Con Amore

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Tychy
4.0

ul. Browarowa 7 43-100 Tychy (na terenie Browaru Obywatelskiego w Tychach) menu
tel: 601-890-964 www.con-amore.eu
typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: śródziemnomorska, ryby i owoce morza, portugalska, desery, fusion cena dania głównego: 20 - 40 zł
Korona_button_kw3

Con Amore

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

• Partyboy 29 recenzji

29.09.2014, 09:36 napisał:

A miało być tak pięknie

Sympatyczna miejscówka z sympatyczną obsługą i wszystko by było sympatycznie gdyby nie duże rozczarowanie samym posiłkiem.
    Szaszłyk z polędwicy wołowej był mocno wysuszony no i siłą rzeczy łykowaty. Bardziej na poziomie piwnego ogródka w parku, niż eleganckiej restauracji. Zamówione jako dodatek brokuły były rozgotowane i bez smaku - ostatni raz takie warzywa serwowała mi moja bezzębna babcia 25 lat temu. Poprzedzający danie główne rosół był smaczny, ale nie zatarł wpadki z szaszłykiem.

Wystroju nie oceniam - jadłem w ogródku.

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• kamyczek21 2 recenzje

20.11.2014, 19:54 napisał:

Ukryte miejsce - przyjemna niespodzianka

Już od jakiegoś czasu słyszałam od znajomych o restauracji "Con amore" , która mieści się na terenie starego Browaru w Tychach. Zawsze były to pierwszorzędne opinie, chwalące jakość podawanych tam potraw, a także samego miejsca - terenu Browaru. Dojrzałam wreszcie, żeby się tam wybrać. I rzeczywiście - wszystko się potwierdziło: teren zabudowany budynkami z cegły stojącymi wśród zieleni, staw z czerwonymi rybkami (całkiem dużymi), no i sama restauracja "Con Amore"! Wystrój loftowy, bez nadmiaru "gadżetów", czysto, schludnie, pachnie jedzeniem.
    Zamówiłam krewetki na żeliwnej patelni - rewelacja! Takie jadłam tylko w Hiszpanii.
    Ryba stanowiąca danie główne - labraks z grilla też pyszny i ciekawie podany, bo bez kręgosłupa i otwarty, praktycznie bez ości!
    Na deser wzięłam słynny już tort agrestowy. Takiego ciasta jeszcze nie jadłam! To wyważenie smaku słodkiego i kwaśnego bardzo mi odpowiada.
    Dołączam do grupy fanów tego miejsca!

Data wizyty w lokalu: listopad 2014

• longin 157 recenzji

21.06.2013, 16:46 napisał:

Lokal na wysokim poziomie.

Restauracja stworzona przez właścicieli jak sami mówią z miłości do gotowania. I na prawdę coś w tym jest. Stary browar, olbrzymia sala zaadaptowana na restarację ,może trochę brak intymnosci. Nie przeszkadza to jednak, bo stoliki są oddzielone od siebie muślinowymi kotarami. A na pewno rekonpensatą są serwowane potrawy - kuchni śródziemnomorskiej i europejskiej. Dla smakoszy polecam krewetki na żeliwnej patelni, jedne z lepiej podanych jakie jadłem w Polse. Również bardzo dobry Labraks z grila (niesłusznie nazywany przez niektórych morskim sandaczem),z sosem czosnkowo-pietruszkowym. Hitem tej restauracji jest polędwica "Con amore". Podana na rozgrzanym kamieniu. Można sobie według uznania ją przysmażać. Towarzyszą jej różne sosy. Przed podaniem gościa okrywa się specjalnym - " śliniaczkiem". Trochę zabawne - nie mniej praktyczne. Polędwica skwierczy na kamieniu rozsiewając smakowitą woń,ale równocześnie drobinki tłuszcu i soków mięsnych. Śliniaczek zapobiega zabrudzeniu.Efekt znakomity. Można zamówić sobie pizzę, ale kto by ją jadł w takiej restauracji. Desery. Tu równiez niespodzianka w postaci tortu agrestowego. Przepyszny. Menu uzupelnia nie zbyt bogata karta win. Bardzo dobrze dobrana. Jednym słowem każdy coś znajdzie dla siebie. A, że drogo. Cóż za jakość trzeba placić. Uważam ją za jedną z lepszych restauracji na Śląsku. Polecam z całą odpowiedzialnością.

