Con Amore

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Tychy
4.0

ul. Browarowa 7 43-100 Tychy (na terenie Browaru Obywatelskiego w Tychach)
tel: 601-890-964 www.con-amore.eu
typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: śródziemnomorska, ryby i owoce morza, portugalska, desery, fusion cena dania głównego: 20 - 40 zł

Con Amore

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

W tym lokalu

Opencard-79x16

• longin 157 recenzji

21.06.2013, 16:46 napisał:

Lokal na wysokim poziomie.

Restauracja stworzona przez właścicieli jak sami mówią z miłości do gotowania. I na prawdę coś w tym jest. Stary browar, olbrzymia sala zaadaptowana na restarację ,może trochę brak intymnosci. Nie przeszkadza to jednak, bo stoliki są oddzielone od siebie muślinowymi kotarami. A na pewno rekonpensatą są serwowane potrawy - kuchni śródziemnomorskiej i europejskiej. Dla smakoszy polecam krewetki na żeliwnej patelni, jedne z lepiej podanych jakie jadłem w Polse. Również bardzo dobry Labraks z grila (niesłusznie nazywany przez niektórych morskim sandaczem),z sosem czosnkowo-pietruszkowym. Hitem tej restauracji jest polędwica "Con amore". Podana na rozgrzanym kamieniu. Można sobie według uznania ją przysmażać. Towarzyszą jej różne sosy. Przed podaniem gościa okrywa się specjalnym - " śliniaczkiem". Trochę zabawne - nie mniej praktyczne. Polędwica skwierczy na kamieniu rozsiewając smakowitą woń,ale równocześnie drobinki tłuszcu i soków mięsnych. Śliniaczek zapobiega zabrudzeniu.Efekt znakomity. Można zamówić sobie pizzę, ale kto by ją jadł w takiej restauracji. Desery. Tu równiez niespodzianka w postaci tortu agrestowego. Przepyszny. Menu uzupelnia nie zbyt bogata karta win. Bardzo dobrze dobrana. Jednym słowem każdy coś znajdzie dla siebie. A, że drogo. Cóż za jakość trzeba placić. Uważam ją za jedną z lepszych restauracji na Śląsku. Polecam z całą odpowiedzialnością.

• pikor 4 recenzje

20.02.2014, 00:00 napisał:

Sprawdzone miejsce

Kolejna wizyta w Con Amore upewniła mnie w przekonaniu, iż jest to miejsce inne niż wszystkie.
    Obsługa nienachalna i normalna, uśmiechnięta - co jest bardzo ważne.
    Na plus: krótka karta - choć warto, aby była częściej zmieniana.
    Polecam minestrone, antrykot z grilla - po prostu poezja. A na deser - tort agrestowy lub lody z gorącą czekoladą, po prostu pycha.

Polecam.

Data wizyty w lokalu: 06 stycznia 2014

• Basza 5 recenzji

15.01.2014, 11:31 napisał:

Warto tam zajrzeć!

Con Amore znajduje się w miejscu dziwnym, klimatycznym, bo na terenie starego Browaru Obywatelskiego. Restauracja jest przestronna, może brakuje trochę intymności. W zimne wieczory duża przestrzeń może sprawiać wrażenie chłodu. Po jakimś czasie niebywania w tym miejscu postanowiliśmy wybrać się na małą kolację. Zdecydowaliśmy się na zupę rybną z dodatkowej karty, krewetki na ostro na żeliwnej patelni oraz pizzę z szynką parmeńską, rukolą i pomidorkami koktajlowymi. Zupa bardzo gęsta, wyglądem nieprzypominająca zupy, ale może tak miała wyglądać, nie wiem, wcześniej takiej nie jedliśmy, najważniejsze, że była smaczna, minusem może być fakt, że trzeba było uważać na ości. Krewetki jak zwykle pyszne, a pizza wyjątkowa, ciasto cienkie, chrupiące, dużo dodatków, naprawdę smaczna, inna niż w pozostałych lokalach na telefon, bardzo zbliżona do prawdziwej włoskiej pizzy. W lokalu można napić się dobrej liściastej herbaty. Co mnie zdziwiło, to brak lanego piwa, jedynie butelkowe.
    Wizytę w Con Amore uważam za udaną, ceny są dość wygórowane, ale jest to dobre miejsce za spokojny obiad, czy biznesową kolację.

