Karczma Borowa Chata

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Jaworzno
2.5

ul. Jeleńska 5 43-600 Jaworzno
tel: 512-006-102, (32) 617-76-37
typ lokalu: karczma typ kuchni: pizza, grill, staropolska, przekąski, pierogi cena dania głównego: 20 - 40 zł

• carlos_inez 202 recenzje

17.02.2014, 22:18 napisał:

Pseudo-górskie

Jaka jest kuchnia z gór!? Prosta, bo nie ma czasu ani miejsca na wykwintne gotowanie, tłusta bo praca na redyku do lekkich nie należy i smaczna, bo inaczej ciupaszka w oko. W Borowej Chacie zamiast gór oferują drogę dziurawą niczym szwajcarski ser, de volaille udaje jagnięcinę, a smalec przyjechał chyba z marketu.

Wnętrze oględnie mówiąc nie rzuca na kolana. Surowe bale, poroża, chomąto, skóra z dzika, wszystko wisi bezładnie.

Za to kelnerki uprzejme a dania docierają na stół błyskawicznie. To niezawodny znak, że są ...odgrzewane. A jak odgrzewane to mało smaczne.
    Rozczarowuje nawet chleb ze smalcem. W smaku smarowidło z pudełka plus czerstwa pajda. Dalej barszcz pędzony na koncentracie, zupa grzybowa, do której zabrakło grzybów i okropnie tłusta kaszanka z cebulką. No i gdzie tu góry!?
    Aha są. W karcie można znaleźć oscypek z żurawiną. Jak dla minie to powinien być spieczony z zewnątrz i płynny w środku. Wtedy jest cudownie kremowy i nieziemsko smaczny. Ale tylko wtedy. Tymczasem na talerzu czekała na mnie smętna, zmięta i okropna góra czegoś co oscypek jedynie udawało :(.

Na zakończenie zaskoczenie - placki ziemniaczane ze śmietaną były... świeże. A i do tego całkiem niezłe. I to jest odpowiedz na pytanie co jest nie w porządku z Borową Chatą. Zwyczajnie zapomnieli, że świeże jest lepsze niż odgrzewane.

Data wizyty w lokalu: 09 lutego 2014

• Piotr3004 1 recenzja

09.11.2013, 11:27 napisał:

Nic szczególnego

Byłem kilkakrotnie. Wczoraj ostatnio. Z rozczarowaniem stwierdzam obniżenie jakości potraw i podwyżkę cen. Zamówione polędwiczki przypominały zwykłe mięso. Na zwróconą uwagę kelnerce otrzymałem odpowiedź kucharza, że musiał je "podgrillować", bo zamówiłem inny sos (dopłata 10 zł.) Gdy chciałem poprosić właścicielkę, ta się nie pofatygowała mimo obecności na zapleczu. Do tego beznadziejna obsługa kelnerek ciągle zapominających o drobiazgach zawartych w zamówieniu. Do tego niechlujny ogródek i dziurawa droga dojazdowa. Generalnie słabo.

Data wizyty w lokalu: 08 listopada 2013

• Miranda85 5 recenzji

09.10.2013, 19:14 napisał:

Nic szczególnego

W restauracji Borowa Chata byłam kilkakrotnie w różnych odstępach czasowych i zamawiałam też dania na telefon. Nie chciałabym nikogo oczerniać, ale lokal niestety nie spełnił moich niewygórowanych oczekiwań. Sam pomysł na lokal w stylu góralskim i nazwę jak najbardziej popieram. Wystrój też jest w miarę ok, choć jak na chatę góralską jakoś mało przytulnie i bez polotu. Jedzenie jest dosyć dobre, porcje duże i dość smaczne ,chociaż pizzy absolutnie nie polecam!!! Ceny jak za takie porcje są wydaje mi się całkiem ok. Jednak największe moje zastrzeżenia dotyczą obsługi. Zamawiając dania z dostawą o 13 dostałam je po 16! i tak było 2 razy, mimo iż podczas zamawiania dowiedziałam się, że nie potrwa to dłużej niż godzinę. To było totalne przegięcie. W samej restauracji spotkała mnie podobna sytuacja niejednokrotnie. Mimo iż sala była pusta, na samo menu czekałam 15 min i kolejne na przyjęcie zamówienia. Panie kelnerki są niesympatyczne i wygląda to tak, jakby wszystko robiły z łaski. Zero uśmiechu i uprzejmości. Żeby zapłacić za rachunek trzeba szukać Pani kelnerki, bo sama jak widać nie miała ochoty tego zrobić. Raz spotkała mnie też sytuacja, gdy po pół godziny czekania na jedzenie przyszła kelnerka i oświadczyła, że pierogów nie ma. Po pół godziny! Po takim czasie to już dawno powinno być przyniesione danie. Innym razem w niedzielę, gdy wybraliśmy się rodzinnie na obiad, a na sali było niewiele osób po ponad 20 min przyszła kelnerka i powiedziała "przepraszam, nie ja nie przepraszam, ja informuję, że na jedzenie trzeba poczekać ok 2 godzin", ton tej pani był tak straszny, że jak wyszliśmy tamtego dnia, to już tam nie wrócimy. Szkoda, że właściciel nie panuje nad personelem. Borowa chata mogłaby być całkiem fajnym miejscem, a na pewno nie z tak niesympatycznymi ludźmi, którzy tam pracują.

