Bistro Weranda

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Zabrze
3.6

ul. Jagiellońska 19 44-100 Zabrze
tel: 517-372-967
typ lokalu: bistro typ kuchni: śląska, europejska, desery, naleśniki, sałatki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• ajo87 19 recenzji

31.08.2014, 06:48 napisał:

Ostatnio jakoś w kratkę

Restauracja zapowiadała się naprawdę obiecująco... zresztą jej początki wspominam bardzo dobrze, pyszne, domowe jedzenie za niewygórowaną cenę, w miłym, klimatycznym wnętrzu. I chyba tylko wnętrze pozostało... bo reszta coraz słabiej, co stwierdzam z dużym żalem, gdyż byłam stałą klientką, a ostatnio bywam coraz rzadziej. Jadłam do tej pory bardzo wiele pozycji z menu, jak i dania dnia. I niestety coraz częściej zdarzało się, że dostałam coś niesmacznego, przypalonego, lub bez wyrazu... często też brakuje składników, jak np. rukoli. Obsługa też coraz słabiej, mam tu na myśli jej najmłodszą część. Często długo się czeka na samo przyniesienie karty, nie wspominając o reszcie. Mam wrażenie, że częste zmiany kucharzy i kelnerów Werandzie nie służą! Sam pomysł na knajpkę i menu jest super, brakuje takich w okolicy, ale wykonanie nie zawsze dobre ostatnio. Dostałam na przykład przypalone naleśniki, przypaloną, a właściwie spaloną bagietkę (bo kelnerki o mnie zupełnie zapomniały, mimo że siedziałam prawie przy barze!), zimne ziemniaki, pierogi ze szpinakiem i fetą bez fety! Chyba najkorzystniej wypadają dania dnia, bo często trafi się coś naprawdę smacznego, jak np. zupa grochowa, klopsiki itp. Miejmy nadzieję, że ten gorszy czas minie i będzie lepiej, bo nadal jest to przyjemne miejsce... a już szczególnie polecam na spotkanie przy kawce. :)

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• zabrzanka 17 recenzji

17.04.2014, 18:47 napisał:

Jako tako z przewagą nijako

Postanowiliśmy, by na nowo odkryć miejscowe restauracje.
    Zaczynamy od Bistro Weranda.
    Położenie blisko centrum miasta, wśród otaczających familoków - wskazywałoby na kuchnie śląską, wystrój typowo domowy (regał z książkami, okropnie strome schody jak na strych, niezbyt eleganckie stoły i taborety z oparciem) - na kuchnię domową, z kolei bliskość akademików, uczelni i młodziutkiej, niedoświadczonej obsługi - na kuchnię studencką.
    Nie potrafię sprecyzować. Myślę, że właściciel troszeczkę się pogubił, bo nic mi tu do siebie nie pasuje.
    Po wdrapaniu się w szpilkach po stromych schodach (tak wiem, to nie był dobry pomysł) podchodzi młodzieniec, przyjmuje zamówienie, ale niestety nie potrafi doradzić, powiedzieć czegoś więcej o menu - tu do odrobienia lekcje ze znajomości karty.
    Zamawiamy: niespodzianka - karta menu nie pokrywa się z tym, co wcześniej widniało w menu na stronie internetowej ---> więc zmiana planów i tak oto na stole ląduje żurek, polędwiczki wieprzowe w sosie kurkowym z brązowym ryżem i marchewką, a także placek z gulaszem wołowym i jako coś na ząb zapiekanka z serem i pieczarkami.
    Żurek - poprawny, ale jak na Górny Śląsk mogło być dużo lepiej.
    Polędwiczki - dobre, choć ilość kompletnie nieadekwatna do ceny, 2 małe kawałeczki. Placek sam w sobie OK - świeży, chrupiący, za to gulasz już niekoniecznie. Kiepska jakość. Bagietka bardzo dobra, chrupiąca - w smaku taka "domowa".
    Na dole zauważyłam kącik zabaw dla dzieci, ale warunkiem jest to, by rodzice siedzieli również na poziomie zero. Droga schodami w dół do łatwych nie należy.
    Jakbym miała doprecyzować, to lokal raczej dla studentów - choć prawie 30 zł za polędwiczki + reszta to chyba nie ten pułap cenowy.
    Podsumowując: nie polecam, a już na pewno odradzam miejsce na niedzielny obiad. Nie ten klimat.Myślałam, że miejsce wybroni "słynna" weranda - niestety w słoneczny dzień stoliki wraz z ławami były złożone.

Data wizyty w lokalu: 13 kwietnia 2014

• carlos_inez 210 recenzji

24.06.2013, 23:14 napisał:

Weranda II

Bistro Weranda - czyż to nie jest piękną nazwa dla bistro!? Mnie się podoba, zwłaszcza teraz gdy afrykańskie upały nie odpuszczają nie ma nic lepszego niż zasiąść wieczorem na werandzie i napić się chłodnego Krzepkiego :).

Ostatnio zmieniło się menu. Teraz mamy mieszankę starego z nowościami. I tak, wybrałem włoską bruchette i tradycyjnie łososia z grilla. Do popicia Krzepkie bezalkoholowe - nowość polecana przez obsługę. Było zimne - a to bezcenne w tym upale - i przyjemne lekkie, ot taka piwna lemoniada o imbirowym zabarwieniu.