• adamus12 1 recenzja

16.02.2014, 20:58 napisał:

Jak zwykle w polskich restauracjach problemem jest obsługa

To była moja druga wizyta w tej restauracji. Pierwsza była w okolicach maja zeszłego roku. I miała to być moja ostatnia. Aczkolwiek, kto nie zmienia poglądów. Za namową znajomego, wybraliśmy się w dwie pary na kolację. Miło pięknie i przyjemnie. Szybka reakcja kelnerów i już siedzieliśmy przy stoliku wyposażeni w menu. Po jakiejś chwili już zamawialiśmy. I tu zapala mi się czerwona lampka. Kelner niczego nie notuje. Może nie jestem na czasie, ale kilkukrotnie naciąłem się na takowy "system". Wobec tego po odejściu kelnera, rzuciłem rękawicę znajomemu, stawiając na szali piwo, iż nie dostaniemy tego co zamówiliśmy. Jakież było moje zdziwienie, gdy napoje zostały nam rozdane bez pytania kto co za mawiał w 100% poprawnie. Nie minęło jednak 10 minut gdy kelner powrócił do stołu i z rozbrajają szczerością poprosił o powtórzenie zamówienia...
    No cóż, utwierdzam się w przekonaniu, że w większości przypadków, problemem jest obsługa, która nie jest przeszkolona do wykonywania swoich zadań. Co do samego jedzenia, skupię się na przystawce, którą uwielbiam i której w takiej restauracji nie mogłem nie zamówić. Chodzi o carpaccio. Niestety było podane ze zbyt dużą ilością selera naciowego, który zabijał cały smak, dodatkowo (znów obsługa) oliwę podano nam dopiero po "prośbie". I tu kolejna niespodzianka. Oliwa podawana jest w zestawie z solą i pieprzem oraz czarnym płynem, który okazał się - jak przystało na knajpkę śródziemnomorska :) - zwykłym maggi w płynie. Pszenne bułeczki do przystawki otrzymaliśmy, gdy z naszych talerzy zniknęła cała wołowina, a pozostał sam seler.
    Ale za to grappa jest naprawdę przepyszna.
    Resztę kolacji nie oceniam, ze względów które pozwolę sobie pominąć.

• Quaglia 1 recenzja

14.02.2014, 20:59 napisał:

Wszystko jak należy

Obsługa miła, kompetentna. Wystrój nienachalny.
    Kącik dla dzieci, w naszym przypadku się przydał.
    Labraks bardzo smaczny, pizza OK, mięso duszone przyzwoite, ale bez szału.
    Plus za poczęstunek szefa , drobiazg, ale miły.
    Minus za małą zmienność dań, byłam tam już parę razy, ale menu, mam wrażenie, ciągle to samo.
    Deser, agrestowe ciasto, mnie nie smakowało, za słodkie, ale to kwestia gustu.
    W lecie otoczenie bardzo fajne.

• Elita1 13 recenzji

23.05.2013, 16:40 napisał:

Polecam bardzo

Wybrałyśmy się (ja i siostra) na obiad, który miał nam porawić nastrój. Fajne miejsce, choć ciężko trafić. W środku bardzo przestronnie, ale miło. Moja zielona zupa krem - bardzo dobra, bulion siostry także na ocene 5. Drugie danie makaron z pomidorkami na ostro i polędwiczki. Zjadłyśmy wszystko. Z jedna lampką wina rachunek opiewał na 100 zł, więc względnie. Miło wspominamy wizytę w Con Amore. Bo jeśli chodzi o Tychy, to póki co nic innego mie mogę polecić

Data wizyty w lokalu: 14 lutego 2013

• paweel81 1 recenzja

21.11.2013, 22:52 napisał:

Oryginalne miejsce z pysznym jedzeniem

Do Restauracji Con Amore trafiłem przez przypadek, odwiedzając teren Browaru Obywatelskiego.
    Pierwsze, co rzuca się w oczy, to elegancki wystrój restauracji, która znajduje się w postindustrialnym budynku. Miejsce na uboczu, idealne na spotkania biznesowe lub dla ludzi, którzy lubią spokój i ciszę.
    Jeśli chodzi o sam posiłek, to zdałem się na polecenie kelnerki, mianowicie dania popisowe Restauracji: Minestrone oraz Stek Con Amore. Zupa oraz drugie danie były wyśmienite, na szczególną uwagę zasługuje stek, który jest podawany w oryginalny sposób – na rozgrzanym kamieniu.
    Po obiedzie przyszedł czas na deser – tort agrestowy – kolejne danie popisowe restauracji.
    Podsumowując: jedzenie pierwsza klasa, wystrój oryginalny, obsługa miła i pomocna. Na pewno w wakacje będę częstym gościem, na deserach, podczas rowerowych wycieczek.
    Minusem na pewno jest słabe oznakowanie i dojazd, ceny też mogą okazać się zaporowe.
    Miejsce godne polecenia, szczególnie dla smakoszy!

Data wizyty w lokalu: 03 listopada 2013

• WitekPrytek 1 recenzja

08.09.2013, 19:18 napisał:

Lokal z wysoką klasą i świetnym jedzeniem

Każda potrawa smakuje tak jak powinna. Świetne wina. Polecamy: stek i antrykot na kamieniu no i oczywiście śląski obiad - rosół jak od babci, rolada, kluski, modro kapusta. Nawet babcia nic by nie zmieniała :). Nie pamiętam nazwy, ale ciasto migdałowe z winogronami i bitą śmietaną - NIESAMOWITE.

Data wizyty w lokalu: 08 września 2013

• mash 19 recenzji

20.11.2011, 16:54 napisał:

Absolutny TOP!

Restauracja wzbudza mój ogromny entuzjazm. Byłem w niej kilkukrotnie i za każdym razem wychodzę w pełnej kulinarnej ekscytacji. Podróż smaków jaką można odbyć w tym fantastycznym miejscu jest ponadczasowa. Warto wybrać się do Tychów, żeby zasmakować w kuchni włoskiej i portugalskiej.
    Otoczenie - Browar Obywatelski w Tychach. Kto był, ten wie. Kto nie był, niech jedzie. Jest to niepowtarzalny zespół całkiem nieźle zachowanych obiektów, w których do niedawna mieścił się browar. Teraz nowy właściciel przywraca miejsce do życia.
    Wnętrze restauracji - proste, bez niepotrzebnych ozdób. Klasyczny przykład ekonomicznej, ale efektywnej rewitalizacji. Prosto, bo w tym miejscu to KUCHNIA jest najważniejsza.
    No właśnie... kuchnia... Genialna !
    Zupy: Pachnący bulion (codziennie, a to jest już wyznacznik sam w sobie), genialny krem z dyni, fantastyczne, gęste, aromatyczne minestrone. Przystawki - wszystkie świetne - sałaty doskonale dobrane, sery aromatyczne, wędliny przepyszne. Dania główne - przede wszystkim okoń... pasty, świetna wołowina ...
    No i wreszcie desery - jedyne na Śląsku prawdziwe tiramisu, niezapomniany tort agrestowy.
    Wina... ech... wystarczy spróbować wina domu, żeby się przekonać.
    No i ceny. NORMALNE ! Całkowicie przystępne ceny, za niepowtarzalny klimat i jakość.
    Piwo ? Tyskie oczywiście, choć przydałoby się własne, jak przed laty... może kiedyś ?
    Dla mnie jest to absolutny nr 1.

Opinia dnia z 21.11.2011 r.