• Cremebrule 8 recenzji

27.03.2013, 22:35 napisał:

Koszmar z ulicy Jeleńskiej

Kilka wizyt w Borowej chacie wystarcza, by przekonać się co do poziomu.
    Czekadełko jest? Jest!
    Karczek gotowany na patelni, wysmarowany koncentratem pomidorowym, udającym apetyczny kolor po grillowaniu jest? Jest!
    Niemiła obsługa, która mimo pustego lokalu ma wszystko w poważaniu jest? Jest!
    Żeberka na kapuście raz dobre, a raz co najwyżej poprawne, są? Są!
    Okropna pizza, OKROPNA. Betonowe ciasto z gatunku taniej "mini pizzy" za 2,40, seropodobna szpachla grubości 0,5 cm na wierzchu, najtańsza mortadela, udająca szynkę, skrzętnie ukryta po szpachlą, zero przypraw w postaci oregano, bazylii, czosnku, czegokolwiek. Porcja ogromna, tylko cóż z tego, jak po pierwszym kęsie już wiesz, że nie chcesz tego jeść. Gorszej pizzy w życiu nie próbowałam.
    Nie polecam, chociaż tanio, a porcje bardzo duże.
    Wystroju nie oceniam, bo musiałabym być bardzo złośliwa - jest przaśnie, bez polotu i czym borowa chata bogata.

• a_g_n_i_e_s_z_k_a 3 recenzje

07.06.2013, 20:11 napisał:

Bez szału

W Borowej Chacie byłam na chrzcinach, stąd miałam okazję spróbować wielu potraw. Nie wiem, jak podawane są dania klientom indywidualnym, ale te, które nam przynoszono, były chłodne - co od razu rzutowało na ich smak. Przez to wszystko smakowało co najwyżej przeciętnie. Dziwne to trochę było, bo nie było wtedy wielu klientów. Rosół był przesolony. Mięsa bez rewelacji - np. typowe odgrzane kotlety, za to smaczne surówki. Placek po zbójnicku był gorący na zewnątrz, a w środku zimny. Smaczna była szarlotka na ciepło z lodami. Za to obsługa była rewelacyjna. Panie były bardzo miłe, chętnie służyły pomocą i dbały o czyste nakrycia. Przyjemny wystrój i muzyka.
    Smak potraw jak dla mnie niewspółmierna do cen i do tego, jak reklamuje się Borowa.

Data wizyty w lokalu: 20 stycznia 2013

• Pearl_21 5 recenzji

27.02.2013, 02:19 napisał:

Pizza bez rewelacji

Jedyne co będę oceniać z tego lokalu to pizza bo tylko to tam zamawiałam prosto do domku. Przy zamówieniu największej i wcale nietaniej pizzy dostałam niezbyt ciepły mocno rozwałkowany placek, w którym dodatków i sera było tyle ile powinno się znaleźć na małej pizzy. Po tym przejawie okropnego oszczędzania kosztem klientów już nigdy nie odważyłam się zamówić kolejnej korzystam z ofert innych lokali. Może wrócę do Borowej Chaty, ale tylko jeżeli zajdą jakieś zmiany, bo takie skąpienie na dodatkach to przegięcie. A spodziewałam się więcej...

• Vanii678 2 recenzje

21.04.2013, 17:07 napisał:

Rewelacja! :)

Ludzie nie wiem o co wam chodzi! Jedzenie jest pyszne, wystrój piękny. Co prawda, czeka się długo na posiłek, ale ma się pewność, że je się świeży posiłek! Obsługa nie będzie latać tylko koło jednego gościa... bo musi obsługiwać parter i 1 piętro. W lecie można siąść na polu a dzieci mogą bawić się na małym placyku. Wszystko mi się tam podoba, a jak komuś nie, to niech tam nie chodzi... proste!

PS. Można płacić kartą!

• meksyk 1 recenzja

05.04.2013, 08:53 napisał:

Beznadzieja obsługa

Wizyta we dwoje zakończyła się totalną porażką! Po kilku minutach od wejścia kelnerka już stoi przy stole i przyjmuje zamówienie, to może na plus. Osoba towarzysząca dokonała zamówienia, ale ja, nie znający menu tego lokalu przeglądam je i informuje kelnerkę, że chcę złożyć zamówienie za chwilę i na tym się kończy. Kelnerka podaje napój, przychodzi jedzenie, a mi pozostaje tylko patrzeć jak osoba towarzysząca smacznie sobie je. Siedząc na widoku obsługi, odłożyłem menu gotowy na zamówienie, czekam ale niestety moglem tylko obserwować jak obsługa lokalu świetnie sobie umila czas swoim towarzystwem. Nie wspominając już o tym, że nie zostałem poinformowany o tym, że nie ma możliwości płatności kartą, dowiedziałem się o tym dopiero PODCHODZĄC!! do baru płacić.
    Niestety nie mam możliwości oceny jedzenia, ale obsługa totalna porażka, klimat na plus, popracujcie nad dojazdem.

