Sao Mai. Smaki Orientalne

gdzie jesteś? województwo: lubelskie miejscowość: Lublin
2.5

ul. Chodźki 14 20-093 Lublin (restauracja znajduje się w budynku hipermarketu REAL)
tel: (81) 441-53-52
typ lokalu: restauracja, restauracja wegetariańska typ kuchni: orientalna, tajska, azjatycka, chińska, wietnamska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Paulina99 1 recenzja

27.11.2014, 19:37 napisał:

Wielkie rozczarowanie

Pojechałam na niedzielny obiad do tego miejsca z rodziną i bardzo się rozczarowałam. Nic nie da czysty lokal i azjatyckie rytmy, kiedy jedzenie jest takiej jakości... Zamówiliśmy kurczaka w cieście, wizualnie danie wyglądało dobrze, ale było całkowicie pozbawione smaku! Sos tak samo, czuć było tylko i wyłącznie olej! Kurczaka próżno było szukać, samo ciasto! Kawałki kurczaka o wymiarach 1x1 cm... i to tylko 5 takich kawałków w porcji obiadowej! Dużo bezsmakowego ryżu. I pytanie do właściciela/kucharza: Czy mam jeść sam ryż? Osobiście wstydziłabym się coś takiego podawać ludziom. Zmarnowane pieniądze i czas. Wręcz nie dało się jeść, zostawiliśmy niemal całe porcje... Miła pani pytała czy wszystko w porządku... No cóż, musieliśmy udać się na normalny obiad do innej restauracji.

Data wizyty w lokalu: 19 października 2014

• jajnick 914 recenzji

23.12.2012, 12:30 napisał:

Smacznie i estetycznie

W pomieszczeniu nie ma okien. Ściana, w której znajdują się drzwi, cała przeszkolona, a przez nią widok na pasaż handlowy. Wystrój jednak nie jest ponury, a nawet można powiedzieć, że jest w miarę estetyczny. Jeśli do tego uwzględnić, że dania podawane są na przyzwoicie wyglądającej zastawie, to Sao Mai można uznać za najlepiej prezentujący się bar azjatycki w Lublinie.
    Zamówiłem to, co najczęściej zamawiam u Azjatów, czyli owoce morza na ostro. Jedzenie nie rozczarowało. Dobre proporcje sosu w odniesieniu do pozostałych składników dania. Owoce morza oraz warzywa przyrządzone al dente - czyli tak, jak lubię. Wszystko było świeże. Czas oczekiwania bardzo krótki. Ceny - jak w większości barów azjatyckich - bardzo korzystne.
    Podpisuję się pod zdaniem kolegi Jawrona, iż "brakuje w Sao Mai jakiegoś wyróżnika, oryginalnego dania, czegoś ponad typowe curry, słodko-kwaśny, 5 smaków i tak dalej".

Data wizyty w lokalu: 23 grudnia 2012

• meggi226 1 recenzja

11.08.2013, 20:01 napisał:

Wielkie rozczarowanie

W Sao Mai zamówiliśmy obiad z dostawą do domu. Cóż nic więcej poza wielkim rozczarowaniem. Porcje ogromne fakt, ale smak i jakość jedzenia pozostawiają wiele do życzenia. Zupa rosół z makaronem z kawałkami kurczaka - koło rosołu nawet nie stała, woda z kawałkami kury i masą makaronu i szczypioru, zero jakiegokolwiek smaku poza sola, na drugie sajgonki - niestety przypalone, zupełnie bez smaku farsz trudny do określenia do tego kopa ryżu, kurczak z warzywami i makaronem sojowym to zupełna porażka. Sos wodnisty, znowu bez smaku, makaron słony przypalony, tłusty!!! do tego surówka z kapusty twardej pokrojonej bardzo grubo nie doprawionej. Kurczak w cieście - kolejne danie, wielkie kule suchego ciasta, pani przy odbieraniu zamówienia nie pofatygowała się aby zaproponować jakikolwiek sos, to danie zupełnie nie jadalne. Ogólnie baaaardzo słabo, wszystko bez smaku z chińską kuchnia nie ma nic wspólnego, brak smaku, aromatu, fatalnie. Ogromne porcje trafiły nie dojedzone nawet w połowie do kosza, niestety. Może lepiej postawić na jakość a nie na ilość.

