Jan Olbracht Browar Staromiejski

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Toruń

ul. Szczytna 15 87-100 Toruń
tel: 797-903-333
typ lokalu: mikrobrowar, restauracja typ kuchni: bawarska, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• asder 58 recenzji

30.09.2013, 17:21 napisał:

Zobacz w Toruniu browar: warto!

Starówka toruńska pięknieje! Stąd bardzo interesujący browar Staromiejski poprawnie się wpisuje w piękne otoczenie. Można spróbować różne piwa: polecam piernikowe, bo to Toruń! Do piwa śliwki z boczkiem uzupełnią kaloryczną kolację. Miejsce warte polecenia. Obsługa browaru miła, sprawna i sympatyczna.

• mansoury 1 recenzja

12.07.2014, 22:55 napisał:

Piwo OK, jedzenie nie

Piwo smaczne, ale jedzenie pozostawiało wiele do życzenia. Skwierczące boczniaki okazały się ziemniakami ze śladową ilością owych grzybów. Podane na gorącej patelni, która przypaliła wszystko od spodu. Porcja nieadekwatna do ceny. Szkoda!

Data wizyty w lokalu: 01 lipca 2014

• marta1234 53 recenzje

23.09.2013, 14:26 napisał:

Warte odwiedzenia w toruniu

Do odwiedzenia tej knajpki skusiły nas wcześniejsze, całkiem dobre opinie innych Gastronautów. Zamówiliśmy 2 x zestaw degustacyjny - 4 różne piwa, każde po 125 ml, podane w małych kufelkach. Szczególnie polecam 'Piernikowe', w drugiej kolejności "Śmietankę toruńską", która jest piwem pszenicznym (dotychczas za nimi nie przepadałam, jednak to wypiłam ze smakiem).

Mnóstwo gości, choć w piątkowy wieczór można było się tego spodziewać. Niemiecka muzyka grana na żywo, na piętrze jest scena. Jedyny minus - muzyka jest zbyt głośna. W środku niestety nie można normalnie rozmawiać, trzeba krzyczeć - pozostaje miejsce na zewnątrz.

Data wizyty w lokalu: 20 września 2013

• Eczane 2 recenzje

16.06.2014, 15:52 napisał:

Ogólnie nie polecam

Miejsce i wystrój OK. Pierwsza rzecz to potwornie silny zapach chemicznych odświeżaczy powietrza. Wręcz gryzie w oczy, a już na pewno przeszkadza w jedzeniu. Obsługa twierdzi, że tak ma być ponieważ to neutralizuje zapach warzonego piwa... Bez komentarza :).
    Kolejna sprawa obsługa. Ogólnie niemiła. Mieliśmy wrażenie, że pracują tam za karę.
    Wreszcie jedzenie: suche mięso, wydaje się jakby było z zamrażarki, pieczone ziemniaki u każdego na talerzu były twarde i mieliśmy kłopoty ze zjedzeniem tego czegoś.
    Wreszcie piwo. I tu chylę czoła. Bardzo dobre. Byliśmy z kolega z Bawarii, który ocenił piwo bardzo dobrze. Piwo zdecydowanie polecam... Ale w ogródku na zewnątrz, bo zapach chemii "który musi być" przeszkadza potwornie.
    Ogólnie szkoda, że tak fajne miejsce jest tak źle prowadzone i z tak niesmaczną kuchnią...

Data wizyty w lokalu: 15 czerwca 2014

• marjul 1 recenzja

06.06.2014, 12:00 napisał:

Olbrachtowi mówię NIE

Byłam tam z całą rodzinką na obiedzie. Moje danie było bardzo smaczne (zrazy+kluski śląskie). Mąż zamówił łososia a dostał okropnego dorsza! Zamówiłam córce paluszki z kurczaka z frytkami i surówką. Po ponad godzinie czekania spytałam się kelnera o moje zamówienie, które ostatecznie nie zostało zrealizowane. Po kolejnych 20 min córeczka nadal nie dostała swojego obiadu. Dziecko czekało na obiad ok. 1,5 godz. skandal! Ostatecznie zrezygnowaliśmy z czekania na jej posiłek. Jeśli tam wrócę to tylko na piwo.

