Road American Restaurant

gdzie jesteś? województwo: dolnośląskie miejscowość: Wrocław , dzielnica: Krzyki
3.4

ul. Powstańców Śląskich 95 53-332 Wrocław (Główne wejście do Sky Tower) Stoliczku.pl
tel:
typ lokalu: steak house, restauracja typ kuchni: amerykańska (USA) cena dania głównego: 20 - 40 zł

• Baharija 60 recenzji

16.02.2014, 17:09 napisał:

Miało być pięknie, ale trochę brakuje...

Lokale z amerykańską kuchnią bardzo średnio radzą sobie we Wrocławiu. Cały czas czekam na lokal, który choć trochę zbliży się do prawdziwej kuchni USA, dlatego też odwiedzam chętnie restauracje reklamujące się takim menu, niestety póki co oprócz jednego lokalu w Krakowie - trafiają się lokale dość przeciętnie i to niestety jeżeli chodzi o kuchnię.
    Ale po kolei - wystrój - może być, wprawdzie stylistyka nie moja, jak dla mnie nie czuć tam "American Spirit" ale jest ładnie. Obsługa bardzo miła, Panie kelnerki zaangażowane i szybkie. Na zamówione dania czekaliśmy około 15 minut. Samo jedzenie nierówne - na przystawkę zjedliśmy skrzydełka z sosem bbq - i były one bardzo średnie, wg mnie absolutnie niewyczuwalne było ich "uwędzenie", a kolor miały sinoszary. Krążki z cebuli tłuste, ale smaczne (wszak to danie smażone na głębokim tłuszczu). Ja zamówiłam burgera z serem i był on znakomity jeżeli chodzi o mięso i dodatki, ale absolutnie fatalna była moim zdaniem bułka - która była rozmiękła i się rozpadła. Partner zamówił stek i stek był świetny - wysmażony dokładnie tak jak sobie życzył (można zamówić wersję z kamieniem i samodzielnie dobrać poziom wysmażenia). Niestety frytki stekowe były twarde bardzo, a sałatka z pomidorami podana w rozmiarze jedzenia na spodku. Do steka za ponad 60 zł ilość dodatków mizerna. Ogólnie sporo niedociągnięć. Nie wiem czy jeszcze tam zawitamy, bo dobre steki są jeszcze w paru innych lokalach.

• hogata_wroclaw 8 recenzji

17.04.2014, 10:14 napisał:

Słaba jakość za wysoką cenę

Za pierwszym razem jak byłam w tej restauracji, wszystko było OK (wysoka cena, ale też wysoka jakość). Z niecierpliwością czekałam na kolejną wizytę. Niestety, restauracja zawiodła moje oczekiwania.

Zamówiliśmy m.in. rib eye steaka średnio-wysmażonego (koszt prawie 90zł). Niestety stek, który dostaliśmy, okazał się być blue, a nie medium (a restauracja na swoim facebooku udziela rad jak smażyć mięso!). Po zwróceniu uwagi, Pani kelnerka, zaoferowała że można steka dosmażyć! Przy okazji, przyprawy i sól znajdujące się na mięsie zostały przypalone, a przed ponownym podaniem jeszcze raz go dosolono grubą solą i popieprzono, co sprawiło że mięso zamieniło się w "podeszwę". Tego typu sytuacja byłaby jeszcze do zaakceptowania w restauracji serwującej steki za 30-40 zł ale nie za 90!.
    Prawie całe mięso zostawiliśmy na talerzu i stwierdziliśmy, że płacimy i wychodzimy. Dopiero wtedy, obsługa stwierdziła, że trzeba klienta "udobruchać" i zaproponowali deser, z którego nie skorzystaliśmy.

Data wizyty w lokalu: 16 kwietnia 2014

• MSXL 22 recenzje

15.12.2013, 12:46 napisał:

Fatalne burgery

Wizyta w Road American Restaurant, pomimo oczekiwań, nie należała do najprzyjemniejszych. Lokal ładnie i schludnie urządzony, ale daleko mu np. do amerykańskiego lokalu, który kilka lat temu znajdował się na pl. Kościuszki. Z wielu potencjalnie smacznych dań wybraliśmy cheesburgery. Obsługa miła i sprawna, pomimo dużego ruchu dania otrzymaliśmy bardzo szybko. Niestety burgery okazały się wielkim rozczarowaniem. Pomimo dość wysokiej ceny (28 zł), składały się z niedobrego mięsa (gumowate, z dziwnym posmakiem), cieniutkiej bułki (powątpiewam, żeby były z własnego wypieku) i ledwo wyczuwalnych dodatków (liść sałaty lodowej, cheddar i dziwny sos). Do tego okropna surówka a'la coleslaw i frytki, jak mniemam, z zamrażalnika. Podsumowując, mało smacznie, niezdrowo i zdecydowanie zbyt drogo.

