Sushi Wola - Nigiri

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Wola
4.0

ul. Ciołka 20 01-443 Warszawa Stoliczku.pl
tel: (22) 251-22-22
typ lokalu: bar sushi typ kuchni: japońska, ryby i owoce morza, sushi, sałatki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• chjena 287 recenzji

05.06.2014, 19:50 napisał:

Marketing nie zawsze kłamie

Sushi Wola nie sposób nie zauważyć w ostatnich miesiącach - na większości portali społecznościowych wystartowali z naprawdę mocną kampanią reklamową, dorzucając codziennie informacje o nowych promocjach. Przez kilka pierwszych tygodni cudem było się do nich dodzwonić i złożyć zamówienie, które by dojechało w rozsądnym terminie - cóż, świadczy to tylko o sile marketingu! Jakiś czas temu udało mi się w końcu skontaktować i zamówić spory zestaw, który dojechał w umówionym czasie, a nawet chwilę przed!

Sushi Wola wyróżnia się z pewnością bardzo korzystnymi cenami zestawów, które dodatkowo podbijają różne gratisowe rolki. Mnie całkowicie zadowolił zestaw 34 sztuk za 69 zł, a z pewnością zaczaję się jeszcze na ten 50 sztuk za 99 zł... tylko niech przyjdzie większy głód, lub więcej znajomych.

Obawiałam się, że za niską ceną pójdzie tak samo niska jakość - nic z tych rzeczy. Okej, nie jest to poezja smaku i moje sushi-odkrycie roku, za to z pewnością nie odbiega od pewnych standardów, do których przywykłam korzystając z usług wielu innych susharni. Ryby jest całkiem sporo, łosoś świeży i jędrny, pozytywnie mnie też zaskoczyła california gold z uroczą gwiazdką z philadelphi na rybie na zewnątrz rolki. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić - do pomysłu california pasta, bo wnętrze smakowało jak tuńczyk z puszki, a chyba nie o to chodzi w sushi...

Imbiru i wasabi wystarczająco. Obsługa bardzo miła - mimo, że zamawiałam przez internet musiałam jeszcze zadzwonić, bo zorientowałam się, że wpisałam w formularzu błędne dane - pani oczywiście wszystko przyjęła, powiedziała, że poinformuje dostawcę i zapowiedziała, że dołożyła na wszelki wypadek więcej pałeczek, bo nie wiedziała ile osób je.

Biorąc pod uwagę, że jest tanio, dobrze i ostatnio nawet szybko - Sushi Wola oficjalnie zostaje moim numerem 1 na sushi na telefon!

• Pe_i_Zet 46 recenzji

02.06.2014, 19:34 napisał:

Tragedia!

Oferta na wynos była bardzo kusząca, znajomi na Facebooku też korzystali. Skusiliśmy się. Zestaw Warsaw czyli około 50 sztuk za 100 zł. Do tego rolka czy 2 gratis. Wydawało się, że to super oferta. Chociaż Pe miał przeczucie, że nie mogą być zbyt bogate za taką cenę. I oczywiście miał rację. Ryba ledwo widoczna, surimi przecięte na pół. Ogólnie wersja wydała się nam super oszczędna. Ale to najmniejsza wadą. Zadzwoniliśmy około 18, powiedzieli, że mają ruch i będzie dopiero na 21. Trudno, poczekamy. Kilka minut po 21.40 Pe zaczął się denerwować. Kolacja dojechała minutę przed 22. Nie było złe, ale też nic pysznego. A trzeba dodać, że sushi oboje uwielbiamy. Zjedliśmy połowę. Jakoś nam nie szło. Nikomu nie polecam. To nauczyło nas, że tanie sushi nie może być dobre.

• Anialojej 1 recenzja

29.06.2014, 14:24 napisał:

Nie polecam!

