Restauracja Zaścianek

gdzie jesteś? województwo: lubelskie miejscowość: Lublin
2.9

ul. Turystyczna 47 20-207 Lublin
tel: 602-332-727

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

• jajnick 914 recenzji

01.10.2013, 09:39 napisał:

A gdzie smak i harmonia?

Zamówiłem w Zaścianku polecane przez kucharza danie sztandarowe: żeberka jagnięce. Cztery upieczone żeberka ułożone piętrowo, do tego kasza gryczana gotowana z żurawiną, sos oraz suszone owoce podane w tubie z bakłażana. Danie zatem strasznie wydumane. I chyba o to chodziło, aby zaskoczyć klienta czymś wymyślnym. Jednak smakowo to wszystko w ogóle nie było zharmonizowane. Kasza kwaśna (no bo z żurawiną). Żeberka mięciutkie, ale bez smaku.Danie raczej nadające się do oglądania, a nie do jedzenia.

Data wizyty w lokalu: 30 września 2013

• martus2424 2 recenzje

14.06.2014, 01:18 napisał:

Totalna porażka...

Byłam w tej restauracji na weselu... i powiem krótko jeszcze tak źle NIGDY nie było. Na pierwsze danie musieliśmy trochę czasu poczekać, dlatego prawie wszyscy goście już coś zaczęli jeść, bo byli głodni. Zupa, którą dostaliśmy była zupełnie bez smaku, a wiec goście ruszyli po przyprawy. Na drugie danie jeszcze dłużej czekaliśmy i również bez smaku... Na stołach jakieś podeschnięte wędliny i oczywiście mało wszystkiego. Na jeden stół 16 osobowy jedna patera, a na niej trochę ciasta i owoców. Musiałam kilka razy zwracać uwagę kelnerowi żeby doniósł ciasta, ponieważ totalnie to ignorował, jak zresztą wszystko. Kelnerzy w ogóle nie słuchali o co się ich prosiło. Tego dnia było zimno w lokalu, a klima była ustawiona na 17', wszystkim było zimno i dopiero po ponad godzinie i wielu prośbach raczyli zwiększyć temperaturę. Oprócz tego podczas wesela kelnerzy mieli chyba swoją imprezę na piętrze. Nie podawali dań o tych godzinach, o których miały zostać podane. Słyszałam również od innych osób, będących tam na weselach, inne ekscesy jak np. wypraszanie z lokalu zespołu o godz. 4 nie patrząc, że ludzie się jeszcze bawią. Dodam jeszcze, że drugiego dnia byliśmy na poprawinach również w tym lokalu i było trochę lepiej z jedzeniem, ale po 1 byliśmy tylko w części odgrodzeni od ludzi, którzy przychodzili do restauracji i po 2 żal było mi na nich patrzeć, że to co jedli wyglądało tak samo jak to co my jedliśmy na weselu.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• PinotGriggio 405 recenzji

23.05.2012, 16:05 napisał:

Nowy lokal

"Zaścianek - restauracja na szlaku trzech kultur" - takie hasło reklamowe widnieje na banerze umiejscowionym przy drodze oraz na stronie internetowej. W menu restauracji trudno doszukać się jednak specjałów poszczególnych kuchni: staropolskiej, żydowskiej, ukraińskiej. Wyjątek stanowi gęsi pipek (kuchnia żydowska) oraz bigos (kuchnia staropolska). Możliwe jednak, że kulturowe menu dopiero się kształtuje, gdyż lokal czynny jest od niedawna.
    Zaścianek zwraca na siebie uwagę swoim rozmachem. Jest dobrze widoczny z trasy Lublin - Łęczna. Stylizowany jest na włościański dworek z epoki. Wnętrze też może się podobać. Jest przestrzennie, stoliki ustawione z rzadka.
    Pod adresem tamtejszej kuchni nie mam żadnych poważnych zastrzeżeń, jednakże suma drobnych niedociągnięć sprawia, że końcowy efekt nie pozostaje w pamięci jako niezapomniane wrażenie kulinarne.
    Z rzeczy, które zamówiłem na zauważenie zasługuje bigos (14 zł - spora porcja, choć wymieniony jest w menu wśród przystawek). Nie jest to jednak bigos staropolski - bo czyż nasi przodkowie dodawali do bigosu przecier pomidorowy? Bigos - choć nie staropolski - to jednak jest dość smaczny. Z tym jednak, że nie będzie on smakował każdemu. Jest bowiem dość ciężki. Ma w składzie sporo kiełbasy i mięsa wieprzowego (w tym boczku). Są także grzyby i przyprawy.

Data wizyty w lokalu: 23 maja 2012

• MariolBa 1 recenzja

16.04.2013, 21:31 napisał:

Ciekawie i smacznie

W Restauracji Zaścianek już kiedyś byliśmy, jakieś pół roku temu. Wtedy najedliśmy się i nic na nas nie zrobiło wrażenia.
    Tydzień temu w niedzielę trafiliśmy tam przez przypadek na prośbę córki, bardzo nas zaskoczyło orginalnę podanie tatara oraz bardzo smacznego steku z łososia z warzywami z wody. W sobotę byliśmy po raz kolejny, co prawda lokal przygotowywał się do wesela, ale kelner zaprosił nas na górę i szybko przyniósł karty menu. Zamówiliśmy pierś z kaczki na plackach warzywnych i steka z polędwicy wołowej.
    Kaczka rewelacyjnie zamarynowana, mięciutka i chrupiąca skórka z plackami trochę gorzej zaś stek również odpowiednio usmażony, ale nie podobało nam się to, że woda z ziemniaków pod niego podpłynęła. Z Jedzenia byliśmy pozytywnie zaskoczeni. Co do lokalu z zewnątrz piękny, w środku ponury, zero kwiatów i mało światła. Obsługa jak wszędzie znudzona jak zbiera zamówienie, miła jak przynosi rachunek. Ceny przyzwoite w granicy rozsądku 60 zł obiad dla dwóch osób. Duży parking miejsce do zabaw da dzieci to dobre walory restauracji, niebawem wrócimy i z przyjemnością rekomendujemy restauracje.

Data wizyty w lokalu: 13 kwietnia 2013, godz. 14:00

• Kuleczka12 11 recenzji

07.10.2012, 18:02 napisał:

Pyszne domowe jedzonko :)

Byłam dziś na obiedzie z rodziną w Zaścianku. Jedzonko super, jadłam polędwiczki w sosie serowych, mięso miękkie, soczyste, ziemniaczki z wody świeże, nie odgrzewane.

Trafiliśmy na imprezę rodzinna - chrzest wiec było w lokalu trochę głośno, pomimo tego, że te osoby znajdowały się w jednym dość osobnym miejscu to hałas się niósł na cały lokal, co było trochę drażniące... ale poza tym OK.

Lokal jest duży, w sam raz na wesela. Wystrój ok.

Polecam głównie ze względu na jedzenie. Ceny w miarę.

Data wizyty w lokalu: 07 października 2012

Nowe w okolicy: Lublin