• Odoaker 2 recenzje

12.06.2014, 18:15 napisał:

Jakość przez duże "J"

Niedawno usłyszałem od znajomego, że w Tychach warto odwiedzić pewną (jego zdaniem bardzo dobrą) restaurację. Postanowiłem sprawdzić prawdziwość tej tezy i udałem się we wskazane miejsce. Już na początku w oczy rzuca się lokalizacja tejże restauracji. To zabudowania byłego, nieczynnego już, Browaru Obywatelskiego. Dużo gołej cegły, latarnie (byłem tam po zmierzchu), zieleń. Generalnie bardzo klimatycznie. Sama restauracja usytuowana jest w głębi kompleksu, dostarczając nam nie lada atrakcji podczas przejazdu (lub spaceru) po wyjątkowo zadbanym terenie. Jeśli chodzi o wystrój restauracji Con Amore, bo taka jest jej nazwa, to charakterem odpowiada on otoczeniu. Jest więc przestrzeń, cegły, stal. Postindustrialnie. Plus za ciekawe akcenty, jak np. piecyk na środku restauracji, w którym w chłodniejsze wieczory palą się polana. Rozwiązanie dla ciała i duszy wręcz idealne.

Co do obsługi: jest OK, wszystko przebiega sprawnie i bez zbędnej zwłoki. Plus za nastawienie. Wita nas uśmiech czy to kelnerek czy barmana zza lady. Obsługa bardzo pomocna. I tak właśnie ma być.

A teraz o jedzeniu. Karta ułożona inaczej, niż w innych podobnych miejscach. Nieszablonowa. Dowiedziałem się, że serwowane dania stanowią wybór właściciela z jego kulinarnych podróży. Do sedna: Z poza karty zaproponowano mi zupę (krem) ze szparagów. Rzadka potrawa w gastronomii. Dla mnie rewelacja. Spróbowałem również duszonej wołowiny oraz pizzy z szynką parmeńską (oczywiście nie naraz). Bardzo mi smakowało. Porcje dobrze wyważone. Nie duże, nie małe. Ładnie podane. Przed zamówionymi daniami oczywiście przystawka. Ja dostałem bułeczkę z własnego wypieku z octem z przyprawami. Pizza na cienkim cieście, bo jakżeby inaczej. Wyjątkowo polecam natomiast grillowaną rybę. Nazwy niestety nie pamiętam, brzmiała lekko z łaciny, po polsku bodajże okoń morski. Znajomy taką zamówił, ja spróbowałem, jest przepyszna.
    Zasłyszałem, iż daniem popisowym miejsca jest stek podawany na gorącym kamieniu. Grupa gości, która zajęła stolik obok mojego, zamówiła właśnie to danie. Widok zadziwiający: cztery dorosłe osoby w śliniakach pałaszujące skwierczące mięsko z rozgrzanego kamienia. Następnym razem muszę tego spróbować!
    Więcej o jedzeniu pisać nie będę, bo robię się głodny.

Cenowo przystępnie: niektóre dania na poziomie 20-40 zł, inne ciut droższe, powyżej 50 zł. Ceny adekwatne do jakości. Za dania na tym poziomie w krajach zachodniej Europy trzeba zapłacić 2-3 razy więcej.

Reasumując: polecam za jakość i oryginalność potraw oraz cudowne otoczenie. Bardzo ciekawe miejsce na śląskiej scenie restauracyjnej i z dużą ciekawością będę obserwował rozwój, wpadając raz na jakiś czas na "małe co nieco" . A może zorganizuję tam wesele…

Data wizyty w lokalu: 11 czerwca 2014

• pikor 5 recenzji

20.02.2014, 00:00 napisał:

Sprawdzone miejsce

Kolejna wizyta w Con Amore upewniła mnie w przekonaniu, iż jest to miejsce inne niż wszystkie.
    Obsługa nienachalna i normalna, uśmiechnięta - co jest bardzo ważne.
    Na plus: krótka karta - choć warto, aby była częściej zmieniana.
    Polecam minestrone, antrykot z grilla - po prostu poezja. A na deser - tort agrestowy lub lody z gorącą czekoladą, po prostu pycha.

