Gościniec Rajec

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Rajcza
4.0

ul. Rajcza 298B 34-370 Rajcza
tel: 668-384-068
typ lokalu: pizzeria, restauracja hotelowa typ kuchni: gruzińska, śródziemnomorska, marokańska, polska, fusion cena dania głównego: 20 - 40 zł

• frequent_flyer 11 recenzji

01.09.2014, 23:21 napisał:

Warto odczekać 20 minut

Po 20 minutach oczekiwania puściły mi nerwy i zatrzymałem mijającą mnie po raz kolejny kelnerkę. Zapytała, czy będę coś zamawiać... No chyba po to przyszedłem.
    Dalej było już łatwiej.
    Świetnie urządzone wnętrze, nieprzeładowane i dobrze rozplanowane. Plus stoły w ogródku.
    Jedzenie bardzo smaczne, duże porcje i bardzo umiarkowane ceny.
    Zaliczyłem:
    - sałatkę grecką - przygotowaną w stylu polskim, czyli z sałatą lodową i drobno pokrojonymi składnikami. Dyskretny winegret, doskonały mały chlebek z pieca (na wschodzie nazywany lepioszką) - zjadłem z przyjemnością;
    - pizza armeńska - świetne ciasto z pomysłowymi dodatkami;
    - tajine - podany w specjalnym garnku, też z lepioszką. Można mocniej doprawiać, będzie jeszcze lepiej.
    Polecam wszystko oprócz obsługi :).

Data wizyty w lokalu: 30 sierpnia 2014

• kasia-d 5 recenzji

04.05.2014, 19:43 napisał:

NN - niemiła niespodzianka

Lokalizacja: dobra, stosunkowo łatwo trafić, bo jest wiele drogowskazów i to dużych. Natomiast jak się wjedzie już w samą uliczkę, to trochę nie wiadomo co dalej. Można minąć Rajec uznając go za zwykły dom. Przydałby się jeszcze jeden drogowskaz. Uwaga przy podjeździe pod górkę. Wąska droga, słaba widoczność, można się "spotkać" samochodami.

Wnętrze: nowoczesne, zadbane, dość ciekawe, czyste.
    A na zewnątrz plac zabaw, fajny widok na okolicę, spory parking.

Jedzenia: nie oceniam, bo (patrz niżej).

Obsługa: Eh. Nie było jakiejś przesadnej chmary ludzi. Usiedliśmy przy oknie, załatwiliśmy potrzeby w toalecie, umyliśmy łapy i czekamy.
    Czekamy.
    Rodzinka obok dostała napoje, ale Pani nawet w naszym kierunku nie spojrzała.
    Czekamy.
    Pan Mąż mocno głodny wyruszył z kartą (w sumie pozyskaliśmy sami, bo tejże nikt nam nie podrzucił) do obsługi.
    Wrócił. Kazali czekać. Czekamy.
    Rodzinka obok dostała już jedzonko. Wygląda nieźle.
    Czekamy.
    Pan Mąż wyrusza po raz drugi.
    Znów kazali czekać. No to czekamy.
    Weszła kolejna "rodzinka".
    Czekamy, trochę się nawet jakaś dyskusja szersza wywiązała o menu.
    Kątem oka widzę, jak rodzinka obok już skończyła pałaszować, a nowa rodzinka właśnie dostaje napoje.
    Nie doczekaliśmy się. Wyszliśmy absolutnie wściekli. Zmarnowaliśmy sporo czasu, a jedyne co dostaliśmy w zamian to burki w żołądku.

Jakość/ceny mogę ocenić tylko z perspektywy cen oraz wielkości porcji i wzdychania rodzinki obok. Generalnie wypada to dobrze. Wiele potraw w menu jest naprawdę bardzo zacnych, jeśli chodzi o składniki i zaproponowaną cenę.

Z tej perspektywy, mogę więc napisać - nie polecam. Szkoda czasu i nerwów.