Postanowiliśmy spróbować nowej oferty, która wyświetliła mi się na facebooku. Sushi Wola - zestaw Warsaw. Ok. 21 przyjechaliśmy do restauracji. Nie ma miejsc, ale można zamówić na wynos. Odbiór za 1 h 20 min. No OK, wprawdzie będzie już bardzo późno, ale skoro już przyjechaliśmy na drugi koniec Warszawy to żal nie spróbować.

O umówionej godzinie faktycznie wszystko było gotowe. Ładne opakowania etc... generalnie super. Niestety po radości nie wiele zostało, gdy w domu okazało się, że nie ma sosu, a rolki są nie do końca pocięte. Cóż na szczęście jesteśmy w domu, więc nóż jest. Sushi niestety nie powala. Być może wzięli za dużo zamówień i mocno cierpi jakość oferowanych usług. Nasz zestaw w połowie wylądował w lodówce - "zjemy rano" pomyśleliśmy. Rano nie zjedliśmy, bo okazało się, że ryba już się zepsuła. OK, w sumie nikt nie mówił, że sushi nadaje się do jedzenia na drugi dzień (chociaż do tej pory nie mieliśmy z tym problemu, ale widocznie produkty były odrobinę świeższe).

Natomiast to co jest totalną żenadą. To reakcja administratora fanpage Sushi Wola na moją reklamację. Zamiast zwykłego "przepraszam" została podważona moja opinia (100% ich klientów jest zadowolona i ja nie mam prawa mieć innego zdania), a następnie przeprowadzono śledztwo: jaki zestaw? Która rolka? A 2 pierwsze obraźliwe posty zostały skasowane. Tak się nie robi. Nikomu nie polecę lokalu, nie dlatego, że być może pod koniec dnia byli już zmęczeni, ale z powodu totalnie nieprofesjonalnego podejścia do klienta.

Data wizyty w lokalu: 28 czerwca 2014

• megaludek 11 recenzji

04.11.2013, 14:23 napisał:

Sushi po ludzku

Zostałem wyciągnięty do Sushi Wola przez dziewczynę i bynajmniej nie żałuję!

Byliśmy w dzień otwarcia po remoncie i widać, że stali klienci czekali na ponowne otwarcie lokalu. Na szczęście zarezerwowaliśmy stolik z wyprzedzeniem, ponieważ w przeciwnym wypadku odbilibyśmy się od drzwi. Oprócz pełnej sali, kucharze i obsługa nie przestawali w produkcji zamówień na wynos. Pomimo tego czas oczekiwania na miejscu był absolutnie w normie (choć zostaliśmy poinformowani, że będziemy musieli czekać dość długo).

Zamówiliśmy zestaw Okinawa, dodatkowe California Rainbow i (co w tym miejscu jest standardem do każdego zestawu!) dostaliśmy rolkę gratis (California z Unagi i Avocado, z łososiem i kabayaki). Zestaw i dodatkowe rolki pojawiły się na jednym, okazałym talerzu, ozdobionym kwiatami.

Ryż był idealny, choć nie testowaliśmy nigiri, a to przecież w tym rodzaju przechodzi on właściwy test. Ilość składników i ryżu w idealnych proporcjach, przez co dało się docenić wszystkie smaki. Składniki świeże, a zachcianka w postaci ekstra ilości serka philadelphia (dla dziewczyny) i braku sezamu na rolkach zostały zapamiętane i wprowadzone w życie, mimo niesamowitego tempa pracy kucharzy i obsługi.

Obsługa zostawiła szczególnie dobre wrażenie. Kelnerka była zawsze w okolicy, kiedy czegoś potrzebowaliśmy, ale nie czuło się jej nachalnej obecności. Była bardzo miła i informowała o wszystkim z wyprzedzeniem. Jedyny minus to dość ciasno ustawione stoły (może zbyt duże krzesła).

Wola Sushi zostawi tylko bardzo dobre wspomnienia. W sumie za 36 kawałków (wyłącznie California i Futo i to z tuńczykiem, rybą maślaną i węgorzem) zapłaciliśmy 74 zł, co jest wyjątkowo dobrą ceną jak na Warszawę. POLECAM!

