Burger Bar

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Mokotów
3.3

ul. Puławska 74/80 02-603 Warszawa (pawilon 17, wejście od Olkuskiej) Stoliczku.pl
tel:
typ lokalu: bar typ kuchni: amerykańska (USA), burgery cena dania głównego: 20 - 40 zł

• Kapitanos 62 recenzje

15.06.2014, 22:28 napisał:

Poprawnie, ale bez rewelacji

Już od jakiegoś czasu "chodziła za mną" ochota na burgera. Dodatkowo, jak to mawiał słynny Hardcorowy Koksu aby robić masę trzeba "jeść stejki", a więc po treningu na pobliskiej Warszawiance udałem się do Burger Baru na porcję dobrej wołowiny, przekonany że tyle pozytywnych opinii nie może kłamać. Wnętrze niczym nie zachwyca, ot klitka z kilkoma stolikami. Zamówiłem klasycznego hamburgera z mięsem Black Angus (średnia półka cenowa - 22 zł). Jedzenie odebrałem dosyć szybko, równie szybko pochłonąłem, ale nie ze względu na jakieś cudowne walory smakowe, po prostu głód już dawał znać o sobie. Na plus fajna, lekko chrupiąca bułka. Sama wołowina "trzymająca poziom", ale nie wyróżniająca się niczym w porównaniu z innymi burgerowniami. Lokal widać, że ma się dobrze, podczas mojego krótkiego pobytu cały czas przewijali się klienci. Natomiast moim faworytem na pewno nie zostanie.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• Cyborg 23 recenzje

11.09.2014, 18:34 napisał:

Dobre, warto, ale jadłem lepsze

Mały lokalik, w ciepłe miesiące fajno posiedzieć na zewnątrz. Zamówiłem smacznego burgera. Bułeczka nie za słodka, dodatków nie za dużo (choć to zależy od wyboru dania), generalnie do paszczy spokojnie wchodzi i ugryźć się da bez potrzeby użycia sztućców. Mięsko właściwie podsmażone, soczyste, choć jak na mój gust przydałaby się sól na stolikach dla doprawienia. Po złożeniu zamówienia czeka się jedynie kilka minut, porcje też uważam za wystarczających rozmiarów. Jak wspomniałem w nagłówku jadałem lepsze, ale też i o wiele gorsze w sieciowych fast foodach, do których nie wrócę na pewno. Niemniej jednak wpadam tamże od czasu do czasu, albowiem nieraz mi po drodze i wybrzydzanie byłoby przesadą.
    Żarełko OK i już!

Data wizyty w lokalu: wrzesień 2014

• zalewa 16 recenzji

10.09.2014, 19:16 napisał:

Na wynos super

Dobre burgery, szacunek dla mięsa i bez zbędnych komplikacji. Puszczanie na cały regulator muzyki (przekraczającej nawet moje hipsterskie pojęcie otwartości, szacunku dla eklektyzmu i jakości) przez obsługę nie sprzyja konsumpcji na miejscu. Bez muzyki byłoby super.

Data wizyty w lokalu: wrzesień 2014

• kinga.kinka 8 recenzji

27.10.2014, 15:48 napisał:

Naprawdę dobry kawał mięsa

Ludziom, którym wypasiony burger kojarzy się z zielonym liściem sałaty, co najmniej dwoma piętrami, skapującym serem i wesołym pomidorkiem - nie polecam.

Burger Bar to zdecydowanie przerost treści nad formą, może miejsce nie wygląda, może hamburgery nie wyglądają - ale za to JAK SMAKUJĄ! Idealnie wysmażone mięso bez tony soli, która zabija smak. No i na Boga! To nie kebab, żeby jeść go z pomidorem!

Wybór wołowinki, kilka rodzajów hambuksów (próbowałam m. in. cheeseburgera i zwykłego hamburgera), nie kuszą tłustymi frytami, obsługa w dechę, ale przede wszystkim mająca wiedzę, jak wołowina powinna być przyrządzana.

Zdecydowanie jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza burgerownia w Warszawie.

