Bazylia & Oregano

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Poznań , dzielnice: Stare Miasto, Jeżyce

ul. Wysoka 12 61-803 Poznań (przy Placu Wiosny Ludów nieopodal Kupca Poznańskiego) Stoliczku.pl
tel: 502-381-556
typ lokalu: kawiarnia, restauracja typ kuchni: pizza, wegetariańska, włoska, sałatki, przekąski cena dania głównego: 20 - 40 zł

• habibi25 32 recenzje

11.03.2014, 13:24 napisał:

Miła knajpka

Lubię odwiedzać lokale po rewolucjach Pani Gessler, a odcinek z ''Bazylią i oregano" był jednym z moich ulubionych. Lokal w centrum Poznania, w bocznej uliczce, w pobliżu 2 centrów handlowych. Lokal mały, kilka stolików, ale przyjemny. Sufit i ściany w jednym kolorze, stoliki przykryte białymi obrusami, na nich oliwkowe serwety. Na każdym doniczka z bazylią i miseczka z oregano. Przy wejściu stolik z "bryłą" parmezanu. Obsługa bardzo sprawna, miła. W tle włoska muzyka- pieśni neapolitańskie i Drupi. Zamówiłam tagliatelle z borowikami i polędwiczką wieprzową oraz lampkę białego wina. Na początek czekadełko- chrupiące paluchy (z ciasta na pizzę?) fajnie przyprawione ziołami. Wino bardzo smaczne, o odpowiedniej temperaturze. Na danie nie czekałam długo, porcja jak dla mnie, wystarczająca, nawet za duża .Przepyszny sos grzybowy z kawałkami borowików, dobrze przyprawione kawałki polędwicy. Zapłaciłam 34 zł. Wyszłam najedzona i zadowolona, na pewno wrócę, aby skosztować pizzy, bo sądząc z reakcji gości przy sąsiednim stoliku, była pyszna.

Data wizyty w lokalu: 07 marca 2014, godz. 16:30

• enii 6 recenzji

12.04.2014, 22:45 napisał:

Oj, smacznie ;)

Wybraliśmy się na kolację z chłopakiem, już od wejścia przyjemne zapachy, lokal bardzo fajnie urządzony, zamówiliśmy rosół z kluseczkami z parmezanu - sam rosół głowy nie urwał, ale kluski warte grzechu - naprawdę rewelacja. Drugą zupą była zupa pomidorowa - był to raczej krem, zachwyceni byliśmy smakami. Na drugie zamówiliśmy makaron z łososiem i risotto z borowikami. Obydwa dania były wyśmienite, superdoprawione. Na pewno tam wrócimy.

Data wizyty w lokalu: 03 kwietnia 2014

• lukas126l 42 recenzje

08.08.2013, 18:51 napisał:

Warto

Restauracja naprawiona przez Magdę Gessler przy morzu łez. Trzeba sprawdzić. Wybraliśmy się w 4 ze znajomymi. Bardzo mała sala, większość stolików zajęta. Dla nas jednak jakiś się znalazł.
    Pierwsze wrażenie negatywne. Obrusy na stole były pożółkłe a jeden wywalczony na 2 stronę. Czyżby nie starczyło na pranie?

Na jedzenie nie czekaliśmy długo. Jakieś 25-30 minut. Zamówione 3x pasta oraz pizza. Spróbowałem tylko kawałeczek makaronu ze szpinakiem i był całkiem smaczna. Moja pizza, duża, gorąca i na cienkim cieście. Nie potrafię opisać pizzy. Ta mi po prostu smakowała. Do tego sos czosnkowy. Jeden z lepszych jakie jadłem.

Znajomi na swoje jedzenie nie narzekali. Zamówiliśmy również dzbanku lemoniady. Ta niestety okazała się ciepła a dzień był bardzo gorący. Zanim poprosiliśmy o lód już ja wypiliśmy.
    Ogólnie całkiem udany wypad i polecam wszystkim zajrzeć i spróbować.