Polecam.

Data wizyty w lokalu: 06 stycznia 2014

• Basza 5 recenzji

15.01.2014, 11:31 napisał:

Warto tam zajrzeć!

Con Amore znajduje się w miejscu dziwnym, klimatycznym, bo na terenie starego Browaru Obywatelskiego. Restauracja jest przestronna, może brakuje trochę intymności. W zimne wieczory duża przestrzeń może sprawiać wrażenie chłodu. Po jakimś czasie niebywania w tym miejscu postanowiliśmy wybrać się na małą kolację. Zdecydowaliśmy się na zupę rybną z dodatkowej karty, krewetki na ostro na żeliwnej patelni oraz pizzę z szynką parmeńską, rukolą i pomidorkami koktajlowymi. Zupa bardzo gęsta, wyglądem nieprzypominająca zupy, ale może tak miała wyglądać, nie wiem, wcześniej takiej nie jedliśmy, najważniejsze, że była smaczna, minusem może być fakt, że trzeba było uważać na ości. Krewetki jak zwykle pyszne, a pizza wyjątkowa, ciasto cienkie, chrupiące, dużo dodatków, naprawdę smaczna, inna niż w pozostałych lokalach na telefon, bardzo zbliżona do prawdziwej włoskiej pizzy. W lokalu można napić się dobrej liściastej herbaty. Co mnie zdziwiło, to brak lanego piwa, jedynie butelkowe.
    Wizytę w Con Amore uważam za udaną, ceny są dość wygórowane, ale jest to dobre miejsce za spokojny obiad, czy biznesową kolację.

• adamus12 1 recenzja

16.02.2014, 20:58 napisał:

Jak zwykle w polskich restauracjach problemem jest obsługa

To była moja druga wizyta w tej restauracji. Pierwsza była w okolicach maja zeszłego roku. I miała to być moja ostatnia. Aczkolwiek, kto nie zmienia poglądów. Za namową znajomego, wybraliśmy się w dwie pary na kolację. Miło pięknie i przyjemnie. Szybka reakcja kelnerów i już siedzieliśmy przy stoliku wyposażeni w menu. Po jakiejś chwili już zamawialiśmy. I tu zapala mi się czerwona lampka. Kelner niczego nie notuje. Może nie jestem na czasie, ale kilkukrotnie naciąłem się na takowy "system". Wobec tego po odejściu kelnera, rzuciłem rękawicę znajomemu, stawiając na szali piwo, iż nie dostaniemy tego co zamówiliśmy. Jakież było moje zdziwienie, gdy napoje zostały nam rozdane bez pytania kto co za mawiał w 100% poprawnie. Nie minęło jednak 10 minut gdy kelner powrócił do stołu i z rozbrajają szczerością poprosił o powtórzenie zamówienia...
    No cóż, utwierdzam się w przekonaniu, że w większości przypadków, problemem jest obsługa, która nie jest przeszkolona do wykonywania swoich zadań. Co do samego jedzenia, skupię się na przystawce, którą uwielbiam i której w takiej restauracji nie mogłem nie zamówić. Chodzi o carpaccio. Niestety było podane ze zbyt dużą ilością selera naciowego, który zabijał cały smak, dodatkowo (znów obsługa) oliwę podano nam dopiero po "prośbie". I tu kolejna niespodzianka. Oliwa podawana jest w zestawie z solą i pieprzem oraz czarnym płynem, który okazał się - jak przystało na knajpkę śródziemnomorska :) - zwykłym maggi w płynie. Pszenne bułeczki do przystawki otrzymaliśmy, gdy z naszych talerzy zniknęła cała wołowina, a pozostał sam seler.
    Ale za to grappa jest naprawdę przepyszna.
    Resztę kolacji nie oceniam, ze względów które pozwolę sobie pominąć.

