Sushi Wola - Nigiri

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Wola
4.1

ul. Ciołka 20 01-443 Warszawa Stoliczku.pl
tel: (22) 251-22-22
typ lokalu: bar sushi typ kuchni: japońska, ryby i owoce morza, sushi, sałatki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• megaludek 11 recenzji

04.11.2013, 14:23 napisał:

Sushi po ludzku

Zostałem wyciągnięty do Sushi Wola przez dziewczynę i bynajmniej nie żałuję!

Byliśmy w dzień otwarcia po remoncie i widać, że stali klienci czekali na ponowne otwarcie lokalu. Na szczęście zarezerwowaliśmy stolik z wyprzedzeniem, ponieważ w przeciwnym wypadku odbilibyśmy się od drzwi. Oprócz pełnej sali, kucharze i obsługa nie przestawali w produkcji zamówień na wynos. Pomimo tego czas oczekiwania na miejscu był absolutnie w normie (choć zostaliśmy poinformowani, że będziemy musieli czekać dość długo).

Zamówiliśmy zestaw Okinawa, dodatkowe California Rainbow i (co w tym miejscu jest standardem do każdego zestawu!) dostaliśmy rolkę gratis (California z Unagi i Avocado, z łososiem i kabayaki). Zestaw i dodatkowe rolki pojawiły się na jednym, okazałym talerzu, ozdobionym kwiatami.

Ryż był idealny, choć nie testowaliśmy nigiri, a to przecież w tym rodzaju przechodzi on właściwy test. Ilość składników i ryżu w idealnych proporcjach, przez co dało się docenić wszystkie smaki. Składniki świeże, a zachcianka w postaci ekstra ilości serka philadelphia (dla dziewczyny) i braku sezamu na rolkach zostały zapamiętane i wprowadzone w życie, mimo niesamowitego tempa pracy kucharzy i obsługi.

Obsługa zostawiła szczególnie dobre wrażenie. Kelnerka była zawsze w okolicy, kiedy czegoś potrzebowaliśmy, ale nie czuło się jej nachalnej obecności. Była bardzo miła i informowała o wszystkim z wyprzedzeniem. Jedyny minus to dość ciasno ustawione stoły (może zbyt duże krzesła).

Wola Sushi zostawi tylko bardzo dobre wspomnienia. W sumie za 36 kawałków (wyłącznie California i Futo i to z tuńczykiem, rybą maślaną i węgorzem) zapłaciliśmy 74 zł, co jest wyjątkowo dobrą ceną jak na Warszawę. POLECAM!

Data wizyty w lokalu: 02 listopada 2013, godz. 18:00

• vemvet 5 recenzji

07.12.2013, 19:44 napisał:

Grzechu warte

Natknąłem się już na kilka knajp, które miały świetny PR, szczególnie ten facebookowy, a potem okazywało się, że jedzenie i ceny pozostawiają wiele do życzenia. Podobne obawy miałem w stosunku do Sushi Wola, które na swoim fanpage'u zebrało już kilkukrotnie więcej "lajków" niż dowolna knajpa słynnej polskiej restauratorki. Zastanawiające... na szczęście sushi warte było ryzyka :).
    Zamawiając sushi z dostawą do domu, chyba pierwszy raz spotkałem się z sytuacją, w której zarówno przyjmująca zamówienie przez telefon, jak i dostawca okazali się wyjątkowo sympatyczni. Mogę więc domniemać, że obsługa w lokalu jest równie pozytywna.
    Samo sushi trzyma poziom. Zdarzają się lepsze miejsca, ale jedzenie oferowane przez knajpę przy Ciołka zjadłem ze smakiem. Drobnym nietaktem było podanie węgorza nigiri z ośćmi, jednak reszta zestawu wraz z gratisem sowicie wynagrodziła tę niedogodność :). W sumie za zestaw 99 zł dostałem 61 kawałków, w których mnóstwo było ryby (a nie tylko surimi w postaci wypełniacza), a także kawioru, sezamu, tempury i innych przyjemności. Jeżeli Sushi Wola utrzyma takie ceny, śmiało można im będzie przyznać gwiazdkę najlepszego stosunku jakość/cena wśród warszawskich suszarni :). Polecam!