Data wizyty w lokalu: październik 2014

• eskarina1 22 recenzje

14.07.2014, 22:09 napisał:

Zwyczajny burger

Do Burger Baru trafiłam pełna nadziei, z mile rozbudzoną wyobraźnią. Mile, bo sam Maciej Nowak pobudził (ba- rozbuchał i rozhulał) ową wyobraźnię swoją recenzją zamieszczona w jednym z CjG.

Jeśli się nie mylę, ta niepozorna manufaktura slowfoodowych hamburgerów była jedną z pierwszych, które pojawiły się w Warszawie. I bardzo żałuję, że zawitanie w jej progach zajęło mi (o zgrozo!) coś koło roku, a może nawet dwóch lat.

Żałuję, bo oferta lokalu nie sprostała moim wybujałym oczekiwaniom. Owszem, obsługa miła (służąca radą i wsparciem) lokal schludny, jedzenie poprawne... ale, zaraz- dlaczego tylko poprawne?!

Ku mojemu zdumieniu (byłam gotowa czekać dłużej) na cheeseburgera i greenchilliburgera czekaliśmy około 3 minut. Jedzenie zapakowano w biały papier, ułożono w koszyczku. W zestawie zamiast frytek - nachosy. Zjadałam w poczuciu, że czegoś do szczęścia jednak mi brak (mięso było zupełnie nie słone, ale może to tak ma być?). Ponadto, moje podniebienie bardziej doceniło by zwykły liść sałaty i plaster pomidora - zamiast białej kapusty - w cheeseburgerze.
    Greenchilliburger był nieco lepszy (bardziej słony, z lekko pikantnym sosem). Plasterek pomidora dodawał soczystości i dopełniał całości.

Zjadłam, ale kolejnego burgera z chęcią spałaszuję w innym lokalu, bowiem nic mnie bardziej nie irytuje, niż uczucie niedosytu po pokaźnych rozmiarów posiłku.

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• ewa_tina 859 recenzji

09.06.2013, 15:53 napisał:

Mój nr 1 z burgerowni w stolicy

Wygląda to dość ciekawie. Za oknem właśnie zaczyna się wiosenny i dość obfity deszcz, gdy do lokalu z burgerami wtacza się kobieta w dziewiątym miesiącu ciąży z obstawą. Duża kobieta, czyli ja. Na zewnątrz lokalni kloszardzi dzielą kasę po sprzedaży złomu w pobliskim skupie. Mnie ani 10 innych osób to nie odstrasza. Burgery podawane tutaj są wystarczającą zachętą, by pominąć wszystkie czyhające pułapki... Coś jak przygody Indiany Jonesa.

Lokal usytuowany w jednym z pawilonów w sąsiedztwie wcześniej wspomnianego skupu złomu, gwoździ i kebabu nie jest duży. Lada z czterema stołkami barowymi, dwa stoliki, przy których może się zmieścić od czterech do sześciu osób. Prosto bez bawienia się w jakieś tam "designy i stylyzacje". Tu się je burgery, a nie ogląda sztukę dekoracji wnętrz. A burgery mają takie, że stylizują się same. We wnętrzu, oczywiście. Mięso do wyboru z 3 ras krów, kilka wersji od podstawowej do wzbogaconej krewetkami. Sezonowe szparagi w sosie holenderskim (!), tatar i steki. Cheese Burger z black angusa w towarzystwie papryczki habanero (na talerzyku obok) był doskonały. Chilli burger z Hereforda wyrazisty, ostrość nie zabijała smaku mięsa i równie dobry co poprzedni. Dodatek nachosów bardziej mi się podoba niż "fryty". Bułka świetna, nie słodka, nie puchata i lekko chrupiąca. Koszyczki są kultowe i pasują do tego miejsca. Podobnie jak cała obsługa. Trzech panów za barem kojarzących się z brooklynską burgerownią i salonem tatuażu. Bardzo na miejscu i bardzo na plus.

Dla mnie to najlepszy burger w Warszawie ze wszystkich, które jadłam. A dodatkowo ostatni przed rokiem na diecie, więc dobre wspomnienia sobie zbudowałam. Oj dobre.

Data wizyty w lokalu: 04 czerwca 2013, godz. 15:30

• dzohan 6 recenzji

07.09.2014, 20:11 napisał:

Dobra wołowina nie jest zła!

Lokal ten zazwyczaj odwiedzamy we trójkę i każdy wychodzi zadowolony.