Data wizyty w lokalu: 14 grudnia 2013

• gosiac95 7 recenzji

17.02.2014, 14:54 napisał:

Lekkie rozczarowanie

Dużym plusem restauracji jest obsługa, kelnerki są bardzo miłe i pomocne. Ale jedzenie nie powala na kolana. Zamówiony hamburger z serem był duży i faktycznie można się nim najeść. Bułka mało smaczna i rozmoknięta, przez co strasznie się rozpadała. Frytki w smaku kupne. Cena na pewno nie była adekwatna do smaku potrawy.

• rocket 10 recenzji

13.11.2013, 18:56 napisał:

Raczej warto

Byłem tam na szybkiej kolacji z Kobietą, w środku tygodnia, cały dzień nic nie jadłem, więc szukałem czegoś dobrego, kręciłem się po galerii i przypadkowo trafiliśmy na ROAD.

Wystrój - ekstra. Nie wiem kiedy otworzono restaurację, ale wyglądało wszystko na nowiutkie. Solidne meble, żadna tandeta, kolory stonowane. Ogólnie to nie jestem jakimś estetą, jednak czułem się tam zdecydowanie przyjemnie.

Przystawki - onion rings były MEGA wielkie, i niestety strasznie tłuste. Pierwszy raz widziałem takie wielkie te ringi. Wyglądały jak obwarzanki, no ale właśnie pamiętajmy, że krążek cebuli w środku mały, i tą wielkość powoduje przesiąknięte tłuszczem ciasto (bardzo chrupkie). Ogólnie danie na 4-/5. Aha, do wyboru były dwa sosy, bbq i czosnkowy, wzięliśmy bbq i sos był ok, ale nie pasował do onion ringów, jakby ktoś był, i zamawiał, to brać czosnkowy :).
    Wzięliśmy jeszcze wędzone skrzydełka z sosem bbq. Cztery skrzydełka, raczej bez szału, i dopiero okazało się na talerzu, że są wędzone, liczyłem na pieczone, ale nie doczytałem w karcie. Moja wina.
    Aha, każda z przystawek podana z małą sałatką ze świeżych warzyw, bardzo przyzwoita, z aromatycznym zielonym dressingiem.

Cheeseburgery - wzięliśmy sobie po jednym. Ocena 3/5. Buła z folii, nawet nie rzucili jej na suchą patelnię, żeby zarumienić. Sera prawie wcale, za to wszystko pływało w sosie. Kotlet w smaku niezły, ale dwa razy mniejszy od bułki :(.
    Do tego frytki - średnie, bo takie cienkie i drobne, nie podobało mi się to. Coleslaw niby ok, ale czułem w nim chrzan? Być nie może!

Obsługa - bardzo na tak. Miła blondi :), szybko nas zaprowadziła do stolika, z promiennym uśmiechem podała karty, przynosząc migusiem napoje, potem przystawki, 5 minut po przystawkach danie główne. Wszystko sprawnie, na czas, bez wodzenia wzrokiem za obsługą długimi minutami. Fajne odzienie również na plus.

Podsumowując: wrócę. Spróbować chwalonych steków, może na burgera jeszcze. Godnego zamiennika, starego, dobrego i nieodżałowanego Rodeo Drive we Wrocławiu jednak jak nie było, tak nie ma.

Data wizyty w lokalu: 12 listopada 2013, godz. 20:00

• mlk_ 11 recenzji

29.10.2013, 22:21 napisał:

Jeszcze trochę km brakuje do Ameryki

Jedzenie:
    Jedzenie jest faktycznie dość przeciętne, dokładnie jak twierdzi większość oceniających. Najwyraźniej steki ratują sytuację i chwała im za to, niestety ja akurat skusiłam się na burgera, więc nie mogę tego potwierdzić. Burger z kurczakiem - dość normalny, w skali od 0 do 10 oceniłabym na 6. Frytki ok, sałatka niezła, jednak wszystko bez jakiegoś dużego WOW. Raczej nie przeniosłam się myślami za ocean. Jednak wciąż w planach mam zamiar sprawdzić ich steki gorąco polecane przez znajomych.

Obsługa:
    Obsługa ok, dziewczyny uśmiechnięte, szybko nas obsłużyły (dodam jednak, że lokal był prawie pusty, chyba dlatego, że przed 14-tą) raczej nie mam zastrzeżeń.

Wystrój:
    Knajpę w moim przypadku ratuje wystrój - widać rękę profesjonalisty. Pasy namalowane na podłodze mające przypominać nawierzchnie ulicy, bardzo fajne loże z ogromnymi lampami nad głową, dobra jakość mebli i dbałość o szczegóły. Z architektonicznego punktu widzenia ukłon w stronę projektanta, który zgodnie z aktualnym standardem ukrył toaletę tak, aby nie było widać jej drzwi z praktycznie żadnego punktu restauracji, a jednak łatwo do niej trafić. Zobaczymy, na ile wystrój przetrwa próbę czasu - jak na razie jest bardzo nowoczesny. Mimo to, że podobne rozwiązania widzi się w dużej ilości nowych miejsc, akurat ten lokal ma swój nastrój, który faktycznie wyróżnia go w tej całej gamie biało, szaro, czarno drewnianych lokali z tablicą za barem. Warto dodać, że nie będąc w środku, tak bardzo nie odczuwa się tego, że ROAD położona jest w galerii handlowej.

