Futu Sushi

gdzie jesteś? województwo: podlaskie miejscowość: Białystok
4.0

ul. Lipowa 12 Białystok
tel: 690-990-212
typ lokalu: catering, bar sushi typ kuchni: japońska, azjatycka, sushi, przekąski cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Le5zek 350 recenzji

07.10.2013, 10:53 napisał:

Bardzo dobra suszarnia

Przed spotkaniem z białostockim "Upiorem w Operze" zdecydowaliśmy się zjeść niezbyt ciężką kolację i zgodnie ustaliliśmy, że do tego celu nada się najlepiej sushi. Z 3 okolicznych suszarni na ulicy Lipowej najbardziej nas zachęciły recenzje właśnie z Futu. No i lokal był relatywnie najbliżej opery ...
    Wnętrze jak dla mnie mało przytulne, zbyt futurystyczne. Lokal puściutki, 3 osoby z obsługi, po nas ktoś się jeszcze pojawił. Bardzo mi przeszkodził brak wieszaka. Wychodząc z lokalu odkryłem go dopiero schowanego za drzwiami. Myślę, że to nie najlepsza lokalizacja, podatna na kradzieże.
    Zdecydowaliśmy się zamówić (po zimnych napitkach i ciepłej sake) najpierw 2 zupy. Zarówno zupa na bazie łososia z glonami wakame oraz serem tofu jak i kremowa zupa z awokado i limonką (i chyba jeszcze szczyptą imbiru) były znakomite, lekkie, pozostawiające ciekawe doznania smakowe. Szczególnie dla mnie, wielbiciela kwaśnych smaków nienachalna delikatna kwaskowatość zupy z limonką była intrygująca.
    Jako danie główne w suszarniach jadamy zwykle sashimi. A tu małe zaskoczenie - sashimi w ogóle nie występuje w menu. Po dokładnym przewertowaniu karty znaleźliśmy jednak coś pod nazwą sałatka sashimi. Zamówiliśmy zatem 2 porcje.
    Na talerzu podano nam zrolowane standardowe 3 rodzaje suszarnianych ryb (tuńczyk, łosoś, ryba maślana) już udekorowane wasabi (w ciekawej konsystencji ikry), do tego marynowane warzywa, w których wyczułem paski bambusa, ogórki, ziarna sezamu, kiełki. Było to bardzo estetyczne, smaczne i niemałe (350 g) danie.
    Cały posiłek był zatem satysfakcjonujący, lekki - taki jak zaplanowaliśmy.
    Usługuje kompetentna, nienarzucająca się kelnerka do której nie można mieć zastrzeżeń.
    Łączny koszt kolacji 90 zł. Polecam.

Data wizyty w lokalu: 05 października 2013, godz. 17:30

• toudiak 62 recenzje

08.07.2013, 14:16 napisał:

Nader sympatycznie

Futu Sushi kusi. Przede wszystkim wystrojem, jak sama nazwa wskazuje, futurystycznym. Poza tym, zachęca też menu, w którym klasyczne propozycje przeplatają się z potrawami w klimacie fushion. Trudno więc się dziwić, że czas jakiś temu pojawiłam się tam w pewne popołudnie w ramach rodzinnego obiadu.
    Wyjście udało się wyjątkowo. Sushi było przyjemne i świeże, jedynym zgrzytem była sałatka krewetkowa w gunkanach (serem filadelfia+krewetki, w większej ilość zapychająca) oraz tuńczyk - dzień wcześniej widziałam w Futu dzikie tłumy i to je właśnie obwiniam za to, że zamiast ciemnoróżowego dostaliśmy mięso zaledwie różowe. Nori w sam raz i bez efektu gumowatości, ryż doprawiony w sam raz.
    Obsługa przesympatyczna i nienachalna, lecz czujna. Wystrój z kolei szałowy, choć może nie przypaść do gustu wielbicielom japońskiej klasyki - to raczej shinkansen niż riksza w Kioto.
    Podsumowują, polecam gorąco.

