Restauracja Verona

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Luboń
3.3

ul. Panka 4 62-030 Luboń (wejście od ul. Jana III Sobieskiego, lokal przeniesiony z ul. Żabikowskiej 66)
tel: (61) 810-21-02
typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: ryby i owoce morza, europejska, desery, grill, drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• magnolia 88 recenzji

29.07.2013, 20:25 napisał:

Ryzykownie, oryginalnie, ale smacznie!

Do verony trafiamy po całym dniu harówki. I głodni oczekujemy dobrej kolacji. Wchodząc, od razu uderza mnie wystrój, który atakuje wyrazistością i ostrością barw, zdecydowanymi liniami i surowością formy, przeplataną awangardowymi akcentami. Wszędobylskie napisy z "Romea i Julii" na pierwszy rzut oka są ciekawe, na dłuższą metę jednak nużące i wprowadzające pewien niepokój. Mimo to siadamy przy stoliku na górnym piętrze. I tu chyba popełniliśmy błąd, bo na obsługę przyszło nam czekać ponad 20 minut. Po kartę zeszłam sama, a zamówienie też przyjęto po bardzo długiej chwili.
    Co do jedzenia... dobra cukinia zawijana z wędzonym serem, choć na mój smak nie był to obiecany w karcie oscypek... do tego bułeczka, całkiem smaczna, wypiekana na miejscu i dobry sos czosnkowy. Pizza całkiem smaczna, niezłe ciasto.
    Ogólnie rzecz biorąc, duży wybór, ceny przystępne, jakość nie jest na idealnym poziomie, ale jak na małe miasteczko, jest naprawdę całkiem nieźle. Zapewne będziemy odwiedzać to miejsce nieraz.

• Joannaa 4 recenzje

18.09.2013, 08:07 napisał:

Średnio

To słowo idealnie pasuje do tego miejsca. Jedzenie smaczne, ale bez szalu. Ceny za to wygórowane. Obsługa ok, jednak u mnie ma wielkiego minusa. Zamówiłam kiedyś dwie pizze, przy pierwszej wspomniałam, że pizza ma być mała, przy drugiej widocznie nie, bo dostałam pizze dużą. Nie wiem, czy wyglądam na osobę która zmieściłaby sama tak dużą ilość. Mnie osobiście Verona nie zachęciła. Mimo wszystko znam kilka osób które jadają tam regularnie i nie maja nic do zarzucenia. Dla mnie największym plusem są chyba gratisowe surówki do pizzy. Są naprawdę smaczne!

• szekla 6 recenzji

10.06.2013, 22:19 napisał:

Pretensjonalnie i niezbyt smacznie

Zamówiona cukinia grillowania z oscypkiem (18 zł) nie miała prawie nic wspólnego z cukinią, a z całą pewnością nie leżała nawet koło oscypka. Do trzech kawałków rolady ustrzyckiej nieowiniętych w cienkie jak pergamin kawałki cukinii podawana jest wielka, pszenna buła+surówki, w tym surówka skąpana w sosie majonezowym i sos tzatziki na dokładkę. Może to i dobre jak ktoś lubi taki fast food udający jedzenie, ale z cała pewnością niezgodne z opisem. Co więcej ser zawinięty w pergaminy cukiniowe był zimny, a podane sałatki ni jak się nie mały do smaku sera i cukinii. Dodatków (o których nie ma mowy w opisie dania) więcej niż opisanego dania głównego. Dodatkowo obsługa zagubiona i niezainteresowana klientem - odradzam!

Data wizyty w lokalu: 10 czerwca 2013, godz. 17:00

• Aniucha 4 recenzje

06.01.2013, 20:19 napisał:

Fajne miejsce, dobre jedzenie

Zawsze byłam rozczarowana, bo nie było miejsca poza centrum Poznania z dobrym jedzeniem, kawą i deserami... aż nie znalazłam restauracji Verona w Luboniu. Bardzo duży wybór w karcie menu, różne rodzaje mięs, pizza, ryby. Spore porcje, ładnie podane. Mała uwaga - zimne sosy podane do dań są niesmaczne, sos curry to chyba wymieszany majonez z przyprawą. Wystrój trochę kiczowaty, ale całość i tak oceniam bardzo dobrze. Polecam!

