Zajazd Karłów Carlsberg

gdzie jesteś? województwo: dolnośląskie miejscowość: Karłów
3.8

ul. Karłów 8b 57-420 Karłów (przy głownej trasie 387 )
tel: (74) 873-38-05
typ lokalu: restauracja, zajazd typ kuchni: desery, polska, pierogi, drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• Soku 27 recenzji

27.05.2014, 01:17 napisał:

Gdzie diabeł mówi: "o, w mordę!", zasięg GSM jest jak yeti a jedzonko - mniamuśne!

Zajazd Karłów Carlsberg... nie dajcie się czasem wieść temu ostatniemu słowu! To nie chodzi o nazwę browaru, ale... niech każdy się sam przekona.
    :).

Tak czy śmak, do Zajazdu trafiliśmy ogłosiwszy alarm burzowy (jak się później okazało, mieliśmy nosa, bo widok ulewy był niczym film dokumentalny z ataku pocisków V2 na Londyn - pamiętajcie o zabieraniu poncho idąc w góry! :)) i w trybie pilnym się ewakuując, z ławeczki, na której przycupnęliśmy nieopodal. Niby nie jesteśmy z cukru, ale... z nylonu również nie. ;).

Początkowo mieliśmy poprzestać na kuflu piwa na osobę, ale przeciągająca się niezbyt zachęcająca do wyściubienia nosa na zewnątrz aura (i co tu zaprzeczać, burmotanie w brzuchach!) a także przyjemne wnętrze nakłoniły nas do zgarnięcia kart menu, celem zamówienia czegoś na ząb. Nawiasem mówiąc - dawno nie mieliśmy do czynienia z tak oryginalnie wyglądającymi kartami dań. Widać, że ktoś włożył w to sporo pracy. Doceniamy!

Zanim jednak przejdziemy do meritum (czyli aktu jedzenia), co nieco o samym lokalu. Na początku sprawia wrażenie leciutko nadszarpniętego zębem czasu, jednakowoż - cytując moją Partnerkę - dawno nie siedziało nam się w knajpce tak przytulnie i miło!

Warto zwrócić uwagę na bogatą florę - w niektórych lokalach gastronomicznych bywa ona stałym składnikiem lodówek, kostkarek czy kredensów - a tu mamy ją w postaci kwiatów i roślinek doniczkowych różnego typu, wszędzie dookoła. W Zajeździe mamy również dwa malownicze akwaria (doskonały "wygaszacz ekranu" jeśli ktoś ma nieco czasu i nie bije rekordów w jedzeniu na czas ;)) i kominek. Nieźle!

Obsługa przemiła, bardzo empatyczna, fajnie być obsługiwanym przez ludzi nienachalnych a jednocześnie będących w pobliżu (jeśli to czytacie - pozdrawiamy, było nam bardzo miło, również dzięki i Wam! :)). Myślimy, że warto poświęcić temu aspektowi oddzielny paragraf - dla nas było to bardzo miłe zaskoczenie!

Zamówienie pojawiło się po jakichś 20 minutach, moja karkówka była po prostu wyśmienita. Miękka, w całkiem słusznej gramaturze, podana z surówkami i krokietami (na moje życzenie, w zestawie figuruje z pieczonymi ziemniakami), a pstrąg dla Lubej - bardzo zgrabnie podany (w całości), surówka niezła, idealna porcja na przeciętny kobiety głód. Spieszymy również donieść, że nie macie się co obawiać cen - są na całkiem niskim poziomie, a już jeśli mówimy o stosunku jakości do ceny, to... cóż, sprawdźcie osobiście, jeśli pojawicie się w okolicy!

Naszym wspólnym zdaniem: zdecydowanie warto!

Data wizyty w lokalu: 24 maja 2014
    Opinia dnia z 27.05.2014 r.

• kalasancjusz 20 recenzji

05.11.2012, 15:43 napisał:

Bardzo smaczne jedzenie i miła obsługa

Restauracja Karłów Carlsberg to jedno z wielu miejsc gastronomicznych w Karłowie pod Szczelińcem godnych polecenia.

Jedzenie jest typowo polskie i prawie jak w domu. Osobiście polecam barszcz z krokietem czy przepyszny żurek. Z głównych dań godne polecenia są placek po węgiersku czy polędwiczki w sosie grzybowym.

Obsługa restauracji jest bardzo miła i zawsze uśmiechnięta. Stali klienci są obsługiwani zawsze tak samo - po prostu tak jak powinno się obsłużyć każdego klienta.

Wystrój restauracji jest typowy jak na miejsca tego typu w Górach Stołowych.

Ceny nie są wygórowane, nawet za niewielką kwotę można się dobrze najeść.

Data wizyty w lokalu: 03 listopada 2012, godz. 18:00

• Przemek369 11 recenzji

16.09.2012, 18:55 napisał:

Polecam

Zwiedzając Szczeliniec trzeba było gdzieś zjeść obiad. Jako że był to jedyny lokal bez opinii na gastronautach zaryzykowaliśmy w nim. Miłe rozczarowanie. Dania duże smaczne i za przystępną cenę. Byliśmy jeszcze w nim raz przy okazji zwiedzania Błędnych Skał i Urwiska Batorowskiego. Z zamawianych dań w szczególności polecam: z zup - barszcz biały, rosół, pomidorową i trochę inaczej przyprawione flaki, z drugiego: placek po węgiersku, schabowy (duży typowo polski), pierogi ruskie ze śmietaną (smaczne i dużo), jedyna uwaga żony, że w zapiekance za dużo curry - ale jak kto lubi. Na tak małą miejscowość wart polecenia, bo i ceny przystępne, jedyny mankament brak parkingu przy zajeździe.

Nowe w okolicy: Karłów