Łapu Papu Burger

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Poznań , dzielnica: Stare Miasto

ul. Garbary 47 61-869 Poznań
tel: (61) 221-92-69
typ lokalu: bar, fast food typ kuchni: amerykańska (USA), burgery cena dania głównego: poniżej 20 zł

• wzorowy 8 recenzji

19.03.2014, 12:34 napisał:

Doskonałe burgery na mały apetyt

W Łapu-Papu jestem stałym bywalcem. Nie miałem zbyt wielu okazji do próbowania prawdziwych burgerów, toteż po pierwszej wizycie w Łapu byłem wniebowzięty. Burgery są bardzo smaczne, dobrze skomponowane i przygotowane. Bułeczka ciemna to rewelacja, cieniutka, chrupiąca po prostu palce lizać.
    Lokal jest czysty, urządzony prosto i nowocześnie. Miejsca nie ma za wiele, ale nie jest to lokal na dłuższe nasiadówki.

Teraz minusy - z ciężkim sercem, ale muszę - burgery są niewielkie, jednym nie jesteśmy w stanie się najeść i nie testowałem tego na sobie, ale dokładnie to samo, bez sugestii z mojej strony, powiedziała moja siostra i mama.
    W związku z tym uważam, że cena jest trochę za wysoka gdyż 20 zł za 2 burgery klasyk to dla mnie troszkę za dużo jak na codzienny obiad. Muszę przez to znacznie ograniczyć moje wizyty, gdyż wolę pójść np. na kebab za 11 zł którym się najem.

Co do załogi to tak jak ktoś pisał - właściciel to super sympatyczny facet, zagaduje i powoduje, że człowiek nie czuje się tylko jak truteń, który ma wejść zostawić pieniądze i uciekać.
    Co do samej obsługi tu bywa różnie - na początku były bardzo miłe osoby, w tej chwili trafiam na obsługę raczej niemrawą, zero uśmiechu czy nawet w pełni skleconego zdania :).

Podsumowując - na burgery przychodzimy po to aby zjeść coś pysznego i się najeść. Jest pysznie, ale 1 burgerem najeść się nie można.

• olifanto 38 recenzji

15.11.2013, 17:08 napisał:

Wyważone kompozycje składników

Łapu Papu jest w Poznaniu kolebką amerykańskiego, odtłuszczonego burgera. To tutaj zaczęła się epidemia i w szybkim tempie rozlała po mieście. W tym czasie każdy mówił o Łapu Papu i robił to pochlebnie, a ci, którzy jeszcze nie próbowali, wpisywali wizytę do kalendarza na liście „obowiązkowe”.
    Łapu Papu to przytulny, niewielki lokal. Przy wejściu stoi wieli wór fistaszków, w środku loże i otwarta minikuchnia. Menu składa się z kilku nieprzekombinowanych pozycji. Tak było od początku i na szczęście tak zostało.
    Miałem przyjemność spróbować kilku tamtejszych burgerów, Lazurka wspominam z największym sentymentem.
    Lazurek kosztuje 13 zł. W środku ma 100 g wołowiny, ser lazur, ser kremowy, kruchą sałatę lodową, zasmażane pieczarki z białą cebulą oraz kiełki lucerny Do wyboru jasna i ciemna bułka, pieczona specjalnie pod Łapu Papu. W smaku odrobinę jałowa, ale z dobrze doprawionym mięsem i wyrazistym sosem smakuje bardzo dobrze. Lazur i zasmażane pieczarki to dobre połączenie. Zimne kiełki lucerny, jak kryształki lodu przyjemnie pieściły podniebienie grzane gorącą kanapką. Burger, jakich mało!
    Szczerość nakazuje powiedzieć, że są już inni, z mięsem precyzyjniej doprawionym, większą gramaturą i niższą ceną, ale Łapu Papu ma coś, czego niektórym nadal brakuje – równowagę. Ich burgery, poparte najdłuższym doświadczeniem w Poznaniu są zrównoważone, a wszystkie składniki idealnie do siebie pasują. Nic tu nie jest przypadkiem i nagłą fantazją ekscentrycznego restauratora, który na chybił trafił połączy ananasa, pastę z awokado, trufle, jalapeño oraz sos z małży i uważa, że skoro ma coś, czego nigdzie indziej nie ma, to pokonał konkurencję.
    Jeśli lubisz burgery, jesteś ich wielkim fanem i smakoszem, to musisz odwiedzić Łapu Papu. Wyprawa tam, jest jak podróż do Mekki. Każdy szanujący się Burgereater musi zjeść tam przynajmniej raz w życiu.