Data wizyty w lokalu: 06 stycznia 2013, godz. 16:00

• AlDu 1 recenzja

30.03.2013, 20:31 napisał:

Przerost formy nad treścią

Zamówiliśmy kilka dań w tym jedno z dań jarskich - cukinia grillowana z oscypkiem.
    Zamawiając DWUKROTNIE pytaliśmy co wchodzi w skład dania, odpowiedź: cukinia, oscypek, sos tzatziki i surówki.
    Przyjechało: wielka, gruba pajda białego pieczywa, na której leżały 3 malutkie kawałki oscypka w cukinii, sos i surówki i więcej grzanek (małe).
    Ponieważ specjalnie pytałam co jest w składzie - jestem uczulona na mąkę - zadzwoniłam z reklamacją.
    Kiedy poprosiłam o wymianę dania na zgodne z zamówieniem, pani kierownik najpierw próbowała zmusić mnie do wyrzucenia pieczywa (które bądź co bądź stanowi 80%! dania), później egzaminował mnie na temat jak niby wyobrażałam sobie to danie, itp... przez kilka minut byłam przesłuchiwana i musiałam się tłumaczyć, a gdy pani kierownik zabrakło pomysłów z wielką łaską zgodziła się wymienić danie.
    Ogólnie: dostałam coś innego niż chciałam, przekonywano mnie do zjedzenia czegoś na co jestem uczulona i potraktowano niemal jak przestępce... NIE POLECAM... a danie i tak nie miało smaku: cukinii i oscypka tyle co kot napłakał, a oscypek nie przypominał oscypka.

• jumper19 5 recenzji

01.07.2012, 01:27 napisał:

Świetny lokal, bardzo dobre jedzenie za przystępną cenę

Po przeniesieniu restauracji z centrum handlowego Pajo na ul. Sobieskiego lokal zyskał wiele, nie tracąc nic. Stołujemy się tu dość często, nie skosztowaliśmy jeszcze całej karty, ale zawodów było naprawdę niewiele. A to, co przyciąga - pizza - to prawdziwe mistrzostwo. Karta bardzo bogata, poza kuchnią włoską - pizzą i spaghetti, dostępne zupy, dania tradycyjne, kebab i wiele innych. W lokalu serwuje się też niezłą paletę alkoholi. Obsługa bardzo pomocna i sympatyczna, ceny przystępne dla wielu. Dość pojemny parking. Lokal bardzo nowocześnie urządzony i przestronny. Niejednokrotnie w tym samym czasie przyjmowani są goście "z ulicy" oraz organizowane są komunie /chrzty /urodziny. Naprawdę warto przyjść, prawdopodobnie będziecie wracać.

• laskowik 19 recenzji

06.08.2011, 10:49 napisał:

Mój niekwestionowany numer jeden w Luboniu!

Każdorazowe kiedy mam ochotę zjeść coś poza domem „w mojej okolicy” problem sprawia mi wybór miejsca. Ostatnio kilkukrotnie już wybór padł na restaurację Verona i muszę przyznać że z każdą wizytą lubię to miejsce coraz bardziej!
    Restauracja urządzona została bardzo nowocześnie i przejrzyście. Bardzo ciekawym pomysłem było umieszczenie m.in. na żyrandolach cytatów z „Romeo i Julii”. Zdecydowanie moim ulubionym miejscem są stoliki na piętrze z widokiem na ulicę. Dużym plusem jest muzyka – często można tam posłuchać włoskich przebojów.

Z obsługą bywa różnie. Pracujący w Veronie kelnerzy starają się zachować wysoki standard obsługi, co nie każdemu wychodzi równie dobrze. Osobiście wolę być obsługiwana przez tą bardziej „wyluzowaną” część personelu.
    Jedzenie w Veronie jest dobre. Są rzeczy, które można by robić lepiej, ale są też takie, którym nie mam absolutnie nic do zarzucenia. Podczas mojej ostatniej wizyty wybrałam danie spoza karty, umieszczone w dodatkowym menu. Było to gnocchi z kurkami. Jestem absolutną fanką gnocchi, dlatego nie mogłam się oprzeć pokusie zamówienia tego dania. Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę! Gnocchi było naprawdę przepyszne! Mam nadzieję, że ta pozycja na stałe pojawi się w karcie. W menu Verony jest jeszcze jeden mój absolutnym faworyt: szarlotka na ciepło z sosem waniliowym. Szarlotka z ich wykonaniu jest niebiańsko pyszna, a sos waniliowy jest jej ciekawym dopełnieniem. Osobiście życzyłabym sobie, żeby w Veronie pojawiało się więcej dań typowych dla kuchni włoskiej.

