Ciepło Zimno

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnice: Ursynów, Wilanów
4.0

al. KEN 49 02-797 Warszawa Stoliczku.pl
tel: 501-074-305
typ lokalu: bar, restauracja typ kuchni: naleśniki, kanapki, sałatki, przekąski, pierogi cena dania głównego: 20 - 40 zł

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

• 87paulina 4 recenzje

25.07.2014, 00:11 napisał:

Sympatycznie

Przyjemny lokal z miłą obsługą i przyjemnym wystrojem. Pierś grillowana z masłem czosnkowym i ziemniaczkami opiekanymi smaczna, ceny przystępne trochę za obszerne menu ciężko się na coś zdecydować. Plus za przewijak co oznacza, że spokojnie można wybrać się tam z mały dzieckiem, świetna knajpa na lunch :).

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• staszki 24 recenzje

29.10.2013, 09:09 napisał:

Jak na przypadkową wizytę - pozytwne wrażenia

Czytam i czytam opinie innych gastronautów i zaczynam się zastanawiać, czy aby na pewno pamiętam jeszcze gdzie byłam, co jadłam i jak mi smakowało. Lokal Ciepło Zimno odwiedziłam w lipcu, będąc zupełnie przypadkiem w okolicy i poszukując oferty lunchowej. Mijałam kolejne lokale w pasażu, w którym się znajduje i dopiero Ciepło Zimno zachęciło mnie zapachem i swoją ofertą. Ponieważ byłam z dziećmi, ogromnie ucieszył mnie dobrze wyposażony kącik dla maluchów. Zamówiłam lunch - zupa koperkowa i karkówka z grilla oraz dwie zupy pomidorowe. Koperkowa była przepyszna - gorąca, pachnąca, świeża i aromatyczna. Stek z karkówki dobrze zamarynowany i dobrze upieczony, do tego ziemniaczki opiekane, smaczna surówka. Wielkość porcji, jeśli rozpatrywać je razem - zadowalająca. Uprzejmy kelner, ceny jak w większości lunchowych ofert. Jak na miejsce, do którego trafiłam zupełnie przypadkiem to mam bardzo dobre wrażenia - z pewnością, jeśli jeszcze będę w okolicy, zajrzę tam ponownie.

Data wizyty w lokalu: 04 lipca 2013

• charlie 3 recenzje

10.02.2014, 21:00 napisał:

Porażka

Do tej pory miałam pozytywne zdanie na temat tego miejsca. Niestety moja dzisiejsza wizyta okazała się jakąś kpiną. Zamówiłam rosół, który był po prostu żółtą wodą, nie widział nigdy mięsa ani warzyw. Gorący kubek to mistrzostwo smaku w porównaniu do tego. Nie serwujcie takich rzeczy.

• Paaulinkaa88 5 recenzji

07.01.2014, 13:54 napisał:

Bardzo pozytywnie

Jestem jak najbardziej na TAK jeśli chodzi o Ciepło Zimno.
    Jedzenie bardzo dobre. Może nie genialne, ale wszystko było smaczne. Polędwiczki w sosie z sera pleśniowego pyszne (sałatka i ziemniaczki także). Tortille poprawne, pyszne grzane piwo. Jedyne co, to obsługa trochę zakręcona.
    Ceny przystępne.
    Lokal nowy, przytulny, kącik dla dzieci.
    Polecam.

• knajpiara 32 recenzje

01.12.2012, 01:34 napisał:

Wszystko OK, poza jedzeniem

Nie miałabym się do czego przyczepić, gdyby nie potrawy, które tam zjadłam. Bo i obsługa bez zarzutu i ceny przystępne, i wystrój przyjazny. Tylko że zupa szczawiowa z oferty lunchowej była bez smaku, penne z kurczakiem w sosie szpinakowo-śmietanowym było niedoprawione i bez wyrazu, a karkówka panierowana zupełnie przeciętna. To nie była może bardzo zła kuchnia, tylko kompletnie nijaka.

Wątpliwości budzi też jakość serwowanych potraw. W szczególności mięso drobiowe w moim penne było tak wysuszone i twarde, że sporo wody w Wiśle musiało upłynąć, od kiedy było przyrządzane. Było zjadliwe i po dodaniu dużej ilości pieprzu nawet może przyzwoite, ale zamówiłabym go ponownie.

Może rzeczywiście, jeśli w menu znajduje się (wliczając desery) aż 60 (!) pozycji, to nie sposób serwować same świeże smakołyki? Chętnie wrócę na kawę czy piwo, szczególnie jeśli będą towarzyszyć mi znajomi z dziećmi (kącik zabaw cudny!), ale na obiad już niekoniecznie.

Data wizyty w lokalu: 29 listopada 2012

• NataliaMaria 10 recenzji

08.02.2013, 15:46 napisał:

Szukasz dobrego jedzenia? Zimno! (a nawet bardzo zimno!)

