Dwór Liczyrzepy

gdzie jesteś? województwo: dolnośląskie miejscowość: Karpacz

typ lokalu: restauracja typ kuchni: desery, polska, staropolska, dworska, drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

Dwór Liczyrzepy

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

• ajo87 13 recenzji

02.09.2014, 08:24 napisał:

Restauracja z regionalnymi daniami

Zacznę na wstępie od tego, że restauracja ma kilka pozycji w menu z daniami regionalnymi, za co duży plus :). Wybraliśmy jedno z nich, były to pierożki podgórzyńskie (18 zł): farsz trochę jak w pierogach ruskich- ziemniaki, boczek, cebula plus zioła, całość w chrupiącym cieście drożdżowym, podane ze śmietaną, dość ciekawe, ale znacznie bardziej smakowało to mojemu mężowi niż mi;). Porcja wg mnie dość mała, tzn. osoba z dużym apetytem powinna zamówić sobie albo do tego jakaś zupkę, albo potraktować to jako przystawkę:).
    Zamówiliśmy też grillowany schab z kością, na purée ziemniaczanym i kapuście z grzybami. Schab raczej średnio, fajnie doprawiony, ale mógłby być trochę bardziej miękki i soczysty. Za to ziemniaczki pierwsza klasa, naprawdę smaczne purée, rozpływało się w ustach :). Kapustka dla nas ciut za kwaśna, no ale to już jak kto lubi :).
    Z menu dla dzieci zamówiliśmy zupę pomidorową. Nasza pociecha jadła chętnie:) mi też dosyć smakowała, choć była bardzo zabielona.
    Wystrój dość ciekawy, ale w zasadzie nawet ciężko go opisać, no taki trochę właśnie dwór :). Ale dość przytulnie, jest kącik dla najmłodszych :).

Data wizyty w lokalu: 01 września 2014

• turysta-smakosz 16 recenzji

10.05.2014, 16:45 napisał:

Polecam dania regionalne

Jeden z najpiękniejszych regionów Polski, czyli Karpacz i jego okolice.

Jedynym miejsce, gdzie można spróbować tutejszych produktów regionalnych jest Dwór Liczyrzepy znajdujący z dala od centrum.

Zamówiliśmy pierożki podgórzyńskie, placek ziemniaczany z grzybami z tutejszych lasów - dania wyróżnione w karcie logo Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Dolny Śląsk. Oznacza to, że produkty z których zostały zrobione dania są najwyższej jakości i pochodzą z najbliższej okolicy. Pierożki pasują bardziej jako przystawka niż danie główne. Cieniutkie ciasto wypełnione farszem z ziemniaków, boczku i ziół. Placek ziemniaczany zdominowały przepyszne borowiki. Skosztowaliśmy jeszcze rosołu z bażanta z domowym makaronem, polędwiczki wieprzowej po staropolsku, a dla maluszka zupkę pomidorową.

Wszystko bardzo smaczne, ładnie podane i co najważniejsze regionalne.

Obsługa uśmiechnięta i pomocna.

Polecam dania regionalne.

Data wizyty w lokalu: kwiecień 2014

• luk75 21 recenzji

21.02.2014, 18:48 napisał:

Świetna miejscówka przy stoku, o ile jest śnieg :)

Trafiliśmy do dworu poprzez opinie gastronautow. Lokal przeogromny, z dodatkowymi stolicami na pietrze. Wystrój może nie powala, jest czysto i przestronnie. Co do jedzenia, to zamówiliśmy zupy: rosół, barszcz i pomidorową, wszystkie były poprawne, ale na kolana nie powaliły, chociaż na tle Karpacza to w sumie były baaardzo dobre. Na drugie zjedliśmy placek z gulaszem, stek z pieprzem oraz kotleciki drobiowe dla naszego syna. Wszystko poprawne i szybko podane, niestety przeciętne, mimo tego że restauracja ma nagrodę za lokalne potrawy to było tylko jedno danie, pierożki z farszem, ale niestety nie spróbowaliśmy, ponieważ był długi czas oczekiwania na to danie. Reasumując, fajne miejsce na zjedzenie obiadu przy stoku, który jest usytuowany dosłownie za oknem, przy założeniu, że spadł śnieg, my będąc na feriach na początku lutego, śniegu nie widzieliśmy. Niestety... Myślę, że jeszcze zawitamy do Dworu Liczyrzepy :).

