Bistro Weranda

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Zabrze
3.7

ul. Jagiellońska 19 44-100 Zabrze
tel: 517-372-967
typ lokalu: bistro typ kuchni: śląska, europejska, desery, naleśniki, sałatki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• zabrzanka 10 recenzji

17.04.2014, 18:47 napisał:

Jako tako z przewagą nijako

Postanowiliśmy, by na nowo odkryć miejscowe restauracje.
    Zaczynamy od Bistro Weranda.
    Położenie blisko centrum miasta, wśród otaczających familoków - wskazywałoby na kuchnie śląską, wystrój typowo domowy (regał z książkami, okropnie strome schody jak na strych, niezbyt eleganckie stoły i taborety z oparciem) - na kuchnię domową, z kolei bliskość akademików, uczelni i młodziutkiej, niedoświadczonej obsługi - na kuchnię studencką.
    Nie potrafię sprecyzować. Myślę, że właściciel troszeczkę się pogubił, bo nic mi tu do siebie nie pasuje.
    Po wdrapaniu się w szpilkach po stromych schodach (tak wiem, to nie był dobry pomysł) podchodzi młodzieniec, przyjmuje zamówienie, ale niestety nie potrafi doradzić, powiedzieć czegoś więcej o menu - tu do odrobienia lekcje ze znajomości karty.
    Zamawiamy: niespodzianka - karta menu nie pokrywa się z tym, co wcześniej widniało w menu na stronie internetowej ---> więc zmiana planów i tak oto na stole ląduje żurek, polędwiczki wieprzowe w sosie kurkowym z brązowym ryżem i marchewką, a także placek z gulaszem wołowym i jako coś na ząb zapiekanka z serem i pieczarkami.
    Żurek - poprawny, ale jak na Górny Śląsk mogło być dużo lepiej.
    Polędwiczki - dobre, choć ilość kompletnie nieadekwatna do ceny, 2 małe kawałeczki. Placek sam w sobie OK - świeży, chrupiący, za to gulasz już niekoniecznie. Kiepska jakość. Bagietka bardzo dobra, chrupiąca - w smaku taka "domowa".
    Na dole zauważyłam kącik zabaw dla dzieci, ale warunkiem jest to, by rodzice siedzieli również na poziomie zero. Droga schodami w dół do łatwych nie należy.
    Jakbym miała doprecyzować, to lokal raczej dla studentów - choć prawie 30 zł za polędwiczki + reszta to chyba nie ten pułap cenowy.
    Podsumowując: nie polecam, a już na pewno odradzam miejsce na niedzielny obiad. Nie ten klimat.Myślałam, że miejsce wybroni "słynna" weranda - niestety w słoneczny dzień stoliki wraz z ławami były złożone.

Data wizyty w lokalu: 13 kwietnia 2014

• carlos_inez 175 recenzji

24.06.2013, 23:14 napisał:

Weranda II

Bistro Weranda - czyż to nie jest piękną nazwa dla bistro!? Mnie się podoba, zwłaszcza teraz gdy afrykańskie upały nie odpuszczają nie ma nic lepszego niż zasiąść wieczorem na werandzie i napić się chłodnego Krzepkiego :).

Ostatnio zmieniło się menu. Teraz mamy mieszankę starego z nowościami. I tak, wybrałem włoską bruchette i tradycyjnie łososia z grilla. Do popicia Krzepkie bezalkoholowe - nowość polecana przez obsługę. Było zimne - a to bezcenne w tym upale - i przyjemne lekkie, ot taka piwna lemoniada o imbirowym zabarwieniu.

Wracając do jedzenia. To nadal podają spore porcje i to plus. Nieco gorzej z jakością. Bruschetta była niestety zimna i za mało doprawiona. Ale za to łosoś - bez zarzutu. Świeżo grillowany, soczysty . Pycha :).

I tak oto spędziłem kolejny wieczór na przyjemny relaksie w cieniu Werandy :) .

Data wizyty w lokalu: 17 czerwca 2013

• carlos_inez 175 recenzji

28.02.2013, 11:31 napisał:

Bezpretensjonalnie

Ciepły kocyk, bujany fotel, mruczący kocur - weranda to takie miejsce gdzie poszukujemy odpoczynku. Dopełnieniem sielankowej idylli będzie gromadka dzieci biegających dookoła ale zajętych raczej sobą niż naszym spokojem. To udane połączenie wypoczynku i świeżego powietrza.

Bistro w Zabrzu ma udaną werandę i przytulną atmosferę. Ciasno i na śląską modłę. Kredensy, kredensiki, strome schody, stare fotografie prawie jak w maglu i huśtawki dla dzieci. Dla każdego coś miłego.