• zielony_leniwiec 6 recenzji

16.11.2013, 14:14 napisał:

Bogaty minimalizm

Bez wątpienia jedna z bardziej atrakcyjnych suszarni w Białymstoku. wnętrze wręcz minimalistyczne. Dwukolorowa, surowa stylistyka sprawia całkiem przyjemne wrażenie czystości. Za prostym barem uwija się przyzwoita obsługa. Można podpatrzeć sushi masterów w trakcie pracy. Kelnerki miłe, uśmiechnięte, zawsze służą pomocą. Gdy lokal jest pusty i jesteśmy jedynymi gośćmi, zdarza się, że aż nazbyt skupiają swoją uwagę na poprawności obsługi. Swobodniej można się poczuć dopiero, gdy lokal wypełni się ludźmi.
    Menu - rewelacja. Jest w czym wybierać, począwszy od starterów czy zup, przez tradycyjne rolki, kończąc na sałatkach i daniach ciepłych. Do tego do wyboru mamy jeszcze rolki fit oraz zielone, gunkany z tatarem i długie temaki. Oprócz tego oczywiście gotowe zestawy. Najfajniejsze, że praktycznie wszystko jest kolorowe i bardzo estetyczne, cieszy oko przed jedzeniem. Natomiast doznania smakowe są jeszcze bogatsze. W naszych rolkach znajdziemy sporo różnych ryb i owoców morza (łosoś, ryba maślana, tuńczyk, surimi, krewetki, węgorz, ośmiornica), warzyw, serków i innych dodatków czasem niespotykanych w innych suszarniach. Sporo rolek podawanych na ciepło. W menu znajdziemy również desery (głównie lody) oraz alkohole. I tu mógłbym się przyczepić do piw kompanijnych. W takim miejscu zrezygnowałbym z nich na rzecz trunków japońskich, których jest niedużo i mało oryginalnych (wino choya, piwo sapporo). aczkolwiek pozostaje nam jeszcze wyśmienity napój aloesowy, który mogę pić przy każdej okazji.
    Reasumując, miejsce z praktycznie samymi superlatywami, do którego warto wpaść, zwłaszcza w czasie happy hours, oszczędzimy 20%, co przy rachunkach w suszarniach może być znaczącą kwotą. Bo ceny w Futu, choć nie są wygórowane, to jednak odczuwalne dla portfela.

• Michal_Pal 12 recenzji

07.10.2013, 15:19 napisał:

Zdecydowanie najlepsze sushi w Białymstoku

Często jadamy sushi i to zawsze jest z Futu. Wystrój może surowy, dlatego zawsze nazwa restauracji kojarzy mi się z czymś futurystycznym. Co kto lubi, ja chodzę na jedzenia, a nie żeby patrzeć na ściany. Bardzo czysto.

Obsługa bardzo miła i pomocna.

Finezyjnie dobrane zestawy, bardzo dobrze dobrane "nadzienie" w uromakach i futomakach. Wszystko podane w bardzo elegancki sposób, nie żałują wasabi i marynowanego imbiru. Do tego zawsze jeszcze jakieś warzywa.

Jeżeli sushi w naszym mieście, to na pewno w Futu.

• MajaAndrzej 6 recenzji

06.08.2013, 16:48 napisał:

Kolorowo na talerzu

Wybraliśmy się do Futu pełni oczekiwań i wątpliwości gdyż już od dawna mieliśmy w Białymstoku swoją ulubioną knajpkę sushi. Nasze preferencje po tej wizycie uległy zmianie.
    Futu znajduje się w samym centrum miasta, posiada ogródek a wystrój nastraja do pozostania tu dłużej. Dominują białe i fioletowe kolory, ciekawe faktury ścian oraz przytulne stoliki.
    Przywitała nas uśmiechnięta od ucha do ucha kelnerka, menu nad wyraz bogate, przy każdym rodzaju sushi krótkie wyjaśnienie dla laików. Obsługa oczywiście również bardzo pomocna, do wybranego przez nas zestawu zaproponowała jeszcze uromaki z tuńczykiem.
    Jedzenie otrzymaliśmy dość szybko i było podane w bardzo estetyczny sposób. Na półmisku dużo się działo, było kolorowo i zachęcająco. Co ważne- każde sushi smakowało inaczej i zaskakiwało. Nie często można spróbować uromaki z natką pietruszki zamiast sezamu- rewelacja! Ryby jest bardzo dużo- tuńczyk z uromaki wręcz "wypływał" bokami. Moim skromnym faworytem zostały uromaki z łososiem w tempurze- świeże, jeszcze ciepłe.
    Poza świetnym sushi można również spróbować innych dań kuchni azjatyckiej; jak smakują, mam nadzieję dowiedzieć się wkrótce. Dodatkowo w karcie duży wybór herbat i napoi.
    Podsumowując- jedzenie świetne, wystrój dyskretny ale przytulny, obsługa bez zarzutu. Jeśli chodzi o cenę to sushi nie jest tanią imprezą- to wiadomo. Polecam jednak skorzystać z happy hours- chyba 12-16 codziennie. Jest 20% taniej i rachunek nie powoduje zaniku dobrego wrażenia.