Data wizyty w lokalu: 07 grudnia 2013, godz. 17:30

• m_zakiewicz 5 recenzji

26.02.2014, 21:29 napisał:

Najlepsze sushi w Wawie

Odwiedziłem ten lokal po raz drugi i nie żałuję decyzji. Za każdym razem wszystko na najwyższym poziomie, ale zaczynając od początku...
    Mały, ale przyjemny lokal z czterema stolikami oraz kilkoma miejscami przy barze. Skromnie ale przyjemnie. Bardzo miła obsługa, która sympatycznie wita gości i szybko reaguje na ich potrzeby. Ceny bardzo przystępne. Po raz drugi zamówiliśmy z żoną zestaw Kawasaki (34 szt. za 69 zł), a do tego pyszne wino wiśniowe. Poza całkiem niezłymi walorami smakowymi olbrzymi plus za efekt wizualny. Jedyna mała uwaga na minus dotyczy zamówień na wynos. Próbowałem podejść do tematu dwa razy i dwa razy spotkałem się z informacją, iż czas oczekiwania wynosi około 2 godzin :(. Trochę długo, ale dla kogoś kto ceni sobie wysoką jakość, konieczność oczekiwania zostanie solidnie wynagrodzona :).

Data wizyty w lokalu: 25 lutego 2014, godz. 19:00

• GabrysiA26 6 recenzji

09.11.2013, 22:21 napisał:

Bardzo smaczne sushi!

O Sushi Wola dowiedziałam się z FB. Trzeba przyznać, że ktoś wymyślił doskonałą reklamę.
    Przy pierwszym zamówieniu Sushi było poprawne. Przy drugim genialne. Zamawiałam zestaw Okinawa, dostaliśmy gratisy... Pyszności. Naprawdę polecam to miejsce.

Data wizyty w lokalu: 05 listopada 2013

• lamsen 5 recenzji

25.10.2013, 23:57 napisał:

Polecono mi ten lokal... niedźwiedzia przysługa

Siostra zachwalała, wiec zdałem się na jej opinię. Zamówiłem w dostawie dwa zestawy, początki dobre, podmianka krewetki na łososia na nigiri bez problemu, no i gratis rolki od firmy. Ładnie opakowane i udekorowane... na pierwszy rzut oka.

Ścięte kwiatki, OK, kwestia gustu. Ale pokrojone na plasterki kiwi, w całości ze skórką, to już niekoniecznie dobry pomysł.

Rolki pokrojone nierówno i zwijane w pośpiechu.

Cena przystępna... cóż z tego, skoro składniki ewidentnie 'średnie' - oshinko wręcz niejadalna (kwaśna), zabijająca smak ryby i ryżu. Ryż - suchy i zimny. Ilość ryby w rolkach - symboliczna, smak - nieobecny. Przez łososia na nigiri przeświecał ryż, zastanawiał też kolor łososia - różowy nie jest właściwy.

Pomimo apetytu rolki wylądowały w lodówce w celu zjedzenia następnego dnia rano.

Nie polecam.

