Starówka

gdzie jesteś? województwo: łódzkie miejscowość: Łowicz
3.2

ul. Stary Rynek 13 99-400 Łowicz
tel: (46) 837-84-99
typ lokalu: pizzeria typ kuchni: pizza, włoska, sałatki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• peter_c 199 recenzji

16.11.2013, 14:29 napisał:

Lokalna pizzeria

Zupełnie przypadkowo odwiedzamy ten lokal, będący głównie pizzerią, ale serwujący też bardziej konkretne dania. Pierwszy raz w życiu jem quesadille z gyrosem (czyli kebabem), jalapeno i sosem czosnkowym…To polsko-turecko-meksykańskie zestawienie okazuje się całkiem ciekawe! Dużo sera, sporo mięsa, ilość jalapeno też od serca…to chyba najbardziej wypchana dodatkami quesadilla jaką jadłem! Po tej uczcie na początku, pizza wydaje się trochę bez smaku, ale usta mam wypalone papryczką i nie jestem w stanie tego zbyt obiektywnie ocenić.

Pragnienie po pizzy można ugasić jednym z dostępnych piw, wybór niezły. Na półce stoją nie tylko te wyrabiane metodą przemysłową, ale i z mniejszych browarów. Wystrój to typowa lokalna bistro-pizzeria, nic specjalnego, za to z widokiem z ogródka letniego na stary rynek i katedrę. Jeśli chodzi o obsługę, to jest dość nietypowo, bo zamawia się i płaci Z GÓRY przy barze. Pracownicy poruszają się po lokalu trochę wolno, nie możemy się ich doczekać gdy chcemy wziąć ze sobą niedokończoną pizzę na wynos. Zresztą okazuje się, że wiążę się to z dodatkową dopłatą 1 zl. Ale nie ma co narzekać – ceny i tak bardzo korzystne.

• TomaszT 5 recenzji

20.08.2013, 03:28 napisał:

Zaskakująco dobrze

Nieco przypadkiem wylądowałem w Łowiczu, tuż przy Nowym Rynku była knajpka (a w zasadzie głównie to pizzeria) z pełnym ogródkiem.
    Zamówiłem na dwie osoby dwie małe sałatki, skrzydełka kurczaka, opiekane ziemniaki i grzanki z serem.
    Jedzenie proste, ale zaskakująco dobre, wszystkie składniki były bardzo świeże i dobrze zrobione. Sałatki bardzo dobre, znacznie lepsze niż 3-4 razy droższe z niektórych warszawskich dobrych lokali.
    Ceny mówiąc wprost rewelacyjne (chociaż porównania z innymi knajpkami w mieście nie mam).
    Środek lokalu raczej przeciętno-pubowaty, w tle leci EskaTV albo inny tego rodzaju miejscowy folklor, ale na zewnątrz siedzi się przyjemnie. Zamówienia składa się przy barze.
    Na pewno przy okazji przerzedzając w okolicach będę jeszcze zaglądał do Starówki, aby, mam nadzieję, potwierdzić moją dobrą opinię.
    Jak na tego typu lokal - 5/5.

• olifkak 38 recenzji

04.10.2012, 15:50 napisał:

W porządku

Ceny w Starówce są bardzo przystępne, a jedzenie niezłe. Musi to być znane miejsce w Łowiczu, nie tylko ze względu na lokalizację. Podczas naszej ponad godzinnej wizyty ciągle przychodzili nowi goście.
    Starówka to przede wszystkim pizzeria, jednak w karcie można znalźć również zupy i dania obiadowe. Mój towarzysz rozpoczął od żurku - muszę przyznać, że był bardzo smakowity. Byłby wzorowy, gdyby tylko dodano jajo, trochę wędzonki i ziemniaków.

Pizza jest smaczna, składniki świeżutkie, jednak jak dla mnie trochę za mało smaku - dużo sera, niewiele ziół. Niektórzy powiedzą, że placki są po prostu bardzo "delikatne" :).

Kawy nie polecam - przygotowywana w semiprofesjonalnym expresie, lepiej przejść do cukierni obok.

Obsługa miła, ale klimatu w Starówce niestety brak.

Data wizyty w lokalu: 30 września 2012

• paweelb 7 recenzji

07.03.2013, 22:29 napisał:

Okropny lokal!

Jedyny lokal, który otwarty był późno wieczorem, byłem więc zmuszony skorzystać z jego usług. Już kiedy wszedłem do środka poczułem lekką odrazę - w koło albo bluźniący pijani ludzie, albo nieletni plotkujący przy piwkach. Muzyka na full, wszyscy piją piwo zajadając pizzę, która jest bez rewelacji. Zamówiłem piwo, które miało być zimne, młodziutka dziewczyna podała mi ciepłe. Kiedy zwróciłem jej uwagę, ta twierdziła, że jest zimne, jednak każdy twierdził , iż jest inaczej. Po pewnym czasie przyznała mi rację, ale kiedy poprosiłem o wymianę na napój z lodówki nie zgodziła się. Poprosiłem więc o kostkę lodu, a ta powiedziała, że nie mają w restauracji zamrażalki i lodu. To jest coś nieprawdopodobnego. Obsługa małoletnia, ale nie oznacza to, iż mają zachowywać się lekceważąco i nieprofesjonalnie. Przywykli zwyczajnie do bezczelnych klientów, a osoby dorosłej nie umieją traktować z szacunkiem. Totalna klapa! Jeśli ktoś chce spędzić miło czas, nie polecam. Jeśli ktoś chce się nawalić piwskiem w nieprzyjemnym otoczeniu, polecam gorąco...
    Wystrój - jego tam nie ma. Nie pasujące do siebie stoliki i krzesła, pustki na ścianach i tylko drący się telewizor.

Data wizyty w lokalu: 26 lutego 2013

• dylan 6 recenzji

11.08.2011, 13:46 napisał:

Super jedzenie

Pizza rodzinna jest naprawdę bardzo duża, z szynką i pieczarkami kosztuje 22,50 zł - chrupiąca, dobrze przypieczona z dość dużą ilością dodatków, no i smakuje wspaniale. W lokalu można zakupić nietypowe piwa, np. "wiśnia w piwie", piwo śliwkowe, Ciechany itp., a nie jak wszędzie znane marki i takie inne "piwopodobne" produkty. Polecam też quesadillę z sosem meksykańskim koszt 10-11 zł - rewelacja!
    Do tego dania obiadowe (nie próbowałem) typu: sznycel/schabowy/grillowana pierś + frytki/ryż/ziemniaki + surówka - cena 14-16 zł
    Spaghetti - 10-12zł
    Tortilla - ok. 8 zł
    Jak pomyślę o pizzy to mi ślinka cieknie :).

Nowe w okolicy: Łowicz