Cukiernia Sowa

gdzie jesteś? województwo: pomorskie miejscowość: Chojnice

ul. Młyńska 2 89-600 Chojnice
tel: 791-342-381
typ lokalu: cukiernia typ kuchni: polska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• PinotGriggio 405 recenzji

01.06.2012, 11:43 napisał:

Ciasto i kawa

Nie wiem dlaczego, ale ciasta w tej cukierni wyglądają i smakują znacznie lepiej, niż w innych lokalach tej samej sieci? Może to jakieś złudzenie, a może nie? Przede wszystkim wyglądają bardzo świeżo i dość naturalnie.
    Cukiernia Sowa to także dobre miejsce na filiżankę dobrej kawy. Nie sądzę, żeby w mieście ktoś parzył lepszą. Trzeba tylko zastrzec, żeby nie posypali jej "posypką".

Data wizyty w lokalu: 26 maja 2012

• jajnick 914 recenzji

15.01.2012, 17:07 napisał:

Sowę lubię

Spośród trzech ciast zamówionych u Sowy dwa smakowały i bardzo, a jedno w ogóle. Smakowały mi: placek świętojański oraz rogal bydgoski. Nie smakował mi makowiec. Makowiec był po prostu zbyt słodki oraz za mocno nasączony olejkiem aromatycznym - co dało w sumie efekt bardzo nienaturalny. Placek świętojański utrafił w moje gusta: był mało słodki, kwaskowaty, z dużą ilością owoców (agrest, porzeczki, jabłka). Owocowego wsadu było znacznie więcej niż ciasta. Rogal bydgoski przypominał mi swoim smakiem rogala świętomarcińskiego. Bazę jego nadzieja stanowił biały mak.

Data wizyty w lokalu: 13 stycznia 2012

Nowe w okolicy: Chojnice