Efez

gdzie jesteś? województwo: lubelskie miejscowość: Zamość
3.0

ul. Przemysłowa 10 22-400 Zamość (Galeria Twierdza)
tel: (84) 530-06-22
typ lokalu: restauracja typ kuchni: turecka cena dania głównego: 20 - 40 zł

• hitsoria 2 recenzje

07.04.2013, 18:59 napisał:

Miło, przyjemnie i smacznie

Efez to restauracja, która jest równie smaczna co przyjemna. Pisząc przyjemna mam na myśli obsługę, która jest zawsze ciepła, miła i uprzejma. Jedzenie jest boskie, a ceny naprawdę przystępne, uważam, że jeżeli chodzi o tortille i kebaby to są one najlepsze w Zamościu. Szczerze polecam!

• kwak 19 recenzji

23.07.2012, 15:38 napisał:

Jest dobrze

Często bywam w Zamościu, często jadam w tamtejszych restauracjach/barach itp. Ostatnio byłem również w Efezie, wizytę wspominam jak najbardziej pozytywnie. Nie doświadczyłem jak Pani wyżej "olania" przez obsługę, nawet jeżeli takie sytuacje mają miejsce (obsługa nie jest robotem, mogą kogoś pominąć) to idzie się do kelnera/kelnerki i prosi by podszedł... Ja tam problemu nie widzę. Wracając do lokalu, jest on bardzo ładnie urządzony, dominują ciemne kolory, tworzące nastrój nawet w takim miejscu jak galeria handlowa. Obsługa jest miła i szybka. Do tej pory jadłem tam gyros/kebab kanapkę, bardzo dobra ze świeżymi składnikami i pysznymi warzywami, dane było mi również spróbować tureckiej "pizzy" nie pamiętam nazwy tego wypieku, ale również był smaczny. Ceny ok. Generalnie jak na fast-food galeriowy jest bardzo dobrze.

• Tataricus 11 recenzji

20.10.2012, 00:19 napisał:

Ciut powyżej przeciętnej

Jeżdżę do Zamościa w interesach i od dłuższego już czasu rozglądałem się za miejscem, gdzie można zjeść smacznie, niedrogo i nade wszystko szybko (no cóż, praca...). Efez, z dogodną lokalizacją dla zmotoryzowanych, okazał się ciekawą opcją. Niestety, nie jest tak dobrze jakbym chciał.
    Lokalizacja faktycznie bardzo dobra - duży parking przy centrum handlowym z dobrym dojazdem na plus.
    Jedzenie - tu bywa różnie, choć nie można powiedzieć że jest źle. Efez Menu i Sis Kebab są syte i na ogół bardzo smaczne, podobnie sałatki (z wyjątkiem greckiej - ta w efezowym wydaniu mi nie smakuje, ale to rzecz gustu). Piszę "na ogół" dlatego, że na kilkanaście wizyt w tym miejscu raz miałem zastrzeżenia - danie było niedoprawione. Może kucharz miał zły dzień, może zapomniał - cóż, nie popełnia błędów ten, który nic nie robi. To była jedyna kulinarna wpadka. Zazwyczaj jest bardzo OK.
    Wystrój - standard. Nic co zaskakuje. Ot, przeciętny.
    Obsługa - no tu to mamy loterię. Dwukrotnie miałem nieprzyjemność trafić na osobę, która nie nadaje się do pracy z ludźmi i dla ludzi. Rozciągnięty od ucha do ucha sztuczny uśmiech, który zamieniał się w grymas bólu z trudów pracy i konieczności obsłużenia kolejnego klienta, gdy tylko sądziła, że nikt nie patrzy. Opryskliwa i wyniosła (nie daj bóg zapytać, z jakich składników powstało zamówione danie - oberwiesz wzrokiem mówiącym "jak śmiesz o to pytać? nawet debil wie z czego się to robi!"). Większość kelnerów jednak jest OK.
    Ja mam już wypracowany pewien "system" - zanim zasiądę przy stole kręcę się przez czas jakiś po centrum handlowym, obserwując pilnie, które stoliki obsługuje dany kelner. Wbrew pozorom to dość ważne, bo jakość obsługi jest dopełnieniem smaku potraw i ogólnego wrażenia. Drobna, ciemna dziewczyna o krótkich włosach jest bardzo rzeczowa, energiczna i sympatyczna. Co innego kelnerka wspomniana wcześniej.
    Ogólnie oceniam tę restaurację dobrze. Jedzenie na przyzwoitym poziomie, dobra lokalizacja, loteryjny poziom obsługi, rozsądne ceny - w sumie ogólny wynik powyżej przeciętnej.