• pantoufle 29 recenzji

15.07.2013, 13:06 napisał:

Aż chce się wracać, żeby spróbować coś jeszcze

Od dawna się tam wybierałam i wreszcie nadszedł ten dzień. Nie byłam bardzo głodna, zamówiłam tylko przystawkę i sałatę. Na początek grzanki z pastą tuńczykową z kaparami, niebo w gębie! Sałata Caprese z wielkim kawałkiem mozzarelli, z bazyliowym pesto, orzechami piniowymi, pomidorkami koktajlowymi, na musie z pomidorów, przepyszna. Jednak zmniejszyłabym ilość mozzarelli (no kurcze taaaki wielki kawał, nie żałują!), a póki jest sezon na pomidory, dodałabym więcej świeżych pomidorów, które ożywiają smak. Koniecznie dodałabym też pieczywko do przygryzania. Białe wytrawne wino podane w odpowiedniej temperaturze. Włoska muzyka.
    Lokal o bardzo przyjemnej atmosferze. Kelnerzy elegancko ubrani, uprzejmi, uśmiechnięci. Może brakuje im takiego otrzaskania, ale to młodzi ludzie, którym pewne rzeczy można wybaczyć. Ogólnie, dawno nie jadłam rzeczy tak świeżych, tak czystych w formie, nieprzegadanych i dobrych. Na pewno wrócę w większym gronie i będę polecać!

Data wizyty w lokalu: 12 lipca 2013

• Diuna1982 2 recenzje

05.04.2014, 19:41 napisał:

Miłe zaskoczenie

Lokal odwiedziliśmy po Gesslerowskich rewolucjach, zaciekawieni innym spojrzeniem na kuchnię włoską. Przystawki do poprawy, bo bruschetta była trochę za zimna, a szparagi były zbyt twarde. Nie dało się ich ugryźć wraz z kanapką. Ale danie główne, czyli risotto i polędwiczki z grzybkami, były bardzo smaczne. Mistrzostwem okazał się deser zarówno tiramisu jak i panna cotta, rewelacja. Bardzo ładny wystrój pozwolił się przenieść myślami we włoskie krainy. Obsługa miła i nienachalna, choć kiedy skończyła mi się cola, nie zostałam zapytana, czy życzę sobie coś jeszcze do picia. Ogólne wrażenie bardzo OK, mamy zamiar wrócić na inne dania, ponieważ rachunek za dwie osoby oscylował w okolicy 120 zł, więc jak na trzy dania b. OK.

Data wizyty w lokalu: 17 lutego 2014

• WERONIKA001 1 recenzja

31.03.2014, 12:44 napisał:

Średnio

Za pierwszym razem jedzenie naprawdę dobre (zamówiłam risotto, które Pani Gessler poleca) - niestety porcja mała, nie tak aby się najeść, a chyba oto chodzi skoro wybieram się do restauracji. No nic, dałam drugą szansę, ale tym razem pomylili zamówienia zamiast zamawianego przez siebie ravioli dostałam tagliatelle, a zorientowałam się, gdy w moim daniu nie było odpowiednich składników. Poprosiłam o menu, a by sprawdzić czy to ja nie popełniłam gafy, ale okazało się, że nie. Informując kelnera dostałam odp, że gdybym poinformowała ich na samym początku podali by je jeszcze raz... Tylko, że to ONI znają się na tym co podają, a nie ja, więc powinni tą sprawę jakoś załatwić.
    Po za tym długi czas oczekiwania, małe porcje nie do najedzenia się, a drogo. Ja osobiście więcej się tam nie pojawię, byłam i o dwa razy za dużo.

Data wizyty w lokalu: 30 marca 2014, godz. 14:00

• interkacpi 23 recenzje

07.07.2013, 21:58 napisał:

Smacznie i przyjemnie

Najbardziej przyjemny w wystroju lokal w Poznaniu jaki odwiedziłem. Do tego smacznie karmią, szczególnie polecam rosół z kluseczkami z parmezanu oraz risotto z borowikami. Obsługa sympatyczna, bardzo się stara. Zdecydowanie tu wrócę.

Data wizyty w lokalu: 06 lipca 2013

• lukija 1 recenzja

28.03.2014, 00:31 napisał:

Rozczarowani...

