Kwadrat Bistro & Cafe

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Poznań , dzielnica: Stare Miasto
4.4

ul. Woźna 18 61-777 Poznań
tel: 609-314-717

• gastrofanka22 3 recenzje

22.10.2014, 09:10 napisał:

Ciasta na medal!

Mocną stroną Kwadratu są dla mnie ciasta; Porzeczkowy Spekulant czy mus czekoladowy to naprawdę niebo w gębie! Pyszne i zdrowe!
    Dania główne trochę rozczarowują.
    Farsz naleśnika meksykańskiego składa się (tak mi się zdaje) z gotowych produktów z puszki: pomidory, fasola, kukurydza. Wolałabym zjeść coś bardziej naturalnego.
    Makaron z warzywami, borowikami i tofu zawierał znikome ilości tychże dodatków, więc nie można tego nazwać pełnowartościowym posiłkiem.
    Zupy są smaczne, można polecać!
    Obsługa miła, chociaż trochę "zdystansowana".

Data wizyty w lokalu: październik 2014

• spider80ab 7 recenzji

15.02.2014, 07:52 napisał:

Znakomite miejsce

Nie jestem zwolennikiem kuchni wegańskiej. Do lokalu zostałem zaproszony na małe spotkanie przy kawie i ciachu. No i wpadłem... nie tylko do lokalu, ale i zakochałem się w wegańskich smakach. Nie sądziłem, że w cieście, takie składniki jak mleko i jajka można z ogromnym powodzeniem zastąpić produktami niezwierzęcymi. Inne spotkanie musiało zakończyć się posiłkiem - nie zawiodłem się. Pysznie, świeżo, kucharz wie, co to smak. Gratuluję takiej niepozornej perełki, jaką bez wątpienia jest ten niewielki lokal przy Starym Mieście.

• aggu 11 recenzji

07.01.2013, 09:58 napisał:

Polecam wszystkim

Jedyne takie miejsce w Poznaniu. Zawsze, kiedy idę do Kwadratu wiem, że zjem smacznie i świeżo. Przede wszystkim genialna karta z codziennie innym, świeżym, sezonowym daniem dnia. Każda porcja robiona osobno. Wszystko zdrowe i lekkie. Pyszne torty, właściwie najlepsze w Poznaniu! A latem... najlepsze w Polsce lody, które i Włoch by zjadł ze smakiem. Porcje lodów, niestety mało włoskie, ale cóż. Wystrój bardzo naturalny, przyjazny, bez napięcia. Obsługa fachowa, zawsze doradzi, wyjaśni. Polecam!

• czapla_1101 2 recenzje

21.10.2012, 17:58 napisał:

Smacznie do kwadratu

Kwadrat to jedno z najciekawszych i najsmaczniejszych miejsc, jakie znam w Poznaniu. Jedzenie jest naprawdę smaczne (nawet moja babcia, zwolenniczka tradycyjnej mięsnej kuchni była zachwycona wegańskim obiadem w Kwadracie!), zdrowe, bardzo estetycznie podane. Wszystkie dania są wegańskie, co dla mnie, wegetarianki, jest wielką zaletą - nie muszę się zastanawiać, czy na przykład w zupie nie ma mięsnego wywaru. Z drugiej strony mięsożercy także znajdą coś dla siebie - chociażby wspomniane zupy albo naleśniki.
    Mimo że można tu najeść się za niewielkie pieniądze, atmosfera wcale nie jest stołówkowa. Wystrój także wyróżnia się na tle innych poznańskich lokali: nie znajdziemy tu szydełkowych serwetek, porcelanowych figurek czy "rustykalnych" obtłuczonych filiżanek rodem z lamusa, które obecnie wypełniają każdy kąt większości kawiarń. Zamiast tego - prostota, wąska gama barw, dużo światła (choć może niektórzy mogą marudzić, że wystrój jest rodem z Ikei). Obsługa jest bardzo miła, nie trzeba długo czekać na zamówione dania.
    Polecam wszystkim Kwadrat - miłe i zielone miejsce na kulinarnej mapie Poznania.

Data wizyty w lokalu: 21 października 2012, godz. 15:30

• miss 7 recenzji

11.05.2012, 12:05 napisał:

Berlin w Poznaniu

Z Poznania do Berlina niedaleko, a od niedawna jeszcze bliżej, bo autostrada. Mimo to marzy się, żeby zjeść tanio i niebanalnie za rogiem, a nie za 300 km, żeby wegetariańskich wersji kebaba nie były 1-2 (falafel lub "surówka") tylko 10 (kotlecik z cukinii, bakłażan z serem, etc.), żeby tajskie curry było pyszne i tanie, a do picia dawali herbatę yogi. I oto jest! Bistro Kwadrat! Jak u sąsiadów. Małe, urocze, z przemiłym właścicielem, wegańskie (niezła ekstrawagancja jak na nasze mieszczańskie żołądki), pyszne i wcale niedrogie. Naleśniki razowe ze szpinakiem przepyszne, yogi z mlekiem sojowym i miodem przepyszna, grzanki bezbłędne. A co ważne, jest bezpretensjonalnie, ładnie i naprawdę miło. Chwilę się poczeka, to nie jest takie bistro w sensie ścisłym. Za to otrzymawszy swój talerz, ma się poczucie, że ktoś przyrządził danie z sercem, pomysłem i starannie. Nie ma "biiip" mikrofali, nie ma zmęczonej twarzy kelnerki, nie ma wrażenia, że to coś odgrzane, odmrażane, odświeżane, odratowane od zepsucia. Jest świeżo. Jedzenie jest świeże, wystrój i w ogóle to miejsce, takie właśnie świeże, bo ani w nim zaduchu, ani nudy, ani wystroju typu świeczka, lampka, koronka i cholerne suszone kwiatki. Wychodząc zagadałam o Berlin - i co? I właśnie to było inspiracją. Miłośnicy Prenzlauerberga, wiecie dokąd zmierzać.

Nowe w okolicy: Poznań