• e_maciejka 50 recenzji

02.02.2013, 18:17 napisał:

Wiele hałasu o nic

Zauważyłam, że moi znajomi coraz częściej lubią na facebooku zdjęcia zamieszczane przez "Sushi Wola - Nigiri". Przyznam, że zdjęcia powalają smakowitością. No to pojechałam.
    Piątek, godzina 15:00, tłoku nie ma.
    Zamawiam na przystawkę wakame, herbatę z ryżem oraz zestaw bodajże Tokyo.
    Sałatka smaczna - chociaż przyzwyczajona jestem, że w takich sałatkach ogórek ma tą samą grubość co glony. Czyli ogórki według mnie powinny być tarte, a nie pokrojone w zapałkę - ja wiem, tak jest szybciej - bo w zapałkę są do maków, ale jednak...
    Herbata bardzo smaczna.
    Zestaw mi nie smakował. Po pierwsze, w jednym z maków miał być banan i bardzo mnie ciekawił ten smak. Z racji tego, że nie mogłam dojść, gdzie ten banan jest, zapytałam obsługę. Pan Kucharz mówi mi, że mam, ale śladowe ilości, dlatego go nie widać - Pani Kelnerka, która akurat przechodziła - stwierdziła, że też nie widzi. Czyli Panowie Kucharze (było dwóch) zapomnieli. Przyznać muszę, że natychmiast chcieli to naprawiać i podać mi nowe maki z bananem - ale odmówiłam. Nie smakowały mi żadne z maków, więc nie było sensu marnować jedzenia.
    Ryż się rozpadał. Nie smakował tak jak w większości sushi barów.
    Ryba - śladowe ilości - grubość małego palca.
    Jedne maki miałam w tempurze - dziwna, bardziej przypominała prażynki ziemniaczane niż tempurę.
    Słowem, nie smakowało mi.
    Owszem, bardzo miła obsługa - w momencie obsługiwania, ale polecam ciszej rozmawiać o wczorajszej imprezie i planach na dzisiejszy wieczór - obsługa cały czas rozmawiała między sobą - może dlatego nie byli pewni, czy banan jest czy nie...
    Ja nie polecam. Lepiej trochę dopłacić a zjeść rybę zamiast średniego ryżu...

Data wizyty w lokalu: 01 lutego 2013, godz. 15:00

• kwiat_kalafiora 16 recenzji

13.06.2013, 08:17 napisał:

Miło, ale do ideału sporo brakuje

Sushi Wola powinno dostać nagrodę za genialny PR, prowadzony na jednym z popularnych portali społecznościowych. To chyba jedna z najlepszych akcji marketingowych, które mogłam ostatnio obserwować-przemiłe wpisy, które pojawiają się na ich profilu już wczesnym rankiem, nawiązywanie kontaktu z internautami, przepiękne zdjęcia i informowanie o licznych gratisach. Nie ukrywam, że i mnie zachęciło to do wizyty w tym miejscu. Jak postanowiłam, tak zrobiłam. Skończyło się na czterech "razach". I...oto moje spostrzeżenia:

-atmosfera cudowna. Przemili sushimasterzy, którzy zagadują gości i z zapałem opowiadają o swojej pracy. Radosne kelnerki, którym uśmiech nie schodzi z twarzy. Jest tam tak miło, że aż nie chce się wychodzić;

-samo miejsce po prostu urocze, bardzo ładne i przytulnie. Świeże kwiaty, świeczki, zabawne napisy na ścianach. Jest tam tylko kilka stolików, więc lepiej zrobić rezerwację przez wizytą;

-czas na rzecz najważniejszą-jedzenie. Wielu pisze, że to najlepsze sushi w Warszawie. Niestety, nie mogę się z tym zgodzić. Jest smaczne, ale zdecydowanie przegrywa z kilkoma knajpami, które regularnie odwiedzam. Produkty świeże, wszystko piękne podane (ale tu apeluję o to, by nie kłaść pomarańczy na sushi-ryż przesiąka sokiem i smakuje to okropnie), jednak nie odnalazłam tu tego smaku, który znajduję, chociażby na Żurawiej. Podejrzewam, że chodzi tu o ryż, który jednak wpływa na smak całego dania, bo do jakości pozostałych składników naprawdę przyczepić się nie można. Dodatkowo kawałki są bardzo małe. Niektóre wyglądały, jak pół normalnego kawałka. W Sushi Wola zawsze musiałam zamówić o wiele większą porcję, niż w innych lokalach.