Data wizyty w lokalu: 04 kwietnia 2013

• jocker327 1 recenzja

05.09.2012, 15:47 napisał:

Borowa Chata miła, klimatyczna karczma

W pierwszym dniu września br. zorganizowaliśmy w Borowej Chacie wesele. Nie był to przypadkowy wybór miejsca, gdyż zanim on nastapił odwiedzaliśmy tę i inne karczmy kilkakrotnie, próbując serwowanych tam potraw i sprawdzajac dyskretnie obsługę. W Borowej Chacie zawsze spotkaliśmy się z szybką obsługą i uśmiechniętymi kelnerkami. Na przyjęciu weselnym zostaliśmy zaskoczeni profesjonalizmem. Obiad smaczny i podany bardzo szybko, mimo iż goście siedzieli na dwóch kondygnacjach. To samo dotyczy smaku i podawania innych dań, czy szybkości wymiany zastawy stołowej. Przez cały czas przyjęcia weselnego kelnerki były miłe, uśmiechnięte i uczynne. Dbały o jakość obsługi gości, jakby to ich dziecko miało tam przyjęcie weselne. Miały także poczucie humoru, co niewątpliwie wpływało dodatkowo na miłą atmosferę. Po zakończeniu przyjęcia weselnego potafiły jeszcze żatować z rodzicami młodych, mimo czekających ich porządków, związanych z przygotowaniem lokalu do normalnego funkcjonowania. Czytając wcześniejsze opinie jesteśmy zdziwieni niepochlebnymi recenzjami. Wydaje się, że mogą one wynikać z faktu, iż jeśli ktoś do kogoś nie jest uprzejmy, niech nie oczekuje wylewności z drugiej strony. Odwiedzając parokrotnie Borową Chatę i inne miejsca, możemy stwierdzić, iż ceny nie są wygórowane, biorąc pod uwagę wielkość i smak potraw i raczej wątpię, by szczególnie na Krupówkach można było taniej i smacznie zjeść, chyba, że ma sie na mysli nie restaurację, ale bar mleczny. A tak na marginesie na Krupówkach jest TYLKO jedno miejsce, w którym można stosunkowo TANIO a smacznie zjeść. Z wystrojem knajpy to jak z urodą kobiet - o gustach się nie dyskutuje (jeden woli rybki, drugi akwarium). A co do czasu czekania, to trzeba się zdecydować, czy chce się szybko - a z mikorofali czy świeżo, smacznie, a tym samym dłużej. Reasumując - dziękujemy gospodarzom i obsłudze za gościnę i polecamy tę karczmę potencjalnym gościom.

• MalyGlod 1 recenzja

04.09.2012, 13:55 napisał:

Obsługa do odstrzału, przykre

Około rok temu byłam w tej knajpie po raz pierwszy, jedzenie wówczas nie zachwyciło jakością, karkówka była sucha jak pustynia, a ziemniaki odgrzewane na patelni. Jednak wczoraj postanowiłam dać tej karczmie drugą szansę aczkolwiek i tym razem zawiodłam się okropnie.
    Po wejściu do Borowej Chaty zostałam "przywitana" przez bardzo niesympatyczną Panią w okularach - niby kelnerkę tej oto karczmy, która poinformowała nas dziwnym tonem, że stolik, przy którym usiedliśmy jest zarezerwowanym (żadnej takiej informacji na stoliku oczywiście nie było) i, że możemy skorzystać z górnej sali bądź też tarasu. Zajęliśmy więc miejsce na gorze i oczekiwaliśmy aż łaskawie otrzymamy MENU. NASZA CIERPLIWOŚĆ SKOŃCZYŁA SIĘ PO 15 MINUTACH. Uważam, że to zdecydowanie ZA DŁUGO jak na OCZEKIWANIE NA PODANIE MENU. Szkoda, bo Pani ta doskonale widziała, że wchodzimy na górę. Wyszliśmy z restauracji, co nie spotkało się z jakimkolwiek zainteresowaniem ze strony Pań KELNERECZEK, które aż w trzy okupywały miejscówkę za barem plotkując i chichrając się na zmianę. Ani "do widzenia", ani "dlaczego Państwo wychodzą" nic takiego. Reasumując: brak szacunku do klienta i nieprofesjonalne podejście. Kelnerki BAWIĄ się w pracę zamiast zabiegać o gości i rzetelnie podchodzić do swoich obowiązków. Nigdy więcej tam nie trafię, bo nie jestem bydłem, żeby mnie tak traktowano. Widocznie właścicielowi, a przynajmniej obsłudze nie zależy na klientach. Nie dziwie się, że takie tam pustki skoro goście być może tak jak my wychodzą po 15 minutach i nie ma to żadnego odzewu. Taki personel to tylko odstrasza. Straszne olewactwo. Więcej szansy nie dam chyba, że zmieni się obsługa...

Data wizyty w lokalu: 03 września 2012, godz. 20:00

Nowe w okolicy: Jaworzno