Karczma Polaniorka

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Biały Dunajec
4.0

ul. Jana Pawła II (obok) 312 34-425 Biały Dunajec
tel: (18) 207-34-94
typ lokalu: pizzeria, karczma typ kuchni: polska, góralska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Dziamdziaki 11 recenzji

10.08.2014, 16:59 napisał:

Mały zawód

Skusiliśmy się opiniami z gastronautów. Ludzi pełno, obsługa ledwo wyrabia, na jedzenie trzeba czekać do godziny czasu - myślimy sobie, musi być rewelacyjnie. Niestety nie było. Grillowany oscypek z żurawiną - super sprawa. I tu koniec. Barszcz z uszkami z mięsem - OK, ale uszka niedoprawione i ogólnie mało kwaśny. Pomidorowa z niedogotowanym ryżem - pomyłka. Polędwiczki w sosie borowikowym (32 zł) - niby specjalność zakładu, a szału nie było. Pstrąg w sosie śmietanowo-koperkowym - nijaki i też drogi. Ogólnie - słabo.

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• meprize 2 recenzje

02.09.2014, 13:03 napisał:

Przyjemne miejsce

Bardzo przyjemna knajpka, jedzenie pyszne. Jedliśmy tutaj z chłopakiem Maxburgera, pierogi i frytki.
    Z tego miejsca wyszliśmy mega najedzeni.
    Polecam przychodzić tutaj w porze wieczornej, kiedy nie ma tłumów. Ceny są bardzo odpowiednie.
    Polecam :).

Data wizyty w lokalu: 01 września 2014

• Becia1 3 recenzje

12.08.2014, 18:20 napisał:

Pysznie! Warto odwiedzić :)

Karczma "Polaniorka", miły przystanek w drodze do Zakopanego. Mogę polecić, to co kosztowaliśmy i nam smakowało - kwaśnica z wędzonym żeberkiem i ziemniakami (8 zł), żurek z jajkiem, kiełbasą i ziemniakami (8 zł), krem z pieczarek z grzankami (8 zł), pierogi ruskie (12 zł) i pizza z owocami morza (45 cm za 26 zł). Nie polecam pierogów z mięsem, słabo, a właściwie w ogóle nie doprawione. Obsługa miła, ale czasami nie wyrabia się. Byliśmy 3 razy, dwa pierwsze obsługa przebiegła sprawnie, ale ostatni raz czekaliśmy dość długo i to o dziwo na podanie (tylko!) kwaśnicy.

Data wizyty w lokalu: 06 sierpnia 2014

• paulinnap 3 recenzje

02.01.2014, 21:08 napisał:

Super!

Uważam, że to naprawdę przyjemne miejsce. Cały wyjazd weekendowo-sylwestrowy odwiedzałam różne karczmy i naprawdę się nie zawiodłam na żadnej, więc tak samo nie zawiodłam się na tej! Jadłam pizzę, bo akurat miałam ochotę, a góralskiego jedzenia już próbowałam. Była całkiem dobra, cienkie ciasto, duża, cena 24 zł. Znajomi jedli pierogi i jestem zachwycona tym daniem! Spróbowałam ruskich i z mięsem - były przepyszne. Nie pamiętam ile było pierogów, ale chyba 7 i były naprawdę duże, wypchane farszem, a nie ulepione z grubego ciasta :). Polecam! Kawka też dobra, w dużych filiżankach :).

Data wizyty w lokalu: 02 stycznia 2014, godz. 11:00

• unbalancedgirl 1 recenzja

02.10.2013, 15:10 napisał:

Polędwiczki - rewelacja!

Byłam w Białym Dunajcu 5 dni, z czego 3 razy stołowałam się w Polaniorce, po przygodzie z drogą i niesmaczną karczmą w Zakopanem. Pierwszego dnia zamówiłam oscypek z żurawiną na przystawkę plus kwaśnica, zaś mój partner baraninę; oba dania smaczne, ale nie porwało mnie. Kolejnym razem postanowiliśmy zasmakować w pstrągu, jako że z domu (pochodzę z pomorza) wyniosłam wielką miłość do ryb wszelkiej maści, wymagania miałam duże. Wybrałam pstrąga gotowanego w warzywach, chłopak grillowanego z masłem czosnkowym. Przepyszne, podane w całości rybki, nie przesolone, rozpływały się w ustach. Ostatniego dnia pobytu wybór padł u mnie na polędwiczki wieprzowe podane z placuszkami ziemniaczanymi i sosem borowikowym. Genialne, mięso soczyste, dosłownie rozpływało się w ustach, placuszki ciekawie doprawione, idealnie komponowały się z sosem borowikowym w którym faktycznie były borowiki :).
    Teraz kwestie mniej kulinarne: panie kelnerki sprawne, miłe i rzeczowe, nigdy nie czekaliśmy więcej niż 15 minut. Ceny naprawdę przystępne. Najwięcej zapłaciliśmy za dwie porcje pstrąga- 72 zł (w tym jeszcze cola i grzaniec).