Kuchnia domowa - jak chwali się samo Bistro - nie powala, choć jestem fanem mini zapiekanek :) i kremowej zupy cebulowej - gęstej, z dominującym aromatem cebuli w towarzystwie grzanki zapiekanej z serem i wykończonej świeżą pietruszką. Niezła. Łosoś pieczony z warzywami - nieco za suchy, zbyt długo wygrzewany w piecu. Za to jabłko pieczone pyszne, lekko kwaskowate, ale z wyczuwalną słodyczą. Kurczak grillowany z sałatką i puree ziemniaczanym nierówny. Filet dobrze doprawiony, ale cieniutki tak, że widać pobliskie Gliwice, natomiast sałatka z kwaskowatym winegretem i puree bez zastrzeżeń.

Obsługa sympatyczna, ale bardzo młoda, a to oznacza błędy. Przystawka, zupa i danie główne trafiło na stół w tym samym momencie. Minus choć nadrabiany uroczym uśmiechem.

Bistro Weranda to miejsce, do którego się wraca. Przytulne wnętrze, ciekawa okolica, zwłaszcza dla przyjezdnych - osiedle familoków z czerwonej cegły oraz duży wybór piw regionalnych z moim ulubionym podpiwkiem mazurskim - gorzko-słodki i bez alkoholu :) to powody, dla których warto się tu wybrać. Uniesień kulinarnych nie będzie, objawień tym bardziej, ale za to spędzimy czas relaksując się i odpoczywając.

Data wizyty w lokalu: 27 lutego 2013

• nielubiecoli 3 recenzje

13.02.2014, 18:57 napisał:

Przytulnie

Bardzo przyjemne miejsce. Wystrój bardzo przytulny. Bardzo duży wybór piwa (polecam bananowe). Bagietka z indykiem bardzo dobra. Naleśnik ze szpinakiem bardzo średni. Placki ziemniaczane dosyć dobre. Jeśli chodzi o wyjście ze znajomymi na piwo, to jest to najlepszy wybór. Polecam!

• loscartmanos 8 recenzji

03.04.2013, 07:34 napisał:

Zabrzański rodzynek

W Werandzie bywamy z żoną od samych jej początków. Wpadamy tam przy okazji spotkań ze znajomymi, jak i szybkich obiadów po pracy, takich, gdy samemu nie ma siły stanąć przy garach. To bez wątpienia nasze ukochane bistro.

Klimat wybitnie domowy - czysto, schludnie i pachnąco - wszystko zachęca do jedzenia. A zjeść tam można wyśmienicie: wybitne pierogi, pyszne zupy i genialne surówki. Na uwagę zasługuje większość dań sezonowych (co jakiś czas uaktualniają menu), bagietki z pieca, a także - mój ulubiony - kotlet schabowy w sezamie. Nie można oczywiście pominąć wypieków własnych - sernik i brownie palce lizać!

Mniej kolorowo też się zdarza: makarony podają przeciętne (z wyjątkiem tych zapiekanych w piecu - pycha!), naleśniki ledwie się bronią, "poczekajki" z chleba tostowego są zwyczajnie kiepskie, a sałatki w takiej formie powinny zniknąć z oferty (kiepsko podane, słabe dresingi, ogólnie nijakie).

Zwracam uwagę na szeroki wachlarz piw z małych browarów - dla fanów głębi smaku polecam Atak Chmielu, ewentualnie podpiwek dla zmotoryzowanych. A jeśli ktoś nie lubi piwa, to czekają różnorakie wariacje herbaciane - czy to z konfiturą, twistem czy selerem naciowym. Espresso przeciętne, innych kaw nie próbowałem.

Obsługa młoda, trochę zakręcona i przeurocza.

Podsumowując - gorąco polecam! Weranda to perełka na zabrzańskim szlaku gastronomicznym, szczególnie z tak niewygórowanymi cenami!

Opinia dnia z 03.04.2013 r.

• patison 4 recenzje

06.01.2013, 11:43 napisał:

Bardzo przyjemna knajpka

Trafiłam tam przez przypadek i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Mała, przytulna knajpka, bardzo przyjazna atmosfera. Obsługa wręcz czyta w myślach klientów. Jedzenie bardzo dobre. Sewowane potrawy są smaczne, domowe, w przystępnych cenach. Pierogi podawane w bistro Weranda to po prostu mistrzostwo świata!

Oby tak dalej!

Nowe w okolicy: Zabrze