Bazylia & Oregano

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Poznań , dzielnice: Stare Miasto, Jeżyce

ul. Wysoka 12 61-803 Poznań (przy Placu Wiosny Ludów nieopodal Kupca Poznańskiego) Stoliczku.pl
tel: 502-381-556
typ lokalu: kawiarnia, restauracja typ kuchni: pizza, włoska, sałatki, przekąski cena dania głównego: 20 - 40 zł

• habibi25 34 recenzje

11.03.2014, 13:24 napisał:

Miła knajpka

Lubię odwiedzać lokale po rewolucjach Pani Gessler, a odcinek z ''Bazylią i oregano" był jednym z moich ulubionych. Lokal w centrum Poznania, w bocznej uliczce, w pobliżu 2 centrów handlowych. Lokal mały, kilka stolików, ale przyjemny. Sufit i ściany w jednym kolorze, stoliki przykryte białymi obrusami, na nich oliwkowe serwety. Na każdym doniczka z bazylią i miseczka z oregano. Przy wejściu stolik z "bryłą" parmezanu. Obsługa bardzo sprawna, miła. W tle włoska muzyka- pieśni neapolitańskie i Drupi. Zamówiłam tagliatelle z borowikami i polędwiczką wieprzową oraz lampkę białego wina. Na początek czekadełko- chrupiące paluchy (z ciasta na pizzę?) fajnie przyprawione ziołami. Wino bardzo smaczne, o odpowiedniej temperaturze. Na danie nie czekałam długo, porcja jak dla mnie, wystarczająca, nawet za duża .Przepyszny sos grzybowy z kawałkami borowików, dobrze przyprawione kawałki polędwicy. Zapłaciłam 34 zł. Wyszłam najedzona i zadowolona, na pewno wrócę, aby skosztować pizzy, bo sądząc z reakcji gości przy sąsiednim stoliku, była pyszna.

Data wizyty w lokalu: 07 marca 2014, godz. 16:30

• ablabla 4 recenzje

11.08.2014, 15:55 napisał:

Przemiła obsługa, wspaniałe jedzenie

Restauracja mała i przytulna, obsługa super! Naprawdę czułam się jak w małej rodzinnej restauracyjce. Kelnerka podchodziła do wszystkich zamieniała kilka zdań, doradzała... ah, dużo by słodzić. Dziewczyna z powołaniem. Mozzarella z sosem pomidorowym i pesto - mój faworyt, ale uwaga! Porcja jest bardzo sycąca. Chłodnik, no dobrze tutaj trochę za dużo jogurtu, ale pomidory świeże, bardzo orzeźwiający. Risotto z prawdziwkami, wyśmienite, jednak tego dania już do końca nie dałam rady wcisnąć. Dania ciepłe, podawane w odpowiednim czasie, bez zbędnego oczekiwania. Atmosfera w restauracji świetna.

Data wizyty w lokalu: 06 sierpnia 2014

• kato-chan 3 recenzje

06.08.2014, 10:42 napisał:

Niemiłe rozczarowanie

Do wizyty w "Bazylii & Oregano" namówił mnie kolega zachwalając tamtejszą pizzę. Jako że lubię odkrywać nowe lokale, stwierdziłam że damy szansę i tej restauracji (mimo tego, że raczej nie lubię "prawdziwej włoskiej pizzy"). Do dziś sama nie wiem czy mieliśmy pecha czy lokal jednak "spadł z poziomu". Zamówiliśmy stolik na 3 osoby na sobotę po południu. Zrobiliśmy rezerwację, gdyż ponoć ciężko w B&O o stolik, lecz gdy dotarliśmy na miejsce okazało się, że niepotrzebnie się martwiliśmy - oprócz nas tylko jeden stolik był zajęty. Na dworze było bardzo gorąco i duszno, więc liczyliśmy na ochłodę w cieniu restauracji. Niestety, pomimo uruchomionej klimatyzacji (jak stwierdził kelner - na najwyższym ustawieniu) w lokalu temperatura była mniej więcej taka sama jak na zewnątrz. W takiej sytuacji trzeba było się ratować zimnymi napojami, więc zgodnie zamówiliśmy 3 piwa. Tutaj kolejna niemiła niespodzianka - wszystkie piwa zostały podane w temperaturze letniej, co przy takim upale było co najmniej zniechęcające. Poprosiliśmy więc o lód do piwa, który na szczęście kelner nam dostarczył bez mrugnięcia. Do piwa kelner podał przekąskę - paluszki z ciasta z pizzy z rozmarynem. Były całkiem smaczne, lecz jak na mój gust zdecydowanie za słone. Nasze zamówione pizze (dla mnie Salame + 2 x Pescatore bez tuńczyka dla znajomych) dotarły do stolika po ok. 30 minutach, więc ochoczo zabraliśmy się za konsumpcję. Niestety, zachwalany sos czosnkowy był przesolony (najwyraźniej kucharz lubi sypać sporo soli do wszystkiego) i mało czosnkowy. Pizza zaś była przypalona, a spód chrupał jak solone paluszki. Salami na pizzy było dużo i było smaczne (pizza nie pływała w tłuszczu - to plus), ale brakowało sera (który dodatkowo był bardzo spieczony, co wskazywało jednoznacznie, że pizza spędziła zbyt dużo czasu w piecu). Żadne z nas nie najadło się swoją pizzą. Na koniec zjawił się kelner i zapytał, jak smakowało. Zgodnie z prawdę odpowiedzieliśmy, że pizza była przypalona, lecz jedyną reakcją było lakoniczne "Naprawdę?". Podsumowując, pizza była bardzo nieudana, a za ciepłe piwo przy takim upale powinni się zapaść ze wstydu. Po zapłaceniu rachunku z radością wyszliśmy stamtąd, żeby przenieść się do chłodniejszego lokalu serwującego zimne piwo. Z zabawniejszej strony - podczas naszej wizyty pomiędzy włoskimi hitami, z głośników raz po raz płynęły przeboje disco-polo. Prawdziwie śródziemnomorski klimat.:).

Data wizyty w lokalu: 02 sierpnia 2014

• martinez1000 3 recenzje

27.07.2014, 16:02 napisał:

Nic szczególnego

Po nazwisku Gessler spodziewałem się na prawdę dobrego jedzenia. Wydaliśmy 100 zł i żaden szał tak naprawdę, pizza jak w przeciętnej pizzerii, risotto miało być bombą lokalu, a jednak jedliśmy lepsze. Generalnie klimatyzacja chodzi, lokal jest tak mały, że bałem się odezwać, bo stoliki są blisko siebie. Klimatyzacja nie wyrabia, szyby parują, dla mnie nie było tam Włoch, naszym zdaniem przeciętna pizzeria z bardzo wysokimi cenami. Właściciel zrobił sobie reklamę moim zdaniem kosztem rewolucji i dziwie się Pani Magdzie Gessler, że poleca ją swoim nazwiskiem. Zamówiłem pizzę capriciosa, ciasto bardzo przeciętne jak w niskobudżetowej pizzerii, oraz risotto z borowikami, które okazało się kompletną porażką, i to wszystko co mam do opinii na temat Bazylia i Oregano.

Data wizyty w lokalu: 26 lipca 2014

• krzysztofjarzyna 2 recenzje

31.07.2014, 23:47 napisał:

Koniecznie trzeba odwiedzić

Wraz z narzeczoną, będąc w innym niż nasze rodzinne mieście, zawsze staramy się odwiedzić restauracje, które brały udział w „Kuchennych Rewolucjach” Pani Magdy Gessler. Ponieważ tym razem lądowaliśmy na Ławicy wybór padł na Bazylię & Oregano, co okazało się strzałem w dziesiątkę.
    Lokal od progu urzeka wystrojem – dobrze dobrane kolory, lustra, duże okna, nakryte stoliki. Dookoła bazylia, w rogu stół z oliwami. Do tego piękny pejzaż na ścianie. Myśleliśmy, że sama sala będzie odrobinę większa, jednak nie jest to w moim odczuciu żadna niedogodność.
    O ile wystrój jest ważnym elementem i chyba każdy lubi zjeść w komfortowych warunkach, tak jedzenie jest głównym powodem dlaczego do restauracji się wraca. Razem zamówiliśmy cztery dania, przystawki: chłodnik i mozzarellę oraz jako danie główne halibuta i medaliony z polędwicy wołowej. Do tego dzbanek domowej lemoniady.
    Pierwszym miłym zaskoczeniem była wielkość porcji. Osobiście należę do osób, które raczej dojadają to co zostanie na talerzach innych. Tym razem musiałem jednak zrezygnować, nie tylko z dokończenia wspaniałego chłodnika partnerki, ale także swojej mozzarelli. Po 2/3 porcji byłem już syty i chociaż kroiło mi się serce musiałem odłożyć to pyszne danie, mające na uwadze kolejne. Sam ser był czymś, co raz skosztowane na zawsze skreśli z domowego menu produkty mozzarello podobne. Jeżeli ktoś nie miał okazji spróbować oryginału to polecam zrobić to w Bazyli & Oregano, ponieważ sam smak sera świetnie podkreślał sos pomidorowy u dołu i wyborne zielone pesto u góry.
    Główne dania były kolejnym miłym zaskoczeniem. Podane zostały bardzo szybko. Po pierwszym daniu spodziewaliśmy się już dużych porcji i nie zawiedliśmy się, a smak potraw stał na najwyższym poziomie. Polędwiczki wołowe były lekko krwiste, jednak rozpływały się w ustach i nie było najmniejszego problemu z ich gryzieniem/krojeniem. Całość była podana z ziemniakami oraz bardzo wyrazistym i dobrym sosem balsamiczno-grzybowym. Co prawda grzyby mogłyby być odrobinę lepszej jakości jednak jest to raczej doszukiwanie się jakiejś słabszej strony na siłę niż wrażenie po zjedzeniu posiłku. Do tego na osobnym półmisku podana została sałatka ze świeżej cebuli, sałaty, ogórka i suszonych pomidorów. Jej smak nadawała słodka oliwa, co razem stanowiło być może i klasyczną kompozycję smakową, jednak bardzo orzeźwiającą w zestawieniu z wołowiną i sosem balsamicznym. Halibut podany na makaronie oczarował moją partnerkę a i ja sam byłem pod wrażeniem jak delikatne może być to rybie mięso. Dosłownie rozpadało się w ustach, było też bardzo dobrze przyprawione – nie było przytłoczone innymi smakami, jednak miało w sobie coś, co nadawało rybie charakteru.
    Bardzo ucieszyła mnie możliwość wybrania z karty domowej lemoniady w dzbanku. Sama w sobie nie była czymś niezwykłym, jak to klasyczna lemoniada – woda, cytryna i cukier. Osobiście preferuję odrobinę mocniejsze aromaty cytrusowe, jednak jako napój do posiłku „dla wszystkich” sprawdzała się świetnie. Nie była ani zbyt kwaśna ani słodka, a orzeźwiająca i lekka. Ponadto było jej 1,3 l co dla mnie, jako osoby pijącej przy posiłkach dużo, stanowiło ogromny plus.
    Pani kelnerka, która nas obsługiwała była bardzo miła, widząc jak jesteśmy najedzeni sama zaproponowała zapakowanie dań na wynos. Jedyną sugestię którą mogę skierować w kierunku właścicieli to zmienienie strony internetowej, która całkowicie nie oddaje klimatu tego miejsca i chyba bardziej psuje wizerunek niż zachęca do odwiedzin (samo przewijające się menu (?!).
    Restaurację, obsługę oraz serwowane jedzenie oceniam na 5 i z pewnością stanie się ona miejscem do którego będę wracał będąc w Poznaniu. Moim zdaniem Pani Magda Gessler może nadal polecać i firmować rewolucję, którą przeprowadziła w tym miejscu ponieważ nawet po upływie czasu zaserwowane mi dania mogę opisać jedynie w samych superlatywach.

