Restauracja Penelopa

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Inowrocław
3.0

ul. Solankowa 8 88-100 Inowrocław
tel: (52) 355-22-55
typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: pizza, desery, włoska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• an-toska 1 recenzja

20.07.2014, 13:56 napisał:

Rozczarowanie

Wiele razy bywaliśmy w "Penelopie". Zazwyczaj jedzenie było w porządku. Pizza naprawdę dobra, bez zastrzeżeń. Obsługa lokalu zawsze kulała. Jednak dobre jedzenie rekompensowało braki zaangażowania i dobrej woli u personelu.
    Aż do piątkowego wieczoru....
    Na wejściu zastaliśmy kelnerkę siedzącą przy stoliku i bandażującą sobie palec.
    OK, wypadek przy pracy ale czemu nie na zapleczu? Może miała witać gości - tylko czemu "Dzień Dobry" nie usłyszeliśmy, odpowiedzi na nasze też nie zdążyliśmy usłyszeć ponieważ Pani uciekła do baru.
    Szybko złożyliśmy zamówienie, nic wyszukanego, skomplikowanego - 3 pizze.
    Pusty lokal (poza nami dwie osoby na górze), a na swoje dania czekaliśmy, bagatela, 50 minut! A czekalibyśmy pewnie dłużej gdybyśmy nie zainterweniowali. W czasie tych 50 min kelnerka wykazywała zero zainteresowania tym, że tam jesteśmy i czekamy.
    Po interwencji kelnerka od razu przyniosła z kuchni "pizze" - o zgrozo!
    Ser na pizzy przepieczony aż zrobiła się z niego skorupa, ciasto twarde, suche. Pizza z tuńczykiem - suche, twarde coś.
    Okazało się, że nie dostaliśmy sosów jakie zamawialiśmy, zwróciliśmy uwagę Pani, która niezadowolona zabrała niewłaściwy sos ze stolika. Kiedy przyniosła nowy poinformowaliśmy Panią, że z sosem mieszanym coś jest nie tak (opinia trzech osób, w tym dziecka które posmarowało nim sos i po pierwszym kęsie wypluło jedzenie z buzi mówiąc, że jest nie smaczne). Pani ze złością zabrała również ten sos (bez jakiegokolwiek słowa) i odeszła. Wróciła z nowym, zupełnie innym sosem mieszanym, z impetem stawiając go na stole i odeszła. Do końca nas unikała.
    Zablokowało nas!
    Gdyby nie to, że byliśmy mega głodni po całym dniu, było po 22 i szanse na zjedzenie gdzieś nikłe - na pewno nie zjedlibyśmy tego, a już na pewno nie za takie pieniądze.
    Mamy nadzieję, że jednak jest nadzieja dla tej restauracji i że z pizzą to był "wypadek przy pracy".
    Co do obsługi nie mamy złudzeń.

Data wizyty w lokalu: 18 lipca 2014

• NiebieskiNosek 7 recenzji

01.11.2013, 19:15 napisał:

Superpizza!

Supersmaczna pizza, dobrze wypieczona, z dużą ilością znakomitych dodatków. Miła atmosfera lokalu. Fajna obsługa. Makarony też przepyszne. Filia w Przyjezierzu trzyma również wysoki poziom. Bardzo miła obsługa.
    Fanom włoskiej kuchni i nie tylko polecam! :)

Data wizyty w lokalu: 21 sierpnia 2013, godz. 16:14

• jakub05 1 recenzja

08.03.2014, 20:10 napisał:

Nie polecam

Odwiedziliśmy z rodziną lokal o godz. 18:00. Pomimo iż mieliśmy rezerwację stolika na dole, aby móc wjechać wózkiem, to okazało się, że nasz stolik jest u góry. Po przeczytaniu karty okazało się, że nie bardzo jest co zjeść. W końcu wybraliśmy coś, co poleca szef kuchni. Pani poinformowała nas, że została jedna porcja dla syna, a z mężem zamówiliśmy coś innego (bez przekonania). Sałatka zawierała tyle octu, że nie dało się zjeść, mięso uciekło z patelni i jeszcze krwawiło, tak jak moje serce przy płaceniu rachunku.

Data wizyty w lokalu: 08 marca 2014

• Balbina7 4 recenzje

09.07.2013, 13:26 napisał:

Pizza i piwko

Miejsce dobre na relax, ciche, spokojne na rozmowę czy spotkanie rodzinne. Nie ma tam zwykle tłoku, jest pietro połączone z hotelem. Byłam na pizzie i była dobra. Obsługa miła, uprzejma. Więcej rzeczy nie jadłam bo uważam, że jest to miejsce przereklamowane przez wizytę Pani Gesler a jakość dań jak w opisach poniżej. Na parterze o jednaj z głównych ulic.

Data wizyty w lokalu: 20 kwietnia 2013, godz. 17:00

• ruda_wiewiorka 17 recenzji

07.01.2013, 15:43 napisał:

Bardzo niemile zaskoczona

Rzadko odwiedzam restauracje w Inowrocławiu, bo rzadko teraz tam bywam, ale jako, że przyjechałam tym razem z koleżanką to postanowiłam zaprosić ją do najpopularniejszej restauracji w Inowrocławiu. Poza tym miałyśmy tam blisko z hotelu, w którym się zatrzymałyśmy.

Wchodzimy w upalne lipcowe popołudnie do Penelopy i szybko udaje się nam znaleźć wolny stolik, a także spotykamy znajomą z Warszawy (jaki ten świat mały) i to na tym skończyły się nasze przyjemne doznania związane z Penelopą.