• Quaglia 1 recenzja

14.02.2014, 20:59 napisał:

Wszystko jak należy

Obsługa miła, kompetentna. Wystrój nienachalny.
    Kącik dla dzieci, w naszym przypadku się przydał.
    Labraks bardzo smaczny, pizza OK, mięso duszone przyzwoite, ale bez szału.
    Plus za poczęstunek szefa , drobiazg, ale miły.
    Minus za małą zmienność dań, byłam tam już parę razy, ale menu, mam wrażenie, ciągle to samo.
    Deser, agrestowe ciasto, mnie nie smakowało, za słodkie, ale to kwestia gustu.
    W lecie otoczenie bardzo fajne.

• Elita1 13 recenzji

23.05.2013, 16:40 napisał:

Polecam bardzo

Wybrałyśmy się (ja i siostra) na obiad, który miał nam porawić nastrój. Fajne miejsce, choć ciężko trafić. W środku bardzo przestronnie, ale miło. Moja zielona zupa krem - bardzo dobra, bulion siostry także na ocene 5. Drugie danie makaron z pomidorkami na ostro i polędwiczki. Zjadłyśmy wszystko. Z jedna lampką wina rachunek opiewał na 100 zł, więc względnie. Miło wspominamy wizytę w Con Amore. Bo jeśli chodzi o Tychy, to póki co nic innego mie mogę polecić

Data wizyty w lokalu: 14 lutego 2013

• paweel81 1 recenzja

21.11.2013, 22:52 napisał:

Oryginalne miejsce z pysznym jedzeniem

Do Restauracji Con Amore trafiłem przez przypadek, odwiedzając teren Browaru Obywatelskiego.
    Pierwsze, co rzuca się w oczy, to elegancki wystrój restauracji, która znajduje się w postindustrialnym budynku. Miejsce na uboczu, idealne na spotkania biznesowe lub dla ludzi, którzy lubią spokój i ciszę.
    Jeśli chodzi o sam posiłek, to zdałem się na polecenie kelnerki, mianowicie dania popisowe Restauracji: Minestrone oraz Stek Con Amore. Zupa oraz drugie danie były wyśmienite, na szczególną uwagę zasługuje stek, który jest podawany w oryginalny sposób – na rozgrzanym kamieniu.
    Po obiedzie przyszedł czas na deser – tort agrestowy – kolejne danie popisowe restauracji.
    Podsumowując: jedzenie pierwsza klasa, wystrój oryginalny, obsługa miła i pomocna. Na pewno w wakacje będę częstym gościem, na deserach, podczas rowerowych wycieczek.
    Minusem na pewno jest słabe oznakowanie i dojazd, ceny też mogą okazać się zaporowe.
    Miejsce godne polecenia, szczególnie dla smakoszy!

Data wizyty w lokalu: 03 listopada 2013

informacje od restauracji

• rok założenia: 2011
  • ilość miejsc w restauracji: 80

Na terenie ponad stuletniego Browaru Obywatelskiego w Tychach, który jest perełką wśród zabytków Śląska stworzyliśmy miejsce niebanalne... Mianowicie restaurację z kuchnią śródziemnomorską o nazwie Con Amore. Miejsce wykreowane z sercem dla ludzi, w celu znalezienia chwili wytchnienia od codziennego zgiełku w otoczeniu przepięknych budowli. Cechuje nas wyjątkowy, nietuzinkowy smak potraw, których przepisy dopracowywano przez wiele miesięcy. Można u nas zjeść znakomite zupy, antipasti, zawsze świeżą rybę z grilla czy wyśmienitą wołowinę. Serwujemy naszym gościom pizzę prosto z pieca oraz najsmaczniejsze pasty. Na deser proponujemy torty własnego wypieku a do całości polecamy odpowiednio dobrane wina. Prawdziwym hitem jest jedyny w swoim rodzaju steak Con Amore serwowany na rozgrzanym kamieniu, dzięki któremu Gość może samodzielnie dosmażyć sobie steak’a według uznania. Restauracja Con Amore to także wyjątkowe miejsce na spotkania biznesowe, bankiety, premiery samochodów, wesela czy pokazy kolekcji. Nasza przemiła obsługa zadba także o to by Wasze kameralne uroczystości czy romantyczne kolacje były pełne uroku i na zawsze pozostały w pamięci.

Nowe w okolicy: Tychy