• gomes7 4 recenzje

08.03.2012, 23:00 napisał:

Poprawnie

Byłem, zobaczyłem, zjadłem, wypiłem i... raczej nie wrócę. Może od początku. Dojazd trudny, jeśli ktoś nie zna Tychów. Gdy dotarłem na miejsce zdziwiło mnie, że właściwie święto kobiet, zapowiadany występ na żywo, rezerwacje i nie wiadomo co, a w środku żywej duszy prawie brak. Poza kelnerami, kucharzami i obsługą były dwa, może 3 stoliki zajęte. Nie mniej jednak wygląd w porządku, ładnie, schludnie, świetny pomysł z zasłonkami, rzekłbym na '5'... dopóki nie spojrzałem do góry. No rury psują cały efekt, ale przyjmijmy, że nie widziałem.
    Menu ciekawe. Pozycji mało, co akurat nie jest wadą. Dania zastanawiające. Ceny przystępne. Dopóki nie zamówiłem. Po złożeniu zamówienia, Pan przyniósł 3 plastry marchewki z 2 oliwkami i bułeczką. Miły gest, gratisowy, dosyć smaczne. Kawa z mlekiem (cafe creme), odniosłem wrażenie, że to było raczej mleko z kawą, nie zdążyłem się napić przez pół filiżanki pianki, a już się skończyło. Rosół z tortellini - mało, jak na swoją cenę i dla mnie za tłusty, tortellini w porządku. Pizza z salami. Jadłem lepsze szczerze powiedziawszy. Jako że jestem amatorem pizzy bardzo mnie zaciekawiła, a pozycja, chwalona z resztą. Ciasto fakt cienkie, dobre, ale brzegi fatalne. Napompowane, twarde, kruche, nie do zjedzenia. Nie pojadłem. Dużo lepsza pizza jeśli chodzi o włoską jest w Oświęcimiu. Przykro mi, ale się rozczarowałem. Na makaron już nie miałem ochoty, mimo że nie byłem wcale najedzony. Zwłaszcza, że dania wcale tanie nie są. Być może to powoduje, że tłumów nie ma, a może umiejscowienie lokalu, nie wiem. W każdym razie spokojnie mogłoby być taniej. Fakt, że jedzenie specyficzne, włoskie czy portugalskie, ale mimo wszystko porcje nie są zniewalające, a kwota i owszem porównując ją przynajmniej do jakości i objętości.
    Obsługa miła, nienachalna, pani nam wyjaśniła co chcieliśmy, bardzo dobra.
    Ogólna ocena? Poprawnie. Pewnie nie wrócę, choć większych zastrzeżeń nie mam. Poszukam czegoś innego, gdzie zaspokoję kubki smakowe i tego tam na dole... no jak mu to? A tak, żołądek. (Partnerka podziela moje zdanie).

Data wizyty w lokalu: 08 marca 2012, godz. 17:30-19:00

informacje od restauracji

• rok założenia: 2011
  • ilość miejsc w restauracji: 80

Na terenie ponad stuletniego Browaru Obywatelskiego w Tychach, który jest perełką wśród zabytków Śląska stworzyliśmy miejsce niebanalne... Mianowicie restaurację z kuchnią śródziemnomorską o nazwie Con Amore. Miejsce wykreowane z sercem dla ludzi, w celu znalezienia chwili wytchnienia od codziennego zgiełku w otoczeniu przepięknych budowli. Cechuje nas wyjątkowy, nietuzinkowy smak potraw, których przepisy dopracowywano przez wiele miesięcy. Można u nas zjeść znakomite zupy, antipasti, zawsze świeżą rybę z grilla czy wyśmienitą wołowinę. Serwujemy naszym gościom pizzę prosto z pieca oraz najsmaczniejsze pasty. Na deser proponujemy torty własnego wypieku a do całości polecamy odpowiednio dobrane wina. Prawdziwym hitem jest jedyny w swoim rodzaju steak Con Amore serwowany na rozgrzanym kamieniu, dzięki któremu Gość może samodzielnie dosmażyć sobie steak’a według uznania. Restauracja Con Amore to także wyjątkowe miejsce na spotkania biznesowe, bankiety, premiery samochodów, wesela czy pokazy kolekcji. Nasza przemiła obsługa zadba także o to by Wasze kameralne uroczystości czy romantyczne kolacje były pełne uroku i na zawsze pozostały w pamięci.

Nowe w okolicy: Tychy