• elademorela 4 recenzje

28.05.2013, 10:59 napisał:

Przeciętne w surowym wnętrzu

Wizyta w Futu Sushi, lekkie rozczarowanie. Zgadzam się z filozofią prostoty, ale dobrze pojętej. A to miejsce z wieloma sprzecznościami. Wnętrze proste, ale zimne, przesadnie nowoczesne. Czyjesz się jak w dyskotece a nie w sushi barze. Najlepiej wypadła odsługa kelnerska, choć obsługa nie była szczęśliwa, gdyż przyszliśmy 45 minut przed zamknięciem. Poinformowano nas, że kuchnia już posprzątała, ale: ok., w drodze wyjątku Państwu zrobimy :(.

Jedzenie. Rolki słabo zwinięte, środki wypadały. Łosoś był śliski. Kucharz wyjął go z woreczka foliowego i najpierw powąchał i znacząco spojrzał na kolegę, który dał mu znak, że ujdzie. Bez komentarza.

Wnioski. Nie wrócimy tam i nie polecamy tego miejsca.

Data wizyty w lokalu: 27 maja 2013

• Jacekkk 2 recenzje

06.06.2013, 19:10 napisał:

Jak dla mnie numer 1

Przyjemny i przestronny lokal. Dobry na szybki lunch, jak i na wieczorne spotkanie. Doskonała i życzliwa obsługa, która podczas mojej wizyty nie ustrzegła się błędów, ale wszystkie zostały zrekompensowane. Sushi bardzo ładnie podane, a same rolki starannie zwinięte i ze sporą ilością ryb. Szczególnie polecam tatar z łososia w pikantnej wersji (25 zł). W mojej ocenie, jest to aktualnie najlepsze sushi w Białymstoku.

• raspberriesflavor 6 recenzji

03.02.2013, 11:27 napisał:

Super

Raz na jakiś czas to oczywiście, że można odwiedzić. Ceny są dość wysokie (pewnie teraz ktoś pomyśli, że gadam głupoty, bo to nie jest wysoka cena jak na sushi, a jak jest dla mnie za wysoka, to żebym tam nie chodziła), no ale jedzenie było bardzo dobre, wino jakieś śliwkowe (coś w tym stylu) było przepyszne. Ogólnie polecam :).

• pannakota 5 recenzji

19.02.2013, 23:57 napisał:

Rewelacyjne sushi!

Za namową mojego przyjaciela postanowiłam odwiedzić Futu. Chłopak zna się na jedzeniu i wiedziałam, że mogę mu zaufać, gdy wybierał miejsce naszego spotkania.
    Wnętrze przyjemne, minimalistycznie urządzone. Jedyne co mi przeszkadzało, to
    trochę za wysoki do mojego niewielkiego wzrostu stolik.
    A teraz o jedzeniu.
    Chcieliśmy spróbować wszystkiego po trochu, więc zamówiliśmy skomponowany przez mojego przyjaciela zestaw, na który składały futomaki z łosiem, krewetkami oraz takie same futomaki w tempurze. Zaciekawieni wybraliśmy jeszcze białe wino, którego nazwy nie pamiętam i śliwkowe Choya.
    Jedzenie okazało się rewelacyjne, nie mogłam się zdecydować, co zasmakowało mi najbardziej. Z każdym kęsem czułam się, jakbym próbowała boskiej ambrozji. Idealnym zakończeniem posiłku okazało się wino Choya, mogę je polecić z czystym sumieniem. Ktoś może uznać, że przesadzam, ale dawno nic mi tak nie smakowało w jakiejkolwiek knajpie. Wrócę na pewno!

Data wizyty w lokalu: 13 lutego 2013, godz. 20:00

• doktorka 9 recenzji

05.01.2013, 18:14 napisał:

Mnie nie smakowało

Byłam w Białymstoku pod koniec grudnia. Vis a vis hotelu jest "szuszarnia", więc zdecydowałam się spróbować. Co prawda pani kelnerka była bardzo miła, ale jedzenie - nie... dla mnie to porażka. To jedno ze słabszych sushi, jakie w życiu jadłam. Podane byle jak, smak bardzo przeciętny, rolki jakby zrobione pochopnie przez początkującego kucharza. Minimalna ilość wasabi - tak jakby było ogromnej wartości. Na drugi raz poszukam czegoś innego.

Nowe w okolicy: Białystok