Amicus

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Zakopane
3.6

ul. Regle 1 34-500 Zakopane
tel:
typ lokalu: bar typ kuchni: polska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• fishuryba 4 recenzje

13.08.2013, 17:36 napisał:

Przyjemnie, smacznie i niedrogo

Na pierwszy obiad w Zakopanem wybraliśmy się do Amicusa. Lokal przyjemny, czysty, obowiązuje tam samoobsługa. Oprócz dań z karty menu, do wyboru są 4 zestawy obiadowe w cenie po 14 zł. Zamówiliśmy rosół i placek po węgiersku. Zupa była średnia, po doprawieniu pieprzem i solą całkiem niezła. Natomiast placek po węgiersku bardzo smaczny i godny polecenia. Kolejnym razem, gdy przyszliśmy o typowej porze obiadowej (ok. 16), lokal był pełny i panował zgiełk. Zamówiliśmy pomidorową i grillowaną pierś z kurczaka. Zupa bardzo smaczna, nic dodać nic ująć. Jeśli chodzi o drugie danie, to pierś była niezła, choć głównie było czuć przyprawy. Obsługa przyjemna, bez zastrzeżeń. Podsumowując - zachęcamy do sprawdzenia.

Data wizyty w lokalu: 09 sierpnia 2013

• jezwtrampkach 3 recenzje

07.09.2013, 14:33 napisał:

Bardzo smacznie i niedrogo!

Choć wystrój przeciętny, to jedzenie bardzo pyszne. Dania są świeże, bardzo smaczne, ładnie podane, a porcje spore. Zdecydowanie najlepsze jedzenie w okolicy. Dodatkowo przemiłe Panie z obsługi.
    Byliśmy sporą grupą i to jedyny lokal, z którego wszyscy wyszli zadowoleni.
    Polecam grillowany filet z indyka, pizze i placek po zbójnicku. (tyle udało mi się spróbować :)).

Smacznego! :)

Data wizyty w lokalu: 02 września 2013

• smakosz126 42 recenzje

13.02.2012, 18:27 napisał:

Smacznie za rozsądną cenę

Amicus gości na zakopiańskiej mapie kulinarnej już od wielu lat.
    I od wielu lat niewiele się tam zmieniło, a w tym przypadku jest to akurat zaleta.
    Lokal serwuje zestawy obiadowe w całkiem rozsądnych cenach, jednak rozmiar porcji nie zaspokoi dużego głodu. Lepszym rozwiązaniem jest zakup dań poza ofertą "zestawową". Jedzenie jest smaczne, bez udziwnień i od kilku lat na takim samym dobrym poziomie.
    Szczególnie polecam zupę pomidorową - prawdziwa, domowa, wspaniała oraz placki po zbójnicku, a na deser kawę mrożoną.
    Jedynym minusem tego miejsca jest wystrój, który nawiązuje do epoki wczesnego Gierka, jednak nie jest to miejsce, do którego przychodzi się pobiesiadować, tylko smacznie zjeść.

• marzena111 21 recenzji

30.01.2012, 11:28 napisał:

Sprawdzone miejsce w Zakopanem

Zawsze kiedy jesteśmy w Zakopanem, wracając z Doliny Strążyskiej wchodzimy do Amicusa. Lokal oprócz stałych pozycji oferuje cztery zestawy dnia w cenie 12-14 zł. Można też zamienić zupę między zestawami. Jedzenie domowe, smaczne i świeże. Nigdy się nie zdarzyło (a byliśmy tam kilkanaście razy), żebyśmy wyszli głodni albo niezadowoleni. Polecam szczególnie placek po zbójnicku i zupę pomidorową. Ponadto piwo w bardzo atrakcyjnej cenie. Wystrój nie jest regionalny, ale jest czysto i przyjemnie. W lokalu obowiązuje samoobsługa, ale Pani wydająca posiłki jest bardzo miła. Jako stali bywalcy wrócimy na pewno.

Data wizyty w lokalu: 05 września 2011, godz. 16:00

Nowe w okolicy: Zakopane