Zakładałam, że jeśli w karcie jest strona „szef kuchni poleca” to są to dania dostępne – pomyliłam się.

Myślałam, że zupa grzybowa będzie smaczna – okazało się, że pomimo ok. 8 ziarenek pieprzu na porcję (tyle znalazłam w swojej) musiałam jeszcze ją doprawiać.

Przypuszczałam, że jeśli w karcie jest kilka zup, to większość z nich będzie dostępna w lipcowy weekend – okazało się, że muszę wybrać z dwóch (nawet pomidorowej nie było).

Sądziłam, że pieprz i sól w restauracji otrzymam dość szybko, jeśli nie ma ich na stoliku – nie wiedziałam, że szybko to jakieś 10 minut.

A gwoździem programu była woda mineralna. Zamawiając zimną, gazowaną wodę mineralną oczekuję takiej właśnie wody albo informacji, że nie ma chwilowo zimnej, ale może być z lodem. Co dostałam? Ciepłą wodę mineralną, którą Pani na chwilę wsadziła do lodówki i wmawiała nam, że mineralna jest zimna. Co do obsługi, to gdy pojawił się na początku naszej wizyty problem z wodą – to Pani od tego czasu bardzo skrupulatnie nas unikała. Nawet rachunek musiałyśmy zapłacić u barmanki, bo nasza Panie gdzieś zniknęła na dłużej.

Smutne, że pomimo inwestycji w reklamę w programie TV niczego się nie nauczono. Liczyłam na sporo, a jedyne co udało mi się otrzymać, to niesmak.

Data wizyty w lokalu: 27 lipca 2012

• wjwalkowicz 1 recenzja

20.08.2013, 14:58 napisał:

Włoski styl

Dzisiaj spędziłem tutaj popołudnie, miałem okazje spróbować pizzy z mozzarella, szynką oraz papryką pepperoni. Danie było smaczne jednak słabo wypieczone. Natomiast makaron który również jadłem tagliatelle z brokułami oraz krewetkami było wyśmienite :). Ceny są w porządku, menu bogate każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wnętrze czyste lecz nie urzekło mnie specjalnie.

Data wizyty w lokalu: 20 sierpnia 2013, godz. 13:00

• Sasiadka12 36 recenzji

12.07.2012, 18:34 napisał:

Pyszna pizza

Dotychczas uważałam, że w Inowrocławiu nie ma żadnej fajnej knajpki. W okolicach tężni nie ma nic pożywnego, do tego sama drożyzna - pokusiliśmy się na spacer do Penelopy (w związku z programem "Kuchenne rewolucje"). Wybraliśmy pizze. Obsługa była miła. Pizza duża, dobrze doprawiona. Składników w sam raz, pieczarki, szynka świeże. Sam lokal duży i bardzo przyjemny. Najedliśmy się do syta, mało wydaliśmy i wyszliśmy bardzo zadowoleni.

• cicero12 1 recenzja

01.08.2013, 23:32 napisał:

Przyjemnie

Przyjechałem do Inowrocławia obejrzeć tężnie i Park Zdrojowy. Po długim spacerze po parku trochę zgłodnieliśmy. Ruszamy więc na ul. Solankową 8 do restauracji „Penelopa”. Sama restauracja jest taka, jaką ją zostawiła Gesslerowa. Kilka stolików zajętych, ale tłumu nie ma. Królują oczywiście dania włoskie, w których ja akurat nie gustuję. Zamawiamy więc tiramisu i kawę, są bez zarzutu, a nawet smaczne. Żeby jeszcze chwilę posiedzieć zamawiamy pizzę – też dobra. Przy innym stoliku siedzi para z Niemiec, która testuje prawie całe menu. Widać, że dania im smakują, bo stale zamawiają coś nowego. Czyli do jakości potraw uwag nie ma, obsługa miła i szybka – może ceny mogłyby być trochę niższe.

Data wizyty w lokalu: 07 lipca 2013

• drops81 14 recenzji

16.09.2012, 23:23 napisał:

Dobra pizza, reszta po prostu ok

Penelope odwiedziliśmy dzisiaj i jeśli jeszcze kiedyś będziemy w Inowrocławiu to na pewno tu się ponownie zameldujemy. Restauracja robi jak najlepsze wrażenie, przestronna, bez zbędnego tłoku, średnio rozgarnięta obsługa (problemy z zapamiętaniem zamówienia) co przy większej ilości gości mogłoby być większym problemem. Ogólnie o jedzeniu: pizza znakomita, zupa cebulowa przeciętna, makarony ok, choć porcje mogłyby być zdecydowanie większe.

Data wizyty w lokalu: 16 września 2012, godz. 15:00

• krezus64 2 recenzje

04.03.2013, 11:10 napisał:

Słabo

Zachęcona dobrymi opiniami postanowiliśmy odwiedzić ze znajomymi, niestety...
    Jedzenie nijakie, łosoś suchy, kurczak niedoprawiony, a surówki jakby tydzień w lodówce leżały, no i gwóźdź programu - smażone ziemniaki do dania głównego jakbym w jadła w fast-foodzie.
    Obsługa okropna, nie mają pojęcia co podają. Kelner nie wiedział z czego jest zrobiona zupa cebulowa ani czy łosoś jest grillowany czy smażony, z czego jest sos... Po moim pytaniu o świeżo wyciśnięty sok otrzymałam sok Cappy... dramat.
    A ceny... za stołówkowy obiad dla 3 osób zapłaciliśmy 120 zł.
    Nikomu nie polecam jako restauracji... bo pizzy tam nie jadłam.

Nowe w okolicy: Inowrocław