restauracja może niepozorna, ale okazuje się na wysokim poziomie. Wystrój przyjemny i pozytywny, obsługa bardzo miła i profesjonalna. Czas oczekiwania na dania nie był długi. A same dania - na przystawkę wybraliśmy:
    1. Focaccia z salsą z pomidorów, świeżą bazylią i orzeszkami ziemnymi
    - ciekawe połączenie orzeszków z pomidorkami, sama focaccia bardzo smaczna.
    Focaccia z kozim serem, marynowaną papryką i rukolą - rozpływający się serek na jeszcze ciepłym pieczywie, wszystko podane na ruccoli

Na danie główne zjedliśmy:
    1. Smażony filet z okonia morskiego na pęczakowym risotto z borowikami i oliwą truflową -fantastyczny. Ryba idealnie przysmażona, z chrupiącą skórką i delikatnym mięskiem. Risotto z pęczaka również fantastyczne, bardzo ciekawy smak. Porcja naprawdę duża, nie dałam rady zjeść ;).
    2. Polędwiczka w boczku z pieczonymi ziemniakami, puree z cebuli, glazurowaną marchewką i sosem z zielonym pieprzem - ciekawe danie, świetnie podane, chłopak zjadł ze smakiem i był bardzo zadowolony :).

Było po prostu bardzo smacznie :). Super jakość za przystępną cenę. Polecam.

Data wizyty w lokalu: 09 lutego 2014, godz. 15:00

• wojtek_tt 1 recenzja

01.06.2014, 21:59 napisał:

Lokal pełen skrajności

Jak w tytule lokal pełen skrajności. Z jednej strony przyjemny wystrój, nienachalna obsługa, ładnie podane jedzenie i co najważniejsze naprawdę smaczne. Z drugiej jednak strony obsługa powinna wcześniej dostać każdą potrawę do zjedzenia, żeby swobodnie mogła opowiadać i reklamować dania z karty. Na pytania gości o danie z menu urocza kelnerka cytowała to co w karcie, nie potrafiła powiedzieć już niczego więcej ponad to. Poza tym trzeba zaznaczyć, że porcje są skromne więc raczej nie najemy się nimi. Ogromny plus za focaccie z łososiem i cebulą- samo ciasto wypieczone i dobrze doprawione, łosoś pokrojony w drobną kostkę wspaniale komponował się z cebulą i oliwą. Polędwiczki zawijane w boczek z pieczonymi ziemniakami również bardzo smaczne, przy czym ilość podobna do tej którą dostaliśmy jako przystawka więc szału nie było. Ogólnie lokal na plus- polecam.

Data wizyty w lokalu: 31 maja 2014

• Lorrain 13 recenzji

22.10.2013, 02:21 napisał:

Zielone słonie na dowóz

Zamówiliśmy w Zielonych Słoniach już bardzo dawno temu. Restauracja została nam polecona przez znajomą ze względu na pizzę, jednakże zdecydowaliśmy się na zamówienie dwóch dań obiadowych: bodajże karkówki ze śliwką. Niestety jedzenie okazało się przeciętne... i dość drogie, jak na reprezentowaną jakość. Tym bardziej, że było to jedzenie na dowóz, a nie kolacja w restauracji.

Data wizyty w lokalu: 15 sierpnia 2013

• matbli 45 recenzji

10.02.2013, 23:55 napisał:

Poprawnie, ale też nic więcej

Do Zielonych Słoni wybrałem się z dziewczyną ze względu na akcję promocyjną 2 pizze w cenie jednej. Promocja ta na pewno sprawiła, że wizyty nie żałujemy. Pizze, które dostaliśmy poprawne, ale na kolana nas też nie powaliły, ciasto pod kątem konsystencji niby ok, ale jakieś takie niedoprawione. W ogóle odnieśliśmy wrażenie jakby strasznie szczędzono na przyprawach i ziołach. Ogólnie rzecz biorąc wszystko takie jałowe i bez smaku. Jadałem w Poznaniu już wiele gorszych, ale o lepszą też nie trudno.
    Jak jest akcja promocyjna można iść, ale przy normalnych cenach raczej nie warto.

Odpowiedź restauracji

Od początku sierpnia w naszym menu nie ma już pizzy! Serdecznie zapraszamy do spróbowania naszych nowych dań, zaręczając że ich jakość jest bardzo wysoka! Do zobaczenia w Zielonych Słoniach!

Data nadesłania odpowiedzi: 10.09.2013, 01:01
  • wawawro 20 recenzji

12.05.2013, 22:25 napisał:

Żenada

Trafiliśmy tam z chłopakiem, ponieważ ładnie się zapowiadało z zewnątrz. Kwiatki, stoliczki itp. W środku - wielki zawód.

Po pierwsze - śmierdziało strasznie jakby lakierem albo świeżą farbą.

Po drugie - powolna i totalnie zajęta sobą, a nie gośćmi obsługa. Na dodatek, żenująca wpadka z mocno obtłuczonym talerzem. Pracowałam na studiach dorywczo w gastronomii i wiem, że to jest po prostu wtopa i niechlujstwo.

Po trzecie - niesmaczne jedzenie, no naprawdę. Mój chłopak, który wciąga z reguły wszystko, co zamówi, nie zjadł nawet połowy. Ja się zmusiłam, bo byłam głodna.

Wcześniej mieliśmy ogromne szczęście do poznańskich knajpek i byliśmy w euforii. Te niefajne Zielone Słonie sprowadziły nas na ziemię, że niestety nie wszędzie jest tak samo pięknie i smacznie.

Nie polecam!

Data wizyty w lokalu: 12 maja 2013

Odpowiedź restauracji

Droga Pani przykro nam, że wizyta w naszej restauracji spotkała się z tak dużym zawodem, odwiedzili nas Państwo w pierwszym dniu po remoncie, dlatego też nie udało nam się jeszcze pozbyć zapachu farb. Jeśli chodzi o jedzenie, to jestem bardzo zdziwiona Pani opinią, zupy które Państwo zamówili cieszą się u nas dużą popularnością, tylko w dniu Państwa wizyty sprzedaliśmy ich dziesiątki i nie było żadnej reklamacji...
    Przepraszam natomiast za obsługę, osoba która Państwa obsługiwała już u nas nie pracuje! W jej miejsce zatrudniliśmy kilka nowych twarzy pełnych entuzjazmu, proszę nas odwiedzić ponownie i przekonać się o naszych plusach. Pozdrawiam serdecznie!

Data nadesłania odpowiedzi: 06.06.2013, 16:04

Nowe w okolicy: Poznań