• Nelfein 3 recenzje

23.08.2014, 19:16 napisał:

Sympatyczny lokal, jedzenie bardzo w porządku

Weszliśmy niedługo po otwarciu, więc byliśmy jedną z dwóch par na sali. Pani kelnerka pojawiła się zatem błyskawicznie, była bardzo uprzejma, zorientowana i z dużym entuzjazmem podeszła do nas.

Placek po węgiersku był w porządku. Brakowało mi w nim trochę mięsa, bo było go zwyczajnie mało. Ale ogólnie jakość dania była dobra. Narzeczona jadła danie regionalne (któreś z pierogów, nie pamiętamy dokładnej nazwy) i były dobre. Narzeczona bardzo sobie chwaliła ich smak. Na deser zjedliśmy racuchy z jabłkiem, posypane cukrem pudrem i polane czekoladą. Bardzo dobre i chętnie zjem jeszcze raz :).

Jak dla mnie ceny przeciętne. Bardzo podobnie, jak bym jadł w swoim mieście, więc uznaję, że ceny normalne.

Wystrój też bardzo fajny. Przypominał mi starą karczmę ze sceną zaaranżowaną na stary, kamienny dwór. Zdecydowanie miejsce, które zachęca do ponownych odwiedzin.

Data wizyty w lokalu: 20 sierpnia 2014

• Sobanek 2 recenzje

10.08.2014, 21:08 napisał:

Gorąco polecam ten lokal

Mieszkałem w Karpaczu ulicę obok Dworu Liczyrzepy. Wcześniej przed wyjazdem do Karpacza poczytałem opinie Gastronautów. Dwór z jednej strony zachęcał do wejścia, a z drugiej odpychał przez to, że świecił pustkami. Intrygowało nas to, mnie i moją dziewczynę. Mieliśmy postanowienie, że tam zjemy. Zamówiliśmy danie pod hasłem "deska specjałów grillowych" oraz barszcz z kołdunami. I muszę przyznać, że wielkość porcji zaimponowała nam. Było to danie dla dwóch osób składało się z 6 pokaźnych porcji mięsa, wieprzowego, drobiowego i wołowego, 4 dużych faszerowanych ziemniaków w mundurkach, oraz sałaty i solidnej porcji ogórków kiszonych. W cenie 70 zł, myślę, że jak na Karpacz to dobra cena. Co do jakości, to mięso dobrze przyrządzone, kruche i przyprawione jak trzeba. Wszystko smakowało bardzo dobrze. Co do barszczyku to jak na mój gust, za słodki dla mnie, brakowało w nim kwaśności oraz ostrości, ale ja taki akurat lubię.
    Obsługa miła i sprawna. Ceny OK, jedzenie OK, czego chcieć więcej. Dziwię się, że tam takie pustki.

Data wizyty w lokalu: 06 sierpnia 2014

• patelnia_po_glowie 65 recenzji

02.08.2013, 16:37 napisał:

W poszukiwaniu dań regionalnych

Po wielu kilometrach szlaków górskich i zdobyciu paru szczytów zapragnęliśmy dobrego jedzenia. Mało tego - jedzenie miało być smaczne i miało być potrawą regionalną. Ideałem było by gdyby owo danie nami pozytywnie wstrząsnęło (zapadło w pamięć na skutek nowego dla nas zestawienia smakowego, połączenia konsystencji lub faktur).
    Trafiliśmy do Dworu Liczyrzepy skuszeni obietnicą takich właśnie dań - wyróżnionych na Festiwalu Liczyrzepy, zaliczonych do Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska, czyli, m.in., charakterystycznych dla tego regionu i opartych o stare przepisy. Bez zastanowienia zamówiliśmy wskazane dania, a były to pierożki podgórzyńskie i pieróg ziemniaczany. czas oczekiwania na dania wynosił niecałe 20 minut.
    Pierożki podgórzyńskie zrobione są z ciasta drożdżowego wypełnionego doprawionymi ziołami ziemniakami, boczkiem i cebulą. Smak farszu był bardzo zbliżony do smaku prażonek/ pieczonek. Całość była bardzo smaczna. Porcja - 4 pierożki - niestety niewielka, przystawkowa (lub nasz głód był zbyt wielki).
    Drugie z dań - placek z ciasta ziemniaczanego wypełniony grzybami i usmażony w formie pieroga był także bardzo smaczny, choć pozytywnego wstrząsu kulinarnego nie doświadczyliśmy. Szkoda tylko, że grzyby znalazły się w 1/3 wielkości pieroga, a całą resztę stanowiło dość grube ciasto (przypuszczam, że danie ocenione w konkursie i nagrodzone wpisaniem na listę Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska miało inne proporcje pomiędzy ciastem i nadzieniem).
    Obsługa była uprzejma i uśmiechnięta. Wnętrze restauracji jest obszerne i, z małym wyjątkiem, spójne. Dominują w nim kamienne i drewniane ozdoby. Mały zgrzyt wywołały białe balustrady - dalekie od klimatu Dworu Liczyrzepy.