Do odwiedzenia lokalu Bazylia&Oregano skusiły nas "Kuchenne Rewolucje". Niestety zawiedliśmy się na całej linii. Zamówiliśmy na początek rosół z kluseczkami z parmezanu. Na nasze szczęście tylko jeden talerz! Kluski niczego sobie, ale rosół... No właśnie, czy to coś, co zwie się rosołem może przyjąć miano rosołu?? Wg nas na pewno nie! Kolor-brązowy już sam mówił za siebie. Smakowało to jakby to była woda z magi, nawet oczka nie pływały! Na drugie danie tagliatelle z borowikami i polędwiczką wieprzową, która była twarda i żylasta, oraz penne ze szpinakiem i łososiem- łososia dosłownie dwa kawałeczki. Za trzy dania zapłaciliśmy 60 zł.
    Jednym słowem porażka!
    Żadnego czekadełka i nawet pani kelnerka nie pofatygowała zapalić się świeczki... Nie polecam!!

Data wizyty w lokalu: 26 marca 2014

• karolina.ciesla 1 recenzja

23.03.2014, 22:28 napisał:

Smacznie i przytulnie

Po rewolucjach Pani Magdy Gessler stworzyliśmy z narzeczonym listę restauracji, które chcielibyśmy odwiedzić. Na jednej z pozycji znalazła się Bazylia&Oregano. Z racji tego, że pomysł zjedzenia obiadu w tym właśnie miejscu tego dnia był nie planowany (po prostu przejeżdżaliśmy obok Poznania wracając z Warszawy) zadzwoniliśmy z trasy do restauracji z pytaniem czy jest szansa na wolny stolik. Telefon odebrał właściciel, któremu od razu opowiedziałam, że jedziemy z daleka i że bardzo chcemy zjeść u niego obiad. Mimo pełnej rezerwacji powiedział żebyśmy przyjechali i że spróbuje coś znaleźć. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy pełną salę gości, ale zgodnie z obietnicą Pana Jacka sprzątany właśnie stolik przeznaczony był dla nas. Po rozpłaszczeniu się podszedł do nas właściciel, który ciepło nas przywitał i porozmawiał, doradził również co moglibyśmy zjeść. Na przystawkę zamówiliśmy Crostini asparagi i Crostini tonno- choc obie bagietki były bardzo smaczne to te drugie z tuńczykiem przepyszne. W tym samym czasie zaserwowano nam zupę ze świeżych pomidorów- bardzo dobrze przyprawiona i wyrazista w smaku. Jako danie główne wybraliśmy pizzę Prosciutto z szynką parmeńską, mozzarellą i dużą ilością rukoli oraz makaron tagliatelle z kurczakiem w pesto z rukoli. Oba dania były bardzo smaczne i syte. Nie daliśmy rady pomieścić deseru, ale nie przeszkodziło to nam w zamówieniu go na wynos (tarta gruszkowa z bezą). Takie ciasto nawet w styropianowym pudełku smakuje bosko!!! Dziękujemy za ciepłe przyjęcie, miłą obsługę i wyśmienite jedzenie. Na pewno kiedyś do Was wrócimy. Panie Jacku trzymamy za Pana kciuki! Powodzenia!

Data wizyty w lokalu: 23 marca 2014, godz. 16:00

• ciriness 9 recenzji

26.08.2013, 19:42 napisał:

Zbyt mało Włoch we Włoszech

Nie ukrywam, że do wizyty w Restauracji Bazylia&Oregano skusiły nas kuchenne rewolucje.
    Wystrój na plus, obsługa również. Nie czekaliśmy zbyt długo na posiłek. Dość mało stolików, miejsca w sam raz.
    W restauracji najbardziej liczy się jedzenie. Zamówiliśmy słynne risotto z grzybami, carbonarę oraz penne ze szpinakiem, na przystawkę bruschetta. Jak dla mnie zbyt mało włoskie...Owszem było smaczne, porcje odpowiednie rozmiarowo, cenowo przystępnie, jednak nie taki smak Włoch znam i nie takiego oczekiwałam.
    Zawiodłam się na tyle, że raczej nie wrócę.

Data wizyty w lokalu: 28 lipca 2013

Nowe w okolicy: Poznań