Podsumowując muszę pochwalić kierownictwo restauracji za ciekawe pomysły i wysoką jakość usług. Życzę powodzenia na lokalnym rynku!

Data wizyty w lokalu: 30 lipca 2011, godz. 21:00

• gosiulka 8 recenzji

15.10.2011, 16:55 napisał:

Jedyny trafny wybór w Luboniu

W Luboniu mieszkam od dwóch lat i do tej pory chcąc z mężem zjeść coś poza domem wybieraliśmy się do Poznania. Ani dobrej pizzy, ani tradycyjnej polskiej kuchni, nawet jak nabralismy ochotę na spaghetti jechaliśmy do Poznania do Piccollo, bo to oferowane tutaj w dwóch spagheteriach raczej niejadalne. Jedyną restauracją była Verona w CH Pajo, której wystoju nie mogę strawić, a jedzeniem tez nie zachwyca.
    Nowa Verona to zupełnie coś innego. Świetny, bardzo oryginalny wystój, pasujące do siebie wszystkie detale. Niby nowoczesny, ale jednak cytaty z Romeo i Julii widniejące na ścianach czy lampach są czymś klasycznym i niespotykanym.
    Jedzenie bardzo smaczne, zarówno makarony jak i pizza. Wszystko świeże, gorące i pachnące. Miłym gestem jest czekadełko po złożeniu zamówienia.
    Jedyne co mnie denerwuje, to zbyt sztywna obsługa, starająca się być bardzo profesjonalna. Sprawia wrażenie mocno "szkolonej" przez managera czy właściciela.

• Kasia_TB 3 recenzje

07.09.2011, 14:43 napisał:

Miłe zaskoczenie

Wielokrotnie przejeżdżając ulicą Sobieskiego w Luboniu mijaliśmy czerwony budynek restauracji Verona. Jednak dopiero teraz postanowiliśmy spróbować i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Ja zamówiłam spaghetti po bolońsku i dopiero po otrzymaniu swojej potrawy zrozumiałam upewnianie się kelnera czy na pewno chcę normalną porcję, a nie małą. Porcja była gigantyczna. Właściwie myślę, że najadłyby się nią trzy średniogłodne osoby. A na dodatek była przepyszna! Już dawno nie jadłam tak fantastycznego sosu bolońskiego.
    Synek zamówił pizzę (klasyczną: ser, szynka, pieczarki, ananas) i tu również się nie zawiedliśmy. Przepyszne ciasto, świeże dodatki, dobrze przyprawiona.
    Jedynie placki ziemniaczane z wędzonym łososiem i jogurtem nas nie zachwyciły (mimo, że nie były złe - może za mało chrupiące tak jakby kucharzowi nasypało się do nich za dużo mąki).
    Obsługa w lokalu - rewelacyjna.
    Wystrój - nie w naszym stylu, ale bardzo ciekawy i spójny.
    Ceny - bardzo przystępne.
    Miłym akcentem było małe czekadełko przed podaniem posiłku.
    Wrócimy tam na pewno!

Data wizyty w lokalu: 03 września 2011, godz. 17:00

• Anka1979 1 recenzja

02.12.2011, 16:45 napisał:

Całkiem nieźle...

Verona jest z pewnością lokalem numer jeden w Luboniu. Po zamknięciu restauracji w Pajo, zastanawiałam się czy w nowym miejscu będzie tak samo pyszne jedzenie jak zawsze. Kilka dni temu z mężem postanowiliśmy to sprawdzić i wybraliśmy się tam na obiad. Wnętrze lokalu od wejścia zachwyca już swoim oryginalnym charakterem, obsługa elegancka choć faktycznie trochę za sztywna. Otwierając kartę dań od razu można zauważyć dużo zmian, ale mnie do Verony od zawsze przyciąga pyszna pizza jakiej nigdzie indziej nie jadłam. Na pierwsze danie zamówiliśmy sobie zupę hiszpańską i tu się troszeczke zawiedliśmy, gdyż nie była to ta sama zupa co Verona serwowała w Pajo. Jednak gdy kelner podał nam do stołu pizze, od razu wiedziałam że robił ją ten sam kucharz, który od lat rozpieszcza nasze podniebienia. Pyszna i chrupiąca, świetnym pomysłem było wprowadzenie pizzy rodzinnej, którą niewiele pizzerii potrafi dobrze wypiec.
    Moje pierwsze wrażenie w nowej Veronie było bardzo pozytywne i oby tak dalej.

Nowe w okolicy: Luboń