Thai Way Bistro

gdzie jesteś? województwo: pomorskie miejscowość: Gdańsk , dzielnica: Oliwa
2.7

ul. Do Studzienki 14 Gdańsk (lokal przeniesiony z ul. Grunwaldzkiej 270) menu
tel: 664-200-150
typ lokalu: catering, bistro typ kuchni: tajska, ryby i owoce morza, wegetariańska, azjatycka cena dania głównego: poniżej 20 zł

• wojt 141 recenzji

05.07.2011, 23:46 napisał:

Żenada

Na wstępie zaznaczę, że do lokalu byłem nastawiony dość entuzjastycznie ;). Ładna strona internetowa, ciekawe dania - postanowiłem bliżej zaznajomić się z tajnikami tajskiej kuchni. Jak się ostatecznie okazało - nadaremnie. Postanowiłem zamówić jedzenie do pracy, z dowozem. Pierwsze podejście w poniedziałek. Gdy się dodzwoniłem, okazało się, że nie można zamawiać z dostawą, bo "właśnie zjeżdżają po Open`er festival i w dniu dzisiejszym nie zapewniają dowozu" - cóż, mówi się trudno. Jednak przy okazji dowiedziałem się, że muszę zamówić za min 70 zł, aby dowieźli posiłek. Trochę sporo, jak na dojazdowe żarcie z budy. Postanowiłem jednak dać drugą szansę dnia następnego. W firmie zebrała się grupa inicjatywna, okazało się, że zamawiamy na ok. 80 zł i telefon do lokalu. Gwoli wyjaśnienia - miejsce mojej pracy jest oddalone o 2,5km! Przy składaniu zamówienia ok. godziny 12:00 określono czas dostawy na ok. 40 min - akceptowalne. Za czas jakiś koleżanka składająca zamówienie dostała telefon z informacją, że dostawa może być na 14:00, dwie godziny oczekiwania to dość długo biorąc pod uwagę niewielki dystans do przejechania. Zgodziliśmy się na 14:00. Po 14:00 kolejne info - dostawa możliwa na godzinę 15:00, a tak w ogóle to jeszcze nie zaczęli przygotowywać zamówienia. W firmowym światku zawrzało - zrezygnowaliśmy z zamówienia. Trzeciej szansy nie będzie. I każdemu odradzam jakiekolwiek kontakty :(.

Data wizyty w lokalu: 05 lipca 2011, godz. 12:00

• kasiacl 114 recenzji

06.06.2011, 22:03 napisał:

Nadal dobre tajskie jedzenie :)

Mimo przeprowadzki spod Media Markt na Do Studzienki lokal trzyma formę - czas dowozu na Przymorze praktycznie nie uległ zmianie. Ostatnio próbowałam z karty tygodnia danie ze szparagami w sosie ostrygowym - okazuje się, że wolę je po europejsku, ale było ok. Jest to doskonała opcja na lunch za nieco ponad 20 zł z dowozem i napiwkiem, moje klasyczne pozycje to wołowina w zielonym curry, makaron sukiyaki z krewetkami lub sajgonki. Cena jak za lunch w naszej biurowcowej kantynie, a smak nie do porównania - co istotne, to samo danie zawsze (od roku testujemy średnio 2 razy w m-cu) smakuje tak samo. Oceny uwzględniają, że to nie restauracja, ale jedzenie na dowóz - i w tej kategorii je oceniłam.

• użytkownik usunięty

03.07.2011, 00:33 napisał:

To jakaś pomyłka

Raczej nie przyszłoby mi do głowy zaryzykowanie zjedzenia czegokolwiek z budy przypominającej najbardziej zwiędłą kebabownię, gdyby nie pozytywne recenzje poniżej. Zaryzykowałam i żałuję.
    W menu do wyboru z 5 dań bezmięsnych, rzeczywistość weryfikuje ilość tę do 2. Ryż z warzywami i makaron z warzywami. No tak, tofu jest drogie. Warzywa za to tanie, zwłaszcza w tak mikroskopijnej ilości. Strzępki marchewki, kapusty pekińskiej i szczypioru, to wszystkie warzywa w "makaronie z warzywami".
    Ceny w porównaniu do jakości horrendalnie wysokie, czas oczekiwania takoż.
    Nie dajcie się zwieść budom...

• kamilla80 3 recenzje

12.06.2011, 16:30 napisał:

Przepyszne jedzenie

Polecam tę knajpkę bo jedzenie przepyszne, zwykle zamawiamy na wynos bo miejsce raczej nie zachęca do konsumpcji na miejscu (blisko ulica i przejeżdżające samochody). Moje ulubione danie to zupka tajska z krewetkami która jest rewelacyjna i na samą myśl o niej cieknie mi ślinka. Ostatnio spróbowałam też noodle z kurczakiem i warzywami i również się nie zawiodłam. Szkoda tylko, że niekiedy okres oczekiwania na dostawę jest strasznie długi.

Data wizyty w lokalu: 09 czerwca 2011, godz. 15.00

Nowe w okolicy: Gdańsk