Wracając do jedzenia. To nadal podają spore porcje i to plus. Nieco gorzej z jakością. Bruschetta była niestety zimna i za mało doprawiona. Ale za to łosoś - bez zarzutu. Świeżo grillowany, soczysty . Pycha :).

I tak oto spędziłem kolejny wieczór na przyjemny relaksie w cieniu Werandy :) .

Data wizyty w lokalu: 17 czerwca 2013

• carlos_inez 210 recenzji

28.02.2013, 11:31 napisał:

Bezpretensjonalnie

Ciepły kocyk, bujany fotel, mruczący kocur - weranda to takie miejsce gdzie poszukujemy odpoczynku. Dopełnieniem sielankowej idylli będzie gromadka dzieci biegających dookoła ale zajętych raczej sobą niż naszym spokojem. To udane połączenie wypoczynku i świeżego powietrza.

Bistro w Zabrzu ma udaną werandę i przytulną atmosferę. Ciasno i na śląską modłę. Kredensy, kredensiki, strome schody, stare fotografie prawie jak w maglu i huśtawki dla dzieci. Dla każdego coś miłego.

Kuchnia domowa - jak chwali się samo Bistro - nie powala, choć jestem fanem mini zapiekanek :) i kremowej zupy cebulowej - gęstej, z dominującym aromatem cebuli w towarzystwie grzanki zapiekanej z serem i wykończonej świeżą pietruszką. Niezła. Łosoś pieczony z warzywami - nieco za suchy, zbyt długo wygrzewany w piecu. Za to jabłko pieczone pyszne, lekko kwaskowate, ale z wyczuwalną słodyczą. Kurczak grillowany z sałatką i puree ziemniaczanym nierówny. Filet dobrze doprawiony, ale cieniutki tak, że widać pobliskie Gliwice, natomiast sałatka z kwaskowatym winegretem i puree bez zastrzeżeń.

Obsługa sympatyczna, ale bardzo młoda, a to oznacza błędy. Przystawka, zupa i danie główne trafiło na stół w tym samym momencie. Minus choć nadrabiany uroczym uśmiechem.

Bistro Weranda to miejsce, do którego się wraca. Przytulne wnętrze, ciekawa okolica, zwłaszcza dla przyjezdnych - osiedle familoków z czerwonej cegły oraz duży wybór piw regionalnych z moim ulubionym podpiwkiem mazurskim - gorzko-słodki i bez alkoholu :) to powody, dla których warto się tu wybrać. Uniesień kulinarnych nie będzie, objawień tym bardziej, ale za to spędzimy czas relaksując się i odpoczywając.

Data wizyty w lokalu: 27 lutego 2013

• nielubiecoli 3 recenzje

13.02.2014, 18:57 napisał:

Przytulnie

Bardzo przyjemne miejsce. Wystrój bardzo przytulny. Bardzo duży wybór piwa (polecam bananowe). Bagietka z indykiem bardzo dobra. Naleśnik ze szpinakiem bardzo średni. Placki ziemniaczane dosyć dobre. Jeśli chodzi o wyjście ze znajomymi na piwo, to jest to najlepszy wybór. Polecam!

• loscartmanos 8 recenzji

03.04.2013, 07:34 napisał:

Zabrzański rodzynek

W Werandzie bywamy z żoną od samych jej początków. Wpadamy tam przy okazji spotkań ze znajomymi, jak i szybkich obiadów po pracy, takich, gdy samemu nie ma siły stanąć przy garach. To bez wątpienia nasze ukochane bistro.

Klimat wybitnie domowy - czysto, schludnie i pachnąco - wszystko zachęca do jedzenia. A zjeść tam można wyśmienicie: wybitne pierogi, pyszne zupy i genialne surówki. Na uwagę zasługuje większość dań sezonowych (co jakiś czas uaktualniają menu), bagietki z pieca, a także - mój ulubiony - kotlet schabowy w sezamie. Nie można oczywiście pominąć wypieków własnych - sernik i brownie palce lizać!

Mniej kolorowo też się zdarza: makarony podają przeciętne (z wyjątkiem tych zapiekanych w piecu - pycha!), naleśniki ledwie się bronią, "poczekajki" z chleba tostowego są zwyczajnie kiepskie, a sałatki w takiej formie powinny zniknąć z oferty (kiepsko podane, słabe dresingi, ogólnie nijakie).

Zwracam uwagę na szeroki wachlarz piw z małych browarów - dla fanów głębi smaku polecam Atak Chmielu, ewentualnie podpiwek dla zmotoryzowanych. A jeśli ktoś nie lubi piwa, to czekają różnorakie wariacje herbaciane - czy to z konfiturą, twistem czy selerem naciowym. Espresso przeciętne, innych kaw nie próbowałem.

Obsługa młoda, trochę zakręcona i przeurocza.

Podsumowując - gorąco polecam! Weranda to perełka na zabrzańskim szlaku gastronomicznym, szczególnie z tak niewygórowanymi cenami!

Opinia dnia z 03.04.2013 r.

• patison 7 recenzji

06.01.2013, 11:43 napisał:

Bardzo przyjemna knajpka

Trafiłam tam przez przypadek i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Mała, przytulna knajpka, bardzo przyjazna atmosfera. Obsługa wręcz czyta w myślach klientów. Jedzenie bardzo dobre. Sewowane potrawy są smaczne, domowe, w przystępnych cenach. Pierogi podawane w bistro Weranda to po prostu mistrzostwo świata!

Oby tak dalej!

Nowe w okolicy: Zabrze