Data wizyty w lokalu: 06 czerwca 2014

• cwojda71 7 recenzji

18.02.2014, 20:54 napisał:

Super klimatyczna knajpa, podczas naszej weekendowej podróży

Wyjeżdżając na weekend do Torunia w styczniu zastaliśmy go bardzo mroźnym, ale jakże pięknym. Naszą wizytą po podróży na pierwszy posiłek wybraliśmy się do restauracji Jan Olbracht Browar Staromiejski. Restauracja zaskoczyła nas miło swoim bardzo ciepłym wnętrzem, w gotyckim stylu, ceglaste ściany, grube drewniane belki. Zamówiliśmy lekki lunch, to znaczy białą kiełbasę, podobno robioną przez szefa kuchni na miejscu, może tak, może nie, ale była fajnie podana i bardzo smaczna, żona zaś zamówiła zupę dnia, chyba ogórkową, już dokładnie nie pamiętam. Super sprawą jest możliwość zestawu czterech gatunków piw warzonych na miejscu, bardzo pyszne, a w szczególności piernikowe. Ogólnie super, polecam wizytę w Olbracht Browar.

• globusza 11 recenzji

30.09.2013, 20:57 napisał:

Olbrachcie nie idź tą drogą

To był mój ulubiony lokal w Toruniu, ale coś się popsuło. Jednego dnia byłam dwa razy i więcej już chyba nie wrócę. Na lunch podano nam zimne! ziemniaki i schabowego w panierce, która po prostu odpadała płatami.
    Wieczorem z kolei przyjechali znajomi i poszliśmy na kolację. Piwo jak zwykle przepyszne, a obsługa bardzo miła. Ale jedzenie porażka. Za prawie 50 zł moi goście zamówili gęsinę. Liczyłam na konkretny kawałek mięsa, nogę względnie pierś. A na talerzu przyniesiono jakieś takie strzępy mięsa, jakby je wyrwano z porcji rosołowych.
    Ja zjadłam pstrąga, prawdopodobnie mrożonego, a do tego wpół zimne warzywa.
    Broniła się natomiast golonka - mięciutka, bardzo duża porcja, pyszna kapustka. Ale już do ziemniaków miałabym zastrzeżenie. Miały być ziemniaki pieczone, a dostaliśmy chyba ziemniaki smażone, bo były strasznie tłuste.
    Nie wiem o co chodzi, ale lokal z bardzo dobrą kuchnią coś się popsuł. Jeżeli tu wrócę, to raczej tylko na piwo.

• Shakti 3 recenzje

09.01.2014, 09:56 napisał:

Jedno z najfajniejszych miejsc w Toruniu!

Bardzo klimatyczne miejsce z ciekawym wystrojem, sympatyczną obsługa i specyficznym klimatem. Wpadliśmy tam będąc w Toruniu, aby posmakować lokalnego piernikowego piwa i zostaliśmy zaskoczeni bardzo fajną opcją "zestawu degustacyjnego" w cenie 10 zł za 4 małe kufelki (125 ml) z różnymi rodzajami lokalnego piwa - świetny pomysł! Zdecydowanie polecam.

Data wizyty w lokalu: 04 stycznia 2014, godz. 21:00

• roteerde 28 recenzji

11.07.2013, 22:38 napisał:

Piwo pierwsza klasa

Zawitaliśmy tam w dopołudniowych porach dlatego obsługa dawała radę, szybko dostaliśmy wszystko co zamówiliśmy. Mix piwek plus śliwki w boczku-pychota. Piwo dla każdego podniebienia, mnie smakowało inne niż małżonkowi. Warto na pierwszy raz zasmakować czterech po 125ml. Mąż jeszcze zamówił mocniejszy alkohol, godne polecenia ze względu na duży wybór. Minus: zaliczyłam toaletę na poziomie -1, wypadało bym tam dokładniej posprzątać.

Data wizyty w lokalu: 11 lipca 2013, godz. 13:00

• genesisnemesis 17 recenzji

24.06.2013, 02:00 napisał:

Najświeższe piwo w Toruniu

Zacznijmy od plusów. Po sprawdzeniu już połowy menu muszę stwierdzić, że kucharze znają się raczej na robocie. Wystrój jest trochę kiczowaty, acz zabawny. Jeżeli przychodzi się z kolegami na piwo, to nadaje się on w sam raz. Jeżeli jednak ktoś chce zabrać miłą pannę w jakieś urocze miejsce, to z całą pewnością powinien ominąć tę restaurację. Największy jednak plus to piwo. W zasadzie wszystkie dostępne tam piwa są smaczne, a do tego niepowtarzalne.

Ale żeby nie było tak słodko to zdradzę pewien minus. Obsługa. Może dwa razy zdarzyło mi się być obsługiwanym przez kogoś, kto nie miał grymasu rozpaczy na twarzy. Wszystkie inne odwiedziny były ozdobione smutkiem i brakiem zrozumienia, ze strony kelnerek.

Jeżeli komuś nie zależy na obsłudze, a chce jedynie zjeść jakiś dobry posiłek lub napić się dobrego piwa, to powinien tam wpaść.

Nowe w okolicy: Toruń