Data wizyty w lokalu: 04 maja 2014

• kable 1 recenzja

30.05.2014, 18:43 napisał:

Jest dobrze

Jedzenie bardzo smaczne, zupa krem ze szpinaku super.
    Dodatkowo plac zabaw dla dzieci na zewnatrz i kącik wewnątrz, ładny widok, wystrój przemyślany.
    Sposób obsługi niejasny, sami wzięliśmy sobie karty, zamawaliśmy przy ladzie, płacilismy przy ladzie.
    Stosunek jakości do ceny znakomity.

Data wizyty w lokalu: maj 2014

• agnieszka321 1 recenzja

10.12.2013, 22:37 napisał:

Miejsce w którym warto być!

Jakiś czas temu postanowiliśmy z moim mężem, że raz w tygodniu będziemy odwiedzać jedną z okolicznych knajp, aby urozmaicić sobie nasze menu, a przede wszystkim odpocząć od rutyny wieczorów w domu. Trafiliśmy do Gościńca, który wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenie. Kuchnia dość niecodzienna jak na Żywiecczyznę, jednak bardzo smaczna i godna polecenia. Wybór dania, nie był zbyt łatwy, ponieważ większość serwowanych potraw była mi zupełnie obca, jednak przemiła pani kelnerka pomogła mi dokonać wyboru. Moje serce skradło kubdari z mozzarellą. Mój mąż, zajadał się pstrągiem z pieca. Myślę, że w najbliższym czasie zawitamy tam znów, ponieważ jest jeszcze wiele potraw zupełnie nam obcych do spróbowania. Obsługa i wystrój lokalu sprawia, że nie jest to tylko i wyłącznie jadłodajnia, ale i miejsce, w którym można spędzić miły wieczór, po ciężkim dniu pracy. Dla niektórych brak typowych polskich dań może być wadą tej restauracji, jednak ja odbieram to jako wielki plus, ponieważ warto próbować nowych, obcych dań - zwłaszcza jeżeli są one w tak dobrych cenach jak w Gościńcu!

• Gozdzikowa 43 recenzje

15.08.2012, 09:45 napisał:

Knajpka ze śródziemnomorskim klimatem

Czy w sercu Beskidu Żywieckiego można znaleźć knajpkę ze śródziemnomorskim klimatem? Okazuje się, że tak.
    W miejscowości Rajcza skręcamy z głównej drogi zgodnie z tablicą informacyjną i już po 300 m dotrzemy lekko wspinającą się, krętą drogą wśród zieleni do Gościńca Rajec. Knajpka położona jest na wzgórzu, co pozwala podziwiać piękne widoki. Jest tutaj duży ogródek, szczególnie popularny w lecie. Wnętrze gościńca urządzone jest w prostym, śródziemnomorskim stylu, z akcentami marokańskimi. Te akcenty można odnaleźć też w menu, gdzie znajdziemy marokańskie danie serwowane w tradycyjnym glinianym naczyniu - tadżin. Oprócz tego znajdziemy tu placki gruzińskie - przepyszne! Dania główne przygotowywane są w piecu opalanym drewnem. Najwięcej miejsca w menu zajmuje pizza - jest przeogromna, na przepysznym cieście, z wieloma dodatkami. Piec opalany drewnem sprawia, że wszystkie potrawy smakują wyśmienicie!
    Właściciel obiecał, że na jesieni wprowadzi też do menu makarony. W lokalu można zamówić wino lub piwo.
    Gościniec oferuje też kilka miejsc noclegowych w pokojach na piętrze.
    Atmosfera tego miejsca jest bardzo sympatyczna i ciepła, a obsługa sprawna i miła - dobrze się tu czułam, jedzenie było bardzo smaczne - chętnie wrócę tu w przyszłym roku!

Data wizyty w lokalu: 14 sierpnia 2012

• Zwrotnik_Raka 1 recenzja

09.04.2013, 11:25 napisał:

Klimat, jedzenie i ludzie na 5

Do knajpy trafiliśmy przypadkowo, szukając noclegu. Ujęły nas wyjątkowa atmosfera, świetna relacja, jaką można było nawiązać z właścicielem i oryginalne jedzenie. Jeździmy tam regularnie od kilku lat i zawsze jemy na miejscu. Menu ewoluuje, ale niezmiennie zadowala smakiem. Polecam.

Nowe w okolicy: Rajcza