Data wizyty w lokalu: 30 lipca 2014

• Hahn 5 recenzji

04.05.2014, 10:15 napisał:

Mój ulubiony lokal w Poznaniu.

Ilekroć jesteśmy z żoną w Poznaniu, jemy wieczorem w "Bazylii i Oregano". Zazwyczaj zaczynamy od crostini tonno a potem najczęściej pora na risotto z borowikami. Jedno i drugie bardzo smaczne, a zresztą, ja po prostu lubię tam przychodzić. Sama atmosfera jest przyjemna i sprawia, że z przyjemnością spłukuje się czerwonym winem (tym domowym w karafce) męczący osad dnia. Czasem braliśmy coś innego niż risotto, na przykład steki z polędwicy w sosie z zielonego pieprzu. Też były bardzo smaczne i delikatne. Obsługa pracuje szybko i nie trzeba czekać, aż się zostanie zauważonym.

Skoro trzeba a przynajmniej należy pisać o konkretach... W moim risotto zawsze jest dobry ryż, wiele grzybów i doskonały parmezan. Osobiście polecam.

Wieczorami (jesteśmy w piątki lub soboty) większość stolików jest zwykle zajętych. To dobra rekomendacja.

Data wizyty w lokalu: 04 maja 2014

• enii 6 recenzji

12.04.2014, 22:45 napisał:

Oj, smacznie ;)

Wybraliśmy się na kolację z chłopakiem, już od wejścia przyjemne zapachy, lokal bardzo fajnie urządzony, zamówiliśmy rosół z kluseczkami z parmezanu - sam rosół głowy nie urwał, ale kluski warte grzechu - naprawdę rewelacja. Drugą zupą była zupa pomidorowa - był to raczej krem, zachwyceni byliśmy smakami. Na drugie zamówiliśmy makaron z łososiem i risotto z borowikami. Obydwa dania były wyśmienite, superdoprawione. Na pewno tam wrócimy.

Data wizyty w lokalu: 03 kwietnia 2014

• lukas126l 42 recenzje

08.08.2013, 18:51 napisał:

Warto

Restauracja naprawiona przez Magdę Gessler przy morzu łez. Trzeba sprawdzić. Wybraliśmy się w 4 ze znajomymi. Bardzo mała sala, większość stolików zajęta. Dla nas jednak jakiś się znalazł.
    Pierwsze wrażenie negatywne. Obrusy na stole były pożółkłe a jeden wywalczony na 2 stronę. Czyżby nie starczyło na pranie?

Na jedzenie nie czekaliśmy długo. Jakieś 25-30 minut. Zamówione 3x pasta oraz pizza. Spróbowałem tylko kawałeczek makaronu ze szpinakiem i był całkiem smaczna. Moja pizza, duża, gorąca i na cienkim cieście. Nie potrafię opisać pizzy. Ta mi po prostu smakowała. Do tego sos czosnkowy. Jeden z lepszych jakie jadłem.

Znajomi na swoje jedzenie nie narzekali. Zamówiliśmy również dzbanku lemoniady. Ta niestety okazała się ciepła a dzień był bardzo gorący. Zanim poprosiliśmy o lód już ja wypiliśmy.
    Ogólnie całkiem udany wypad i polecam wszystkim zajrzeć i spróbować.