Wystrój w stylu "brak wystroju" zupełnie nam nie przeszkadza. Można powiedzieć, że Panowie za ladą i przy grillu pełnią wystarczającą funkcję dekoracyjną.

Co do hambuksów - każde z nas ma swojego stałego faworyta:
    * Cheeseburger z wołowiną Black Angus,
    * Greenchilli - z czasem stał się łagodniejszy, co my uznajemy za minusik,
    * Barbecue.

Wspólnym mianownikiem wszystkich powyższych jest zawsze idealnie przyrządzona wołowina, smaczna świeża buła (która poprawiła się od początku istnienia lokalu - wytrzymuje do samego końca, nie rozpada się).

Brak frytek nam zupełnie nie przeszkadza, w końcu przychodzimy tu dla mięcha w bule.
    Nachosy są ciekawym dodatkiem, szczególnie ze względu na bardzo smaczną salsę pomidorową dodawaną do nich.

Ze wszystkich odwiedzonych przez nas burgerowni ta jest naszą ulubioną, z najlepszym stosunkiem jakości i ilości do ceny.

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• ryba77 14 recenzji

23.05.2014, 19:15 napisał:

To jest hamburger na miarę naszych możliwości

Jest pysznie - najlepsze mięso i ta bułka! Miękka jak niebo w środku, chrupka na zewnątrz, pełna smaku i aromatu. Dodatki tradycyjne (warzywka), nie przesłaniają wrażeń smakowych najlepszej jakościowo, doskonale wysmażonej wołowiny. Jest wspaniale, ale najlepszym pomysłem jest dodanie nachosów do każdego zestawu. Z salsą domowej roboty. Nie jest tam pięknie, nie jest też tanio (od 20 zł wzwyż), a obsługa chociaż dwoi się i troi aby szybko podać walącym do środka tłumom, jednak czasem nie wyrabia. Ale nie zamienię tego hamburgera na żaden inny. Czekam na godnego przeciwnika, jak na razie - nie znajduję.

Data wizyty w lokalu: maj 2014

• mastah 14 recenzji

02.04.2014, 15:25 napisał:

Tam wiedzą, co zrobić z wołowiną

Miłośniku fast foodów i budek z kebabem - nie idź tam pod żadnym pozorem! To miejsce jest nie dla Ciebie!

Po pierwsze- hamburgery robią tam z wołowiny, którą sami kupują, a co gorsza - sami mielą! Tak, tak, zawartość tektury może być tam dla Ciebie za niska! Co więcej, możesz wybrać rodzaj mięsa z którego przyrządzą Ci burgera (może być i rib-eye, i angusik). Odróżniają hamburgera "rare" od "medium rare", co jest rzadką przypadłością wśród stołecznych mistrzów buły i kotleta.

Po drugie, dają tam hamburgery pod postacią "surf'n'turf" - z krewetką, nie wiem, czy to nie jedyne takie miejsce w Warszawie (głowy nie dam).

Po trzecie, radzą sobie doskonale też z wołowiną pod inną postacią. Dziś próbowałem chili con carne... ajajajaj... jeszcze teraz nie mogę wyjść z podziwu.

(Uwaga, zamawianie chili i hamburgera w ramach dwóch dań tego samego posiłku może skutkować przejedzeniem).

Po czwarte... mają piwo... i wino...

Tak na serio. Nie ma w Wawie drugiego takiego miejsca - baru z wołowiną serwowaną przez ludzi, którzy wiedzą, czym jest wołowina. Nie jest to może miejsce na romantyczną randkę (wystrój jednak barowy), ale na super jedzonko z krówki... absolutnie i bezdyskusyjnie tak.

Data wizyty w lokalu: 02 kwietnia 2014

• marta.lesniak 9 recenzji

05.05.2014, 19:28 napisał:

Spore rozczarowanie

Jak dla mnie rozczarowanie, może trafiłam na jakiś gorszy moment, ale mięso było raczej bez smaku, a i bułka w ogóle nie w moim guście, jakaś taka miękka i cienka. Generalnie - posmak w ustach jak po hamburgerze z McD - tyle że sama kanapka 10 razy droższa... Nie polecam i nie wrócę.

Data wizyty w lokalu: 02 maja 2014