Pomimo tego, iż restauracja znajduje się poza centrum Karpacza, warto do niej wstąpić i spróbować regionalnych przysmaków.

• MarcinSzczecin1 1 recenzja

10.07.2014, 20:07 napisał:

Polecam

Witam jako, że spędzałem ze znajomymi 4 dni w Karpaczu - chciałem poszukać jakiś informacji na temat gdzie dobrze zjeść. Jako, że jestem fanem Gesslerowej ;) jestem przeczulony na wszystkie knajpki w kurortach, dlatego postanowiłem skorzystać z gastronauci.pl i zobaczyć co piszą inni:). Na tej stronie ma ona bardzo dobre opinie, ale jak wiadomo jak sam nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział czy to prawda czy ściema.

Bez owijania w bawełnę - jestem naprawdę zaskoczony jedzeniem jakie tam serwują - byliśmy tam 2 razy i za każdym razem kuchnia spisała się na medal - jedzenie pyszne, ładnie podane i estetycznie.

Osobiście zamówiłem "Pierś z kurczaka z orzechami laskowymi w sosie kurkowym podana ze złocistymi kluseczkami i sałatką ogrodową" dla mnie rewelacja - pierś dobrze doprawiona a kluseczki tak delikatne, że rozpływają się w ustach a do tego orzechy mniam - pytałem również moich znajomych czy im smakuje i również byli bardzo zadowoleni - kolejnego dnia ja z dziewczyną poszedłem gdzie indziej a oni znowu tam wrócili co świadczy, że mówili prawdę.

3 dnia zamówiłem polędwiczka wieprzowa po staropolsku - świetnie przyrządzona do tego placuszki - także polecam.

Lokal duży dzięki temu nie musisz czekać na stolik stojąc jak sęp z boku aż się coś zwolni co miało miejsce w innej restauracji dlatego zaliczam to na plus.

Obsługa bardzo miła, uniżona - od razu zostaliśmy obsłużenie bez zbędnego czekania.
    Także jak ktoś nie chce bawić się w sapera testować różne knajpki to szczerze polecam Liczyrzepę - bardzo dobre jedzenie, miła obsługa i chyba nie jest drogo bo 30 zł za danie to nie wiele - nad morzem za takie dania płaciłem po 45 zł.
    Także śmiało polecam będziecie zadowoleni.

Data wizyty w lokalu: 04 sierpnia 2014

• annabe31 31 recenzji

01.09.2013, 22:41 napisał:

Pyszne jedzenie za rozsądne pieniądze, polecam mimo "dziwnego" wystroju

Zachęceni wieloma pozytywnymi opiniami na gastronautach, wybraliśmy Liczyrzepę na niedzielny obiad podczas wycieczki do Karpacza i oczywiście nie zawiedliśmy się. Wybór jak najbardziej trafiony. Restauracja znacznie oddalona od centrum, co uważam za duży atut, spokojnie i cicho. Sam lokal niestety nie zrobił na nas dobrego wrażenia, trudno to miejsce nazwać restauracja raczej lokalem na imprezy zamknięte, wesela itp. Ogromna sala, dla nas bez klimatu i białe balustrady zupełnie psujące wystrój, nie wiem kto urządzał lokal, ale dawno nie byliśmy w tak dziwnym miejscu-restauracji, która jednak serwuje mega pyszne jedzenie, dwie sprzeczności, a jednak możliwe :) wybór padł na danie dla dwojga- szaszłyk z dodatkami w cenie 60 zł, czas oczekiwania ok.25 minut, zlokalizowaliśmy na tej wielkiej sali uroczy kącik dla dzieci ku wielkiej radości naszej dwulatki :) otrzymany półmisek mega mega wielki,mix sałat,dwa rodz. pieczonych ziemniaczków, zapiekane warzywa, a i dwa wielkie szaszłyki, do tego cygański sosik i zamiast ryżu dla naszej córci otrzymaliśmy frytki. Jedzenie rozpływało się w ustach,po prostu pychotka, dla dwóch osób nawet z tak dużym apetytem jak nasz, nie do przejedzenia. Z czystym sumieniem polecam, bo warto, Liczyrzepa zadbała o dobrego kucharza :).

