Restauracja Pieprz&Sól

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Katowice , dzielnica: Szopienica-Burowiec
4.0

ul. Obrońców Westerplatte 40-335 Katowice (Szopienice)
tel: 884-078-705
typ lokalu: restauracja, jadłodajnia typ kuchni: desery, polska, sałatki, przekąski, drinki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• pansmakoszek 7 recenzji

20.10.2013, 21:08 napisał:

Wielkie nieporozumienie :(

Witam wszystkich Gastronautów. Dziś chciałbym opisać i dodać recenzję dla restauracji Pieprz&Sól. Niestety zawiodłem się i czegoś innego się spodziewałem po recenzjach z tego portalu.
    Korzystając z opisów innych recenzentów i przebywając na Śląsku postanowiłem odwiedzić ww "restaurację" (celowo piszę przez małe r). Na początek wystrój, żadnego szału, czerwona cegła, trochę drewna... bez fajerwerków. Toaleta szkoda słów, mała, niezbyt czysta i nieświeża. Całości dopełnia okienko, do którego większość odnosi naczynia. Co prawda nie ma napisu "Prosimy o zwrot naczyń", ale i tak ludzie to robią. Idźmy dalej, menu... Pozycje typowo barowe: zestaw nr 1, zestaw nr 2 itd.....
    Porcje w menu standard kilka rodzajów kotletów wieprzowych, w kilku wariacjach, oraz drobiowych również w kilku wariantach. W większości zestawów waga mięsa podana 100 g, frytki 100 g, surówki 50 g. Niby nie dużo, ale porcje w rzeczywistości są duże.
    Potrawy przynoszone są losowo, w różnych kolejnościach i odstępach czasu, co w "restauracji" nie powinno się zdarzyć.
    W 3 osoby wzięliśmy: z zup żurek było ok. z drugich dań łosoś zapiekany na szpinaku (oczywiście w zestawie nr ileś tam), medaliony z kurczaka w zestawie, oraz golonka (z powodu braku pieczywa sic!, zestaw). Łosoś smakowo w porządku, trochę mała porcja. Kurczak smaczny, chrupiący. Teraz pora na golonkę... Co prawda na pytanie o to, czy golonka jest robiona na miejscu, kelnerka nie wiedziała. Po wizycie w kuchni powiedziała, że golonka jest kupowana, gotowa, ale ludzie biorą i chwalą.
    Zaryzykowałem, niestety była to porażka. Nie miało to nic wspólnego z "pieczone golonko". Muszę tu jeszcze dodać o cenach, są niskie, cena zestawu nie przekracza 20 zł. Podsumowując, jeśli szykujecie się smaczny, wykwintny obiad w restauracji punktowanej na 4,5 w gastronautach, to możecie się rozczarować. Ale jeśli chcecie zjeść szybko i w miarę smacznie polecam bardziej "bar" niż restaurację Pieprz&Sól. Jako bar dostałby wysoką notę, niestety na miano restauracji nie zasługuje.

Data wizyty w lokalu: 17 października 2013

• Sonya_S. 42 recenzje

04.04.2012, 15:40 napisał:

Rewelacja!

Świetne miejsce! Z koleżanką mieszkamy niedaleko, więc umówiłyśmy się tam na spotkanie, ale nie spodziewałam się, że będę tak zadowolona. Na początek wystrój: wybrałyśmy się pod wieczór w pochmurny dzień, a w środku zaskoczył nas duży, ładny kominek z palącym się ogniem (mimo to na szczęście nie było gorąco). Stolików mało, ale myślę, że jak na Szopieniece wystarczająco. Kelnerka podała nam menu i potrafiła odpowiedzieć z czym jest potrawa (w karcie wszystko jest opisane). Cieszy mnie, że oprócz obiadów z ziemniakami i frytkami (których nie jadam) można było wybrać samo mięso z sałatą. Ja wybrałam sałatkę z grillowanym kurczakiem, otrzymałam pełny talerz z przepysznym dreesingiem i dużą ilością kurczaka (za jedynie 8zł!), koleżanka wzięła spagetthi carbonara, było dobrze przyprawione (szczególnie czuć majeranek). Na deser wziełyśmy lody. I tu mały minusik, jak dla mnie za lody z bakaliami troszkę za drogo. O dziwo większosć ludzi zabierała fast foody na wynos. Dodatkowo możliwość płącenia kartą. Restauracja przyjmuje gości do 20:00, ale będąc w środku można siedzieć dłużej.

• Maurycy72 16 recenzji

15.09.2012, 12:06 napisał:

Superjedzonko za małe pieniądze

Wpadliśmy przy okazji pobytu w Katowicach, patrząc tylko na opinie. Nie zawiedliśmy się!!! Zupka kalarepowa pycha. Zamówiliśmy też 2 placki ziemniaczane jako przystawka, a co ;). Było superwysmażone, takie jak trzeba! Na drugie danie Tilapia chyba i schab zasmażany z pieczarkami i serem. Danie cudowne, chyba jedno z hitów tej knajpki :). Ceny dość niskie, 15 zł za drugie danie, szczególnie tak duże, to niewiele. Za całość zapłaciliśmy ok. 45 zł, co uważam za cenę dość przystępną, szczególnie patrząc na jakość jedzonka, która była pierwsza klasa. Polecamy wszystkim! Na poprawę zasługuje obsługa, dania podawane były dość chaotycznie, dwie osoby powinny dostawać jednakowo, a nie co chwilę coś dochodziło ;).