Korzystałam z oferty lunchowej i jest to jedno wielkie nieporozumienie. Jadłam praktycznie wszystkie potrawy z oferty Ciepło Zimno i jest… zimno! Bez smaku, bez wyrazu, po prostu kiepskie.

Naleśniki ze szpinakiem? Zapijając dużą ilością coli można przełknąć (kto tak soli szpinak, a do tego dodaje oliwki, które są słone i fetę, która jest… słona?!). Ogórki kiszone chyba zakupiono w hurcie, bo znajdują się nawet w tortillach. Zresztą same tortille (placuszki) są tak zeschnięte, że ciężko je pokroić. Makaron dla dzieci? Wolne żarty: rurki wymieszane z klasycznymi pomidorami z puszki, a przyprawione taką ilością pieprzu (chyba w celu zabicia posmaku puchy?), że żadne dziecko tego nie zje. Mogliby chociaż powyławiać co bardziej żółte kawałki przed podaniem…

Reszty dań również nie polecam. W tej cenie w Warszawie można zjeść naprawdę dobry lanczyk, nie koniecznie "po kosztach".

Słowem podsumowania: co z tego, że dobra lokalizacja i przystępne ceny, skoro jedzenie się do niczego nie nadaje?

• JamesKam007 3 recenzje

19.02.2013, 17:55 napisał:

Dla mnie bardziej "Ciepło" niż "Zimno"

Lokal generalnie bardzo fajny i przyjemny.
    Miła i uśmiechnięta obsługa. Byłem kilka razy i za każdym razem witała mnie uśmiechnięta obsługa, od razu w drzwiach jakoś tak miło się wtedy robi.
    Jedzenie w przystępnych cenach i smacznie.
    Do tego dobra kawa.
    Generalnie lokal godny polecenia.

• jpage 4 recenzje

19.11.2012, 23:31 napisał:

Rodzinny lokal

Restauracja bardzo przyjemna. Wystrój bez zastrzeżeń, lecz nie jest to miejsce na romantyczną kolację we dwoje. Za to idealnie nadaje się na popołudnie spędzone w rodzinnym gronie (kącik zabaw dla dzieci!). Potrawy oraz ich smak (niestety) zdają się być właśnie w takim klimacie przygotowane... Brakuje im wyraźnych smaków, przypraw i odrobiony finezji. Nie oznacza to, że jedzenie nie jest smaczne! Po prostu, odrobinę zbyt ostrożnie. Wino, kawa i deser jakoś nie utkwiły w pamięci. Może z wyjątkiem tego ostatniego - krem amaretto z malinami.

• WyskokowaPanna 4 recenzje

23.10.2012, 13:34 napisał:

Bardziej Ciepło niż Zimno

Bywałam kilka razy, ponieważ mieszkam na Ursynowie. Powiem w skrócie - pyszne jedzonko! Ceny nie porażają (mieszkańcy Kabat i Ursynowa coś mogą o tym wiedzieć) w porównaniu do innych lokali.
    Najczęściej wybieram ofertę lunchową - 17 zł. za zupkę i drugie danie. Świeże jedzenie, przygotowane na miejscu (albo tak dobre ściany, bo nie słyszałam mikrofalówki ;)).

Najlepszą rzeczą jaką jadłam są makarony - jestem ich największą fanką, więc trochę wybrzydzam. Penne z łososiem - poezja!

Miejsce idealna na randkę. Może nie pierwszą, ale którąś z kolei. Dobra lokalizacja, niedaleko metra. Porcje duże, momentami nie do przejedzenia nawet przez dobrze zbudowanego mężczyznę!

Obsługa sympatyczna, nienachalna, sprawna i szybka.

Mogę śmiało z ręką na sercu polecić tą knajpkę.

• szukam_lwa 3 recenzje

06.10.2012, 10:39 napisał:

Jedzenie bez smaku, obsługa i wystrój lokalu bez zarzutu

Wybraliśmy się do lokalu po przeczytaniu pozytywnych opinii na tym portalu. Teraz mam mieszane uczucia co do wiarygodności pojawiających się tutaj wpisów. Owszem, bistro bardzo ładnie urządzone, obsługa też miła, ale jedzenie jest nijakie. Ja zamówiłam wspomnianą już wcześniej przez kogoś pierś z kurczaka w maśle czosnkowym. Owszem, pierś była miękka i soczysta, ale bez smaku. Nie było żadnych przypraw, czosnku też nie czułam. To samo z rosołem, który jadłam. Kompletny brak jakichkolwiek przypraw, woda i makaron. Inne osoby, które były ze mną w bistro, miały takie samo odczucie co do dań przez nich zamówionych.

Jedzenie jest akurat najgorszym elementem tej knajpki, bo - tak jak wspominałam - pomysł na wystrój jest naprawdę fajny i miło byłoby wpaść tam po pracy ze znajomymi. Ale na Boga, jedzenie musi mieć jakiś smak.