• michu76 1 recenzja

17.08.2014, 20:38 napisał:

Bardzo dobre burgery

Do Łapu Papu trafiłem przez przypadek, przechodząc obok stwierdziliśmy, że zjemy sobie burgera, ogólnie miałem sceptyczne zdanie na temat burgerów na mieście, bo rożnie wygląda mięso, a tu ZASKOCZENIE mięso przepyszne i bułka rewelacja, a dodatki sam sobie wybrałem bez żadnego sprzeciwu ze strony miłych Pań za ladą. Polecam.

Data wizyty w lokalu: 17 sierpnia 2014

• lysya4 1 recenzja

15.08.2014, 14:43 napisał:

Prawdziwe wołowe hamburgery!

Podczas wizyty w Poznaniu zostaliśmy zabrani do tego lokalu. Z racji tego, że długo mieszkałem w USA, dość sceptycznie podchodzę do miejsc serwujących prawdziwe hamburgery, a tu o dziwo miłe zaskoczenie.
    Żona wzięła klasyka, a ja hamburgera z serem pleśniowym - oba burgery bardzo dobre, jedyny mankament to brak możliwości wyboru stopnia wysmażenia, reszta całkowicie poprawna.
    Porcje nie za duże, ceny przystępne. Polecam.

Data wizyty w lokalu: 15 sierpnia 2014

• szydera 13 recenzji

18.08.2013, 19:53 napisał:

Nieźle

Smaczny burger - próbowałem kilka rodzajów i się nie zawiodłem. Wystrój ok., obsługa bez zarzutu. Ceny średnie, ale warto dopłacić te parę złotych i zjeść coś smacznego. Jedyny minus to forma burgera, jakoś mam pecha, bo zawsze mi się rozpada w trakcie jedzenia... więc najlepiej brać do domu i bezstresowo jeść na talerzu :).

• qielbus 6 recenzji

22.03.2014, 17:52 napisał:

Ładne wnętrze, szkoda że nie burgera...

Do Łapu Papu wzięli mnie znajomi, jak przeprowadzałem się do Poznania i był to pierwszy burger w tym mieście, którego zjadłem.

Zazwyczaj nie oceniam restauracji po wyglądzie, ale tu musze dać za to duży plus. Jest skromnie, ale z fajnym charakterem. Bardzo podobały mi się kanapy, na których można swobodnie usiąść, co jednocześnie przywodzi na myśl klasyczne amerykańskie bary. Plusem są również fistaszki, które można pochrupać czekając na zamówienie (co okazało się dość istotne).

Niestety, na tym skończył się mój zachwyt. Na bułki czekaliśmy dość długo, bo ok. 20 minut, co biorąc pod uwagę tylko kilka osób w lokalu (po naszym zamówieniu, było jeszcze kilka osób biorących na wynos, które dostały szybciej), było dziwne, zważywszy, że jest to fast food. Obsługa standard. Spytali co zamawiamy i tyle, ale trudno oczekiwać rozmowy od kogoś jest w pracy i w dodatku jest zajęty :).

Duża pochwała za bułkę, bo jak dla mnie była idealna, jednak jak ugryzłem mięso, rozczarowanie było ogromne. Żylaste, tłuste i kiepsko wysmażone. Nie padło pytanie o stopień wysmażenia, co mnie nie dziwi, bo na pewno nie była to czysta wołowina, a jeśli tak, to jakiś kark, lub coś podobnego.