Data wizyty w lokalu: 14 września 2012, godz. 15:00

• malgorzata61 1 recenzja

06.02.2013, 13:33 napisał:

Niestety się zawiodłam :(

Też byłam fanką tego lokalu za sprawą mojego ulubionego dania, na które specjalnie przyjeżdżałam w to miejsce. Mianowiecie placki ziemniaczane przekładane szpinakiem z mozzarellą. Jednak w dniu 31.01.br (paragon nr 0019/0411, nr wydruku 9074) spotkał mnie niemiły zawód. Zmieniono albo kucharza albo technologię i ziemniaki były starte "na wiórki", niedopieczone i ziemniaki chrupały na wpół surowe. Przy czym placek na wierzu rozpadał się jakby był bez jajka. Pani z obsługi na moje pytanie czy teraz ziemniaki są inaczej tarte czy ktoś poszedł sobie "na skróty" odpowiedziała, że od jakiegoś czasu podają teraz TAK. A moją uwagę, że chrupią na wpół surowe poczyniłam już do pleców, bo pani nie była już zainteresowana dialogiem i wycierała kolejne stoliki. Trudno. Żegnamy się więc. A szkoda, bo było super, no ale jeżeli na zależy na kliencie - to nic na siłę...

Data wizyty w lokalu: 31 stycznia 2013

• sylwia17 10 recenzji

14.03.2012, 12:06 napisał:

Nie tylko pieprz i sól... ale dużo dużo aromatyczniej!

Bez wątpienia wspaniały lokal! Po raz pierwszy miałam okazję być w nim zaledwie dwa dni temu i muszę przyznać, że zakochałam się w tym miejscu.
    Na karcie menu widnieje napis coś w stylu "skosztujesz, a wrócisz tu nie raz" i po zjedzeniu pysznego obiadu, w pełni się z tym zgadzam... od dzisiaj jestem wielką fanką tej restauracji.
    Ceny potraw są rewelacyjne, a przy tym przepyszne!
    Zamówiłam kotleta de vollaile z frytkami i zestawem surówek, a mój luby zamówił karczek z grilla z masełkiem czosnkowym, także z frytkami i surówką. Oboje zjedliśmy ze smakiem, porcje były na tyle duże, że choć oczy jadłyby same to niestety nie byliśmy w stanie domówić więcej żadnego deseru czy choćby kawy, byliśmy tak najedzeni! Mięsko, zarówno moje jak i mojego chłopaka..."niebo w gębie"... sałatki zresztą także - pierwsza klasa. Szef kuchni owiany dobrą sławą (gdyż każdy klient, który przychodził do restauracji w czasie naszej wizyty pytał o niego) faktycznie z wielkim smakiem i starannością przygotowuje dania.
    Wystrój do którego strasznie przywiązuje uwagę, jest dla mnie bez żadnych zastrzeżeń. Wszystko jest tak jak być powinno... pięknie i gustownie urządzone wnętrze... miłe i przytulne, cudownie dobrane kolory, rozpalony kominek - nie może być lepiej, zwłaszcza w zimowe czy pochmurne dni... Obsługa przemiła, a szef kuchni jak już wspomniałam - mistrzostwo świata! Ceny rewelacyjne, wybór dań duży i co najważniejsze... smacznie, pysznie, wyśmienicie!

Data wizyty w lokalu: 12 marca 2012

• tolerancja 4 recenzje

26.01.2012, 20:22 napisał:

Polecam serdecznie!

Znajomi polecili mi nowo otwartą restaurację Pieprz&Sól w Szopienicach. Pojechałam, sprawdziłam i na pewno wrócę nie raz. Zamówiłam karczek z grilla z frytkami i zestawem surówek. Porcja duża, mięso świeże i dobrze wypieczone z kawałkiem masełka czosnkowego – po prostu poezja. Podane bardzo ładnie przez miłą kelnerkę. Wystrój restauracji bardzo gustowny, kominek i duże witrynowe okna wprowadzają w miły nastrój. Wróciłam już następnego dnia z zamiarem poprawy sobie humoru szarlotką na ciepło z lodami i to też był trafny wybór. Od razu czuć, że ciasto jest „swojskie”. Bardzo dobry wypiek, tak samo ładnie podane jak obiad poprzedniego dnia i do tego dobra kawa. Ceny w karcie zaskakująco niskie – za dobrą cenę można dobrze zjeść i miło spędzić czas. Polecam serdecznie.

Data wizyty w lokalu: 24 stycznia 2012, godz. 18:00

Nowe w okolicy: Katowice