Jakość/Ceny:
    Jak na burgera, którego zjadłam - przeciętnie. Zdecydowanie da się zjeść lepszego burgera we Wrocławiu za 60% ceny jaką proponuje ta restauracja. No cóż, na pewno warto sprawdzić czy stek jest wart swojej ceny.

• emgie1 50 recenzji

22.02.2013, 16:01 napisał:

OK

Miły i gustownie urządzony lokal. Jedzenie bardzo przeciętne, ale we Wrocławiu nie ma za bardzo konkurencji w takiej kuchni. Hamburgery słabe, małe i przesmażone kotlety w wielkiej bułce. Steki OK, ale zazwyczaj inaczej wysmażone niż się zamówiło. W takiej knajpce powinni smażyć je perfekcyjnie. Najlepsze są młode ziemniaczki z masłem i miętą. Jest to danie, za którym mogę przejechać pół miasta :). Obsługa jest miła. Ogólnie jest OK i na pewno tam jeszcze zajrzę.

• Paulicious 2 recenzje

30.12.2013, 19:45 napisał:

Lokal rewelacja

Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy lubią zjeść dobre mięso. Steak'a jadłam już tu nie raz, a zawsze są doskonałe. Świeże, dobrze doprawione. Podanie też bardzo fajne, do wyboru tradycyjny talerz lub na rozgrzanym kamieniu, każdy może sobie dosmażyć według swojego upodobania. Dodatki w postaci frytek, sałatka z pomidorów i owocu granatu - świetne.
    Burgery średnie, za ciężkie jak dla mnie.
    Hitem dla mnie są mule: podawane w niektóre dni tygodnia (gwarancja świeżości) w sosie na bazie białego wina - poezja!
    Risotto które ostatnio jadłam było świetnie ugotowane, nie kleiło się, a połączenie smaków bardzo ciekawe, do tego świeżo grillowane dzwonko łososia.
    Obsługa bardzo miła, stały personel, zawsze uśmiechnięci i uprzejmi. Życzę powodzenia!

Data wizyty w lokalu: 23 grudnia 2013, godz. 20:00

• Sherry 3 recenzje

03.03.2014, 13:24 napisał:

Miła niespodzianka

Do restauracji trafiliśmy zupełnie przypadkowo, mieszkamy w pobliżu, musieliśmy przeczekać końcówkę remontu poza domem;).

Wystrój poprawny, bez przepychu, czyściutko, elementy amerykańskie wszechobecne.
    Od progu powitał nas barman, kelnerka zjawiła się w tempie błyskawicznym, uśmiechnięta, nienachalna - pierwsze wrażenie super!

Chwilkę podumaliśmy nad menu, wybraliśmy przystawki i danie główne (steki, sałata rukola z parmezanem, skrzydełka, krążki cebuli).
    Steki rewelacja! Porównaliśmy dwa rodzaje mięsa, obawiając się trochę rostbefu, wysmażone zgodnie z zamówieniem (medium-), posypany kryształkami soli, sos bearnaise idealny, sałata z rukoli świeżutka, esencja smaku w każdym calu!

Świetna obsługa, jedynie czego nam brakowało, to lepsze wina. Zamówiony przez nas kieliszek malbeca, okazał się najsłabszym elementem całej naszej wizyty.

Cena dobrze dopasowana do zawartości talerza, zmieściliśmy się w dwóch stówkach za niezłe ucztowanie.

Na pewno wrócimy, polecamy wszystkim którzy lubią miejsca ze smakiem, klasą i profesjonalną zarówno obsługą jak i kuchnią.

Tak trzymać!

• Ozier 5 recenzji

11.12.2013, 19:36 napisał:

Steaki rewelacyjne, reszta przeciętnie

Wchodząc pierwszy raz do tego lokalu nie miałem wygórowanych oczekiwań - wyglądało to na typową restaurację przy galerii handlowej. Ku mojemu zaskoczeniu zjadłem tam jeden z najlepszych steaków we Wrocławiu. Podawane są na gorącym kamieniu, dzięki czemu samemu można kontrolować stopień wypieczenia. Mięso naprawdę wysokiej klasy. Jeśli chodzi o inne potrawy, to godna polecenia jest również zupa kukurydziana (serwowana co jakiś czas jako zupa dnia, poza menu). Burgery natomiast poniżej oczekiwań - rozwalająca się bułka i przeciętny kotlet. Z obsługą bywało różnie. Kilka razy rewelacyjnie, ale też zdarzają się bardzo niefrasobliwe kelnerki. Niestety trochę drogo, ale steak warty swojej ceny.

Nowe w okolicy: Wrocław