Data wizyty w lokalu: 02 listopada 2013, godz. 18:00

• gryzmol88 1 recenzja

02.06.2014, 11:29 napisał:

Przepysznie, przemiło, dobra cena!

Pycha, bez żadnych złych uwag.
    Pięknie, dobra cena, duuuże porcje i naprawdę przepysznie! Powracamy regularnie - na miejscu i przez telefon. Polecamy, bo to najlepsze sushi w Warszawie - a mamy trochę porównania.

Zestaw, który przypadł nam najbardziej do gustu nazywa się Kawasaki, kosztuje 69 zł i zawiera aż 5 rolek! Do tego ZAWSZE dostajemy jedną rolkę gratis - bardzo przyjemna akcja, zwłaszcza, że rolki bonusowe zmieniają się za każdym razem.

Smaki - świetnie skomponowane potrawy - nam najbardziej odpowiadają rolki, w których sporo się dzieje. Kucharzom świetnie wychodzi łączenie smaków słodkich i słonych - Futomaki Sake, czyli w skrócie łosoś, kampayo, oshinoko i sałata - POEZJA. Do tego wszystko jest przyprawione w sam raz.

Sposób podania potraw - bardzo przyjemny! a co najważniejsze - jeszcze nam się nie zdarzyły rozpadające rolki!

Warto podkreślić dostosowanie do potrzeb klienta - jeśli czegoś nie lubicie, to po prostu to powiedzcie! Nam regularnie zastępują awokado w sushi i nikt się temu nie dziwi i nie patrzy na nas, jak na dziwaków z pytaniem we wzroku; "Jak to bez awokado?'

Genialne miejsce!

• Smakowita_Para 4 recenzje

14.05.2014, 21:30 napisał:

Zaskakująco pyszne!

Ten lokal poleciła nam kuzynka. Byliśmy zaskoczeni, że podczas 4 dniowego pobytu w Polsce musiała pójść na sushi właśnie tu.
    Zestaw Kawasaki odpowiadał wymaganiom kobiety w ciąży, ponieważ zawiera nie tylko rolki z surowymi owocami morza, ale też z pastą, grillowanym węgorzem i krewetką w tempurze.
    Nie jesteśmy znawcami sushi (ja w sumie jadłam sushi drugi raz w życiu). Samo danie było pięknie podane i bardzo nam smakowało (+ było syte). Ponadto, myśleliśmy, że wielkość zestawu będzie dla nas w sam raz, ale nie daliśmy rady zjeść wszystkiego na miejscu.
    W zasadzie sam zestaw jest spory, a dostaliśmy jeszcze 2 rolki gratis.
    Pozostałe kawałki były zapakowane niczym prezent, wraz z kwiatami, sosem i pałeczkami.
    Ten wypad na lunch nie należał do najtańszych, ale spokojnie najadłyby się nim 3 osoby, więc podział kosztów byłby satysfakcjonujący.
    Pracownicy wyglądali schludnie i profesjonalnie. W lokalu panowała przyjemna atmosfera.
    Na samo sushi czekaliśmy dość długo, ale na świeże i dobre potrawy należy przygotować więcej czasu i być wyrozumiałym.

Data wizyty w lokalu: 14 maja 2014

• vemvet 5 recenzji

07.12.2013, 19:44 napisał:

Grzechu warte

Natknąłem się już na kilka knajp, które miały świetny PR, szczególnie ten facebookowy, a potem okazywało się, że jedzenie i ceny pozostawiają wiele do życzenia. Podobne obawy miałem w stosunku do Sushi Wola, które na swoim fanpage'u zebrało już kilkukrotnie więcej "lajków" niż dowolna knajpa słynnej polskiej restauratorki. Zastanawiające... na szczęście sushi warte było ryzyka :).
    Zamawiając sushi z dostawą do domu, chyba pierwszy raz spotkałem się z sytuacją, w której zarówno przyjmująca zamówienie przez telefon, jak i dostawca okazali się wyjątkowo sympatyczni. Mogę więc domniemać, że obsługa w lokalu jest równie pozytywna.
    Samo sushi trzyma poziom. Zdarzają się lepsze miejsca, ale jedzenie oferowane przez knajpę przy Ciołka zjadłem ze smakiem. Drobnym nietaktem było podanie węgorza nigiri z ośćmi, jednak reszta zestawu wraz z gratisem sowicie wynagrodziła tę niedogodność :). W sumie za zestaw 99 zł dostałem 61 kawałków, w których mnóstwo było ryby (a nie tylko surimi w postaci wypełniacza), a także kawioru, sezamu, tempury i innych przyjemności. Jeżeli Sushi Wola utrzyma takie ceny, śmiało można im będzie przyznać gwiazdkę najlepszego stosunku jakość/cena wśród warszawskich suszarni :). Polecam!

Data wizyty w lokalu: 07 grudnia 2013, godz. 17:30

• m_zakiewicz 9 recenzji

26.02.2014, 21:29 napisał:

Najlepsze sushi w Wawie

Odwiedziłem ten lokal po raz drugi i nie żałuję decyzji. Za każdym razem wszystko na najwyższym poziomie, ale zaczynając od początku...
    Mały, ale przyjemny lokal z czterema stolikami oraz kilkoma miejscami przy barze. Skromnie ale przyjemnie. Bardzo miła obsługa, która sympatycznie wita gości i szybko reaguje na ich potrzeby. Ceny bardzo przystępne. Po raz drugi zamówiliśmy z żoną zestaw Kawasaki (34 szt. za 69 zł), a do tego pyszne wino wiśniowe. Poza całkiem niezłymi walorami smakowymi olbrzymi plus za efekt wizualny. Jedyna mała uwaga na minus dotyczy zamówień na wynos. Próbowałem podejść do tematu dwa razy i dwa razy spotkałem się z informacją, iż czas oczekiwania wynosi około 2 godzin :(. Trochę długo, ale dla kogoś kto ceni sobie wysoką jakość, konieczność oczekiwania zostanie solidnie wynagrodzona :).

Data wizyty w lokalu: 25 lutego 2014, godz. 19:00

• GabrysiA26 6 recenzji

09.11.2013, 22:21 napisał:

Bardzo smaczne sushi!

O Sushi Wola dowiedziałam się z FB. Trzeba przyznać, że ktoś wymyślił doskonałą reklamę.
    Przy pierwszym zamówieniu Sushi było poprawne. Przy drugim genialne. Zamawiałam zestaw Okinawa, dostaliśmy gratisy... Pyszności. Naprawdę polecam to miejsce.

Data wizyty w lokalu: 05 listopada 2013

• lamsen 10 recenzji

25.10.2013, 23:57 napisał:

Polecono mi ten lokal... niedźwiedzia przysługa

Siostra zachwalała, wiec zdałem się na jej opinię. Zamówiłem w dostawie dwa zestawy, początki dobre, podmianka krewetki na łososia na nigiri bez problemu, no i gratis rolki od firmy. Ładnie opakowane i udekorowane... na pierwszy rzut oka.

Ścięte kwiatki, OK, kwestia gustu. Ale pokrojone na plasterki kiwi, w całości ze skórką, to już niekoniecznie dobry pomysł.

Rolki pokrojone nierówno i zwijane w pośpiechu.

Cena przystępna... cóż z tego, skoro składniki ewidentnie 'średnie' - oshinko wręcz niejadalna (kwaśna), zabijająca smak ryby i ryżu. Ryż - suchy i zimny. Ilość ryby w rolkach - symboliczna, smak - nieobecny. Przez łososia na nigiri przeświecał ryż, zastanawiał też kolor łososia - różowy nie jest właściwy.

Pomimo apetytu rolki wylądowały w lodówce w celu zjedzenia następnego dnia rano.

Nie polecam.