Wzięliśmy BBQ, co przejawiało się plastrem bekonu :/.

Ogólnie, biorąc pod uwagę, że słyszałem, że jest to miejsce kultowe, zdecydowanie nie polecam.

Data wizyty w lokalu: 12 lutego 2014, godz. 18:00

• lukas126l 42 recenzje

09.02.2013, 02:36 napisał:

Naprawdę warto

Łapu Papu oferuje świetne burgery. Nie można się z tym spierać, kilka rodzajów do wyboru, chociaż wolałbym więcej. Czuć dobre składniki oraz to, że jest przygotowywane na miejscu, przy Tobie. Mi akurat odpowiada bułka, do tego mamy wybór, dość niespotykany jasne lub ciemne pieczywo. Minus to brak frytek, które aż się proszą, aby je dodać. Szczerze polecam, wszystkim.

• karsite 7 recenzji

01.09.2013, 16:52 napisał:

Smacznie, aleee...

Łapu-papu, obecnie jedna z wielu "burgerowni" w Poznaniu. Do spróbowania burgera właśnie z tej knajpki namówili mnie znajomi, którzy bardzo sobie jedzonko chwalili. I tak kilka dni temu też zawitałam by zjeść słynnego burgera. Zamówiłam klasyka, mięso bardzo dobre, sos smaczny, bułka fajna i smaczna, uwagę mam jedynie do bardzo gorzkiej sałaty i dziwnie smakującego ogórka kiszonego - strasznie kwaśny. Ogólnie burgera oceniam na dobry, jednak takie małe niedociągnięcia sprawiły, że nie zachwyciłam się smakiem w 100%.

Data wizyty w lokalu: 26 sierpnia 2013

• bogsch 6 recenzji

14.02.2014, 16:16 napisał:

Solidny burger

Po licznych wizytach w poznańskich burgerowaniach straciłam nadzieję na znalezienie idealnego burgera takiego jak np. Moaburger w Krakowie
    Łapu Papu jest jedną z pierwszych, jeśli nie pierwszą tego typu knajpą w Poznaniu.

Zamówiłam JAJKONA - bardzo dobry wybór. Mięso dobrze doprawione, bez przykrych niespodzianek w postaci chrząstek etc. co niestety zdarzało się w innych lokalach. Boczek chrupiący, dobrze wysmażony.
    Frytki z serem - bardzo dobre, choć ser zbyt mocno przypieczony. Minusem jest mieszanka ziołowych przypraw, troszeczkę zbyt dużo, a najlepiej gdyby była dodawana opcjonalnie.

Lokal urządzony prosto, bez wariacji, obsługa bardzo miła i chętna do pomocy.

Jednym słowem, ŁAPU PAPU to jak za tę cenę bardzo solidne burgery, choć brakuje czasami wariacji w postaci wymyślnych sosów albo dodatków.
    Będę tam wracać!

• wolfsb123 7 recenzji

28.08.2013, 15:37 napisał:

Średnio na jeża

W lokalu byłem 2 razy. Za pierwszym razem we czwartek. Chciałem skorzystać z promocji fejsbukowej (zniżki). Nie zdążyłem złożyć do końca zamówienia, a Pani już nabiła i powiedziała że nie ma szans na zmianę (trochę nie fair). Burger smaczny, mięsko widać że konkretne, ale sama kanapka mała i za te pieniądze nieopłacalna. Liczyłem na coś znacznie większego. Nie jestem jakimś żarłokiem, ale żebym się najadł musiałbym zapłacić 50 zł. Za drugim razem obsługiwał mnie chłopak w okularach i było znacznie lepiej jeśli chodzi o obsługę. Polecam osobom średnio głodnym.

Data wizyty w lokalu: 19 sierpnia 2013, godz. 14:00

Nowe w okolicy: Poznań