Staśkowa Chata

gdzie jesteś? województwo: warmińsko-mazurskie miejscowość: Mojtyny
3.8

ul. Mojtyny 11 11-710 Mojtyny
tel: (89) 742-00-48

• nimarha 48 recenzji

05.02.2013, 16:35 napisał:

Pyszne jedzonko

Odwiedziłam Staśkową Chatę z okazji odbywającej się tam rodzinnej imprezy, więc nie wiem czy wszystkie dania jakie mieliśmy są dostępne w karcie, myślę jednak że tak.
    Bo to dla jedzenia warto się tu zatrzymać jadąc na Mazury z Warszawy. A gdyby nie to rodzinne spotkanie nie miałabym okazji by tam pojechać i wstąpić.
    Wracając do rzeczy. Wystrój ok - nie jest to karczma ani chata, a raczej bardziej elegancka chata ;) choć to nie moje klimaty. Ciekawostką są w pierwszym pomieszczeniu medale i zdjęcia właściciela interesu.
    Najważniejsze jest tutaj jedzonko. Tak dobrej grochówki jeszcze nie jadłam, był również dobry rosół (faktycznie domowy), ale to grochówki miałam dwie dolewki.
    Na drugie była karkówka w kurkach i piersi z kurczaka. Kurczak wyśmienity! Kartofelki sypiące się i smaczne. Jednak hitem drugiego dania były surówki, a w szczególności surówka z marchewki - niebo w gębie i do tej pory zastanawiam się jak ten sosik/soczek w marchewce był doprawiony, bo tak smaczna, soczysta i słodka była.
    Słodkości nie oceniam, bo już się nie zmieściły po takiej ilości grochówki :).
    Ceny bardzo niskie jak na takie pyszne jedzonko. Na pewno będę jeszcze tam zaglądać w drodze na Mazury.

Nowe w okolicy: Mojtyny