Data wizyty w lokalu: 11 sierpnia 2013, godz. 20:00

• sinsay1 3 recenzje

07.03.2013, 11:37 napisał:

Najlepsze? niekoniecznie!

Po kilku wizytach mogę śmiało stwierdzić, że dobry kucharz niekoniecznie Azjata może przygotować owe dania, z tego względu, że nie ma w nich nic nadzwyczajnego, wyczuwa się gotowe przyprawy, mrożone warzywa i sos zagęszczany mąką przez co robią się później nieprzyjemne zawiesiny w sosie, co wygląda dość nieapetycznie. Może innym smakuje papka na talerzu, ale mi jakoś nie przypadła do gustu jedzenie w Sao Mai.

Data wizyty w lokalu: 01 marca 2013

• jawron 11 recenzji

19.05.2012, 18:55 napisał:

(prawie) najlepsza?

Do Sao Mai wpadłem zachęcony przez samochody z dostawą - spotykam je często, więc najwyraźniej innym smakuje. Reklamują się jako najlepszy "chińczyk" w mieście - nic nowego :).

Znajdują się w Realu, więc wystrój nie powala. Z drugiej jednak strony, jest czysto, a standard wyższy niż w większości lokali tego typu, więc na plus.

Największym jednak plusem jest obsługa, a konkretnie jedna dziewczyna. Byłem pełen podziwu dla jej sprawności - lokal był prawie pełen, a radziła sobie bez problemu; była przy tym bardzo miła. Danie dostałem chyba w mniej niż 5 minut po zamówieniu - rekord jeśli chodzi o "chińczyki".

Zamówiłem kurczaka na gorącym półmisku. Nie wyróżniał się specjalnie, jeśli chodzi o inne lokale, ale był smaczny i miał dobre akcenty (trawa cytrynowa, pomidor/papryka?). Niestety miał małe wady - był nieco za tłusty (co się zdarza przy takim daniu), no i surówka była bardziej pro forma... Mogliby jej dawać znacznie więcej, a i małe urozmaicenie (ponad standardową kapustę z marchewką) byłoby fajne. Wielkość samej porcji była w sam raz, żeby duży człowiek (jak ja) mógł się najeść, a nie przejeść. Cena - 16 zł za najdroższego kurczaka w ofercie - jak najbardziej do przyjęcia.

Co mogliby zmienić na lepsze? O surówce już wspomniałem. Poza tym brakuje mi jednak jakiegoś wyróżnika, oryginalnego dania, coś ponad typowe curry, słodko-kwaśny, 5 smaków i tak dalej. Wtedy byłby to mój ulubiony "chińczyk" w okolicy...

Data wizyty w lokalu: 16 maja 2012, godz. 14:30

• Sealiah 2 recenzje

09.09.2012, 02:25 napisał:

Superżarcie

Kuchnia azjatycka w bardzo ogólnym znaczeniu. Duży wybór potraw. Porcje również są duże. Lubię dużo zjeść, a przy zamówieniu pierożków i dania z kaczką najadłem się do syta, tak że już na deser nie miałem miejsca. Żona już w połowie dania skończyła jeść. Miła i szybka obsługa. Na kuchni prawdziwi Azjaci, uwijają się naprawdę szybko nawet przy sporej ilości klientów. Często goszczą też studentów z Azji. Sajgonki też są całkiem niezłe, szkoda tylko że nie ma różnych rodzajów jak np. z kaczką lub krewetkami. Lokal nie jest rewelacyjny, skromny, taki w sam raz na obiad, raczej nie na romantyczną kolacje. Ceny są naprawdę niskie. Za 81 zł za przystawki, dania i napoje dla dwóch osób to bardzo mało, za tak smaczne jedzenie.
    Na pewno jeszcze tam wrócimy.

Data wizyty w lokalu: 07 września 2012

Nowe w okolicy: Lublin