• jenny91 3 recenzje

02.05.2014, 19:21 napisał:

Niby dobrze, ale... no właśnie jest "ale"

Bazylię & Oregano odwiedziliśmy ze znajomymi żeby uczcić swój egzamin dyplomowy. Restauracja robi bardzo dobre wrażenie, kolorowe ściany, śnieżnobiałe obrusy na stołach oraz kwiaty i doniczki z ziołami robią tworzą bardzo przyjemny klimat. Przemiła była także obsługa. Jednakże jeśli chodzi o jedzenie... My zamówiliśmy spaghetti carbonara oraz kurczaka z makaronem. Spaghetti smaczne, ale bez szału, natomiast co do kurczaka trudno było ocenić gdyż na całe danie przypadały 3 malusieńkie kawałki (a raczej kawałeczki). Poza tym porcje dość małe i relatywanie większe ceny w porównaniu do innych tego typu restauracji w Poznaniu. Może odwiedzę raz jeszcze z uwagi na przyjemną atmosferę.

Data wizyty w lokalu: maj 2014

• jansobierski 1 recenzja

18.05.2014, 01:08 napisał:

Bardzo dobra kuchnia z gustownym wnętrzem

Wraz z żoną lubimy od lat odwiedzać najróżniejsze miejsca, a od pewnego czasu przypadło nam do gustu odwiedzanie lokali, które słyną z dobrej kuchni, mają dobrą opinie - po prostu chcemy spróbować czegoś dobrego, bez eksperymentowania.
    Tak też trafiliśmy na ślad Bazylia & Oregano, która jako jedna z poznańskich restauracji brała udział w reformach Pani Gesler i prowadzi się nadal tymi samymi regułami jakie postawiła sama ,,mistrzyni" - chcieliśmy to sprawdzić.
    Jeśli chodzi o miejsce do zaparkowania nie było większego problemu, być może wynikało to z tego że była to środa, godziny późno popołudniowe. Samą restaurację było dość ciężko dostrzec.
    Na wejściu dostrzegliśmy świetne malunki na ścianach przedstawiające Włochy od jej wiejskiej strony, bardzo gustownie. Stolików w miarę dużo, także nie było problemu ze znalezieniem miejsca. Obrusy czyste, sztućce doczyszczone - do tych aspektów nie mieliśmy zastrzeżeń.
    Przyjęła nas kelnerka, na samym początku nie można było dostrzec sympatii płynącej od tej osoby, fałszywy uśmiech, potraktowani byliśmy bardzo bezosobowo na zasadzie: zjedz-zapłać-wyjdź. Hola hola - to chyba nie tego typu ,,knajpka" ? Szef z tego co widzieliśmy był obecny, aż dziw że tego nie dostrzega.
    Na start zamówiliśmy przystawki ze strony polecenia pani Gesler, Crostini Tono oraz Bruchetta. Choć nie sycące, to bardzo pyszne - zjedliśmy je ze smakiem, świetny początek!
    Na danie główne żona zamówiła faszerowanego kurczaka, dla mnie stek - stopień wysmażenia MEDIUM. Dania były świetnie podane, udekorowane jak w hotelowej restauracji, byliśmy zdumieni - oby smakowało tak jak wygląda! I tu niespodzianki nie było. Potrawy równie pyszne jak i te na starcie, można by się delektować mięsem godzinami. Oby tak dalej!
    Niestety na deser już nie mieliśmy miejsca, bardzo syta wizyta. Rachunek wyszedł ponad 100 zł wraz z napojami, myślę że cena adekwatna do posiłku, a nawet skłonny był bym rzucić coś więcej.
    Podsumowując :
    Restauracja na prawdę zrobiła na nas wrażenie, pysznie oraz gustownie! PERFECT!
    Co do obsługi - zastanowił bym się nad przemaglowaniem kadry na tym stanowisku. Kątem oka dostrzegliśmy kelnera pracującego razem z ową Panią na zmianie. Przykro nam było, że chłopak nas nie obsłużył, naprawdę za taką kuchnie należał się napiwek!
    Prócz jednego minusa, naprawdę polecam!

Data wizyty w lokalu: 14 maja 2014

Nowe w okolicy: Poznań