Podsumowując, jeśli tam wrócę to raczej dla atmosfery, niż dla jedzenia, bo ono jest po prostu poprawne.

• vinagotica 98 recenzji

26.10.2012, 13:57 napisał:

Smaczne i świeże

Polecam i w lokalu i na wynos. Wszystko świeże i na bieżąco przygotowywane. Raz zdarzyło się, że czekałam na dostawę 1,5 godziny (mimo że mieszkam blisko), ale dostawca pomylił adresy i pojechał zupełnie gdzie indziej. W ramach przeprosin było darmowe sushi :). Paczki przyjeżdżają pięknie zapakowane, a sushi ładnie przybrane owocami i kiełkami. Pyszne są też jabłka w cieście i czekoladzie na deser - gratis!
    Nie spróbowałam jeszcze lodów z czarnego sezamu, ale wszystko przed mną.

Data wizyty w lokalu: 19 października 2012, godz. 16:00

• enticer 14 recenzji

30.04.2013, 10:11 napisał:

Najlepiej

W środku miło i przytulnie. Nienachalne i urocze miejsce, które zapada w pamięć delikatnością. Obsługa zawsze na wielki plus - miło i kompetentnie i bardzo przyjaźnie. Jedynym mankamentem jest to, że czasem brakuje miejsca ;( gdyż pełno sushiamatorów się tam zjawia. Zawsze więc lepiej uprzedzić załogę, że się właśnie zamierza przybyć i zarezerwować stolik (tak dla pewności).
    Jestem wierną fanką jedzenia podawanego w Sushi Wola. Zawsze było świeżo i smakowicie. Zawartość rolek nigdy nie budziła wątpliwości, że nam czegokolwiek żałują. Duże kawałki ryb, duże kawałki dodatków zawsze szczelnie zawinięte i nie rozsypujące się. W dodatku tak zbilansowane i doprawione, że niczego sama bym lepiej nie zrobiła.

Data wizyty w lokalu: 29 kwietnia 2013, godz. 19:40

• rosacentifolia 4 recenzje

15.07.2013, 14:03 napisał:

Mistrzostwo świata w zakresie social media, poza tym pycha!

Sushi bardzo dobre, świeże, kawałki duże i wypełnione dodatkami po brzegi. Duży wybór przeróżnych rolek maków, często w nietypowych kombinacjach smakowych. Jednym słowem sushi pyszne, chociaż nie powiedziałabym, że najlepsze jakie jadłam. Dodatkowo jego ceny nie przerażają, chociaż wciąż są raczej typowe dla towaru luksusowego jakim jest sushi;) .
    Warto wspomnieć także o dekoracjach jedzenia - urocze wstążki, owoce i kwiaty obecne zarówno w lokalu jak i przy dostawie.

Jak moja przedmówczyni nie mogę nie wspomnieć o bezbłędnych działaniach PRowych tej knajpach. Ich profil na Facebooku skłonił mnie do dwukrotnego zamówienia a później także do wizyt w lokalu. Skusiłam się na podróż z Targówka na Wolę tylko dla nich;).

Lokal bardzo mały, skromny i powiedziałbym, że niemal bez wystroju, ale mimo to przyjemny. Obsługa miła, uśmiechnięta i pomocna. Atmosfera bardzo sympatyczna i aż chciałoby się posiedzieć dłużej. Jednak porównując do przeróżnych sushi barów w tym mieście lokal na Woli jest zwyczajny i moim zdaniem nie warty dalekich wycieczek. Pozostanę wierna sushi z woli na zamówienie :).

Na koniec dwa minusy, co by nie było tak kolorowo:
    -bardzo długi czas oczekiwania na dostawę, >2 godz. (piątek),
    -ryba maślana obecna w menu nie jest już w ogóle serwowana przez ten bar.

Data wizyty w lokalu: 27 czerwca 2013