Zajazd Wincentów

gdzie jesteś? województwo: lubelskie miejscowość: Lubartów
3.3

ul. Wincentów 21-100 Lubartów (przy obwodnicy Lubartowa )
tel: 534-800-101
typ lokalu: restauracja, dom weselny typ kuchni: ryby i owoce morza, desery, polska, przekąski, drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• jajnick 914 recenzji

27.10.2013, 20:00 napisał:

Potrzebne kuchenne rewolucje

Wystrój restauracji bardzo elegancki, chociaż trochę za "weselny". Piękna, estetyczna karta dań, a w niej potraw sto... I po raz kolejny przerażenie: czy po to wybrałem się w niedzielę do eleganckiej restauracji, żeby pośród blasku ścian wodnych i ukłonów kelnerów zjeść odgrzewaną zupę?!
    I tak też się stało - zupy były nie pierwszej świeżości. Rosół np. smakował jak 3-4 dniowy. Natomiast przy wyborze dania głównego - ulga, gdyż kelnerka sama zaproponowała potrawę, reklamując ją, że schodzi na bieżąco (duszona cielęcina w sosie własnym z kopytkami i mizerią). Bez zastanowienia zgodziłem się na rekomendację.
    Drugie danie okazało się więcej niż poprawne. Cielęcina świeża. Kopytka również. Sos trochę nie w moim guście, bo zagęszczony mąką i śmietaną (wystarczyłoby samą śmietaną), ale wolę już taki niż z torebki. Danie przyozdobiono kilkoma gałązkami świeżego tymianku. No właśnie. Przyozdobiono. To już druga sytuacja z rzędu jaka mi się przytrafia, gdy ziół się używa nie do kompozycji dań, ale do ich przyozdabiania... W jednej z kieleckich restauracji odgrzewane danie przyozdobiono mi gałązką rozmarynu...
    Oczywiście wziąłem ten tymianek i roztarłem go, posypując danie. Zyskało niezmiernie...
    Zajazdu Wincentów - niestety - nie mogę zarekomendować, gdyż nigdy nie rekomenduję odgrzewanego jedzenia. Jeśli ktoś tam trafi - radzę, aby zamówił cielęcinę, bo prawdopodobnie będzie świeża i dość smaczna.
    Trochę mi szkoda tego potencjału, bo być może kuchnia potrafi wiele. W karcie można zauważyć dość ciekawe dania kuchni staropolskiej. W dodatku jedzenie nie jest drogie. Ale nie wszystko jest świeże. Zatem klapa.

Data wizyty w lokalu: 27 października 2013

• kolo1919 4 recenzje

18.07.2012, 13:48 napisał:

Profesjonalna restauracja

Restauracja godna polecenia. Największym jej atutem jest profesjonalna i miła obsługa, czyli taka jaka powinna być w każdej restauracji! Wystrój jest na wysokim poziomie, pomijając szczegóły. Zlokalizowana jest w spokojnym miejscu pomimo tego, że jest niedaleko drogi krajowej. WC w restauracji są czyste. Jedynymi minusami tej restauracji są mało praktyczne urządzenia na ręczniki papierowe (powinny być na czujniki ruchu) i dojazd do restauracji, który jest wąski, dlatego może przejechać jedynie jeden samochód (na szczęście są miejsca, gdzie samochody mogą zjechać). Polecam!

Nowe w okolicy: Lubartów