• Iris6996 1 recenzja

13.02.2013, 13:25 napisał:

Rozczarowanie obsługą

W Efezie bywam dość często, zawsze wychodziłam zadowolona i z obsługi i z jedzenia. Tym razem jednak było inaczej. Postanowiłam zabrać swoje przyjaciółki na pyszną tortillę. Zauważyłam, że od pewnego czasu pojawiają się coraz to nowe twarze jeśli chodzi o obsługę. No więc usiadłyśmy i cierpliwie czekałyśmy na przyjęcie zamówienia. Podeszła do nas drobna blondyneczka, zamówienie przyjęła troszkę anemicznie. Przyniosła napoje i na tym jej obsługa się skończyła. Jedzenie przyniosła nam zupełnie inna kelnerka, na które zresztą czekałyśmy sporo (ponad 25minut) o czym nie zostałyśmy poinformowane. Talerze sprzątnęła kolejna, jeszcze inna przekazała informację o rachunku, gdzie prosiłyśmy o rabat, a karta leżała na stole. Dopiero pod koniec naszej wizyty pojawiła się znowu ów blondynka, by przyjąć pieniądze. Jedzenie ok, wystrój przyjemny dla oka, czysto, ale nad obsługą można by było popracować.

Data wizyty w lokalu: 12 lutego 2013

• Grupcio 2 recenzje

15.10.2012, 16:33 napisał:

Rozczarowanie

Proszę Państwa. Udałem się z rodziną na zakupy. Nie dość, że żona i córka wymęczyły mnie długim bieganiem po sklepach, złoszczeniem się i rzucaniem "focha", że nie potrafię ocenić czy coś na nich dobrze leży czy nie, to jeszcze tak nietrafiony wybór lokalu, gdzie chciałem odpocząć i się najeść...

Jestem rozczarowany BRAKIEM profesjonalizmu u kelnerek. Co za tym idzie? Ignorowanie klienta, zbyt długie oczekiwanie na złożenie zamówienia i dosyć niemiła obsługa. Kiedy dostałem kebaba poczułem się jakby był mi on dany z "łaską". Jedzenie było w porządku, ale nie było jakieś świetne. Doproszenie się o rachunek, również zajęło sporo czasu. Rozumiem, że jest dużo klientów, ale w takim razie powinna być jeszcze jedna kelnerka.

Data wizyty w lokalu: 14 października 2012

• dobryczlowiek 1 recenzja

13.07.2012, 20:56 napisał:

Knajpka nie wiem, ale obsługa do kitu!

Nie miałam przyjemności ocenić smaków potraw, gdyż kelnerka klasyfikuje klientów według swojego "widzimisię".
    Byłam z córką w Twierdzy i chciałyśmy spróbować specjałów Kuchni Tureckiej ale po ok.10 min. oczekiwania na złożenie zamówienia kelnerka ominęła nas i poszła przyjąć zamówienie od wchodzących do lokalu starszych państwa, którzy nie zdążyli jeszcze usiąść.Od kiedy przyjmuje się zamówienia od klientów stojących pomijając siedzących od kilkunastu minut? Być może tak jest w Turcji... Wychodząc, podziękowałam kelnerce za obsługę i wyszłam. Córka, wychodząc za mną usłyszała ironiczne komentarze i śmiechy z mojego zachowania robione przez obsługę i klientów "wyższej kategorii"...

Data wizyty w lokalu: 13 lipca 2012

Nowe w okolicy: Zamość