Pod Czarnym Krukiem

gdzie jesteś? województwo: dolnośląskie miejscowość: Lwówek Śląski
3.6

ul. Słowackiego 1 59-600 Lwówek Śląski
tel: (75) 782-42-66
typ lokalu: restauracja typ kuchni: międzynarodowa, polska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Hitchcock 7 recenzji

16.08.2014, 18:48 napisał:

Przyjemnie i smacznie

Lokal odwiedziłem dwukrotnie (12 i 13 sierpnia). I dwukrotnie były to trafione wizyty. Za pierwszym razem zjadłem pierogi ruskie. Ciasto w sam raz, miękkie, farsz dobry i wypełniający po brzegi pieróg. Za drugim razem zamówiłem placki ziemniaczane w sosie z kurkami. Placki własnej roboty, sos pyszny, świeże grzyby. Obsługa fachowa i uprzejma. Nic dodać, nic ująć.

Data wizyty w lokalu: 12 sierpnia 2014

• pawelpodroznik 43 recenzje

17.03.2014, 19:09 napisał:

W porządku - smacznie i niedrogo

Odwiedziliśmy lokal na kawę, a zjedliśmy też placki ziemniaczane i sałatkę. Wszystko było smaczne i widać, że przygotowane ze świeżych składników. W Lwówku na rynku nie ma gdzie zjeść lub usiąść. To jedyne miejsce, ale trzyma poziom. Lokal urządzony gustownie.

Data wizyty w lokalu: 15 marca 2014

• marchewkowy 2 recenzje

14.07.2014, 22:04 napisał:

Nie zachwyciło nas

Odwiedziliśmy Lwówek przy okazji wyjazdu nad jezioro. Do odwiedzenia lokalu namówiły nas opinie internautów. Ogólnie oceniając myśleliśmy, że będzie lepiej. Na posiłek przy dużym ruchu czekaliśmy od 35-45 min., tzn. każdy z nas (4 osoby) dostał swoje danie w innym czasie. Potrawy były ciepłe, ładnie podane, ale cena w porównaniu do ilości zdecydowanie rozczarowała. Na największe uznanie zasłużyły pierogi, gorzej było ze schabowym Boryny i piersi z kurczaka z serem kozim (bez sera). Raczej byliśmy tam pierwszy i ostatni raz.

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• mateofive 1 recenzja

20.06.2014, 15:52 napisał:

Można zajrzeć

Wystrój sympatyczny, jedzenie w miarę. Barszcz bez wyrazu, surówka z białej niestety również. Bez smaku. Filet w płatkach kukurydzianych dobry. Pierogi po prostu dobre, bez ochów i achów. Ceny adekwatne. Można spróbować.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• pikor 4 recenzje

19.02.2014, 23:49 napisał:

Miłe zaskoczenie

Podczas krótkiego wyjazdu do Lwówka jedyną restauracją, którą znalazłem była Pod Krukiem.

Wystrój nie jest powalający, Pani kelnerka też budziła wiele wątpliwości, ale jedzenie rozwiało wszystkie wątpliwości.
    Żurek świeży, smaczny, a golonko rewelacja.

Będę wracał zawsze z przyjemnością.

Data wizyty w lokalu: 22 stycznia 2014

• szarlottka 26 recenzji

20.02.2013, 16:34 napisał:

Przytulnie i smacznie

Widać, że w restauracji tętni życie i jest ona chętnie uczęszczana przez mieszkańców i przyjezdnych. Kobiecy, ciepły wystrój pozwala odpocząć po długiej podróży. Jest ładnie, schludnie i czysto. Tylko obsługa jakby mało zainteresowana klientem.

Co do mojej grillowanej piersi z kurczaka i grillowanych warzyw. Wszystko jest absolutnie świeże i ładnie podane. Ziemniaczki "ósemki" bardzo smaczne. Warzyw troszeczkę tyle co kot napłakał, ale rozumiem, że w środku zimy nie można oczekiwać rewelacji. Pierś być może zbyt długo pozostawiona na grillu, ale jak najbardziej do zjedzenia, tylko odrobinę wysuszona.