Data wizyty w lokalu: 01 września 2013

• anjamar17 10 recenzji

31.03.2014, 18:43 napisał:

Pyszne jedzenie, bardzo miła obsługa

W Karpaczu spędziliśmy kilka dni. Zachęceni opiniami gastronautów obiady jadaliśmy u Liczyrzepy.
    Smaki doskonałe. Zupa borowikowa aromatyczna z pysznymi grzybami, polēdwiczki wieprzowe mięciutkie, świetnie przyprawione. Pierś z kurczaka z orzechami i sosem kurkowym - poezja. Dania pięknie podane. Jedynie pstrąg lekko zawiódł, gdyż podano go bez głowy, w niewielkim kawałku. Ale smakowo ok. Desery też dobre, szarlotka z lodami oraz lody z gorącymi malinami godne polecenia. Lody podano w pierwszym dniu na oddzielnym talerzu i do tego maliny w miseczce. Takie połączenie smaków i odmiennych temperatur składników pozwoliło na pełne delektowanie się deserem. W kolejnym dniu już w jednym pucharku, trochę słabsze odczucia smakowe.
    Obsługa restauracji życzliwa i bardzo pomocna, zawsze uśmiechnięte panie, nie narzucające się.
    Na pewno gdy ponownie będę w Karpaczu wrócę do Liczyrzepy.

Data wizyty w lokalu: 28 marca 2014

• Avarcal 1 recenzja

24.03.2014, 01:42 napisał:

Bardzo dobrze - poza sezonem

Zdecydowaliśmy się na weekend w Karpaczu poza sezonem, wcześniej nie pasowały nam terminy, więc nasz pobyt przypadł na pierwszy weekend oznaczony jako "poza sezonem". Skusiliśmy się promocją - dwa dania takie same na jednym rachunku w cenie jednego.

Po samej restauracji spodziewałem się większego klimatu, od co, jest to duża sala z balkonem przygotowana bardziej pod imprezy okolicznościowe, czy jakieś koncerty.

Zostaliśmy "wyłapani" przy samym wejściu, kelnerka podeszła do nas w momencie, kiedy rozglądaliśmy się po sali szukając jakiejś pomocy. Menu, faktycznie wydrukowane na kremowej kartce, o ile się nie mylę A3, służące za "podstawkę" dla talerzy nie jest zbytnio wyrafinowane w takim miejscu. Zdecydowaliśmy się na filet z indyka z grillowanym oscypkiem, makaronem z emulsją pietruszkową i marchewką paryską w migdałach.

Co do porcji - spora. Nie spodziewałem się takiej ilości, choć cena znacząca (38 zł). Faktycznie byłem głodny i najadłem się. Jedyne zastrzeżenie do jedzenia, to oscypek - były dwa, na każdym kawałku mięsa po jednym. Jednego dostałem za bardzo ugrillowanego. Sam indyk nie był wysuszony, bardzo dobrze przyprawiony i dobrze podany. Talerz się prezentował wyśmienicie przy podaniu. Obsługa bardzo miła, kelnerka popisała się przy nas prawidłowym nalewaniem piwa do szklanki przy stoliku. Cały czas uśmiechnięta, na wszystkie pytania dotyczące karty dań, które miałem przy wyborze potrafiła odpowiedzieć rzeczowo. Na jedzenie czekaliśmy około 35 minut.

Byłem świadkiem również sprzątania na stoliku obok. Bardzo szybko jedna z kelnerek pozbierała wszystko na tacę, i po chwili pojawiła się druga zmieniając obrus na stoliku.

Za kolację dla dwóch osób razem z kieliszkiem wina i szklanką piwa zapłaciłem równe 50 zł. Zdecydowanie na plus.

Data wizyty w lokalu: 22 marca 2014

informacje od restauracji

• rok założenia: 2011
  • ilość miejsc w restauracji: 400
  • ilość miejsc w ogródku: 56

Zapraszamy Państwa do restauracji „Dwór Liczyrzepy”. Jednakże to coś więcej niż restauracja - to zaproszenie na spotkanie z legendą Ducha Gór, na ucztę dla ducha i dla ciała. Niespotykana aranżacja wnętrz wprowadzi Państwa w bajkowy nastrój, a kucharze przygotują wyśmienite regionalne potrawy na bazie lokalnych produktów. Zorganizujemy tu dla Państwa klimatyczne imprezy: od chrzcin, urodzin, spotkań biznesowych po huczne, kilkusetosobowe imprezy integracyjne. … a Liczyrzepa będzie czuwał …

Nowe w okolicy: Karpacz