Banialuka

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Kraków , dzielnica: Stare Miasto
4.6

pl. Szczepański 6 31-011 Kraków
tel: 790-770-648
typ lokalu: bar, bistro typ kuchni: desery, polska, staropolska, przekąski cena dania głównego: poniżej 20 zł

• aorta 6 recenzji

21.09.2013, 00:05 napisał:

Głośno, tłoczno, ale o to chodzi!

Z tej knajpy nie da się wyjść trzeźwym! Piwo za 4 zł, ale takie słabe trochę, choć dobre w porównaniu z niektórymi innymi knajpami. Polecam każdemu, bo w sumie knajpa otwarta całą dobę. Minusem niestety jest ciągły ruch i czasami jest strasznie głośno i oczywiście kolejki do toalety, ale można przymknąć na to oko już po 3 piwie ;). Zawsze można spotkać obcokrajowców i studentów oczywiście. Polecam każdemu, kto jeszcze nie był :).

• aada0 12 recenzji

22.08.2012, 00:58 napisał:

Jak drugi dom :)

Trafiłam przypadkiem, błądząc po krakowskim rynku. Przykuła uwagę szyldem "4 zł", bo to dość niespotykana cena jak na tamto miejsce. No i się zaczęło. Wszystkie alkohole i napoje w cenie 4 zł, dania, a raczej przekąski lub zagryzki za 8 zł. Tych drugich nie miałam okazji spróbować, aczkolwiek kuszą pierogi, naleśniki ze szpinakiem, domowe ciasta czy talerz z przekąskami, szczególnie w środku nocy. Lokal otwarty chyba do ostatniego klienta (gratuluję wytrzymałości), obsługa ogarnięta, przyjemna. Zawsze pełen towarzystwa różnej narodowości i w różnym stanie upojenia alkoholowego, ale mimo to atmosfera bardzo przyjazna. Można siedzieć godzinami, przy piwku, jednym-drugim-trzecim :). Mało komu udaje się wyjść trzeźwemu, ale taki urok tego miejsca. Uwielbiam i jestem stałym bywalcem, obowiązkowy punkt na mapie Krakowa!

• anek666 7 recenzji

15.08.2011, 22:32 napisał:

Rewelacja!

Nareszcie lokal, w którym menu nie przekracza 20 stron "karty menu" same konkrety! Bufet w formie raczej przekąsek w typowo polski stylu, np.: tatar, śledź w oleju, galareta drobiowa, jest również dla bardziej wybrednych klientów talerz serów.
    Lokalizacja - super! Obsługa jeszcze lepsza!
    Lokal w stylu lat dwudziestych. Trochę przypominający film ze starych dobrych czasów (jeśli wiecie o czym ja mówię).
    Można zasiąść przy super barze w fajnej atmosferze, bez zbędnego krygowania się i zamówić dobrą polską "setę i galaretę".

Data wizyty w lokalu: 13 sierpnia 2011, godz. 23:00

Nowe w okolicy: Kraków