Ceny nie są wygórowane, dlatego warto tam wrócić i spróbować czegoś innego.

• LaJustina 39 recenzji

17.08.2012, 00:40 napisał:

Przyjemne i niedrogie miejsce

To chyba jedna z niewielu restauracji w pięknym Lwówku Śląskim. W zasadzie na rynku nie ma innego wyboru, co za tym idzie, klient skazany jest ulokować się Pod Czarnym Krukiem. Z korzyścią dla niego, bo serwują tam naprawdę pyszne jedzenie w jeszcze lepszych niewysokich cenach. Łosoś ze szpinakiem przepyszny. Wystrój bardzo przyjemny i ciepły. Polecam.

• MMaj 177 recenzji

21.05.2012, 00:54 napisał:

Smacznie, niedrogo, w pięknej scenerii

Kiedy dojechaliśmy do Lwówka Śląskiego, w centrum miasta był to jedyny otwarty lokal z letnim ogródkiem w centrum miasta.

Zaszliśmy tam i poprosiliśmy o przechowanie kasków, kurtek i plecaka - nie było problemu. Chcieliśmy też od razu zamówić dania i umówić się na godzinę, kiedy skończymy spacer po mieście. Dowiedzieliśmy się, że nie ma problemu, można zostawić "sprzęt" i wrócić później na posiłek.

Po spacerze wróciliśmy i zamówiliśmy napoje i jedzenie. Piwo z Browaru Lwówek, było co prawda podane z butelki, ale zimne i baaaaaaaaaaardzo dobre. Nie za gorzkie, ale z tą właściwą piwom długo warzonym "goryczką".

Nasze danie - była to "Duża micha pierogów". Po nieco ponad kwadransie oczekiwania (w tym czasie w lokalu było przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii) na naszym stole pojawiło się naczynie z 18 pierogami - z mięsem, ruskimi, ze szpinakiem, z kapustą i na słodko - z białym serem, całość okraszona kapustą gotowaną, śmietanką i rozpuszczonym masełkiem. Wszystko bardzo świeże, smaczne, palce lizać.

Wrażenia bardzo pozytywne, sprawna obsługa, miłe wnętrze, świetne sanitariaty (nowe, dobrze utrzymane) i ten widok... jeden z piękniejszych ratuszy na Dolnym Śląsku i bezpośrednia bliskość fontanny z emblematem miasta. Zasłużone BDB :).

Data wizyty w lokalu: 20 maja 2012

• gaxx 2 recenzje

21.05.2013, 13:36 napisał:

"Dobre" a na pewno stare czasy

Lokal - wystrój PRL - ale można się miło rozczarować. Kuchnia nie udziwniona, taka zwyczajna, domowa. Jedzenie dobre - zwłaszcza pierogi (duża porcja - 12 dużych sztuk - na dwie osoby - tylko 18,50 zł!!!). Naleśniki ze szpinakiem - lepsze z sosem czosnkowym. Naleśniki ze szpinakiem na ostro (szkoda, że czosnku nie było czuć w szpinaku). Pizza czosnkowa - bez wyrazu - brak nawet drobnego posmaku czosnku. Ceny - tylko takie powinny być w każdej restauracji. Karta dość obfita - każdy chyba znajdzie coś dla siebie. POLECAM.

Data wizyty w lokalu: 18 maja 2013

• mslomka 1 recenzja

16.02.2013, 22:47 napisał:

Niedrogo i ładnie

Niestety, zamówiłem karczek grillowany z warzywami i ziemniaczkami pieczonymi. Co do samych warzyw i ziemniaków nie mam absolutnie zastrzeżeń, to jednak karczek był mocno żylasty i tłusty, co zepsuło cała potrawę. Może inne dania są o wiele lepsze.

Data wizyty w lokalu: 16 lutego 2013, godz. 20:00

Nowe w okolicy: Lwówek Śląski