Restauracyjka U Babuni

gdzie jesteś? województwo: pomorskie miejscowość: Gdańsk , dzielnice: Wrzeszcz, Zaspa Młyniec
3.1

ul. Franciszka Hynka 6/4 80-465 Gdańsk
tel: (58) 341-25-92
typ lokalu: restauracja typ kuchni: polska, staropolska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• karolcia 8 recenzji

14.04.2012, 22:23 napisał:

Smacznie, ale...

No właśnie. Przyjemny lokal, choć brakuje w nim "ocieplenia" wystroju. Zaczęliśmy od zup... Barszcz z kołdunami... niezły, zwłaszcza prawdziwe, domowe kołduny. Rosół z kluseczkami i makaronem niestety jałowy. Biorąc pod uwagę ceny zup (około 14 złotych za porcję), nie powaliły nas. Dania drugie wypadły znacznie lepiej. Żeberka niezłe, do tego wyśmienite szare kluski i kapusta zasmażana z kminkiem. Zrazy z borowikami... cóż, niewiele w nich borowików, ale niezłe. Całość obronił fakt, że przejazd przez Gdańsk był zaplanowanym punktem podróży i wykupiliśmy wcześniej korzystne bony na jednym z portali zakupów grupowych, bo przyszłoby nam słono zapłacić, co biorąc pod uwagę pewne braki jakościowe, pozostawiłoby pewien niesmak. A tak... obroniło się jednak za obniżoną cenę. Poziom lokalu dobry, ale ceny wygórowane.

Data wizyty w lokalu: 13 kwietnia 2012, godz. 13.00

• g-t-c 1 recenzja

08.08.2012, 13:22 napisał:

Bardzo smacznie i romantycznie

Na wstępie muszę pochwalić to, dzięki czemu atmosfera jest wspaniała, światło świec, piękny wystrój, na dodatek dyskretna obsługa. Dla mnie była to idealna lokalizacja, po wspólnych zakupach z narzeczoną. Udaliśmy się właśnie tu, ponieważ w lokalu widać było pięknie palące się świece. W spokoju, z dala od zgiełku i zapędzonych ludzi zjedliśmy wspaniały żurek i schab ze śliwką. Ślicznie podane i najważniejsze, że smakowało naprawdę jak u mojej babci, nawet mojej narzeczonej, która nie przepada za zupami, ten żurek smakował, a od tamtego momentu sama uczy się gotowania żurku. Z chęcią odwiedzimy ponownie to miłe miejsce. Jedyną wadą, ale i tak dobrze wypadającą na tle jakości potraw i obsługi jest cena. Porównując, ceny do innych restauracji i tak wypadają lepiej niż u konkurencji.

Data wizyty w lokalu: 01 sierpnia 2012

• Marzena2 2 recenzje

30.04.2012, 07:27 napisał:

Nie polecam

Dania niewiele mają wspólnego z dewizą założoną przez prowadzączuch lokal, czyli jedzenie jak u babuni. Kompozycje smakowe w daniach niesmaczne. Obsługa miła, ale ucząca się fachu - podstawowe błędy kelnerskie (proponowanie dań, których nie ma itp). Pierogi z dziczyzny akceptowalne, barszcz dostaliśmy z pierogami z kwaśną kapustą, a nie z kołdunami, polecana cielęcina z zamawianymi frytkami, a dostaliśmy żującą wołowinę z nieposolonymi ziemniakami i posypanymi suszonym koperkiem.

Data wizyty w lokalu: 29 kwietnia 2012

Nowe w okolicy: Gdańsk