Podsumowując: najlepsze polędwiczki jakie jadłam! Gorąco polecam.

Data wizyty w lokalu: 28 września 2013

• calineczka173 2 recenzje

16.03.2013, 20:36 napisał:

Mniam....

Mieliśmy okazję być w tej Karczmie dwukrotnie i przyznam szczerze, że jesteśmy zaskoczeni zmianami smakowymi. Drewniana karczma, z typowym wystrojem góralskim, (bez wielkiej przesady, jak to często bywa) kusi nie tylko samym wyglądem, ale i przepysznym jedzeniem. Wyśmienity placek zbójnicki, specjalność filet "Polaniorki" i wszelakie dodatki sprawiają, że pomimo wielkości potraw człowiek nie jest w stanie oprzeć się, by nie zjeść do końca. (Jak się okazuje, mają nowego kucharza, który mógłby szkolić personel w "najlepszych" restauracjach w Zakopanem, gratulacje). W dodatku oczekiwanie na obiad nie przekracza 15 min i jest dodatkowym atutem "Polaniorki". Całość posiłku okraszona herbatką z wiśniówką dla mnie oczywiście, dla mojego partnera niestety sama herbata, ale za to podawana w dużych kubkach. Cena takiego obiadku nie przekraczała 25 zł za osobę, co też dodatkowo wpływa na ocenę tej karczmy. Obsługa, szybka i uśmiechnięta, bez zastrzeżeń.

• Lucke 1 recenzja

26.02.2013, 16:49 napisał:

Przyjemna karczma

Miałam tam chrzciny swojej córki, polecam. Jedzenie pyszne. Szczególnie smakowało mi danie "Polaniorka". Karczma rzeczywiście przyjemna, kelnerki miłe i zaradne. Na koniec miłe zaskoczenie: wszystko co zostało na stołach obsługa zapakowała nam do domów. Polecam.

• tomek_ps3 1 recenzja

22.02.2013, 17:07 napisał:

Pyszny pstrąg!

Byłem w restauracji w ostatni weekend. Moje wrażenia bardzo pozytywne. Pierwsze, co rzuca się w oczy to bardzo przyjemny, kolorowy, ale nienachalny wystrój lokalu. Karczma ma bardzo kameralny klimacik. Kelnerki śliczne w góralskich strojach. Nie wiem jak reszta menu, więc ręczę tylko za to, co jadłem. Polecam więc na przystawkę nieśmiertelny oscypek z żurawiną, natomiast najbardziej zaskoczyło mnie główne danie. Filety z pstrąga w sosie śmietanowym podane z pure ziemniaczanym i surówką były przepyszne, do tego pół litra zimnego piwka i nie trzeba nic więcej!

• ploza89 1 recenzja

29.01.2013, 23:23 napisał:

Zabujałem się w kelnerce :)

Obsługa w Karczmie jest bardzo miła i sympatyczna, zawsze służy pomocą i dobrą radą (czytanie menu zapisanego fonetycznie gwarą góralską - wierzcie lub nie - do najłatwiejszych nie należy). Mimo że na zamówiony posiłek czekaliśmy dłużej niż się spodziewałem to jego jakość w pełni zrekompensowała ten czas. W między czasie oscypek z żurawiną na rozgrzewkę tylko podsycił apetyty mojej partnerki.
    Warto też polować na promocje jakie wypuszczają czasem na FB - ja za odrobinę kreatywności dostałem cudowną kolację dla dwojga - byliśmy bardzo zadowoleni dlatego postanowiłem się odwdzięczyć miłym słowem wśród Gastronautów.;)
    Pozdrawiam
    Mariusz z Rabki

• Zembaty 5 recenzji

11.08.2012, 21:12 napisał:

Koszmarne jedzenie

Restauracja przyjemna, duże drewniane stoły, ogródek z małym placem dla dzieci. Jedzenie to koszmar. Zamówiliśmy ze znajomymi zapiekanki i pierogi dla dzieci oraz pstrąga, placek po zbójnicku i danie dnia. Z tego wszystkiego najlepsze było danie dnia... Pstrąg i pierogi zjadliwe, ale bez rewelacji. Zapiekanki były zupełnie zimne w środku. Mrożone i za krótko przebywały w piekarniku... Placek po zbójnicku to już totalna porażka. W życiu nie jadłem nic równie koszmarnego, a zamawiam je często, bo lubię. Wydawało mi się dotychczas, że nie da się zepsuć tego dania... Wyglądały jakby również były mrożone i odgrzewane! Na drugi dzień miałem lekką niestrawność. Nie polecam tej knajpy i będę w przyszłości omijał ją szerokim łukiem.

Data wizyty w lokalu: 07 sierpnia 2012, godz. 15:00

Nowe w okolicy: Biały Dunajec